Σελίδα 10 από 91 ΠρώτηΠρώτη ... 891011122060 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 1365
  1. 14-04-10 21:26 #136
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ρε παιδια,πηρα 300γρ bcaa σκονη σημερα αλλα δε κατεβαινει η ρημαδα.Την 1η φορα εριξα ενα κουταλακι μεσα σε νερο,το διελυσα με το κουταλακι αλλα μπαα,το βαζω στο μιξερακι και εκανε ενα αφρο στο πανω μερος που στην ουσια δε διαλυθηκε.Μετα την προπονηση βαζω ενα κουταλακι απ ευθειας στο στομα και μετα νερο,κοντεψα να πεθανω.Πως το παιρνετε?
    οπως το μουρουνελαιο πιτσιρικαδες..κλεινοντας την μυτη,κ γλουπ

    χαρι,δουλευει αυτο που ειπες??διαλυνται καλυτερα??
     

  2. 14-04-10 21:34 #137
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως το μουρουνελαιο πιτσιρικαδες..κλεινοντας την μυτη,κ γλουπ

    χαρι,δουλευει αυτο που ειπες??διαλυνται καλυτερα??
    Γιατι τωρα πως νομιζεις το πινω

    Εσυ πως λες δλδ,ενα κουταλακι στο στομα ή σε νερο και οσο διαλυθει?

    Θα δοκιμασω κι αυτο που λεει ο Χαρης..
     

  3. 14-04-10 21:38 #138
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Eχω την εντυπωση οτι δεν ειναι καλο να μεινουν στο νερο για πολυ. Εγω ρε παιδια δεν ειδα αυτη την τραγικη γευση των BCAA που λενε. Τουλαχιστον οι κρεατινες CEE κτλ. ειναι αρκετα χειροτερες. Μια κι εξω, δεν ειναι τιποτα.
     

  4. 14-04-10 21:44 #139
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι τωρα πως νομιζεις το πινω

    Εσυ πως λες δλδ,ενα κουταλακι στο στομα ή σε νερο και οσο διαλυθει?

    Θα δοκιμασω κι αυτο που λεει ο Χαρης..
    εγω βασικα περνω 1-2 προιοντα αμινο με βσαα,απτα οποια το ενα κανει αφρο οπως ειπες αν το χτυπησεις στο σεηκερ,η στο μιξερ..οποτε το χτυπαω λιγο,στο σεηκ(ετσι κιαλλιως διαλυεται αμεσως,απλα αφριζει)κ το πινω σταδιακα,προσθετοντας λιγο-λιγο νερο στον αφρο που καθεται μετα,κ κουνοντας το λιγο διαλυεται ο αφρος,κ το κατεβαζω..απλα προσπαθησε να μην σου αφησει πολυ καταλοιπο στο σεηκερ,γιατι χανεις ποσοτητα..
     

  5. 14-04-10 21:44 #140
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχω την εντυπωση οτι δεν ειναι καλο να μεινουν στο νερο για πολυ. Εγω ρε παιδια δεν ειδα αυτη την τραγικη γευση των BCAA που λενε. Τουλαχιστον οι κρεατινες CEE κτλ. ειναι αρκετα χειροτερες. Μια κι εξω, δεν ειναι τιποτα.




    Ζήτημα αν πήρα 3 δόσεις από κουτί 600g. Το χάριζα σε φίλο και δε το έπαιρνε!
    Κατέληξε στα σκουπίδια......
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  6. 14-04-10 21:49 #141
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων



    Ζήτημα αν πήρα 3 δόσεις από κουτί 600g. Το χάριζα σε φίλο και δε το έπαιρνε!
    Κατέληξε στα σκουπίδια......
    πολυ πικρα ε???εχω παρει κ γω κατι τετοιο..

    την επομενη φορα,να με χεις υποψη σου ομως αν ξαναδωσεις συμπληρομα που δεν θες
     

  7. 14-04-10 21:52 #142
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχω την εντυπωση οτι δεν ειναι καλο να μεινουν στο νερο για πολυ. Εγω ρε παιδια δεν ειδα αυτη την τραγικη γευση των BCAA που λενε. Τουλαχιστον οι κρεατινες CEE κτλ. ειναι αρκετα χειροτερες. Μια κι εξω, δεν ειναι τιποτα.
    συμφωνο ολα μια ιδεα ειναι οσο το σκεφτεσαι ειναι χειροτερα,(κατεβαστω με μια μολις το βαλεις στο στομα κατευθειαν το νερο δεν προλαβαινεις να καταλαβεις ουτε γευση ουτε τπτ)
    Το γάλα από μικρό με έκανε παληκάρι και ο γαλατάς της γειτονιάς αγόρασε Ferrari
     

  8. 14-04-10 22:19 #143
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Micha3L_Myers Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνο ολα μια ιδεα ειναι οσο το σκεφτεσαι ειναι χειροτερα,(κατεβαστω με μια μολις το βαλεις στο στομα κατευθειαν το νερο δεν προλαβαινεις να καταλαβεις ουτε γευση ουτε τπτ)
    Ετσι εκανα με την κρεατινη,η οποια ειχε αλλη υφη και ηταν αγευστη.Τωρα νομιζω αμα βαλω μια κουταλια στο στομα αν δε προλαβω να τα βγαλω θα πνιγω
     

  9. 19-04-10 19:07 #144
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bαζε τα απο το βραδυ στο νερο.
    Τελικα ισχυει. Εβαλα BCAA σε ισοτονικο ποτο για να το παρω κατα τη διαρκεια της προπονησης. Ενω στο πρωτο κουνημα, εκαναν αδιαλυτο αφρο πανω, μετα απο μια ωρα διαλυθηκαν πλρηρως απο μονα τους, ακομα και στο ψυγειο.
     

  10. 19-04-10 19:20 #145
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα ισχυει. Εβαλα BCAA σε ισοτονικο ποτο για να το παρω κατα τη διαρκεια της προπονησης. Ενω στο πρωτο κουνημα, εκαναν αδιαλυτο αφρο πανω, μετα απο μια ωρα διαλυθηκαν πλρηρως απο μονα τους, ακομα και στο ψυγειο.
    Hληκτρολητες + BCAA intra workout
     

  11. 22-04-10 10:13 #146
    Προεπιλογή τα καλυτερα αμνξεα- λιγες θερμιδες?
    καλημερα ! εχω καποιες αποριες για τα αμινοξεα.
    Θα γραψω αυτο που νομιζω με τις λιγες γνωσεις που εχω ξεροντας οτι θα πω ισως και λαθεμενα πραγματα ,αλλα θελω να ακουσω διορθωσεις και προτασεις=
    1.Παιρνοντας αμινοξεα ( που δεν εχω καταληξει ακομα ποιας φιρμας ειναι τα καλα)
    θα περιορισω και τις ΘΕΡΜΙΔΕΣ που παιρνω σε σχεση με την isolate προτεινη Universal ultra που παιρνω. Δηλαδη= τα αμινοξεα ειναι προιον λιγων θερμιδων σε συγκριση με μια καθαρη πρωτεινη?
    στοχος μου σε οτι μυικο ιστο παιρνω να περιοριζω τις περιτες θερμιδες .
    2.Αν παω σε ενα επωνυμο μαγαζι συμπληρωματων και ζητησω -θελω τα καλυτερα αμινοξεα, υπαρχει περιπτωση να παρω κατι που δεν μου ταιριαζει?
    3.Χωρις πολλα πολλα υπαρχει καποια προταση για συγκεκριμενα αμινοξεα (ανεξαρτητα τιμης) που θεωρειτε οτι ειναι κορυφαια ?
    ευχαριστω την παρεα !!!
     

  12. 22-04-10 12:05 #147
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KILERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.Παιρνοντας αμινοξεα ( που δεν εχω καταληξει ακομα ποιας φιρμας ειναι τα καλα)
    θα περιορισω και τις ΘΕΡΜΙΔΕΣ που παιρνω σε σχεση με την isolate προτεινη Universal ultra που παιρνω. Δηλαδη= τα αμινοξεα ειναι προιον λιγων θερμιδων σε συγκριση με μια καθαρη πρωτεινη?
    στοχος μου σε οτι μυικο ιστο παιρνω να περιοριζω τις περιτες θερμιδες .

    Απ' ότι κατάλαβα μιλάς για αντικατάσταση της isolate με αμινοξέα. Εφόσον η ποσότητα πρωτείνης που θα λάβεις απ' τα αμινοξέα, είναι ίση με τη ποσότητα πρωτείνης που θα λάμβανες από την iso, τότε οι θερμίδες πρόσληψης θα είναι σχεδόν ίδιες. Να θυμάσαι πως κάθε γραμμάριο πρωτείνης έχει 4 θερμίδες. Τώρα το θέμα είναι, πόσο εύκολο είναι να πάρεις 30g πρωτείνης από αμινοξέα. Δε συμφέρει οικονομικά. Το να βγάλεις πάλι την iso και να μένεις με τα 4-5 ή 10g πρωτείνης που μπορεί να έχουν τα αμινοξέα σου, δε μου φαίνεται σωστό.

    2.Αν παω σε ενα επωνυμο μαγαζι συμπληρωματων και ζητησω -θελω τα καλυτερα αμινοξεα, υπαρχει περιπτωση να παρω κατι που δεν μου ταιριαζει?

    Θα σου δώσουν τα ακριβότερα που έχουν. Όχι γιατί είναι τα καλύτερα αλλά γιατί έχουνε μεγαλύτερο κέρδος. Υπογράφω.


    3.Χωρις πολλα πολλα υπαρχει καποια προταση για συγκεκριμενα αμινοξεα (ανεξαρτητα τιμης) που θεωρειτε οτι ειναι κορυφαια ?
    ευχαριστω την παρεα !!!

    Θα σου πω της inkospor γιατί έχουνε πολύ καλό όνομα, προσωπικά δε χρησιμοποιώ αμινοξέα

    Σχετικά με την αντικατάσταση iso με αμινοξέα, με τον LEvrone τις προάλλες υπολογίσαμε το κόστος. Inkospor αγορασμένα απ' έξω, 60g (30+30)πρωτείνης τη μέρα, θέλεις 60€ τη βδομάδα. 240€ το μήνα μόνο μια αμινοξέα. Απαγορευτικό έτσι;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  13. 22-04-10 12:15 #148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με την αντικατάσταση iso με αμινοξέα, με τον LEvrone τις προάλλες υπολογίσαμε το κόστος. Inkospor αγορασμένα απ' έξω, 60g (30+30)πρωτείνης τη μέρα, θέλεις 60€ τη βδομάδα. 240€ το μήνα μόνο μια αμινοξέα. Απαγορευτικό έτσι;
    απαγορευτικο δεν ειναι τιποτα! ολα θα γινουν!
    συγκεκριμενα καναμε ενα υπολογισμο!
    ενα κουτι αμινοξεα Inkospor αμπουλες (20 στο κουτι) κανει 28,5 ευρω (με την καλυτερη δυνατη προσφορα).

    10 γραμμαρια πρωτεινης η αμπουλα, αρα θες 6 αμπουλες τη μερα. αρα 42 αμπουλες την εβδομαδα, δηλαδη 2 κουτια την εβδομαδα + 2 αμπουλες ,

    δηλαδη 8 κουτια το μηνα + 8 αμπουλες

    δηλαδη 8,5 κουτια..
    ε επι 28,5 κανει 242 καπου εκει!

    ε μα θα το κανω!!!

    8α αρχισω να πουλαω λιγο λιγο το σπιτι μου μα θα το κανω!

    (καλα περα απ την πλακα υπαρχουν και φτηνοτερα αμινοξεα, δεν ειναι αναγκη να πας στα Inkospor, απλα ο Στελακος εχει φαει κολλημα με αυτα και γι αυτο , Στελιο αν απαντησεις οτιδηποτε θα εισαι οφ τοπικ! σκεψου καλα τι πας να γραψεις!!! )
     

  14. 22-04-10 23:19 #149
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  15. 23-04-10 02:21 #150
    Προεπιλογή --
    ευχαριστω για τις απαντησεις.Αρα δε βρισκω ουσιαστικες διαφορες αναμεσα σε πρωτ.ισολατε και αμινοξεα.
    Παραμενω στην πρωτεινη που εχω.με την ευκαιρια,παραπλησια της ultra isolate universal ποια θα λεγαμε ? (ο λιπος 0 ζαχαρη 0 υδατανθρανκες)?
     

Σελίδα 10 από 91 ΠρώτηΠρώτη ... 891011122060 ... ΤελευταίαΤελευταία