Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26
  1. 18-12-09 01:01 #1
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή Χειροπρακτικοί
    Παιδιά ανοίγω αυτό το ποστ για να γράψετε τυχόν εμπειρίες σας με χειροπρακτικούς "γιατρους". Έχω ακούσει πάρα πολλές φορές γνωστούς μου να ταξιδεύουν ακόμη και έξω απ' το νομό για να επισκευτούν κάποιον που θα τους κάνεις μια εντριβή με κάποιο ματζούνι και θα τους κάνει περδίκια.

    Τους προτειμάτε? Κάποια εμπειρία?

    Προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με όλα αυτά, προτειμώ πάντα τον ορθοπεδικό μου. Πολύ καλός επιστήμονας που έχει ως τελευταία λύση την επέμβαση και όχι σαν πρώτη επιλογή όπως κάνουνε πολλοί συνάδελφοί του. Για χρόνια αθλίατρος της ομάδας του ΑΟΚ.


    Και κάτι άλλο σχετικό, 2 άτομα του συγγενικού περιβάλλοντος μου σηκώθηκαν από τη Καβάλα για να πάνε στα Γιάννενα σε έναν τύπο ο οποίος λέει σου περνάει το σώμα με ένα ραβδί και δε ξέρω και 'γω τι άλλο και σου λέει ποιες τροφές δεν ταιριάζουν στο σώμα σου και στο μεταβολισμό σου ώστε να τις αποφεύγεις και να αδυνατίσεις...
    Πόσο αφελείς πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει αυτό?
    Στη μία απ' τις 2 συγγενείς μου που σας είπα(είναι παχύσαρκη), της είπε από κρέατα να τρώει μόνο μοσχάρι και κατσίκι.. τα άλλα δε κάνουν. Η κότα ας πούμε θα τη παχαίνει ενώ το κατσίκι όχι. Δε θυμάμαι τι άλλο μου είπε γιατί είχα φουντώσει με αυτά που άκουγα!
    Το θέμα είναι πως με τις "συμβουλές" του έχασε 17 κιλά σε 2-3 μήνες. Εγώ πιστεύω πως τα έχασε γιατί το πήρε πραγματικά απόφαση και άρχισε να προσέχει τι τρώει...
    Η απόφασή της την αδυνάτισε και όχι η συμβουλες του.

    Αααα! Και παίρνει και 70Ε το άτομο!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-12-09 01:21 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    δυο φορες με πήγανε σε χειροπρακτικο οταν ειμουν 7-8 χρόνων, τη μια φορα εβγαλα τον ώμο και την επομενη και τα δυο ποδια (ήμουν ήσυχος απο μικρος), με μια κίνηση που εκανε ήσουν οκ, το θυμαμε πολύ καλα αν και περασαν σχεδον τριαντα χρονια γιατι ο πονος ηταν τρομερος, αλλη εμπειρια δεν εχω αλλα πιστεύω δεν μπορουν να γιατρεψουν σοβαρο πρόβλημα, απλα το επιδιορθώνουν για καποιο διάστημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-12-09 01:25 #3
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυο φορες με πήγανε σε χειροπρακτικο οταν ειμουν 7-8 χρόνων, τη μια φορα εβγαλα τον ώμο και την επομενη και τα δυο ποδια (ήμουν ήσυχος απο μικρος), με μια κίνηση που εκανε ήσουν οκ, το θυμαμε πολύ καλα αν και περασαν σχεδον τριαντα χρονια γιατι ο πονος ηταν τρομερος, αλλη εμπειρια δεν εχω αλλα πιστεύω δεν μπορουν να γιατρεψουν σοβαρο πρόβλημα, απλα το επιδιορθώνουν για καποιο διάστημα.
    ok για τον ομο ..το χα παθει και γω μικρος..

    τα ποδια πως τα εβγαλες ΚΑΙ τα δυο/????????????
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-12-09 01:31 #4
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    (ήμουν ήσυχος απο μικρος)
    ε αφου το ειπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-12-09 02:08 #5
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Νταξ αλλο χειροπρακτικοι και αλλο τσαρλατανοι.
    ΚΑΜΙΑ σχεση!
    Βαλε μεσα και το πλασιμπο ιφεκτ,ξερω ξερω ειδικα σε αυτο το φορουμ δεν υπαρχει thread που να μν αποδιδεται κατι εξωπραγματικο στο πλασιμπο ιφεκτ,και οντως τα εχουμε ισοπεδωσει ολα!!!

    Αλλα υπαρχουν ιστορικα ντοκουμεντα για ασθενεις που θεωροντας καποιον (γιατρο) αυθεντια και εχοντας φτασει σε αδιεξοδο η ειναι σε κρισιμο σταδιο να'χουν αυθυποβαλει τον εαυτο τους,με ενα φαρμακο ακυρο η μια διαγνωση,σε ιαση.

    Τωρα αν τα μισα συμπηρωματα με κατλερ για διαφημιση αυθυποβαλουν εκτομορφικους σε τερατα μου φενεται λιγο δυσκολο.

    Εν τελη πλασιμπο ξεπλασιμπο το αποτελεσμα μετραει.
    Αφου ο συγκενης σου εχασε κιλα,κρατα αυτο,τωρα με πιο τροπο...Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-12-09 19:29 #6
    Προεπιλογή
    Εγω ειχα κανει πριν μερικα χρονια 3 επισκεψεις σε εναν χειροπρακτικο για τη δισκοπαθεια που εχω.Μου ειπε οτι για να μπορεσει να με κανει καλα πρεπει να παω αρκετες φορες,αλλα και παλι δεν ηταν σιγουρος για το αποτελεσμα.

    Τις 3 φορες που πηγα μου εκανε κατι σαν μασαζ στην μεση με λαδι κτλ και προσπαθησε να ''ανοιξει'' λιγο τους σπονδυλους για να φυγει το βαρος απο τους δισκους.

    Μετα απο καθε επισκεψη ενιωθα λιγο καλυτερα,αλλα σταματησα να πηγαινω.Τωρα με τα βαρη και τις σωστες ασκησεις για μεση εχει μειωθει αισθητα το προβλημα...
    Champions Never Quit


    Το μονο μερος οπου η επιτυχια ειναι πριν την εργασια ειναι το λεξικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-12-09 19:47 #7
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Δεν εχω να καταθεσω εμπειρια απο χειροπρακτικο.
    Αλλα απο τοτε που ξαναασχωλειθικα με το ββ εδω και3χρονια
    σταματησε να με ποναει η μεση το πρωι που σηκωνομουν απο το
    κρεβατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-12-09 20:21 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω να καταθεσω εμπειρια απο χειροπρακτικο.
    Αλλα απο τοτε που ξαναασχωλειθικα με το ββ εδω και3χρονια
    σταματησε να με ποναει η μεση το πρωι που σηκωνομουν απο το
    κρεβατι.
    Και φαντασου καποιοι γιατροι λενε σε οσους εχουν προβλημα με μεση να μην κανουν βαρη.............
    Champions Never Quit


    Το μονο μερος οπου η επιτυχια ειναι πριν την εργασια ειναι το λεξικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-12-09 23:24 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Eιχα διαβασει ένα αρθρο για χειροπρακτικους αλλά δυστυχως η μνημη μου σε αυτα που διαβαζω δεν είναι το ατού μου...Θα το πω με απλα λογια ,ότι θυμαμαι..
    Στην Αμερικη οι χειροπρακτικοί είναι πολύ διαδομενοι στο άθλημα μας,μαλιστά έλεγε το αρθρο για γνωστους επαγγελματίες όπως τον Coleman που πηγαιναν έτσι ώστε τους ανοιγαν καποιες δίοδους στο σωμα τους για να εκτονωθει το στρεσάρισμα από τα βαρη καθως και να "ξεκλειδωθούν".
    Φανταζομαι ότι στην Αμερική οι χειροπρακτικοί δεν θα εχουν σχεση με αυτους που παρουσιαζονται στην Ελλάδα,γιατί όσο και να τους κοροιδευουμε ή να τους απαξιωνουμε, οι Αμερικανοι σε αυτα είναι πολύ μπροστα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-12-09 23:40 #10
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    παιδια εγω πηγαινα στην αγγλια οταν ημουν, για προβλημα στη μεση. δεν μπορω να πω, μου αρεσε που πηγαινα, αλλα η μεση δεν εγινε καλυτερα...

    αυτο βεβαια δεν σημαινει και τιποτα, αλλο ο τυπος της γειτονιας και αλλο ο τοπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-12-09 11:16 #11
    Προεπιλογή
    γεια σας παιδες..λοιπον ειναι ενας γιατρος στν εδεσσα ο οποιος δν εχει διπλωματα και τετοια...πριν χρωνια λοιπον επειδη μαζευε πολυ κοσμο οι γιατροι τν εκαναν μινιση κα8ως δν ηταν γιατρος κι τν πηγαν στα δικαστιρια..τι εκανε λοιπον ο τυπος..ζητησε να του φερουν μια γατα...τν επιασε τν εκανε κκατι μαγκιες και η γατα κοκαλωσε..δν μπορουσε να κουνι8ει...ας ερ8ουν να τν κανουν να κουνι8ει λ εει αυτοι που μ εκαναν μινιση...κανενας δν εκανε τπτ..αυτος ομως τν εκανε να περπαταει κανονικα...απο τοτε τν αφισαν και δν τν 3αναεκανε κανεις τπτ...και τωρα νομιζω συνεχιζει ο γιος του...απο οτι εχω ακουσει δν περνει λεφτα..δν εχει ταριφα..ο κα8ενασ δινει οτι 8ελει...αυτο το εχω ακουσει απο πολλα ατομα..ειναι αλη8εια..!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-12-09 12:11 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιχα διαβασει ένα αρθρο για χειροπρακτικους αλλά δυστυχως η μνημη μου σε αυτα που διαβαζω δεν είναι το ατού μου...Θα το πω με απλα λογια ,ότι θυμαμαι..
    Στην Αμερικη οι χειροπρακτικοί είναι πολύ διαδομενοι στο άθλημα μας,μαλιστά έλεγε το αρθρο για γνωστους επαγγελματίες όπως τον Coleman που πηγαιναν έτσι ώστε τους ανοιγαν καποιες δίοδους στο σωμα τους για να εκτονωθει το στρεσάρισμα από τα βαρη καθως και να "ξεκλειδωθούν".
    Φανταζομαι ότι στην Αμερική οι χειροπρακτικοί δεν θα εχουν σχεση με αυτους που παρουσιαζονται στην Ελλάδα,γιατί όσο και να τους κοροιδευουμε ή να τους απαξιωνουμε, οι Αμερικανοι σε αυτα είναι πολύ μπροστα...
    Aκριβώς όπως τα λες είναι Polyneikos. Στην Αμερική οι χειροπράκτες σπουδάζουν.

    Οι δικοί μας χειροπράκτες μπορεί από την πείρα τους να γνωρίζουν πως να σε βόηθήσουν με κάποια θλάση π.χ. που έπαθες. Γλυκαίνονται όμως από τα λεφτά και τελικά τα "θεραπευουν" όλα. Αυτό τους κάνει επικίνδυνους.
    Μόνο αλλαγή φύλου δεν κάνουνε........................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-12-09 12:36 #13
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannaras2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας παιδες..λοιπον ειναι ενας γιατρος στν εδεσσα ο οποιος δν εχει διπλωματα και τετοια...πριν χρωνια λοιπον επειδη μαζευε πολυ κοσμο οι γιατροι τν εκαναν μινιση κα8ως δν ηταν γιατρος κι τν πηγαν στα δικαστιρια..τι εκανε λοιπον ο τυπος..ζητησε να του φερουν μια γατα...τν επιασε τν εκανε κκατι μαγκιες και η γατα κοκαλωσε..δν μπορουσε να κουνι8ει...ας ερ8ουν να τν κανουν να κουνι8ει λ εει αυτοι που μ εκαναν μινιση...κανενας δν εκανε τπτ..αυτος ομως τν εκανε να περπαταει κανονικα...απο τοτε τν αφισαν και δν τν 3αναεκανε κανεις τπτ...και τωρα νομιζω συνεχιζει ο γιος του...απο οτι εχω ακουσει δν περνει λεφτα..δν εχει ταριφα..ο κα8ενασ δινει οτι 8ελει...αυτο το εχω ακουσει απο πολλα ατομα..ειναι αλη8εια..!!!
    δεν ,ε παραξενευει καθολου φιλε. υπαρχουν τετοια ατομα. σε συγκεκρημενες παθησεις κανουν θαυματα. εχω ακουσει και για εναν στην αθηνα, αλλα και για καποιον τοπ επανω βορεια στα πομακοχωρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-12-09 12:49 #14
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο drago Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ,ε παραξενευει καθολου φιλε. υπαρχουν τετοια ατομα. σε συγκεκρημενες παθησεις κανουν θαυματα. εχω ακουσει και για εναν στην αθηνα, αλλα και για καποιον τοπ επανω βορεια στα πομακοχωρια.
    Για αυτον τον ανθρωπο στον εβρο ακουσα και εγω πολλα.
    θεραπευε σχετικα παροδικες αναπυριαις με 1-2 επεισκεψεις,
    βοηθισε πολυ κοσμο.Αλλα τωρα παει........
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-12-09 15:36 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannaras2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας παιδες..λοιπον ειναι ενας γιατρος στν εδεσσα ο οποιος δν εχει διπλωματα και τετοια...πριν χρωνια λοιπον επειδη μαζευε πολυ κοσμο οι γιατροι τν εκαναν μινιση κα8ως δν ηταν γιατρος κι τν πηγαν στα δικαστιρια..τι εκανε λοιπον ο τυπος..ζητησε να του φερουν μια γατα...τν επιασε τν εκανε κκατι μαγκιες και η γατα κοκαλωσε..δν μπορουσε να κουνι8ει...ας ερ8ουν να τν κανουν να κουνι8ει λ εει αυτοι που μ εκαναν μινιση...κανενας δν εκανε τπτ..αυτος ομως τν εκανε να περπαταει κανονικα...απο τοτε τν αφισαν και δν τν 3αναεκανε κανεις τπτ...και τωρα νομιζω συνεχιζει ο γιος του...απο οτι εχω ακουσει δν περνει λεφτα..δν εχει ταριφα..ο κα8ενασ δινει οτι 8ελει...αυτο το εχω ακουσει απο πολλα ατομα..ειναι αλη8εια..!!!

    Έχω ακούσει γι' αυτόν το γιατρό. Όχι τα γεγονότα που περιγράφεις αλλά τον ξέρω. Ήθελε να τον επισκευτεί ο κολλητός μου που γυμναζόμαστε μαζί όταν είχε πάθει κάτι το ολένιο νεύρο του και μούζιαζαν τα δάχτυλα του. Τελικά πήγε στο 424 ΣΝ
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία