Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 31

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 23-12-09 01:25 #1
    Προεπιλογή Ψευδάργυρος (ZINC)
    παιδεια θα ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι καλο σαν συμπληρωμα ο ψευδαργυρος..εχω ακουσει πως αυξανει τα επιπεδα τεστοστερονης..αληθευει?σας παρακαλω βοηθηστε με οποιοσ ξερει!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-12-09 02:56 #2
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Αν η διατροφή σου είναι πτωχή σε ψευδάργυρο πιθανόν συμπληρωματική λήψη ψευδαργύρου να έχει τέτοιο αποτέλεσμα. Αν όχι δεν πρόκειται να δεις διαφορά. Πάντως γενικά ο ψευδάργυρος είναι πολύ φτηνός και καλό να λαμβάνεται μια μικρή συμπληρωματική ποσότητα καθημερινά.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-12-09 13:31 #3
    Προεπιλογή
    ακριβος αυτο σκεφτηκα και εγω...δεν νομιζω να με βλαψει ενα τετοιο συμπληρωμα απο φαρμακειο...η λες να παρω κατι σε ZMA??
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-12-09 15:19 #4
    Προεπιλογή
    Αν τρώς γαρίδες(γιαμ γιάμ),κρέας και αυγά παίρνεις όσο ψευδάργυρο χρειάζεσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-12-09 18:48 #5
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Φιλικη συμβουλη μην πάιζεις με τον ψευδαργυρο.Το εκανα εγω με πολυ ασχημα αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-12-09 19:20 #6
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλικη συμβουλη μην πάιζεις με τον ψευδαργυρο.Το εκανα εγω με πολυ ασχημα αποτελεσματα.
    Για πόσο ψευδάργυρο μιλάμε;
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-12-09 19:42 #7
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πόσο ψευδάργυρο μιλάμε;
    Νομιζω το ειχα φτασει την μερα που με επιασε η καρδια μου στα 180 η 160 mg δεν θυμαμαι καλα.Πρεπει να εξαντλησε τους ηλεκτρολυτες και ειχα γευση σιδηρου στο στομα.Μπορει να ηταν και 140 δεν θυμαμαι καθολου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-09-14 08:36 #8
    Προεπιλογή Διάφορα είδη ψευδαργυρου και τεστοστερόνη
    Καλημέρα σε όλους. Όλοι ξέρουμε ότι ο ψευδαργυρος "επαναφέρει" τα χαμένα επίπεδα τεστοστερόνης. Αυτό που θα ήθελα να μου διευκρινίσεται εάν όλα τα είδη ψευδαργυρου κάνουν το ίδιο πράγμα γιατί βλέπω ότι υπάρχουν πολλά είδη σε διάφορα συμπληρώματα όπως πχ τα παρακάτω:

    http://www.corposflex.com/image/data...ment-facts.jpg

    http://cdn.esupplements.com/wp-conte...013/03/zma.jpg
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-09-14 09:26 #9
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    για επαναφορά τεστοστερόνης ο καλύτερος ψευδάργυρος είναι σε μορφή οξειδίου znO πάντα με χαλκό , διότι έχει παρατηρηθεί ότι μακροχρόνια λήψη ψευδαργύρου προκαλεί έλλειψη σε χαλκό , σου συστήνω της quest zinc synergistic with cooper ,άλλη μορφή είναι ο πικολινικός ψευδάργυρος αλλά αυτός συστήνεται σε περιπτώσεις ολιγοσπερμίας
    ΤΗΕ POWER OF WILL
    THE POWER OF ONE

    Everybody wanna be a bodybuilder but don’t nobody wanna lift no heavy-ass weights
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-09-14 09:27 #10
    Προεπιλογή
    [QUOTE=paposgsxr;803494]Καλημέρα σε όλους. Όλοι ξέρουμε ότι ο ψευδαργυρος "επαναφέρει" τα χαμένα επίπεδα τεστοστερόνης. Αυτό που θα ήθελα να μου διευκρινίσεται εάν όλα τα είδη ψευδαργυρου κάνουν το ίδιο πράγμα γιατί βλέπω ότι υπάρχουν πολλά είδη σε διάφορα συμπληρώματα όπως πχ τα παρακάτω: Όνομα: twinlab-zinc-supplement-facts.jpg Εμφανίσεις: 1395 Μέγεθος: 23,7 KBΌνομα: XtremeZMA-SuppFactsRev002_mini1.jpg Εμφανίσεις: 1383 Μέγεθος: 84,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-09-14 09:35 #11
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Προεπιλογή
    [QUOTE=paposgsxr;803496]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paposgsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους. Όλοι ξέρουμε ότι ο ψευδαργυρος "επαναφέρει" τα χαμένα επίπεδα τεστοστερόνης. Αυτό που θα ήθελα να μου διευκρινίσεται εάν όλα τα είδη ψευδαργυρου κάνουν το ίδιο πράγμα γιατί βλέπω ότι υπάρχουν πολλά είδη σε διάφορα συμπληρώματα όπως πχ τα παρακάτω: Όνομα: twinlab-zinc-supplement-facts.jpg Εμφανίσεις: 1395 Μέγεθος: 23,7 KBΌνομα: XtremeZMA-SuppFactsRev002_mini1.jpg Εμφανίσεις: 1383 Μέγεθος: 84,2 KB
    σου απάντησα οξείδιο του ψευδαργύρου
    ΤΗΕ POWER OF WILL
    THE POWER OF ONE

    Everybody wanna be a bodybuilder but don’t nobody wanna lift no heavy-ass weights
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-09-14 11:40 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Θα παρακαλέσω μέλη που δεν γνωρίζουν κάτι 100% να μην παραπληροφορούν. Ο ψευδάργυρος σε μορφή oxide είναι απ τις πιο φθηνές κ κακές επιλογές! Γενικά τα oxide δεν απορροφώνται καλά κ σε άλλα συστατικά. Και για να μιλήσω με έρευνα (του 2014 κιόλας) σας παραθέτω τους βαθμούς απορρόφησης που βρήκαν Ελβετοί επιστήμονες:

    zinc citrate – 61% (range: 57–71)
    zinc gluconate – 61% (range: 51–72)
    zinc oxide – 50% (range: 41–58)

    Καλές μορφές είναι citrate, gluconate, orotate, acetate, picolinate. Ψάξε γι αυτές, ειδικά chelate, gluconate, orotate γενικά στα μέταλλα είναι πολύ καλές (κ πιο ακριβές) μορφές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-09-14 12:04 #13
    Προεπιλογή
    Το zinc gluonate ειναι η μορφη με τα χαμηλοτερα επιπεδα (εως και μηδενικα) καδμιου, σε αλλες φτηνες μορφες zinc χρησιμοποιουν περρισοτερο καδμιο, μοιαζει πολυ χημικα με τον ψευδ, αλλα η μακροχρονια χρηση καδμιου ειναι τρομερα επιβαρυντικη για τα νεφρα. Οποτε ερχομαστε ξανα στο γνωστο καλο ρητο οτι πληρωνεις παιρνεις.....
    No pain no gain!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-09-14 18:08 #14
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα παρακαλέσω μέλη που δεν γνωρίζουν κάτι 100% να μην παραπληροφορούν. Ο ψευδάργυρος σε μορφή oxide είναι απ τις πιο φθηνές κ κακές επιλογές! Γενικά τα oxide δεν απορροφώνται καλά κ σε άλλα συστατικά. Και για να μιλήσω με έρευνα (του 2014 κιόλας) σας παραθέτω τους βαθμούς απορρόφησης που βρήκαν Ελβετοί επιστήμονες:

    zinc citrate – 61% (range: 57–71)
    zinc gluconate – 61% (range: 51–72)
    zinc oxide – 50% (range: 41–58)

    Καλές μορφές είναι citrate, gluconate, orotate, acetate, picolinate. Ψάξε γι αυτές, ειδικά chelate, gluconate, orotate γενικά στα μέταλλα είναι πολύ καλές (κ πιο ακριβές) μορφές.
    την ερευνα γιατί δεν την παρουσιάζεις ολόκληρη ? πώς γίνεται η απορρόφηση ?
    τι σημαίνει βαθμός απορρόφησης ?
    ΤΗΕ POWER OF WILL
    THE POWER OF ONE

    Everybody wanna be a bodybuilder but don’t nobody wanna lift no heavy-ass weights
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-02-17 10:57 #15
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή Zinc
    Καλημέρα σας...
    Διάβασα στο νετ ότι η κατάλληλη ώρα για να πάρεις ψευδαργυρο είναι πρωινές... Σε συνδυασμό με το ότι το μαγνήσιο είναι καλό να το παίρνουμε το βράδυ... Μου δημιουργούνται απορίες σχετικά με το Zma

    Πλέον εγώ παίρνω ξεχωριστά τα δύο αυτά μέταλλα αλλά τι πραγματικά ισχύει ?

    Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία