Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 69
  1. 25-01-10 20:02 #31
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Μπέμπα σου πέρασε; Τι συμπέρασμα έβγαλες, δλδ από τι φαντάζεσαι οτι προήλθε;
    Το παθαίνω κι εγώ εδώ και μερικές νύχτες, αυτές τις ημέρες όμως με ταλάιπωρεί και το αυχενικό. Θα το παρακολουθήσω λίγες μέρες να δω τι συμβαίνει...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-01-10 20:03 #32
    Προεπιλογή
    μηπως κανεις ατσαλο υπνο?μην πλακωνεις τα χερια η κατι τετοιο?=/
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-01-10 20:05 #33
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Όχι όχι, θυμόμουν το συγκεκριμένο τόπικ και τις συμβουλές που είχανε δώσει τα παιδιά στη Μπέμπα και έτσι πρόσεχα.
    Ακόμη και 1 ώρα που κοιμήθηκα σήμερα το απόγευμα μούδιασαν. Που θα μου πάει... θα βρώ τι είναι.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-01-10 20:08 #34
    Προεπιλογή
    αν δεν ειναι αυτο τοτε...λογικα παντα!παιζει καποιο συμπληρωμα π λαμβανει...ισως να εχει επιδρασεις στο σωμα της...συνηθως η κρεατινη εχει τουλαχιστον ειχε σε 2 φιλους μ...κατι παρομοιο + σπιρακια και αλλα!
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-01-10 23:24 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    συν όλα που ανέφερα πιο πάνω για το μούδιασμα , αυτό μπορεί να το επηρεάσει και η απότομη αύξηση του βάρους σε συνδιασμό με κατακράτηση υγρών
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-01-10 00:07 #36
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    συν όλα που ανέφερα πιο πάνω για το μούδιασμα , αυτό μπορεί να το επηρεάσει και η απότομη αύξηση του βάρους σε συνδιασμό με κατακράτηση υγρών
    Απότομη αύξηση βάρους δε θα το 'λεγα, είμαι λίγο πάνω απ' τις θερμίδες συντήρησης γιατί ήδη το λίπος μου είναι αρκετό και κάνω πολύ αργή φάση όγκου. Κατακράτηση ενδομυικά εννοείς; Δλδ μπορεί να είναι κι απ' τη κρεατίνη; Δεν έχω ακούσει ξανά κάτι τέτοιο.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-01-10 02:46 #37
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απότομη αύξηση βάρους δε θα το 'λεγα, είμαι λίγο πάνω απ' τις θερμίδες συντήρησης γιατί ήδη το λίπος μου είναι αρκετό και κάνω πολύ αργή φάση όγκου. Κατακράτηση ενδομυικά εννοείς; Δλδ μπορεί να είναι κι απ' τη κρεατίνη; Δεν έχω ακούσει ξανά κάτι τέτοιο.

    ε ναι στελιο και ενδομυικα ενοώ και αυτο συνήθως μπορεί να συμβεί παροδικα στην αρχή μετα συνηθίζει και προσαρμόζετε ο οργανισμός , ακόμη και η κρεατίνη μπορεί να φερει τετοιο σύμπτωμα αλλα όχι πάντα και σε όλους .

    απλα για να καταλάβεις αν υπάρχει λίπος έστω και ενδομυικα δεν λέμε μόνο για το υποδόριο , όπου υπάρχει λίπος κατακρατείτε και νερό , ενα παραδειγμα γιατι τα μάτια μας είναι πρησμένα το πρωί επειδη πίσω απο τα μάτια υπάρχει και λιπωδης ιστός και επίσης πρίξιμο παρατηρείτε και στις κλειδώσεις , γόνατα αστράγαλοι κτλ . τότε μπορεί να εχουμε πιο εντονα μουδιάσματα

    είναι κάποιες εικασίες αυτα που μπορεί να έχουν βάση αν τα συμπτώματα είναι έντονα καλό είναι να επισκευτούμε ενα γιατρό και να το ψάξουμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-01-10 03:56 #38
    Προεπιλογή
    Εγώ θα έβλεπα και κανέναν καρδιολόγο αν το φαινόμενο επέμενε... αν μάλιστα μούδιαζε και κανένα πόδι, θα έφευγα σούμπιτος στο νοσοκομείο
    "Αιέν αριστεύειν... καί πρώτευε έν όλω τώ βίω..." Όμηρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-01-10 10:21 #39
    Προεπιλογή
    Εγώ έκανα ένα off, αν θυμάμαι καλά για μια βδομάδα ή δέκα μέρες . Εκανα off μόνο από το γυμναστήριο, όχι και από αερόβια και μου πέρασε. Επίσης περιόρισα λίγο τις βόλτες και τις κραιπάλες του σαββατοκύριακου. Γενικά είχα κουραστεί αρκέτα νομίζω και για αυτό και μου προέκυψε. Επίσης τότε πήγαινα 5 ημέρες την βδομάδα στο γυμναστήριο ενώ τώρα πάω τέσσερεις. Πάντως αφού μου πέρασε δεν μου έχει ξανασυμβεί.
    Στέλιο νομίζω θέλεις και εσύ ξεκούραση. Κάνε off μια βδομάδα και κατά πάσα πιθανότητα θα σου περάσει.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-01-10 12:04 #40
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Athanasios2104 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έβλεπα και κανέναν καρδιολόγο αν το φαινόμενο επέμενε... αν μάλιστα μούδιαζε και κανένα πόδι, θα έφευγα σούμπιτος στο νοσοκομείο
    Είναι και τα δύο χέρια, όχι μόνο το αριστερό, από τους καρπούς και κάτω. Πόδια τπτ. Τσιμπήματα αρρυθμίες τπτ. Γενικά δεν έχω θέμα με την καρδιά μου γι' αυτό δε με τρομάζει προς το παρόν.
    Το παρακολουθώ και βλέπω.... Για την ώρα το ρίχνω στο αυχενικό, αν επιμείνει θα πάω αρχικά σε ορθοπεδικό και βλέπουμε.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-01-10 12:06 #41
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έκανα ένα off, αν θυμάμαι καλά για μια βδομάδα ή δέκα μέρες . Εκανα off μόνο από το γυμναστήριο, όχι και από αερόβια και μου πέρασε. Επίσης περιόρισα λίγο τις βόλτες και τις κραιπάλες του σαββατοκύριακου. Γενικά είχα κουραστεί αρκέτα νομίζω και για αυτό και μου προέκυψε. Επίσης τότε πήγαινα 5 ημέρες την βδομάδα στο γυμναστήριο ενώ τώρα πάω τέσσερεις. Πάντως αφού μου πέρασε δεν μου έχει ξανασυμβεί.
    Στέλιο νομίζω θέλεις και εσύ ξεκούραση. Κάνε off μια βδομάδα και κατά πάσα πιθανότητα θα σου περάσει.

    Μπέμπα δε νομίζω πως θέλω ξεκούραση, έκανα off μέσα στις γιορτές, ξεκούρασα για αρκετές μέρες το ΚΝΣ.

    Θα δούμε, θα ενημερώσω σε μερικές μέρες..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-01-10 12:17 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπέμπα δε νομίζω πως θέλω ξεκούραση, έκανα off μέσα στις γιορτές, ξεκούρασα για αρκετές μέρες το ΚΝΣ.

    Θα δούμε, θα ενημερώσω σε μερικές μέρες..
    ΟΚ. περαστικά στέλιο. Πάντως εμένα μούδιαζαν από τους ώμους και κάτω.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-01-10 17:42 #43
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    παιδια διαβασα ενα αρθρο που ελεγε οτι οταν τα χερια μουδιαζουν στον υπνο και κατα την διαρκια της μερας ειναι οκ τοτε οι περισοτερες πηθανοτητες ειναι να υπαρχη ελειψει μαγνησιου. αν δεν ειναι αυτο ισως να φταιει ο καρπιεος σωληνας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-01-10 17:46 #44
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια διαβασα ενα αρθρο που ελεγε οτι οταν τα χερια μουδιαζουν στον υπνο και κατα την διαρκια της μερας ειναι οκ τοτε οι περισοτερες πηθανοτητες ειναι να υπαρχη ελειψει μαγνησιου. αν δεν ειναι αυτο ισως να φταιει ο καρπιεος σωληνας.

    Έλλειψη μαγνησίου... η ειρωνεία είναι πως τον τελευταίο μήνα ξεκίνησα ένα συμπλήρωμα μαγνησίου-ψευδαργύρου. Λέτε να συνδέεται κάπως;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-01-10 17:55 #45
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δεν ξερω. δεν ειμαι ιδικος στελιο. απλα ετυχε να διαβασω ενα αρθρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία