Θέμα: ΚΕΤΟ

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 57
  1. 06-02-10 00:30 #31
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Μπράβο ρε 'συ Γιάννη. Μεγάλη διαφορά σε 2 μόνο εβδομάδες.
    Είχες πει για συγκεκριμένο χρονικό όριο. Πόσο καιρό σκοπεύεις να τη κρατήσεις;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-02-10 00:39 #32

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    μπραβο γιαννη συνεχισε να μας ενημερωνεις κ μας τους "big amounts of foods" freaks!!!!!!!!!!
    χαιρομαι που δουλευει πανω σου η διαιτα κ περιμενω το καλοκαιρι να σε δω φετες!!!!!
    καλα αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-02-10 01:10 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε 'συ Γιάννη. Μεγάλη διαφορά σε 2 μόνο εβδομάδες.
    Είχες πει για συγκεκριμένο χρονικό όριο. Πόσο καιρό σκοπεύεις να τη κρατήσεις;
    Στέλιο... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα την κρατήσω ακόμα 8 εβδομάδες (μέχρι και το Πάσχα, που υπολογίζω να είμαι στα 88-90 κιλά). Μετά θα την κάνω κυκλικά. 1 μήνα κέτο - 1 μήνα carb-cycling, μέχρι να πάω στα 7%-8% λίπος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο γιαννη συνεχισε να μας ενημερωνεις κ μας τους "big amounts of foods" freaks!!!!!!!!!!
    χαιρομαι που δουλευει πανω σου η διαιτα κ περιμενω το καλοκαιρι να σε δω φετες!!!!!
    καλα αποτελεσματα
    Και εγώ περιμένω να με δώ ``φέτες`` το καλοκαίρι. Άν όχι στις αρχές, τουλάχιστον Αύγουστο πρέπει να είμαι σε καλά ποσοστά... Μετά από Σεπτέμβρη ξεκινάμε Ο Γ Κ Ο !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-02-10 01:14 #34
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Καλη επιτυχία και καλή δύναμη Γιάννη! Εμείς μαζί σου!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-02-10 01:25 #35

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    παμε γιαγαντα!!!! γιαννη θα τα καταφερεις δεν υπαρχει περιπτωση!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-02-10 01:38 #36
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    παμε γιαγαντα!!!! γιαννη θα τα καταφερεις δεν υπαρχει περιπτωση!!!!!!!
    +1 δωσε γκαζια γιαννη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-02-10 00:14 #37
    Προεπιλογή
    Πας καλα Τζον συνεχισε και εγω ειχα αυξηση της δυναμης κατα τη διαρκεια της κετο διατροφης,αλλα χωρις ιδιαιτερα προβληματα οπως πονοκεφαλους,ζαλαδες κ.α εκτος απο μια γενικη αδιαθεσια οταν βρισκομουν μεταξυ 3-4 ημερα που ηταν να μπω σε κετοση,οσο αναφορα το carbup σου νομιζω οτι θα επρεπε να εχεις λιγο πιο χαμηλα τα λιπαρα σου εκεινη την ημερα.Οταν αποφασισεις να επαναενταξεις του υδατανθρακες στη διατροφη σου ξεκινα εννοειται με νορμαλ ποσοτητες μονο στο πρωινο και μεταπροπονητικα.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-02-10 00:45 #38
    Προεπιλογή
    [QUOTE=Littlejohn;138029]
    Μέρα με την μέρα, ένιωθα και πιο ελαφρύς και έβλεπα διαφορές, ιδίως στα πόδια μου τα οποία έχασαν αρκετό λίπος (μπήκα σε παντελόνι 2 νούμερα μικρότερο).
    Συνολικά μεχρί στιγμής ,σε αυτές τις 14 ημέρες έχω ρίξει περίπου 6 κιλά λίπος.



    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    [/QUOTE


    Δεν θελω να σε απογοητευσω καλε μου φιλε,αλλα να εχεις χασει 6 κιλα λιπους απλα δεν μπορει να ειναι δυνατον να εχει συμβει..
    Τα περισσοτερα απο τα 6 κιλα που φαινονται να λειπουν απο την ζυγαρια σου ειναι απο το γλυκογονο των μυων σου που εχουν αδειασει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-02-10 02:28 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πας καλα Τζον συνεχισε και εγω ειχα αυξηση της δυναμης κατα τη διαρκεια της κετο διατροφης,αλλα χωρις ιδιαιτερα προβληματα οπως πονοκεφαλους,ζαλαδες κ.α εκτος απο μια γενικη αδιαθεσια οταν βρισκομουν μεταξυ 3-4 ημερα που ηταν να μπω σε κετοση,οσο αναφορα το carbup σου νομιζω οτι θα επρεπε να εχεις λιγο πιο χαμηλα τα λιπαρα σου εκεινη την ημερα.Οταν αποφασισεις να επαναενταξεις του υδατανθρακες στη διατροφη σου ξεκινα εννοειται με νορμαλ ποσοτητες μονο στο πρωινο και μεταπροπονητικα.
    Ναι, μετά έχω σκοπό να μπω πολύ σιγά στον υδατάνθρακα. Τα λιπαρά τι ποσοστό προτείνεις για την ημέρα του carb up? Κάτω από 20%?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Parakelsos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Δεν θελω να σε απογοητευσω καλε μου φιλε,αλλα να εχεις χασει 6 κιλα λιπους απλα δεν μπορει να ειναι δυνατον να εχει συμβει..
    Τα περισσοτερα απο τα 6 κιλα που φαινονται να λειπουν απο την ζυγαρια σου ειναι απο το γλυκογονο των μυων σου που εχουν αδειασει...
    Μην ανυσηχείς δεν απογοητεύομαι εύκολα... Είμαι άνθρωπος του πολύ Trial & error, και είναι στο πρόγραμμα και η απογοήτευση...

    Αυτά τα 6 κιλά που λέω, είναι μετρημένα με λιπομέτρηση. Ότι υπάρχει περιθώριο λάθους το έχω υπόψιν μου.
    Επίσης το γλυκογόνο που αποθηκεύεται στους μύες, δεν ξεπερνάει το 2% της μάζας (στην μέγιστη αποθηκευσή του). Άρα και δεδομένου ότι αυτη την στιγμή έχω 42 κιλά καθαρή μυική μάζα (μετρημένη) το γλυκογόνο που μπορώ να αποθηκεύσω δεν μπορεί να ξεπεράσει τα 840γρ...
    Αν προσθέσουμε και το γλυκογόνο που αποθηκεύεται στο συκώτι (8%-9% της συνολικής μάζας του οργάνου), πάμε περίπου στο ένα κιλό ολικής συγκέντρωσης γλυκογόνου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-02-10 02:35 #40
    Προεπιλογή
    SCTP... Αν μπορείς, πες μου σε παρακαλώ, τι περίπου έτρωγες εσυ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-02-10 03:14 #41
    Προεπιλογή
    kαλη δυναμη μικροΤΕΡΑΣΤΙΕ JOHN
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-02-10 12:38 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    SCTP... Αν μπορείς, πες μου σε παρακαλώ, τι περίπου έτρωγες εσυ?
    Στοχος τη μερα του carbup ειναι να κρατησεις τα λιπαρα οσο χαμηλοτερα γινεται,20% ειναι αρκετα υψηλο(βεβαια να ανεβασεις πολυ τους υδατανθρακες σε αυτη τη φαση δε θα ηταν συνετο,λογω BF%),τωρα οσο αναφορα τη διατροφη μου,καποιες μερες ισως ετρωγα χοιρινες μπριζολες,αλλες κοτοπουλο η καποιο λιπαρο ψαρι μαζι με καποιο επιπλεον λαδι-ξηρους καρπους,πρωινο ηταν 4-5 αυγα ολοκληρα σχεδον παντα ,γαλακτομικα δεν ετρωγα,το ασβεστιο το επαιρνα ολο απο συμπληρωματα-ψαρια και βασικο να τρως λαχανικα με καθε στερεο γευμα.Αυτο που ειχα παρατηρησει σε εμενα ηταν στην αρχη,αυξημενη ενεργεια κτλ. μαζι με γρηγορη απωλεια λιπους αλλα σε βαθος χρονου η ΚΕΤΟ νομιζω σε εξαντλει για αυτο πανω απο 2 μηνες μην πας κατα τη γνωμη μου.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-02-10 12:52 #43
    Προεπιλογή
    Με ποια μεθοδο ακριβως υπολογιζεις την συσταση του σωματος σου?(δερματοπτυχιομετρο,βιοηλεκτροαντισταση,dexa ...καποια αλλη?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-02-10 12:59 #44
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    νομίζω πως ενας μηνας κετο είναι αρκετός. για να μην χάσεις πολύ μάζα. μετά να κάνεις ένα διάλημα και μετά πάλυ κετο.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-02-10 13:24 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, μετά έχω σκοπό να μπω πολύ σιγά στον υδατάνθρακα. Τα λιπαρά τι ποσοστό προτείνεις για την ημέρα του carb up? Κάτω από 20%?



    Μην ανυσηχείς δεν απογοητεύομαι εύκολα... Είμαι άνθρωπος του πολύ Trial & error, και είναι στο πρόγραμμα και η απογοήτευση...

    Αυτά τα 6 κιλά που λέω, είναι μετρημένα με λιπομέτρηση. Ότι υπάρχει περιθώριο λάθους το έχω υπόψιν μου.
    Επίσης το γλυκογόνο που αποθηκεύεται στους μύες, δεν ξεπερνάει το 2% της μάζας (στην μέγιστη αποθηκευσή του). Άρα και δεδομένου ότι αυτη την στιγμή έχω 42 κιλά καθαρή μυική μάζα (μετρημένη) το γλυκογόνο που μπορώ να αποθηκεύσω δεν μπορεί να ξεπεράσει τα 840γρ...
    Αν προσθέσουμε και το γλυκογόνο που αποθηκεύεται στο συκώτι (8%-9% της συνολικής μάζας του οργάνου), πάμε περίπου στο ένα κιλό ολικής συγκέντρωσης γλυκογόνου...

    Πανω σε αυτο,θα ηταν χρησιμο και για τα παιδια που ισως δεν το ξερουν οτι για να μπορεσει να αποθηκευτει ενα γραμμαριο γλυκογονου στο σωμα,ειναι απαραιτητη η παρουσια νερου (υδατανθρακας γαρ) σε αναλογια 1/4.....δηλ για να εχουμε ενα γραμμαριο γλυκογονου στους μυς θα τοποθετηθουν μαζι του και 4 γραμμαρια νερου.....το ιδιο και οταν το χανουμε.
    Ειναι πολυ γνωστο αυτο μιας και ακουμε οτι στην αρχη καθε διαιτας χανουμε τα νερα πρωτα (επειδη συνηθως κατεβαζουμε τους υδατανθρακες-χανουμε μερος του γλυκογονου-αρα και νερο).....ή ακριβως σε αυτο το μηχανισμο στηριζεται η διαδικασια της περιφημης απογλυκογονοσης που κανουν οι αγωνιστικοι αθλητες την τελευταια εβδομαδα (ή περιπου) πριν τους αγωνες και την κανουν για αυτο ακριβως το σκοπο....να διωξουν κυριως τα νερα απο το σωμα τους.
    Αρα κλεινοντας,οταν λεμε οτι χανουμε γλυκογονο,δεν αναφερομαστε στο γλυκογονο αυτο καθε αυτο,αλλα και στα νερα που πανε παρεα μαζι του...
    Χωρις να βαζω και το χερι μου στη φωτια γιαυτο που θα γραψω,ειμαι ΣΧΕΔΟΝ σιγουρος οτι χανοντας μισο κιλο γλυκογονου,μπορουμε να δουμε 3 κιλα κατω στη ζυγαρια μας....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία