Σελίδα 2 από 91 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 1365
  1. 03-02-07 23:22 #16
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Re: Αμινοξεα
    Εγώ είχα πάρει της ΟΝ κ θέλω να τα ξεφορτωθω κ ειναι πολλα χάπια ακόμη. Προσωπικά μου ειναι άχρηστα και οποιος τα θελει μου το λεει κ πληρωνει μονο τα μεταφορικα.

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  2. 03-02-07 23:34 #17
    Προεπιλογή
    Kαι εγω για αυτα της ΟΝ σκεφτομουνα Gast.Αν και τα θεωρω και εγω περιττα σαν συμπληρωμα συλλεγω αποψεις και ερευνες και βλεπουμε . . .
     

  3. 03-02-07 23:37 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Περα απο τα fish oil κ flaxseed oil οσα προιοντα της ON πειρα δεν αξίζουν. Αν θες τοσο αμινοξέα προτιμήσε άλλη εταιρεία.

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  4. 04-02-07 00:49 #19
    Προεπιλογή
    Φιλε μου προτιμησε τα υγρα.αφομιονονται καλυτερα!τωρα απο μαρκα κινησου στους γνωστους υποποτους,εας dynamatize κτλ.εγω παιρνω αμινοξεα μαζι με πρωτεινη και κρεατινη και ενω κανω διαιτα 2 βδομαδες δεν εχω χασει σε μυς.
    Impossible in Nothing
     

  5. 04-02-07 00:51 #20
    Προεπιλογή
    Δέν τα χρειάζεσαι!! Αρκέσου σε σωστή διατροφή και σε συμπλήρωμα πρωτείνης.
     

  6. 04-02-07 01:02 #21
    Προεπιλογή
    δεν τα εχω νιωσει ποτε ουτε εγω να δουλευουν ..
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
     

  7. 04-02-07 11:54 #22
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι εφεδρινη για να την νιωσεις...οταν παιρνεις πρωτεινη νιωθεις να φουσκωνεις??ουτε στο zma νιωθεις καποια διαφορα,τι συμαινει οτι δεν δουλευει?
    Impossible in Nothing
     

  8. 04-02-07 17:23 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ajax
    Δεν ειναι εφεδρινη για να την νιωσεις...οταν παιρνεις πρωτεινη νιωθεις να φουσκωνεις??ουτε στο zma νιωθεις καποια διαφορα,τι συμαινει οτι δεν δουλευει?
    Άποψη μου είναι ότι όταν παίρνεις ένα συμπλήρωμα π.χ πρωτεΐνης μέσα στην εβδομάδα πρέπει να καταλάβεις διαφορά.... και αυτό γιατί αν π.χ μέσα απο το φαγητό κάποιος λάμβανε 90γρ πρωτείνης/ημέρα και με το συμπλήρωμα τις κάνει 160 πρέπει να δει αλλαγή.
    Και εγώ προσωπικά βλέπω.

    Στην κρεατίνη οπωσδήποτε βλέπεις τη διαφορά τουλάχιστον στην φάση της υπερπλήρωσης (πολλοί θεωρούν οτι είναι ψευδές το αποτέλεσμα αυτό.....είναι αλλο θέμα αυτό)

    Αν στα συμπληρώματα φορτώνεις σταδιακά και δέν τα παίρνεις όλα μαζί απο την αρχή, μπορέις να καταλάβεις άν κάποιο βοηθάει ή όχι και το κάθε ένα τι σου προσφέρει.

    Απλά αυτό έχω δει εγώ από την μικρή εμπειρία μου
     

  9. 04-02-07 20:23 #24
    Προεπιλογή
    Ουτε εγω ειδα καπια αισθητη διαφορα !
    i kaliteri mathisi einai i epanalipsi !!
     

  10. 05-02-07 00:35 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Περα απο τα fish oil κ flaxseed oil οσα προιοντα της ON πειρα δεν αξίζουν. Αν θες τοσο αμινοξέα προτιμήσε άλλη εταιρεία.

    Gt
    Gast μεχρι τωρα απο ΟΝ εχω χρησιμοποιησει μονο την GOLD 100% και θα ελεγα οτι ειναι η καλητερη πρωτεινη που εχω δοκιμασει μεχρι σημερα.Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω και την κρεατινη της. . .τα αποτελεσματα θα δειξουνε.
     

  11. 05-02-07 01:38 #26
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Aπόψεις είναι αυτές δεν κατηγορώ κανέναν για τις επιλογές του, απλά εγώ λέω τι κάνω ως Gasturb.

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  12. 05-02-07 13:26 #27
    Προεπιλογή αμινοξεα
    καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα

    κατα την δικη μου κριση παντα και οντας ασχουλουμενος με ενα αθλημα δυναμης θεωρω τα αμινοξεα εξεχουσας σημασιας.Το παν οταν γυμναζεσαι ειναι η αποκατασταση δηλαδη να μπορεις να δουλευεις σε περιοδο προετοιμασιας χωρις πονους στα κιλα που καθε μερα αποτελουν το τοπικο μεγιστο.

    Τι εννοω τωρα θα μου πειτε με το τοπικο μεγιστο.Αν εχεις κανει επολε λεγοντας στην προπονηση 100 κιλα ρεκορ καποιες μερες θα μπορεις να τραβηξεις 100 καποιες 95 και καποιες 90.Καθοριζεται λοιπον απο τον ιδιο τον αθλητη και οχι απο προγραμματα με ποσοστα.

    Το προβλημα ειναι οτι η χρηση αμινοξεων μετα την προπονηση κατα την γνωμη μου ειναι σωστο μεν αλλα κατα ενα 70%. Χρειαζεται ληψη αμινοξεων και κατα την διαρκεια της προπονησης.Επισης τα σκευασματα αμινοξεων που κυκλοφορουν περειχουν διαφορετικες ποσοτητητες απο συγκεκριμενα αμινοξεα αρα θελει συνδυασμους.

    Δοκιμασε κανεις απο σας να παρει bcaa πριν την προπονηση, υγρα αμινοξέα (40 minutes ) κατα την διαρκεια της προπονησης και παλι bcaa στο τελος της προπονησης . Ηλεκτρολυτες κατα την διαρκεια της προπονησης εμπλουτισμενους με 5 γρ γλουταμινης?

    Τα αμινοξεα δουλευουν πολυ καλα οταν τα χρησιμοποιησεις σε συνδυασμο με γλουταμινη χρωμιο για απορροφηση και κανεις προσεκτικο σχεδιασμο για την ωρα που πρεπει να λαβανονται δεν μπορεις λεγοντας να παρεις τα αμινοξεα 15 λεπτα αφοτου τελειωσες την προπονηση .θα τα παρεις πριν μπεις στο τελευταιο σετ της τελευταιας ασκησης.

    Αυτα βεβαια κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα.
    Vincit Qui Se Vincit
    He conquers who conquers himself
     

  13. 05-02-07 15:09 #28
    Προεπιλογή
    ποντος στον eliot.φιλε μαλον εδω μονο εμεις τα εχουμε σε εκτιμηση χεχεχε
    Impossible in Nothing
     

  14. 05-02-07 20:04 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john1888
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ajax
    Δεν ειναι εφεδρινη για να την νιωσεις...οταν παιρνεις πρωτεινη νιωθεις να φουσκωνεις??ουτε στο zma νιωθεις καποια διαφορα,τι συμαινει οτι δεν δουλευει?
    Άποψη μου είναι ότι όταν παίρνεις ένα συμπλήρωμα π.χ πρωτεΐνης μέσα στην εβδομάδα πρέπει να καταλάβεις διαφορά.... και αυτό γιατί αν π.χ μέσα απο το φαγητό κάποιος λάμβανε 90γρ πρωτείνης/ημέρα και με το συμπλήρωμα τις κάνει 160 πρέπει να δει αλλαγή.
    Και εγώ προσωπικά βλέπω.

    Στην κρεατίνη οπωσδήποτε βλέπεις τη διαφορά τουλάχιστον στην φάση της υπερπλήρωσης (πολλοί θεωρούν οτι είναι ψευδές το αποτέλεσμα αυτό.....είναι αλλο θέμα αυτό)

    Αν στα συμπληρώματα φορτώνεις σταδιακά και δέν τα παίρνεις όλα μαζί απο την αρχή, μπορέις να καταλάβεις άν κάποιο βοηθάει ή όχι και το κάθε ένα τι σου προσφέρει.

    Απλά αυτό έχω δει εγώ από την μικρή εμπειρία μου
    συμφωνω!
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
     

  15. 05-02-07 23:52 #30
    Προεπιλογή Αμινοξέα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο john1888
    Δέν τα χρειάζεσαι!! Αρκέσου σε σωστή διατροφή και σε συμπλήρωμα πρωτείνης.
    καλησπερα σε ολους

    κατα την γνωμη μου αλλα και απο αυτα που εχω δει με αθλητες εθνικης ομαδας προσωπικων μου φιλων τα συμπληρωματα κατατασσονται ως εξης

    1.Πολυβιταμινη
    2.Πρωτεινη
    3.γλουταμινη
    4.αμινοξεα
    5.ηλεκτρολυτες
    5.γλουκασαμινη
    6.κρεατινη
    7.Εχτρα βιταμινη C
    8.Eξτρα σιδηρος
    9.ΖΜΑ

    Δεν πρεπει να διασφαλιζεις μονο την υγεια των οστων σου και των μυων σου αλλα και την υγεια
    των τετοντων σου .Ενας υπερβολικα ανεπτυγμενος μυς δεν υποστηριζεται απο τους τενοντες οι οποιοι δεν προλαβαινουν να προσαρμοστουν στο καινουργιο περιβαλλον καταπονησης οπου και εχουμε φαινομενα ψαθυροτητας δηλαδη κοβονται. Για αυτο δεν μπορεις να κανεις παγκο π.χ την μια βδομαδα στα 100 κιλα να παρεις κρεατινη και μετα απο δυο βδομαδες η ενα μηνα να επιχειρησεις τα 115 η 120 ακομα και να μπορεις δεν ειναι σωστο

    Και παιδια και κατι αλλο απο το συμπληρωμα θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα αλλα θελει υπομονη και συνεχη χρηση τους.Γιατι καποιος να κοψει την πρωτεινη οπως πολλες φορες ακουω ειναι σαν να κοβει το φαγητο του ή γιατι να ξεχασεις να παρεις τα αμινοξεα σου αμεσως μετα την προπονηση να φας ξεχνάς??

    Απλα ολα θελουν προγραμματισμο υπομονη και ψυχικη δυναμη και καταλαβαινεις πως καθε συμπληρωμα δουλευει κρατωντας ημερολογιο με τα συμπληρωματα που παιρνεις αλλα και το φαγητο που τρως την καθε μερα τις ωρες ποσες ωρες κοιμηθηκες τι ωρα κλπ. κλπ. μονο τοτε θα καταλαβεις πως δουλευει σε σενα και γιατι κατι μπορει να μην δουλεψε..!!!

    Ολα ειναι θεμα μεθοδικοτητος και ολα τα συμπληρωματα χρειαζονται για καποιο λογο εστω και αν βοηθουν στο ελαχιστο βαζουν ενα λιθαρακι στο οικοδομημα του καθενος το οποιο θα ειναι μονιμο διοτι αποκτηθηκε με φυσικο τροπο.
    Vincit Qui Se Vincit
    He conquers who conquers himself
     

Σελίδα 2 από 91 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία