Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 09-12-09 12:33 #1
    Προεπιλογή Ποσοστό μυικής μάζας
    Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει το εξής. Οταν κάνω λιπομέτρηση το μηχάνημα μου βγάζει και μυική μάζα. Οταν λέει μυική μάζα 25% τι εννοεί? Εννοεί ότι το 25% του όγκου μου είναι μυική μάζα ή μήπως εννοεί ότι το 25% του βάρους μου είναι μυική μάζα?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-12-09 12:58 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει το εξής. Οταν κάνω λιπομέτρηση το μηχάνημα μου βγάζει και μυική μάζα. Οταν λέει μυική μάζα 25% τι εννοεί? Εννοεί ότι το 25% του όγκου μου είναι μυική μάζα ή μήπως εννοεί ότι το 25% του βάρους μου είναι μυική μάζα?

    Σε τι μηχανημα κανεις λιπομετρηση??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-12-09 12:03 #3
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω πως το λένε. Το έχουν στο γυμναστήριο, είναι ηλεκτρονικό και το κρατάω με τα χέρια μου και βγάζει ένδειξη για λίπος και μυική μάζα. Ο γυμναστής του παιρνάει κάποια στοιχεία όπως βάρος, ηλικία, φύλο....
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-12-09 12:35 #4
    Προεπιλογή
    εχω & εγω τετοιο.. Λοιπον θα κανεις απλη μεθοδο των τριων. Τα κιλα σου(χ) ειναι το 100%. Η μυικη σου μαζα(ψ) ειναι το 25%. Βρισκεις τη μ.μαζα & μετα υπολογιζεις & το λιπος με απλη αφαιρεση
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-12-09 13:08 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω & εγω τετοιο.. Λοιπον θα κανεις απλη μεθοδο των τριων. Τα κιλα σου(χ) ειναι το 100%. Η μυικη σου μαζα(ψ) ειναι το 25%. Βρισκεις τη μ.μαζα & μετα υπολογιζεις & το λιπος με απλη αφαιρεση
    Σε ευχαριστώ. Την απλή μέθοδο των τριών την ξέρω. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν τα ποσοστά που δίνει το μηχάνημα αναφέρεται σε ποσοστό όγκου ή σε ποσοστό βάρους.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-12-09 14:44 #6
    Προεπιλογή
    Απ`όσο γνωρίζω, όλα τα λιπομετρικά συστήματα μετράνε ποσοστά επί του βάρους (ακόμα και με skinfold)...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-12-09 15:38 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ`όσο γνωρίζω, όλα τα λιπομετρικά συστήματα μετράνε ποσοστά επί του βάρους (ακόμα και με skinfold)...
    Σε ευχαριστώ πολύ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-12-09 22:06 #8
    Το avatar του χρήστη zarras

    Εγγραφή
    05-09-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    142
    Προεπιλογή
    χωρις να ξερω, πιθανολογω οτι ειναι επι του βαρους,
    μιας και το μηχανημα δεν μπορει να "αντιληφθει" αυτο
    που βλεπουμε εμεις με τα ματια μας και το αναφερουμε σαν ογκο.
    Απάντηση με παράθεση