Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 134
  1. 23-12-09 00:15 #31
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο. Γίνεται με πολλές εταιρίες σε διάφορους τομείς. Παρεμπιπτόντως το site δε λέει κάτι, μόνο για τα προϊόντα έχει πληροφορίες, στο About us τίποτα.
    Ναί γίνεται και σε άλλους τομείς. Βέβαια υπάρχουνε και οι μούφες των αντιπροσώπων.
    Θυμάμαι στα 16 μου όταν πήγα να αγοράσω για πρώτη φορά μηχανή(μικρό παπί) ήθελαν να μου πουλήσουν ένα κινέζινο το οποίο ήταν ολόιδιο απ' έξω με ένα της Honda και μου λέγαν πως είναι δήθεν θυγατρική της. Ε δεν ήταν Honda... πως να το κάνουμε. Απλά με βρήκε πιτσιρικά και ήθελε να μου παράσει αυτό το οποίο θα είχε εκείνος μεγαλύτερο όφελος.

    Δε ξέρω αν με πιάνεις...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-12-09 00:57 #32
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο. Γίνεται με πολλές εταιρίες σε διάφορους τομείς. Παρεμπιπτόντως το site δε λέει κάτι, μόνο για τα προϊόντα έχει πληροφορίες, στο About us τίποτα.

    Χλομό εώς πολύ χλωμό μου φαίνεται. Ανάλογες ιστορίες έχω ακούσει πολλές φορές από πωλητές που θέλαν να πουλήσουν φύκια για μεταξοτές κορδέλες.
    Και παρεπιμπτόντως η Optimum γνορίζω ότι κατασκευάζει την πρωτείνη για τα GNC, στα οποία πουλάει ότι θεωρεί κακής ποιότητας για να συμπερηλάβει στις δικές τις πρωτείνες.
    Επίσης αν εγώ η μικρή και άγνωστη εταιρεία αγόραζα τα συστατικά μου από την μεγάλη και καταξιωμένη εταιρεία να είστε σίγουροι ότι θα το είχα πρώτη μούρη στην ετικέτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 23-12-09 στις 01:06
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-12-09 01:30 #33
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί γίνεται και σε άλλους τομείς. Βέβαια υπάρχουνε και οι μούφες των αντιπροσώπων.
    Θυμάμαι στα 16 μου όταν πήγα να αγοράσω για πρώτη φορά μηχανή(μικρό παπί) ήθελαν να μου πουλήσουν ένα κινέζινο το οποίο ήταν ολόιδιο απ' έξω με ένα της Honda και μου λέγαν πως είναι δήθεν θυγατρική της. Ε δεν ήταν Honda... πως να το κάνουμε. Απλά με βρήκε πιτσιρικά και ήθελε να μου παράσει αυτό το οποίο θα είχε εκείνος μεγαλύτερο όφελος.

    Δε ξέρω αν με πιάνεις...
    Η honda έχει "θυγατρική" εταιρία με φθηνά παπάκια στα οποία ταιριάζουν ανταλλακτικά honda. Δε θυμάμαι πως λέγεται. Καμία έκπτωση σε ποιότητα. Το ίδιο και η yamaha.
    Bane το ζήτημα είναι να μη φαίνεται η εταιρία με το μεγάλο όνομα γιατί τότε χαλάει το marketing της μεγάλης. Απλά έτσι στα ακουμπάνε όσοι θα δώσουν πολλά λεφτά για την ποιότητα, στα ακουμπάνε και όσοι θέλουν το φθηνό. Επίσης εταιρίες μεγάλα ονόματα δεν παράγουν καν, απλώς δίνουν σχέδια. Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι στην αγορά συμπληρωμάτων που το καθιστά αδύνατο αυτό αλλά συμβαίνει τακτικά και με επιτυχία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-12-09 02:44 #34
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bane το ζήτημα είναι να μη φαίνεται η εταιρία με το μεγάλο όνομα γιατί τότε χαλάει το marketing της μεγάλης. Απλά έτσι στα ακουμπάνε όσοι θα δώσουν πολλά λεφτά για την ποιότητα, στα ακουμπάνε και όσοι θέλουν το φθηνό. Επίσης εταιρίες μεγάλα ονόματα δεν παράγουν καν, απλώς δίνουν σχέδια. Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι στην αγορά συμπληρωμάτων που το καθιστά αδύνατο αυτό αλλά συμβαίνει τακτικά και με επιτυχία.
    Δημιουργείς μια υπομάρκα που να κουβαλα τα "απλά και φτηνά" προιόντα σου και επουδενεί δεν απαρνήσε τους δεσμούς σου με την μητρική εταιρεία.Το χουν κάνει με επιτυχία Iovate/Scivation/Ergopharm κτλ στο παρελθόν και ποτέ μου δεν έχω υπόψιν το ανάποδο. Και η απλή κρεατίνη της Optimum κάθε άλλο παρα high-end/ακριβή θεωρείται.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-12-09 10:48 #35
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημιουργείς μια υπομάρκα που να κουβαλα τα "απλά και φτηνά" προιόντα σου και επουδενεί δεν απαρνήσε τους δεσμούς σου με την μητρική εταιρεία.Το χουν κάνει με επιτυχία Iovate/Scivation/Ergopharm κτλ στο παρελθόν και ποτέ μου δεν έχω υπόψιν το ανάποδο. Και η απλή κρεατίνη της Optimum κάθε άλλο παρα high-end/ακριβή θεωρείται.
    Εγώ την optimum τελείως αυθαίρετα και υποθετικά την ανέφερα. Τέλος πάντων, σίγουρα ξέρεις καλύτερα την αγορά συμπληρωμάτων και ξέρεις πως γίνεται. Σε άλλες αγορές πάει αλλιώς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-03-10 13:37 #36
    Προεπιλογή
    Τελικα την δοκιμασε κανεις? Ειναι "καλη" ή οχι? Θελω να ξεκινησω κυκλο απο βδομαδα και ψαχνομαι ποια μονουδρικη να παρω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-03-10 01:33 #37
    Προεπιλογή
    Γεια σας παιδιά,

    Πρώτο μου post σε αυτό το forum, και αυτό γιατί ενώ παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό προέκυψε ένα θέμα για το οποίο θέλω την γνώμη σας.

    Αγόρασα σήμερα την συσκευασία των 300g της κρεατίνης της Warriorlab επειδή είδα πως την πρότειναν σε κάποιο topic εδώ, αλλά διαπίστωσα πως έχει εντελώς διαφορετική υφή από τα 2-3 άλλα παρόμοια προϊόντα που έχω δοκιμάσει.

    Συγκεκριμένα όλες οι κρεατίνες που έχω δοκιμάσει ήταν σε κρυσταλλική μορφή, λίγο λιγότερο τραχιές από ζάχαρη. Η συγκεκριμένη όμως έχει υφή που μοιάζει με αλεύρι (ή και πούδρα).

    Θα έπρεπε να με ανησυχήσει αυτό? Γενικά έχω κάποιο λόγο να φοβάμαι?

    Επίσης, υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάποιο "κύκλο" και να έχει δει αποτελέσματα/εξετάσεις για να δει μήπως και κάτι πάει στραβά? (δεν είχα τέτοιους φόβους μέχρι τώρα αλλά μετά από την σύντομη ανασκόπηση των θεμάτων για την συγκεκριμένη εταιρία μου γεννήθηκαν κάποιοι είναι η αλήθεια)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-03-10 01:49 #38
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kuon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά,

    Πρώτο μου post σε αυτό το forum, και αυτό γιατί ενώ παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό προέκυψε ένα θέμα για το οποίο θέλω την γνώμη σας.

    Αγόρασα σήμερα την συσκευασία των 300g της κρεατίνης της Warriorlab επειδή είδα πως την πρότειναν σε κάποιο topic εδώ, αλλά διαπίστωσα πως έχει εντελώς διαφορετική υφή από τα 2-3 άλλα παρόμοια προϊόντα που έχω δοκιμάσει.

    Συγκεκριμένα όλες οι κρεατίνες που έχω δοκιμάσει ήταν σε κρυσταλλική μορφή, λίγο λιγότερο τραχιές από ζάχαρη. Η συγκεκριμένη όμως έχει υφή που μοιάζει με αλεύρι (ή και πούδρα).

    Θα έπρεπε να με ανησυχήσει αυτό? Γενικά έχω κάποιο λόγο να φοβάμαι?

    Επίσης, υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάποιο "κύκλο" και να έχει δει αποτελέσματα/εξετάσεις για να δει μήπως και κάτι πάει στραβά? (δεν είχα τέτοιους φόβους μέχρι τώρα αλλά μετά από την σύντομη ανασκόπηση των θεμάτων για την συγκεκριμένη εταιρία μου γεννήθηκαν κάποιοι είναι η αλήθεια)
    Εγω εκανα εξετασεις μετα απο κυκλο (νεφρα , συκώτι , γενικη αιματος κλπ κλπ ) και ηταν όλα μια χαρά ! ( δεν χρησιμοποίησα την κρεατινη της warriorlab αλλα της οπτιμυμ ! )
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-03-10 01:57 #39
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση αλλά δεν ρωτάω γενικά για κρεατίνη. Κρεατίνη παίρνω αρκετά χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα (και εγώ συνήθως της ON χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα).

    Γενικά γνωρίζω πως η κρεατίνη ως συμπλήρωμα είναι εντελώς άκακη. Απλά είπα να δοκιμάσω ως οικονομικότερη λύση αυτήν εδώ της Warriorlab με την λογική πως είναι το ίδιο "καθαρή" με όλες τις υπόλοιπες, αλλά η υφή της με έβαλε σε υποψίες και επειδή στο site τους δεν αναφέρουν το ο,τιδήποτε για το που βασίζεται η εταιρία, που παρασκευάζονται τα προϊόντα κτλ. είπα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να είναι μια μονουδρική κρεατίνη σαν... αλεύρι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-04-10 23:48 #40
    Προεπιλογή
    παντος εγω που αγορασα την καθαρη κρεατινη της ιδιας εταιριας πειρα δυο κουτια εκανα φορτομα για 5 μερες με 20γρ κρεατινη με χυμο γλυκο εκανα συντηρηση για 1,5 μηνα και δεν ιδα καμια ΔΙΑΦΟΡΑ μαπα το καρπουζι σα να νε αλευρι τωρα ξερω γο να φανταστητε το κουτι δεν ελεγε ουτε πια παρτηδα ηταν ουτε ημερομηνια ληξεις απο κει να φανταστειτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-04-10 11:04 #41
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gas Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντος εγω που αγορασα την καθαρη κρεατινη της ιδιας εταιριας πειρα δυο κουτια εκανα φορτομα για 5 μερες με 20γρ κρεατινη με χυμο γλυκο εκανα συντηρηση για 1,5 μηνα και δεν ιδα καμια ΔΙΑΦΟΡΑ μαπα το καρπουζι σα να νε αλευρι τωρα ξερω γο να φανταστητε το κουτι δεν ελεγε ουτε πια παρτηδα ηταν ουτε ημερομηνια ληξεις απο κει να φανταστειτε
    Γραψε τα εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6491 !
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-04-10 16:03 #42
    Προεπιλογή
    παντος εγω που αγορασα την καθαρη κρεατινη της ιδιας εταιριας πειρα δυο κουτια εκανα φορτομα για 5 μερες με 20γρ κρεατινη με χυμο γλυκο εκανα συντηρηση για 1,5 μηνα και δεν ιδα καμια ΔΙΑΦΟΡΑ μαπα το καρπουζι σα να νε αλευρι τωρα ξερω γο να φανταστητε το κουτι δεν ελεγε ουτε πια παρτηδα ηταν ουτε ημερομηνια ληξεις απο κει να φανταστειτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-04-10 00:43 #43
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Σκόπευα να την αγοράσω με αυτα που διάβασα ομως... !
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-04-10 18:06 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκόπευα να την αγοράσω με αυτα που διάβασα ομως... !
    σε συμβουλευω να μη την παρεις χαμενα λεφτα παρε της ον η καποια αλλη. να ρωτησω η κρεατινη προσφετη νερο στους μυες ετσι?πιο το κερδος αν βαζουμε νερα αυτο δε μπωρο να καταλαυω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-04-10 18:37 #45
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    όπως έχει αναφερθεί 1187999 φορές, από την κρεατίνη κοιτάς να εκμεταλλευτείς την δύναμη που σου προσφέρει το διάστημα της χρήσεις της, για πιο έντονες και δυνατές προπονήσεις, μιας και τα νερά μετά από 2 εβδομάδες οφ θα φύγουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία