Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 98
  1. 10-03-10 14:30 #16
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pagiannidis Yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς συγχαρητήρια για το φόρουμ κι ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.Ναι,ο Ηλίας είναι πατέρας μου.Το βίντεο είναι από το Mr Βόρειος Ελλάς του 1984.
    συγχαρητήρια στο πατερα σου και σε σενα που εβαλες το βιντεο

    καλος ηρθες στο φορουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-03-10 14:56 #17
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pagiannidis Yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο λογικά θα μιλήσω μαζί του τηλεφωνικώς(μένει στην Κρήτη)και θα του τα μεταφέρω.Τον Ζαχείλα τον είδαμε πρόσφατα στο γυμναστήριο του στο Βόλο.
    Γιαννη περιμενουμε υλικο,και του Ηλια αλλα και απο αλλους ξενους αθλητες διοτι υπηρξε και δημοσιογραφος στο περιοδικο superman.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-03-10 19:44 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξέρω γιάννη τελευταία φορα που είχαμε μιλήσει ήταν κρήτη απλα επειδη είχα χρόνια να μάθω νεα γι αυτο ρώτησα , όσο ήταν θεσσαλονίκη βλεπόμασταν ακόμη και βράδυ στο μαγαζί , πολλα χαιρετίσματα
    Ηλία μετέφερα τους χαιρετισμούς σου,ο πατέρας μου είπε τα καλύτερα για σένα και ανταποδίδει.Τον ενημέρωσα και για το Bodybuilding.gr και υποσχέθηκε να μου στείλει κάποιες φωτογραφίες για να ανεβάσω όταν βρει χρόνο,διότι τώρα είναι πολύ αποσχολημένος,καθώς χτίζει τα καινούργια ενοικιαζόμενα διαμερίσματα του στην Κρήτη(από το bodybuilding το γύρισε στο house building).Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια και ιδιαίτερα τον Flexakis ο οποίος με παρότρυνε να αναρτήσω το βίντεο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-03-10 20:04 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pagiannidis Yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία μετέφερα τους χαιρετισμούς σου,ο πατέρας μου είπε τα καλύτερα για σένα και ανταποδίδει.Τον ενημέρωσα και για το Bodybuilding.gr και υποσχέθηκε να μου στείλει κάποιες φωτογραφίες για να ανεβάσω όταν βρει χρόνο,διότι τώρα είναι πολύ αποσχολημένος,καθώς χτίζει τα καινούργια ενοικιαζόμενα διαμερίσματα του στην Κρήτη(από το bodybuilding το γύρισε στο house building).Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια και ιδιαίτερα τον Flexakis ο οποίος με παρότρυνε να αναρτήσω το βίντεο.

    τον ευχαριστώ πολύ γιάννη και τωρα που είσαι στο φόρουμ θα μαθαίνω και νεα του η αν έρθει κατα πάνω καμια φορα θα χαρω να τα πούμε κι απο κοντα και γιατι όχι αν έχει χρόνο ας μπεί και στο φόρουμ , όλο και κάτι θα έχει να πεί γιατι ανήκει στην παλιά σχολη του ββ όπως και γω βέβαια που τα βλέπαμε διαφορετικά τότε τα πράγματα , άλλωστε και τα σώματα τότε ήταν πιο ρεαλιστικά και τού εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι και αν κάνει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-03-10 20:09 #20
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Πολυ μου αρεσε το βιντεο, πραγματικα "απολλωνιο" σωμα.... εκεινη την εποχη ηταν πραγματικη τεχνη το ΒΒ...τωρα κατα τη γνωμη μου εχουμε ξεφυγει εντελως...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-03-10 22:20 #21
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Thumbs up
    APISTEFTOS POSEUR,EXO AKOMA TO VIVLIO TOY PROTOPORIAKO GIA EKINI THN EPOXI ARGOTERA TON SINANTISA STHN THESS PRAGMATIKOS DASKALOS TOY BODY KAI XARMA OFTHALMOU OTAN PAZARIZE,ALL THE BEST.
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-03-10 23:59 #22
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ευχαριστουμε τον Pagiannidis Yannis για αυτο το αφιερωμα και ελπιζουμε να εχουμε και αλλο υλικο, καθως τα μελη του φορουμ αγαπανε την ιστορια του bodybuilding και τους ανθρωπους που εχουν προσφερει στο αθλημα.
    Χαρα μας να εχουμε και τον Ηλία Παγιαννιδη στη παρεα μας και να συμβαλει στο εργο του φορουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-03-10 00:33 #23
    Προεπιλογή
    απιστευτο βιντεο, απο αλλες οντως εποχες!

    Το βιβλιο του κυριου Παγιαννιδη ηταν το πρωτο βιβλιο για bodybuilding που μπηκε στο σπιτι μου. το εχω διαβασει κοντα 3 φορες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-03-10 01:36 #24
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Εκείνο που πρέπει να παρατηήσουμε σε αυτό το βίντεο είναι οι αντιδράσεις του κοινού. Τα χειροκροτήματα, τα σφυρίγματα, το πως ζητωκραυγάζει ο κόσμος στις πόζες , από την αρχή ως το τέλος, τα ξεσπάσμάτά του και στο τέλος η αποθεώση του αθλητή.

    Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό της εποχής που δεν το συναντάμε σήμερα. Τότε ο κάθε αθλητής είχε το "φανατικό" κοινό του, φίλους, γνωστούς αλλά πολύ περισσότερο αγνώστους, που περίμεναν να τον δούν στη σκηνή και να φωνάξουν για αυτόν. Υπήρχε μια αλληλεπίδραση μεταξύ αθλητή και κόσμου...

    Το bodybuilding είχε "οπαδούς"... ο αγώνας ήταν "ντέρμπυ"...

    Σήμερα για να χειροκροτήσει το κοινό πρέπει να το ζητήσει ο εκφωνητής...
    Νομίζω μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι παλίοτεροι που τα έχουν ζήσει από πρώτο χέρι..

    Και επειδή έχω μια μικρή εμπειρία, καθώς είχα κατέβει σε αγώνες στην πόλη μου, με πολλούς φίλους στο κοινό, όταν ο αθλητής στην σκηνή ακούει φωνές επιφημίας και το κοινό να τον εμψυχώνει πραγματικά απογειώνεται. Ακόμη και θέση να μην καταφέρει να πάρει, όταν το κλίμα που λαμβάνει στην σκηνή είναι θερμό, αρκεί να τον ανταμοίψει.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-03-10 02:06 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκείνο που πρέπει να παρατηήσουμε σε αυτό το βίντεο είναι οι αντιδράσεις του κοινού. Τα χειροκροτήματα, τα σφυρίγματα, το πως ζητωκραυγάζει ο κόσμος στις πόζες , από την αρχή ως το τέλος, τα ξεσπάσμάτά του και στο τέλος η αποθεώση του αθλητή.

    Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό της εποχής που δεν το συναντάμε σήμερα. Τότε ο κάθε αθλητής είχε το "φανατικό" κοινό του, φίλους, γνωστούς αλλά πολύ περισσότερο αγνώστους, που περίμεναν να τον δούν στη σκηνή και να φωνάξουν για αυτόν. Υπήρχε μια αλληλεπίδραση μεταξύ αθλητή και κόσμου...

    Το bodybuilding είχε "οπαδούς"... ο αγώνας ήταν "ντέρμπυ"...

    Σήμερα για να χειροκροτήσει το κοινό πρέπει να το ζητήσει ο εκφωνητής...
    Νομίζω μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι παλίοτεροι που τα έχουν ζήσει από πρώτο χέρι..

    Και επειδή έχω μια μικρή εμπειρία, καθώς είχα κατέβει σε αγώνες στην πόλη μου, με πολλούς φίλους στο κοινό, όταν ο αθλητής στην σκηνή ακούει φωνές επιφημίας και το κοινό να τον εμψυχώνει πραγματικά απογειώνεται. Ακόμη και θέση να μην καταφέρει να πάρει, όταν το κλίμα που λαμβάνει στην σκηνή είναι θερμό, αρκεί να τον ανταμοίψει.

    ΜΒ
    πόσο δίκιο έχεις ρε πάνο σ αυτο που λές , έτσι ακριβώς όπως το λές είναι εγω το εχω ζήσει και το πρίν και το τώρα και γι αυτο μπορώ να έχω άποψη .

    δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που κατέβηκα σε αγώνα με συνολικα 4 μήνες συστηματική προπόνηση το 86 ( πιο μπροστα έκανα όπως και ο μπουρνάζος με κάτι τσιμέντα και σίδερα και κάτι άξονες απο ενα χαλασμένο κάρο) .

    σε εκείνο τον αγώνα εκφωνητής ήταν ο ηλίας ο παγιαννίδης είχε γίνει στην καβάλα που τότε ήταν σαν την μεκα του ββ αφού είχε ήδη μεγάλα ονόματα και πρωτοπόρους του ββ , το θέατρο του διοικητηρίου ήταν κατάμεστο και αν δείτε το βίντεο απο κείνο τον αγώνα εκείνο που κάνει εντύπωση είναι οι φωνές και το ζεστό κλίμα που υπήρχε για όλους τους αθλητες , εγω προσωπικα όταν βγήκα είχα τράκ και όταν άκουγα τον κόσμο να φωνάζει απο κάτω ηλία μου έδιναν δύναμη , που στο κάτω κάτω ήμουν με τα σημερινα δεδομένα φίτνες , απλα εντυπωσίαζα μόνο με την γράμμωση , αυτα τωρα δεν συμβαίνουν σε τέτοιο βαθμό και ήμουν και πρωτοεμφανιζόμενος.

    ο ηλίας ο παγιαννίδης ήταν απ ότι θυμάμε η αιτία να δίνετε ο τίτλος του καλύτερου ποζέρ ,όπως και το έπαθλο του πλέον μυώδη (που αυτό το έπαιρνα άσχετα αν μια φορα είχα πάρει την δεύτερη θεση) γιατι είχε καθιερώσει το ποζάρισμα σαν τέχνη , απλα τότε υπήρχε το κλασικό ποζάρισμα όπως και στο βίντεο πού εβαλε ο γιάννης του πατέρα του .

    καταλαβαίνετε λοιπόν την χαρά μου όταν μετα απο τόσα χρόνια να ακούω και να διαβάζω για τον ηλία και έστω μέσο του φόρουμ να μαθαίνω νέα του απο τον γιό του .

    γιατι είναι αυτο που λέω πως άσχετα απο αγωνες και σωματική κατάσταση όταν εκτιμάς κάποιους ανθρώπους όσα χρόνια και αν περάσουν ακόμη και να χαθούμε πάντα θα σέβεσαι και θα εκτιμάς , είτε έχουν μπράτσα είτε όχι γιατι η αξία ενος ανθρώπου είναι αναλλοίωτη στον χρόνο , ενώ οι μύς δεν είναι παντοτινοί .

    και μακάρι να ξανακυκλοφορούσε και το βιβλίο αυτο , γιατι ακόμη και τωρα είναι χρήσιμο και έχει σωστες οδηγίες για αγωνιστική προετοιμασία με απλα και ξεκάθαρα πράγματα , ενοείτε χωρίς αναφορα σε ουσίες και αας .
    είχε και ωραία εικονογράφηση με αθλητές της εποχής
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-03-10 13:31 #26
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    πόσο δίκιο έχεις ρε πάνο σ αυτο που λές , έτσι ακριβώς όπως το λές είναι εγω το εχω ζήσει και το πρίν και το τώρα και γι αυτο μπορώ να έχω άποψη .

    δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που κατέβηκα σε αγώνα με συνολικα 4 μήνες συστηματική προπόνηση το 86 ( πιο μπροστα έκανα όπως και ο μπουρνάζος με κάτι τσιμέντα και σίδερα και κάτι άξονες απο ενα χαλασμένο κάρο) .

    σε εκείνο τον αγώνα εκφωνητής ήταν ο ηλίας ο παγιαννίδης είχε γίνει στην καβάλα που τότε ήταν σαν την μεκα του ββ αφού είχε ήδη μεγάλα ονόματα και πρωτοπόρους του ββ , το θέατρο του διοικητηρίου ήταν κατάμεστο και αν δείτε το βίντεο απο κείνο τον αγώνα εκείνο που κάνει εντύπωση είναι οι φωνές και το ζεστό κλίμα που υπήρχε για όλους τους αθλητες , εγω προσωπικα όταν βγήκα είχα τράκ και όταν άκουγα τον κόσμο να φωνάζει απο κάτω ηλία μου έδιναν δύναμη , που στο κάτω κάτω ήμουν με τα σημερινα δεδομένα φίτνες , απλα εντυπωσίαζα μόνο με την γράμμωση , αυτα τωρα δεν συμβαίνουν σε τέτοιο βαθμό και ήμουν και πρωτοεμφανιζόμενος.

    ο ηλίας ο παγιαννίδης ήταν απ ότι θυμάμε η αιτία να δίνετε ο τίτλος του καλύτερου ποζέρ ,όπως και το έπαθλο του πλέον μυώδη (που αυτό το έπαιρνα άσχετα αν μια φορα είχα πάρει την δεύτερη θεση) γιατι είχε καθιερώσει το ποζάρισμα σαν τέχνη , απλα τότε υπήρχε το κλασικό ποζάρισμα όπως και στο βίντεο πού εβαλε ο γιάννης του πατέρα του .

    καταλαβαίνετε λοιπόν την χαρά μου όταν μετα απο τόσα χρόνια να ακούω και να διαβάζω για τον ηλία και έστω μέσο του φόρουμ να μαθαίνω νέα του απο τον γιό του .

    γιατι είναι αυτο που λέω πως άσχετα απο αγωνες και σωματική κατάσταση όταν εκτιμάς κάποιους ανθρώπους όσα χρόνια και αν περάσουν ακόμη και να χαθούμε πάντα θα σέβεσαι και θα εκτιμάς , είτε έχουν μπράτσα είτε όχι γιατι η αξία ενος ανθρώπου είναι αναλλοίωτη στον χρόνο , ενώ οι μύς δεν είναι παντοτινοί .

    και μακάρι να ξανακυκλοφορούσε και το βιβλίο αυτο , γιατι ακόμη και τωρα είναι χρήσιμο και έχει σωστες οδηγίες για αγωνιστική προετοιμασία με απλα και ξεκάθαρα πράγματα , ενοείτε χωρίς αναφορα σε ουσίες και αας .
    είχε και ωραία εικονογράφηση με αθλητές της εποχής
    Hλια μου να αναφερω οτι το βιβλιο ''ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΣΥΝΧΡΟΝΟ BODYBUILDING'' κυκλοφορει ακομη και σημερα το εχω δει σε πολλα βιβλιοπολεια,και το πουλουσαν και στην sportexpo που εγινε στην αθηνα τον Σεπτεμβριο στον αγωνα τις NABBA.
    Eιναι οπως τα λες η ''Βιβλος'' του bodybuilding.
    Οποιος θελει να το πω απο ποιες εκδοσεις ειναι,ας μου στειλει p.m. για να μην θεωρηθει διαφημιση.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-03-10 13:39 #27
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Άκη μη φοβάσαι, δεν είναι καθόου διαφήμιση... αν δεν στηρίξουμε τους ανθρώπους του χώρου ποιους θα στηρίξουμε... για αυτό είναι το φόρουμ.

    Το βιβλίο είναι των εκδόσεων SALTΟ και μπορεί κάποιος να το αγοράσει και σε διάφορα ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία του διαδικτύου.



    ΜΒ
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-03-10 13:40 #28
    Προεπιλογή
    ετσι ακριβως!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-03-10 15:13 #29
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκη μη φοβάσαι, δεν είναι καθόου διαφήμιση... αν δεν στηρίξουμε τους ανθρώπους του χώρου ποιους θα στηρίξουμε... για αυτό είναι το φόρουμ.

    Το βιβλίο είναι των εκδόσεων SALTΟ και μπορεί κάποιος να το αγοράσει και σε διάφορα ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία του διαδικτύου.



    ΜΒ
    Σωστός
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-03-10 15:15 #30
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    +1000 !!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία