Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 66
  1. 15-06-13 13:12 #46
    Προεπιλογή ΧΕΡΙΑ (ΠΗΧΗΣ)
    καλησπερα καταρχας. νεο μελος. χρηστος απο αθηνα. ειμαι 22 χρονων 85 κιλα 1,82 υψος και εχω παρατησει την γυμναστικη 4 χρονια. εχω καλο σωματοτυπο μιας και γυμναζομουνα απο τα 5 μεχρι τα 18 συνεχωμενα. εχω βαλει λιγο λυπος και εχω ξεκινησει γυμναστηριο και διατροφη. 6 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και σε τρεις προπονησης μετα τα βαρη υψηλη αεροβια (διαληματικες) 30 λεπτα. καθε μερα μια μυικη ομαδα ξεχωριτα (με superset). απο συμληρωματα περνω http://www.xtr.gr/proteines/12331/CA...OPTIMUM%29.htm πριν τον υπνο , bcca αμινοξεα http://http://www.xtr.gr/aminoxea/1587/AMINOMAX_8000_350tabs_%28GASPARI%29.htm πριν και μετα την προπονηση , βιταμινες φαρμακιου (βλακεια εκανα μου ειπανε ολοι) και τον λιποδιαλιτη http://www.xtr.gr/thermogenetika/690...STACKER%29.htm.
    απο διατροφη τιποτα απο εξω. καθολου λαδι. 6 ασπραδια στηθος βραστο καστανο ρυζι (μονο μεσιμερη υδατανθρακα) βρωμη αρκετα μεγαλη ποσοτητα ω3. γενικα υπολογιζω να ειμαι 300-400 θερμιδες λιγοτερο απο το κανονικο. δεν με εχει κουρασει καθόλου και δεν αισθανομαι πεινα. το κανω γυρω στον 1 μηνα. αλλα πολλα ειπα. αλλο θεμα ήθελα να ανοιξω. πονάνε οι πηχεις μου όταν κανω καποιες ασκησεις και θέλω να τους δυναμωσω. ξερω 3-4 ασκησεις αλλα δεν ξερω ποια μέρα να τους βαλω. με τα ποδια που θα ειναι ξεκουραστα ή να παω για καψιμο την μερα που εχω τρικεφαλα δικεφαλα?

    καποια αλλη συμβουλη καλοδεχούμενη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Porfys : 15-06-13 στις 13:15
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-13 13:58 #47

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    London,UK
    Μηνύματα
    37
    Προεπιλογή
    οι πήχεις γυμνάζονται με τις έλξεις, με τις κωπηλατικές, με τις άρσεις θανάτου και φυσικά με όλες τις ασκήσεις απομόνωσης δικεφάλων. + ότι κάνεις για πήχη

    κοινώς τρώνε μεγάλη πίεση καθ όλη την εβδομάδα, μήπως σε πονάνε λόγω κόπωσης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-06-13 14:07 #48
    Προεπιλογή
    με πονανε μονο οταν κανω πιεσεις στηθους ελξεις στην τροχαλια. μονο οταν εκτελω τετοιου ειδους ασκησεις. το γνωρίζω οτι γυμναζονται μαζι με τις υπολοιπες ασκησεις. αυτο μου ειπαν και στον γυμναστηριο αλλα θα ήθελα να βαλω μερικες ασκησεις συγκεκριμένα για πηχη ώστε να αποφύγω τους πονους πανω στην ασκηση. με αποτρεπουν απο το να σηκωσω τα κιλα που μπορω. δηλαδη νιώθω οτι μπορώ να ανέβω αρκετά αλλα με σταματανε οι πονοι. πιεσεις παγκου στα 50 κιλα το στηθος δεν με ποναει ακόμα και στην 12 επαναληψη. αλλα πεθαινω απο τον πονο στους πηχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-06-13 14:25 #49

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    London,UK
    Μηνύματα
    37
    Προεπιλογή
    είναι λογικό να σε πονάνε μέχρι ένα σημείο, φυσικά σημασία έχει και το που, πχ κοντά στο καρπό η στο κέντρο του μυ;επίσης σημασία έχει άμα αισθάνεσαι ότι ο πόνος είναι καθαρά μυικός.(υποψιάζομαι τους τένοντες σου)
    τώρα άμα θέλεις ντε και καλά να τους γυμνάσεις εγώ θα το έκανα μετά τις ασκήσεις απομόνωσης των δικεφάλων.
    πάντως έμενα όπως τα λες χωρίς να είμαι γιατρός φυσικά μου κάνει πιο πολύ για υπερκόπωση πάρα για αδυναμία.
    είναι δύσκολο να μείνει αδύναμος αυτός ο μυς εκτός άμα υπάρχει κάποια γενετική ανωμαλία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-06-13 14:49 #50
    Προεπιλογή
    κοντα στους καρπους πονάω. αυτο που ειπες για τους τενοντες δεν το ειχα σκεφτει. ευχαριστω οπως και να εχει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-13 19:33 #51
    Προεπιλογή
    Deadlifts
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-06-13 20:23 #52
    Προεπιλογή
    Χαχαχα μαν εχεις πορωθει με deadlifts ετσι;;
    Ισχυει παντως πως με τα deadlifts οι πηχεις πριζονται παρα πολυ.
    Βασικα οταν κανω deadlifts πριζομαι πλατη,τραπεζοειδης,δικεφαλα,πηχεις
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-06-13 21:41 #53
    Προεπιλογή
    Βασικά αναρωτιέμαι γιατί κανείς να μη κάνει μια άσκηση λειτουργική που γυμνάζει το 70% του σώματος. Και ενώ φαίνεται τρολάρισμα, στην ουσία δεν είναι.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-06-13 21:55 #54
    Προεπιλογή
    Συμφωνω απολυτα..ας εστιασουμε στις 3 βασικες (squat/deadlift/bench press) με προοδο στα κιλα και σιγουρα θα δουμε τεραστιες διαφορες.
    Οχι απλα εκανες ποστ σε 7 threads στα προγραμματα προπονησης και ολα ελεγαν για deadlift και μου φανηκε αστειο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χριστοφορος123 : 17-06-13 στις 21:57
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-06-13 22:59 #55
    Προεπιλογή
    Ισχύει αλλά είναι αλήθεια.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-08-13 23:44 #56
    Το avatar του χρήστη giannaras13

    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περ.
    Λαρισα
    Μηνύματα
    216
    Προεπιλογή απορια πήχης
    Γεια σας το πρόγραμμα το ακολουθώ 50 μέρες τώρα,πρτεινη-υδατάνθρακες ...ελαχιστοτατο λίπος με 5 προπονήσεις βάρη και 3 αεροβικο την εβδομάδα.. Η μόνη ατασθαλία μέχρι στιγμης είναι σημερα που δεν κρατήθηκα και έφαγα ένα κομματάκι σπιτικό κέικ.. Επειδή οι πήχεις ήταν αδύναμοι και είχα πρόβλημα στις ασκήσεις δικεφαλων,αρχισα να κανω κάμψεις μόνο γι; τους πήχεις κάθε μέρα με 5 κιλά... Τώρα παραρηρω μικρότερη περίμετρο ,είναι πιο σκληρο και έχουν πεταχτεί 4 φλέβες προς την εσωτερική πλευρα και είναι έτσι και μετά την προπόνηση,φαινοντε αλλα όχι όσο στην προπόνηση..ειναι φυσιολογικό ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-08-13 23:51 #57
    Το avatar του χρήστη Deathless

    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    70
    Προεπιλογή
    Καλα μην φανταστεις οτι γυμναζοντας μεμονομενα τους πήχεις θα γινουν σαν του heath
    Το οτι εχουν μικροτερη περιμετρο ισως ειναι γιατι στεγνωσαν και "αγριεψαν" λογο της καθαρης διατροφης που κανεις κ της εντονης προπονησης.
    Το οτι πετανε φλεβες και ειναι αρκετα σκληροι την ωρα της προπονησης ενω μετα οχι ειναι απολυτως λογικο μην σε ανησυχεί.
    Επειδη ειναι μια μυικη ομαδα που βοηθαει σε ολες τις ασκησεις ασχετα τι γυμναζεις γνωμη μου ειναι οτι δεν θελουν ιδιαιτερο ζόρισμα . εγω τους κανω μια φορα το χρονο
    Παρολα αυτα ειναι μια ομαδα που αναρωνει παρα πολυ γρηγορα μπορεις σχεδον καθε μερα να τους γυμναζεις
    Train Smart...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-08-13 00:02 #58
    Το avatar του χρήστη giannaras13

    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περ.
    Λαρισα
    Μηνύματα
    216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Deathless Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα μην φανταστεις οτι γυμναζοντας μεμονομενα τους πήχεις θα γινουν σαν του heath
    Το οτι εχουν μικροτερη περιμετρο ισως ειναι γιατι στεγνωσαν και "αγριεψαν" λογο της καθαρης διατροφης που κανεις κ της εντονης προπονησης.
    Το οτι πετανε φλεβες και ειναι αρκετα σκληροι την ωρα της προπονησης ενω μετα οχι ειναι απολυτως λογικο μην σε ανησυχεί.
    Επειδη ειναι μια μυικη ομαδα που βοηθαει σε ολες τις ασκησεις ασχετα τι γυμναζεις γνωμη μου ειναι οτι δεν θελουν ιδιαιτερο ζόρισμα . εγω τους κανω μια φορα το χρονο
    Παρολα αυτα ειναι μια ομαδα που αναρωνει παρα πολυ γρηγορα μπορεις σχεδον καθε μερα να τους γυμναζεις
    αχχαχαχα σαν του heath λεει καλώς οπότε μπορώ να τους γυμναζω συνεχεια..ακριβως αυτό μετά την προπόνηση είναι λες και τους έβαλες αερα μέσα με πίεση σαν τα λάστιχα χαχαχαχα μετα ηρεμούν,χτυπάμε και μια μπανανιτσα με ασπράδια και είμαστε κομπλέ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-01-19 03:29 #59
    Προεπιλογή
    Θέλω να εστιάσω στην ενδυνάμωση των πήχεων, απλά δεν θέλω η υπερβολική ασκηση τους να μου φέρει αρνητικά αποτελέσματα καθώς προκειται για μικρούς μύες, που ως γνωστόν συμμετέχουν σε πολλές άλλες ασκήσεις.

    Ποιά συχνότητα γύμνασης τους θεωρείται ιδανικότερη; Μιά ή δύο επιπλέον ασκήσεις τη βδομάδα; Πόσα σετ και επαναλήψεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-01-19 08:47 #60
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μπορείς να συμπεριλάβεις μια άσκηση των 3-4 σετ, ως τελευταία άσκηση στην προπόνηση δικεφάλων (που έτσι και αλλιώς εμπλέκονται)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία