Σελίδα 4 από 91 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 1365
  1. 06-09-09 12:11 #46
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμπειρικα μιλαω ..
    και με την εννοια οτι ..προσεξε...
    με νιτρικο - θα εχεις πιο καλες προπονες αρα θα δεις πιο πολυ ενταση αρα πιο πολυ δυναμη αρα περιισοτερη αναπτυξη κτλ

    με κρεατινη ..τα ιδια ..συμπερασμα πιο πολυ αναπτυξη...

    με αμινοξεα? αφου εχεις την whey σου? τι τΑ θες ...και δεν σε βοηθανε καπου ουσιαστικα ...γνωμη μου ..ξερω εσυ διαφωνεις ...

    Το νιτρικο και γενικα την προσληψη ποσοτητων μεμωνομενης αργινινης προσοχη γιατι διαταρασει την αργιναση του σωματος και γενικα σε βαθος χρόνου ψιλοπηδαει - εως χοντροπηδαει τον οργανισμο.
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
     

  2. 06-09-09 12:12 #47
    Προεπιλογή
    αα γιατι ετσι οπως το εγραψες ειναι σα να λες παρε αυτα τα 2 και ασε τα αμινοξεα ομως αυτα τα 2 διαφερουν απ τα αμινοξεα.

    στον thegravijia παει αυτο.
     

  3. 06-09-09 12:22 #48
    Προεπιλογή
    [QUOTE=narta;98686]Για μενα λεει επειδη εχω μειωμένο DOMS τις επόμενες 2 ημέρες.


    DOMS=καταπονηση or κατι αλλο? ωραια, δηλαδη εχεις σε ενα σεικερ υγρα αμινοξεα και πινεις κατα τη διαρκεια της προπονησης?

    [/COLOR]

    Κόστος και μόνο. Εξαλλού η whey ειναι υπεραρκετη για μετα την προπόνηση

    αν ηξερες ποιου ειμαι γιος δε θα μιλουσες για κοστος! χαχαχαχα κορυφαια ατακα..σοβαρα τωρα, ασε το κοστος, το ιδανικο ποιο θεωρεις οτι ειναι πες μου.


    Σύνθετη εκδοση: Whey+βρωμη+κρεατινη

    η ιδεα αμινοξεα κανα 10λεπτο-20λετο πριν , πως σου φαινεται? δεν το χω κανει ποτε αλλα φοριεται πολυ.

    υγ: τα χρηματα που μου ζητησες για τις πληροφοριες ειναι ηδη στον τραπεζικο σου λογαριασμο.
     

  4. 06-09-09 12:38 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων

    DOMS=καταπονηση or κατι αλλο? ωραια, δηλαδη εχεις σε ενα σεικερ υγρα αμινοξεα και πινεις κατα τη διαρκεια της προπονησης?
    DOMS= Delayed Onsete Muscle Soreness, ουσιαστικα το πιασιμο της (μεθ)επομενης ημερας. Αμα κανεις σοβαρη και βαρια προπόνηση ξερεις καλα οτι το να εισαι πιασμενος ειναι αντιπαραγωγικο.
    Ναι σεικερ με αμινοξέα και ισως λιγο υδατάνθρακα αν το επιτρεπουν τα μακρο της διατροφης σου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ηξερες ποιου ειμαι γιος δε θα μιλουσες για κοστος! χαχαχαχα κορυφαια ατακα..σοβαρα τωρα, ασε το κοστος, το ιδανικο ποιο θεωρεις οτι ειναι πες μου.
    Το ιδανικο ειναι 5γρ L-Leucine αμεσως μετα και 20γρ PeptoPro με 10γρ ΕΑΑ σε κανα 20λεπτο.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ιδεα αμινοξεα κανα 10λεπτο-20λετο πριν , πως σου φαινεται? δεν το χω κανει ποτε αλλα φοριεται πολυ.

    υγ: τα χρηματα που μου ζητησες για τις πληροφοριες ειναι ηδη στον τραπεζικο σου λογαριασμο.
    Δεν ειναι ιδανικο μιας και ΣΚΕΤΑ αμινοξεα θα αποροφηθουν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ γρηγορα για προπονηση. Επιμενω σε κατι που να εχει υδατανθρακα και λιγη εστω ολοκληρη πρωτεϊνη. Και τα αμινοξεα εντος προπόνησης γουλια γουλια

    Υ.Γ. Ελπιζω να τα εστειλες Ελβετια στον δδευτερο που σου εδωσα γιατι ο πρωτος ειναι κοινος με την γυναικα μου
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
     

  5. 06-09-09 15:38 #50
    Προεπιλογή
    Η pepto-pro νομιζω ειναι υπερεκτιμημενη γιατι δεν ξερεις τον βαθμο υδρολυσης(και να το ξερεις μπορει να λενε παραμυθια) αλλα και η γευση ειναι εμετικη..καλυτερα χυμα BCAA-EAA να ξερεις τι παιρνεις,τα αμινοξεα τον πρωτο καιρο θα σου μειωσουν αρκετα τα DOMs αλλα πιστευω με τον καιρο αυτο "εξασθανει".Τωρα οσο αναφορα τα νιτρικα νομιζω οτι ειναι πεταμενα λεφτα με ενα γευμα η shake 1-2 ωρες πριν την προπονηση εχεις αρκετα πρηξιματα.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
     

  6. 06-09-09 16:17 #51
    Προεπιλογή
    δλδ τα αμινοξεα που τα περιεχει μεσα ολα απο τα bcaa ειναι καλυτερα?
     

  7. 06-09-09 16:38 #52
    Προεπιλογή
    Δε μου λετε ρε παιδεια γιατι εχω διαβασει ολο το forum για οτι εχει να κανει με αμινοξεα και η αληθεια ειναι πως με χετε μπερδεψει τελικα καλυτερα ειναι να τα παιρνουμε πριν τη προπονηση μετα η κατα τη δειαρκεια?
     

  8. 06-09-09 16:40 #53
    Προεπιλογή
    αμαν εχεις λεφτα τα περνεις κ πριν κ μετα.
    το θεμα ποια κανουν καλυτερη δουλεια.αμινοξεα που τα εχει ολα η bcaa?
     

  9. 06-09-09 16:42 #54
    Προεπιλογή
    μια και ειμαστε στην ενοτητα αυτη να ρωτησω τα εξης..

    χρησιμοποιω extra "bcaa powder" και πλεον θα βαλω (ως μεταπροπονητικο) υγρα αμινοξεα (τα γνωστα που εχουν πολλες μαρκες οπως ΟΝ, DYMATIZE, κτλ τα οποια περιεχουν επισης bcaa) και θα βγαλω απο μεταπροπονητικο την Isopure.

    Για να απορροφηθουν τα αμινοξεα χρειαζεται να υπαρχει συμπλεγμα της βιταμινης Β. Τα ΟΝ και DYMATIZE αμινοξεα γραφουν (ειδικα τα δευτερα) ξεκαθαρα στο κουτι οτι Βιταμινη Β 0%..

    Εγω θα χρησιμοποιησω τα αμινοξεα της ΙΝΚΟSPOR που για μενα ειναι μια ακριβη αλλα πολυ καλη μαρκα. Σαφως περιεχουν και BCAA , αν και δε θα κοψω τα extra, αλλα γραφουν και για βιταμινη Β6.

    το πρωτο ερωτημα ειναι αν η βιταμινη Β6 ειναι η καθοριστικη για την απορροφηση των αμινοξεων (αυτο μπορει και να επρεπε να το ξερω και ισως το χω διαβασει αλλα δεν το θυμαμαι) ?

    το δευτερο ερωτημα ειναι το εξης..στα αμινοξεα της ΟΝ η δοση ειναι 22,22 γραμμαρια. αντ αυτου στα αμινοξεα της ΙΝΚΟSPOR η δόση ειναι 10 γραμμαρια (καθε αμπουλα). Θα χρειαστει λοιπον να παρω 2 αμπουλες για μεγαλυτερη ποσοτητα ??? ή εστω και μια μικρη δοση αμινοξεων (μαζι με ολα τα συναφη μαλτοδεξτρινες και οτι θελει ο καθενας) ειναι αρκετη για μετα την προπονηση?

    και τριτο ερωτημα . Στο τυπικο μερος του πραγματος καποιος που παιρνει το πρωι μια πολυβιταμινη και καλυπτεται απο βιταμινη Β θα πρεπει να λαμβανει αναγκαστικα τη βιταμινη Β μαζι με τα αμινοξεα ή αρκει η πρωινη ληψη αυτης?
     

  10. 06-09-09 16:52 #55
    Προεπιλογή
    Πιστευω πως με τη πολυβιταμινη το πρωι εισαι οκ για η μεγαλη ποσοτητα σε βιταμινες b δημιουργουν προβλημα σε συκωτι και κυριακο αν ειναι να δω αποτελεσματα θα κανω οικονομια απο αλλου να παιρνω και πριν και μετα α και για να χεις μια ιδεα χρησιμοποιοω τα scivation xtend πιστευω πως μου αρκει γιατι εχει τα βασικα αμινοξεα σε καλη ποσοτητα.
     

  11. 06-09-09 17:17 #56
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι αχρηστη.
    Word
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  12. 06-09-09 17:26 #57
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η pepto-pro νομιζω ειναι υπερεκτιμημενη γιατι δεν ξερεις τον βαθμο υδρολυσης(και να το ξερεις μπορει να λενε παραμυθια) αλλα και η γευση ειναι εμετικη..καλυτερα χυμα BCAA-EAA να ξερεις τι παιρνεις,τα αμινοξεα τον πρωτο καιρο θα σου μειωσουν αρκετα τα DOMs αλλα πιστευω με τον καιρο αυτο "εξασθανει".Τωρα οσο αναφορα τα νιτρικα νομιζω οτι ειναι πεταμενα λεφτα με ενα γευμα η shake 1-2 ωρες πριν την προπονηση εχεις αρκετα πρηξιματα.
    28% ειναι το ποσοστο υδρολυσης και ναι απο γευση δεν ειναι σουπερ αλλα πιστευω οτι τα λεφτα της τα αξιζει και με το παραπανω.

    Για τα νιτρικα συμφωνω και επαυξανω
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
     

  13. 06-09-09 17:29 #58
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια και ειμαστε στην ενοτητα αυτη να ρωτησω τα εξης..

    χρησιμοποιω extra "bcaa powder" και πλεον θα βαλω (ως μεταπροπονητικο) υγρα αμινοξεα (τα γνωστα που εχουν πολλες μαρκες οπως ΟΝ, DYMATIZE, κτλ τα οποια περιεχουν επισης bcaa) και θα βγαλω απο μεταπροπονητικο την Isopure.

    Για να απορροφηθουν τα αμινοξεα χρειαζεται να υπαρχει συμπλεγμα της βιταμινης Β. Τα ΟΝ και DYMATIZE αμινοξεα γραφουν (ειδικα τα δευτερα) ξεκαθαρα στο κουτι οτι Βιταμινη Β 0%..

    Εγω θα χρησιμοποιησω τα αμινοξεα της ΙΝΚΟSPOR που για μενα ειναι μια ακριβη αλλα πολυ καλη μαρκα. Σαφως περιεχουν και BCAA , αν και δε θα κοψω τα extra, αλλα γραφουν και για βιταμινη Β6.

    το πρωτο ερωτημα ειναι αν η βιταμινη Β6 ειναι η καθοριστικη για την απορροφηση των αμινοξεων (αυτο μπορει και να επρεπε να το ξερω και ισως το χω διαβασει αλλα δεν το θυμαμαι) ?

    το δευτερο ερωτημα ειναι το εξης..στα αμινοξεα της ΟΝ η δοση ειναι 22,22 γραμμαρια. αντ αυτου στα αμινοξεα της ΙΝΚΟSPOR η δόση ειναι 10 γραμμαρια (καθε αμπουλα). Θα χρειαστει λοιπον να παρω 2 αμπουλες για μεγαλυτερη ποσοτητα ??? ή εστω και μια μικρη δοση αμινοξεων (μαζι με ολα τα συναφη μαλτοδεξτρινες και οτι θελει ο καθενας) ειναι αρκετη για μετα την προπονηση?

    και τριτο ερωτημα . Στο τυπικο μερος του πραγματος καποιος που παιρνει το πρωι μια πολυβιταμινη και καλυπτεται απο βιταμινη Β θα πρεπει να λαμβανει αναγκαστικα τη βιταμινη Β μαζι με τα αμινοξεα ή αρκει η πρωινη ληψη αυτης?
    1)Οχι
    2)10γρ ειναι αρκετα
    3)καλυτερα παρε μια ξεχωριστη Β-complex και παιρνε 3 φορες την ημερα. Ουτως η αλλως ειναι υδατοδιαλυτη και οσο δεν χρησιμοποιειται θα φευγει (απλα θα εχεις ουρα νεον )
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
     

  14. 06-09-09 18:07 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    3)καλυτερα παρε μια ξεχωριστη Β-complex και παιρνε 3 φορες την ημερα. Ουτως η αλλως ειναι υδατοδιαλυτη και οσο δεν χρησιμοποιειται θα φευγει (απλα θα εχεις ουρα νεον )
    Αυτο δε πρεπει να ειναι 100% σωστο,παιρνω opti-men και τρωω 2-3 μεριδες κρεας ημερισιως και η B12 μου ειναι στο 1200(φυσ.τιμες 200-900) χωρις να εχω καποιο προβλημα.Aπλα παιρνε μια δοση της πολυβιταμινης με το γευμα πριν την προπονηση και πιστευω θα εισαι καλυμενος και με τα αμινοξεα που θα παρεις αργοτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sctp : 06-09-09 στις 18:13
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
     

  15. 06-09-09 22:46 #60
    Προεπιλογή
    ακομη δεν λυθικε η απορια μου
    αμινοξεα φουλ η bcaa?
     

Σελίδα 4 από 91 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454 ... ΤελευταίαΤελευταία