Παιδιά ανοίγω αυτό το ποστ για να γράψετε τυχόν εμπειρίες σας με χειροπρακτικούς "γιατρους". Έχω ακούσει πάρα πολλές φορές γνωστούς μου να ταξιδεύουν ακόμη και έξω απ' το νομό για να επισκευτούν κάποιον που θα τους κάνεις μια εντριβή με κάποιο ματζούνι και θα τους κάνει περδίκια.

Τους προτειμάτε? Κάποια εμπειρία?

Προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με όλα αυτά, προτειμώ πάντα τον ορθοπεδικό μου. Πολύ καλός επιστήμονας που έχει ως τελευταία λύση την επέμβαση και όχι σαν πρώτη επιλογή όπως κάνουνε πολλοί συνάδελφοί του. Για χρόνια αθλίατρος της ομάδας του ΑΟΚ.


Και κάτι άλλο σχετικό, 2 άτομα του συγγενικού περιβάλλοντος μου σηκώθηκαν από τη Καβάλα για να πάνε στα Γιάννενα σε έναν τύπο ο οποίος λέει σου περνάει το σώμα με ένα ραβδί και δε ξέρω και 'γω τι άλλο και σου λέει ποιες τροφές δεν ταιριάζουν στο σώμα σου και στο μεταβολισμό σου ώστε να τις αποφεύγεις και να αδυνατίσεις...
Πόσο αφελείς πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει αυτό?
Στη μία απ' τις 2 συγγενείς μου που σας είπα(είναι παχύσαρκη), της είπε από κρέατα να τρώει μόνο μοσχάρι και κατσίκι.. τα άλλα δε κάνουν. Η κότα ας πούμε θα τη παχαίνει ενώ το κατσίκι όχι. Δε θυμάμαι τι άλλο μου είπε γιατί είχα φουντώσει με αυτά που άκουγα!
Το θέμα είναι πως με τις "συμβουλές" του έχασε 17 κιλά σε 2-3 μήνες. Εγώ πιστεύω πως τα έχασε γιατί το πήρε πραγματικά απόφαση και άρχισε να προσέχει τι τρώει...
Η απόφασή της την αδυνάτισε και όχι η συμβουλες του.

Αααα! Και παίρνει και 70Ε το άτομο!