Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 69
  1. 09-12-09 15:06 #16
    Προεπιλογή
    Μαλλον ευθειασμο στον αυχενα εχεις και πιεζει καποιο νευρο και αισθανεσαι αυτο το μουδιασμα,προς το βραδυ γινεται χειροτερο λογω κοπωσης κτλ.Δοκιμασε να βαλεις κανενα κολαρο για καμια ωρα να δεις αν σε βοηθαει.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-12-09 17:14 #17
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον θα κάνω το εξής. Κατά την διάρκεια των γιορτών θα κάνω παυση μια βδομάδα από το γυμναστήριο. Νομίζω πως θα με βοηθήσει αυτό.
    αυτο θα σου προτινα κι εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-12-09 18:22 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    και γω το παθαίνω στον ύπνο αλλα περισότερο όταν ήμουν πολλα κιλά , η καμια φορα μπορεί το ρολόι να με σφίγγει και να μην μπορω ούτε να πιασω μεχρι να επανέλθει η κυκλοφορία (γι αυτο θα το δώσω και θα πάρω κομπολόι)

    αλλα για να μιλήσουμε σοβαρα αυτό μπορεί να είναι και αποτέλεσμα κατακράτησης νερού , αυτό έχει συνέπεια στα αγγεία οπότε μπορεί να υπάρχει μούδιασμα , η να είναι αποτέλεσμα κούρασης απο την προπόνηση , απλα ξεκουράζοντας τον οργανισμό τσεκάρουμε τα αποτελέσματα μέχρι να υπάρχουν ασφαλή συμπεράσματα και βασικό κοιτάμε αν αυτα τα συμπτώματα συνδιάζονται και με άλλες παρενέργειες η ενοχλήσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-12-09 11:27 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γω το παθαίνω στον ύπνο αλλα περισότερο όταν ήμουν πολλα κιλά , η καμια φορα μπορεί το ρολόι να με σφίγγει και να μην μπορω ούτε να πιασω μεχρι να επανέλθει η κυκλοφορία (γι αυτο θα το δώσω και θα πάρω κομπολόι)

    αλλα για να μιλήσουμε σοβαρα αυτό μπορεί να είναι και αποτέλεσμα κατακράτησης νερού , αυτό έχει συνέπεια στα αγγεία οπότε μπορεί να υπάρχει μούδιασμα , η να είναι αποτέλεσμα κούρασης απο την προπόνηση , απλα ξεκουράζοντας τον οργανισμό τσεκάρουμε τα αποτελέσματα μέχρι να υπάρχουν ασφαλή συμπεράσματα και βασικό κοιτάμε αν αυτα τα συμπτώματα συνδιάζονται και με άλλες παρενέργειες η ενοχλήσεις
    Σίγουρα δεν πλακώνω τα χέρια μου για να μουδιάζουν ούτε φοράω ρολόι όταν κοιμάμαι ή άλλα κοσμήματα.
    Οσο για κατακράτηση υγρών δεν μπορώ να καταλάβω αν συμβαίνει αυτό. Κατουράω (συγνώμη για την έκφραση) συνέχεια λόγω του ότι κάνει πλέον κρύο και επειδή κάνω και δίαιτα και χάνω λίπος βλέπω να λεπτένω. Αν είχα κατακράτηση υγρών θα γινόμουν πιο λεπτή? Μπορεί να λέω και μαλ....ιες βέβαια. Συγχωρέστε με.
    Τώρα που το σκέφτομαι θα πώ κάτι που μπορεί να είναι και ανόητο αλλά αφού το σκέφτηκα θα το πώ. Μέχρι πρότεινος έβαζα πολύ ένταση στους τραπεζοειδής σε πάρα πολλές ασκήσεις χωρίς να το θέλω. Εδώ και λίγες μέρες συγκεντρώνομαι όταν κάνω προπόνηση να μην βάζω ένταση στους τραπεζοειδής (σβέρκο) και τα έχω καταφέρει καλά. Εχω αντικαταστήσει προσωρινά ασκήσεις που έκανα και χωρίς να το θέλω έβαζα πίεση στους τραπεζοειδής. Εδώ και 2-3 μέρες νιώθω πιο χαλαρούς τους τραπεζοειδής που ήταν μονίμως σαν πέτρα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ότι τις δύο τελευταίες νύχτες κοιμήθηκα καλύτερα. Μουδιάσαν μεν τα χέρια μου αλλά πολύ λιγότερο από πρίν.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-12-09 11:36 #20
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον ευθειασμο στον αυχενα εχεις και πιεζει καποιο νευρο και αισθανεσαι αυτο το μουδιασμα,προς το βραδυ γινεται χειροτερο λογω κοπωσης κτλ.Δοκιμασε να βαλεις κανενα κολαρο για καμια ωρα να δεις αν σε βοηθαει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα που το σκέφτομαι θα πώ κάτι που μπορεί να είναι και ανόητο αλλά αφού το σκέφτηκα θα το πώ. Μέχρι πρότεινος έβαζα πολύ ένταση στους τραπεζοειδής σε πάρα πολλές ασκήσεις χωρίς να το θέλω. Εδώ και λίγες μέρες συγκεντρώνομαι όταν κάνω προπόνηση να μην βάζω ένταση στους τραπεζοειδής (σβέρκο) και τα έχω καταφέρει καλά. Εχω αντικαταστήσει προσωρινά ασκήσεις που έκανα και χωρίς να το θέλω έβαζα πίεση στους τραπεζοειδής. Εδώ και 2-3 μέρες νιώθω πιο χαλαρούς τους τραπεζοειδής που ήταν μονίμως σαν πέτρα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ότι τις δύο τελευταίες νύχτες κοιμήθηκα καλύτερα. Μουδιάσαν μεν τα χέρια μου αλλά πολύ λιγότερο από πρίν.

    Βλέπω μια σύνδεση μεταξύ αυτών των 2 ποστ.... Πολλές παθήσεις του ΚΝΣ σχετίζονται με το σβέρκο. Παρακολούθησέ το λίγες μέρες ακόμη.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-12-09 11:53 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω μια σύνδεση μεταξύ αυτών των 2 ποστ.... Πολλές παθήσεις του ΚΝΣ σχετίζονται με το σβέρκο. Παρακολούθησέ το λίγες μέρες ακόμη.
    Σε ευχαριστώ Στέλιο. Νομίζω πως έχεις δίκιο. Θα παρακολουθώ πως θα εξελιχτεί.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-12-09 12:01 #22
    Προεπιλογή
    Πολυ πιθανο να εχεις καποια μορφης αυχενικο.....Το οτι ξυπνας απο μουδιασματα και πονους ειναι ενα συμπτωμα αυχενικου....επισης μπορει να εχεισ συνδρομο καρπιαιου σωληνα αν σου μουδιαζουν οι καρποι......Παγο διατασεισ στην περιοχη και οχι πολυ ενταση εκει......
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-12-09 12:03 #23
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    πολυ συμαντικο κατι που δεν ειπαμε, ριξε και μια ματια στο μαξιλαρι που κοιμασε. Η αλαγη στην σωματικη σου διαπλαση ισως επειρεαζει τον τροπο που ακουμπαει το κεφαλι σου στο μαξιλαρι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-12-09 13:11 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ συμαντικο κατι που δεν ειπαμε, ριξε και μια ματια στο μαξιλαρι που κοιμασε. Η αλαγη στην σωματικη σου διαπλαση ισως επειρεαζει τον τροπο που ακουμπαει το κεφαλι σου στο μαξιλαρι.
    Θα το ελέξω το βράδυ.
    Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-12-09 13:37 #25
    Up and coming
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Περ.
    l.a
    Μηνύματα
    152
    Προεπιλογή
    Οταν μουδιαζουν τα χερια στα καλα καθουμενα κατα τη διαρκεια της ημερας, μια επισκεψη σε γιατρο δε βλαπτει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-12-09 13:44 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν μουδιαζουν τα χερια στα καλα καθουμενα κατα τη διαρκεια της ημερας, μια επισκεψη σε γιατρο δε βλαπτει.
    Μόνο κατά την διάρκεια της νύχτας.
    Ηδη έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Σήμερα ΄μάλιστα μούδιασε μόνο το ένα μόνο μία φορά.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-12-09 17:57 #27
    Up and coming
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Περ.
    l.a
    Μηνύματα
    152
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο κατά την διάρκεια της νύχτας.
    Ηδη έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Σήμερα ΄μάλιστα μούδιασε μόνο το ένα μόνο μία φορά.
    Λαθος καταλαβα... κ σε μενα συμβαινει...

    Εγω οταν μουδιαζει το παιρνω και το χτυπαω στον τοιχο σα το χταποδι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-12-09 18:18 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα δεν πλακώνω τα χέρια μου για να μουδιάζουν ούτε φοράω ρολόι όταν κοιμάμαι ή άλλα κοσμήματα.
    Οσο για κατακράτηση υγρών δεν μπορώ να καταλάβω αν συμβαίνει αυτό. Κατουράω (συγνώμη για την έκφραση) συνέχεια λόγω του ότι κάνει πλέον κρύο και επειδή κάνω και δίαιτα και χάνω λίπος βλέπω να λεπτένω. Αν είχα κατακράτηση υγρών θα γινόμουν πιο λεπτή? Μπορεί να λέω και μαλ....ιες βέβαια. Συγχωρέστε με.
    Τώρα που το σκέφτομαι θα πώ κάτι που μπορεί να είναι και ανόητο αλλά αφού το σκέφτηκα θα το πώ. Μέχρι πρότεινος έβαζα πολύ ένταση στους τραπεζοειδής σε πάρα πολλές ασκήσεις χωρίς να το θέλω. Εδώ και λίγες μέρες συγκεντρώνομαι όταν κάνω προπόνηση να μην βάζω ένταση στους τραπεζοειδής (σβέρκο) και τα έχω καταφέρει καλά. Εχω αντικαταστήσει προσωρινά ασκήσεις που έκανα και χωρίς να το θέλω έβαζα πίεση στους τραπεζοειδής. Εδώ και 2-3 μέρες νιώθω πιο χαλαρούς τους τραπεζοειδής που ήταν μονίμως σαν πέτρα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ότι τις δύο τελευταίες νύχτες κοιμήθηκα καλύτερα. Μουδιάσαν μεν τα χέρια μου αλλά πολύ λιγότερο από πρίν.

    οχι με την κατακράτηση δεν γίνεσαι λεπτότερη αλλα το νερό που συγκεντρώνετε σε κλειδωσεις και γενικα στο σώμα που στις γυναίκες είναι συχνότερο φαινόμενο για διαφόρους λόγους , επειδη τα υγρα είναι ασυμπίεστα εμποδίζετε η σωστη κυκλοφορία σε κάποιες στάσεις η όταν κατα την διάρκεια της νύχτας έχουμε ακινησία σε κάποια σταση και έρχετε το μούδιασμα .

    αν είναι συμπτωματα απο έντονη προπόνηση η κάποιο πρόβλημα σε σπόνδυλο η αυχενικό , τότε σε τακτα διαστήματα ενα καλό μασάζ απο κάποιον που να ξέρει βέβαια , είναι ότι καλύτερο χαλαρώνουν οι μυς και ενισχύετε το κυκλοφοριακό , οπότε και υποχωρούν τα συμπτώματα .

    γι αυτό νοιώθωντας πιο χαλαρούς τους τραπεζοειδής νοιώθεις καλύτερα το μασαζ κάνει αυτή την δουλεια αλλα σε πιο σύντομο διάστημα , γιατι συγχρόνως απομακρύνει και τα κατάλοιπα του μεταβολισμού
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-12-09 11:05 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι με την κατακράτηση δεν γίνεσαι λεπτότερη αλλα το νερό που συγκεντρώνετε σε κλειδωσεις και γενικα στο σώμα που στις γυναίκες είναι συχνότερο φαινόμενο για διαφόρους λόγους , επειδη τα υγρα είναι ασυμπίεστα εμποδίζετε η σωστη κυκλοφορία σε κάποιες στάσεις η όταν κατα την διάρκεια της νύχτας έχουμε ακινησία σε κάποια σταση και έρχετε το μούδιασμα .

    αν είναι συμπτωματα απο έντονη προπόνηση η κάποιο πρόβλημα σε σπόνδυλο η αυχενικό , τότε σε τακτα διαστήματα ενα καλό μασάζ απο κάποιον που να ξέρει βέβαια , είναι ότι καλύτερο χαλαρώνουν οι μυς και ενισχύετε το κυκλοφοριακό , οπότε και υποχωρούν τα συμπτώματα .

    γι αυτό νοιώθωντας πιο χαλαρούς τους τραπεζοειδής νοιώθεις καλύτερα το μασαζ κάνει αυτή την δουλεια αλλα σε πιο σύντομο διάστημα , γιατι συγχρόνως απομακρύνει και τα κατάλοιπα του μεταβολισμού
    Σε ευχαριστώ Ηλιά. Μάλλον μου συνέβαινε από το πιάσιμο στους τραπέζιους. Αυχενικό η πρόβλημα σε σπόνδυλο δεν είχα ποτέ μου. Ουτε και έχω κάποια άλλη ενόχληση. Τώρα οι τραπέζιοι μου είναι πιο χαλαροί και χτές το βράδυ κοιμήθηκα χωρίς να μουδιάσουν καθόλου τα χέρια μου. Επιτέλους κοιμήθηκα χωρίς να δικόπτεται ο ύπνος από το μούδιασμα. Οσο για το μασαζ μου φαίνεται καλή ιδέα. Ισως να πάω μέσα στο σαββατοκύριακο.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-12-09 11:12 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω οταν μουδιαζει το παιρνω και το χτυπαω στον τοιχο σα το χταποδι.
    Αααααα..........................δεν μπορώ να το φανταστώ αυτό.....................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία