Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 42
  1. 18-03-10 08:51 #1
    Προεπιλογή Creatine Monohydrate (Dymatize Nutrition)


    καλησπερα για αλλη μια φορα σε ολους. ακολουθησα τη συμβουλη απο πολλους και πηρα καθαρη κρεατινη και οποιος εχει την καλοσυνη και ξερει θα ηθελα να μου απαντησει στα εξης.Αποδιδει η συγκεκριμενη? Σκεφτομαι να την περνω μια το πρωι και μια με τα την προπονηση και τις μερες εκτος μια το πρωι, θα εχω ετσι τα μεγιστα αποτελεσματα? Ειναι αρκετη για ενα κυκλο? Και κατι τελευταιο τοση φημη για τα σιτε του εξωτερικου για τις χαμηλες τους τιμες αλλα την πηρα απο ενα ελληνικο δεν μπορω να πω ονομα και εκανα την συγκριση για το εν λογο προιον με σιτε της ευρωπης πολυ γνωστα και με ολα τα εξοδα μεσα ερχετε ιδια τιμη 25 ευρω. και εκει "σκαλωσα". περιμενω σχολια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas247 : 18-03-10 στις 08:54
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-03-10 12:10 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Γεια σου Κώστα. Αξιόπιστη εταιρία η Dymatize, τώρα, τι να σχολιάσει κάποιος σε μια ετικέτα που γράφει μόνο ένα συστατικό;
    Σίγουρα έκανες καλή επιλογή παίρνοντας μονοϋδρική κρεατίνη.
    Ο κύκλος που προτείνεται γενικά είναι 5g πριν τη προπόνηση και 5g μετά για τις on μέρες και για τις off 5g το πρωί.
    Αλλά και όπως είπες εσύ να το κάνεις δε νομίζω να χάσεις κάτι από την απόδοσή της.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-03-10 14:02 #3
    Προεπιλογή
    ΚΑλη εταιρια η dymatize! Οσο για την κρεατινη μια χαρα! Γενικα αυτο που κοιταμε στις μονουδρικες ειναι ναι ειναι micronized η ακομα καλυτερα creapure που θεωρηται υψηλης ποιοτητας! Οσο για το αν σου φτανει πιστευω οτι σε βγαζει 1,5 με 2 μηνες! εξαρταται και απο το τι κυκλο κανεις, αν κανεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-03-10 17:45 #4
    Προεπιλογή
    Stelakos και noz ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-11-11 17:58 #5
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    την πηρα σημερα,αν και μεχρι τωρα σε μενα οι μονουδρικες δεν φενεται να δουλευουν ψηθηκα να την παρω..αναμενενεται αξιολογηση
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-12-11 02:46 #6
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    να μαστε και δω,την χρησιμοποιω μερες προπονησεισ 5 πριν και 5 μετα και τισ μερεσ off μονο 5 το πρωι,απο δυναμη δεν εχω τπτ αξιολογο λιγο στο θεμα αντοχη κατι γινετε οπωσ και στην αποκατασταση που τον τελευταιο καιρο ενω συνεχιζονται οι σκληρεσ προπο βλεπω οτι αναρωνω πιο γρηγορα και δεν ποναω η ειμαι πιασμενοσ για τοσεσ πολλεσ μερεσ,απο νερα δεν μου εχει κρατησει,στο θεμα που την ηθελα (αναρρωση) δουλεψε
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-12-11 15:55 #7
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    την δοκίμασα και εγώ πρόσφατα σε γράμμωση λόγο του τσιτομένου προγράμματος, βοήθησε αρκετά στην ανάρρωση, στη δύναμη δεν μου φάνηκε να κάνει κάτι... νερά λίγα σχετικά με άλλες κρεατίνες
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-12-11 21:31 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων
    την δοκίμασα και εγώ πρόσφατα σε γράμμωση λόγο του τσιτομένου προγράμματος, βοήθησε αρκετά στην ανάρρωση, στη δύναμη δεν μου φάνηκε να κάνει κάτι... νερά λίγα σχετικά με άλλες κρεατίνες
    μαλλον λογο του οτι ησουν σε γραμμωση.... δεν νομιζω οτι υπαρχει διαφορα στην κατακρατηση....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-05-13 21:42 #9
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα, θέλω να κάνω μία ερώτηση εδώ και ευελπιστώ ότι θα πάρω απάντηση και δε θα χρειαστεί να στραφώ στις γενικές ερωτήσεις συμπληρωμάτων.

    Παρήγγειλα τη συγκεκριμένη κρεατίνη, καθαρά και μόνο επειδή ήταν η φτηνότερη που βρήκα και διάβασα και εδώ μέσα ότι λίγο πολύ όλες οι μονοεδρικές το ίδιο πράγμα κάνουν.
    Από κει και πέρα θέλω να ρωτήσω για τον κύκλο και τη δοσολογία.

    Καταρχάς για τη δοσολογία εγώ μέχρι σήμερα νόμιζα ότι πρέπει να παίρνω 5gr μετά την προπόνηση μόνο και ότι δε χρειάζεται περισσότερο. Αλλά κοιτάζοντας διάφορες κρεατίνες διαφόρων εταιριών βλέπω ότι κάθε μία προτείνει και παραπάνω από τα 5gr ημερησίως. Εγώ πώς να την πάρω αυτήν εδώ; Να συνεχίσω τα 5gr μου μετά την προπόνηση (ανακατεμμένη με whey όπως πάντα) ή να κάνω κάτι άλλο; Μέρες που δεν κάνω προπόνηση;

    Σε ότι αφορά τον κύκλο; Πόσο καιρό την παίρνω και για πόσο σταματάω;;;

    Τέλος μία άλλη χαζή ερώτηση. Συναντάω σε πολλά τόπικ κρεατίνης συζητήσεις για "φόρτωμα". Εννοείται φόρτωμα σε προπόνηση ή σε λήψη κρεατίνης;

    Ευελπιστώ ότι θα βρεθεί κάποιος άγιος άνθρωπος να μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-05-13 03:46 #10
    Προεπιλογή
    Γεια σου φίλε μ και καλώς ήρθες στο forum. Η κάθε εταιρία λέει ότι θέλει. Τα 5 γρ που ξέρεις και ξέρω είναι η συνισταμένη ημερήσια λήψη. Οπότε μείνει σε αυτά μετά την προπόνηση και όταν δεν κανεις (σπάνια δλδ) πάρε τα 5 γρ με το πρωινό σ! Οσο για το φορτωμα είναι για τη λήψη της κρεατινης. Αντί για 5 δλδ παίρνεις τις πρώτες 5-7 μέρες 10-20 γρ τη μετά. Στο τελικό αποτέλεσμα πάντως είτε με φορτωμα είτε χωρίς δε θα υπάρχει πουθενά διάφορα στο τέλος του κύκλου. Τέλος να σ προτείνω την κρεατινη της reflex την creapure που υπάρχει και στο e-shop του site. Ελπιζω να σε βοηθησα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-05-13 09:57 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vagkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φίλε μ και καλώς ήρθες στο forum. Η κάθε εταιρία λέει ότι θέλει. Τα 5 γρ που ξέρεις και ξέρω είναι η συνισταμένη ημερήσια λήψη. Οπότε μείνει σε αυτά μετά την προπόνηση και όταν δεν κανεις (σπάνια δλδ) πάρε τα 5 γρ με το πρωινό σ! Οσο για το φορτωμα είναι για τη λήψη της κρεατινης. Αντί για 5 δλδ παίρνεις τις πρώτες 5-7 μέρες 10-20 γρ τη μετά. Στο τελικό αποτέλεσμα πάντως είτε με φορτωμα είτε χωρίς δε θα υπάρχει πουθενά διάφορα στο τέλος του κύκλου. Τέλος να σ προτείνω την κρεατινη της reflex την creapure που υπάρχει και στο e-shop του site. Ελπιζω να σε βοηθησα!
    Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Με βοήθησες πολύ, απλά να σε ρωτήσω για κάποιες επεξηγήσεις πάνω σε αυτά που μου είπες.

    Λες λοιπόν για φόρτωμα τις πρώτες 5-7 μέρες. Ας πούμε ότι παίρνω 20gr τις πρώτες 5 μέρες λοιπόν. Πώς τα μοιράζω αυτά μέσα στη μέρα; Και μετά τα ρίχνω σταδιακά ή κατευθείαν στα 5gr;
    Και γιατί λες ότι στο τέλος του κύκλου δε θα έχει διαφορά; Άρα γιατί να το κάνει κανείς;

    Για τον κύκλο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; Πόσο καιρό να πάρω και πόσο σταματάω, πριν ξαναπάρω;

    Ευχαριστώ πολύ και πάλι! Για την κρεατίνη που μου προτείνεις ίσως την δοκιμάσω επόμενη, μιας και τώρα παρήγγειλα ήδη αυτή εδώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-05-13 10:32 #12
    Cool
    Σ απάντησα σε πμ φίλε μ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-05-13 11:51 #13
    Προεπιλογή
    Μου ήρθε σήμερα η κρεατίνη μου, θα την ξεκινήσω από Δευτέρα. Το 1 heaping teaspoon είναι το κουταλάκι του γλυκού έτσι; Το heaping τι σημαίνει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-05-13 14:43 #14
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Πολύ καλά γεμάτο κουτάλι του γλυκού, με βουναλάκι.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-05-13 14:44 #15
    Προεπιλογή Creatine Monohydrate (Dymatize Nutrition)
    Α οκ οπότε νδ το γέμιζε καλά... Και όταν το πίνω χωρίς να το αναμιγνυω με πρωτείνη, πόσο νεράκι;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread