Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 94 από 94
  1. 22-02-16 21:04 #91
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Τι στηθος παιρνεις? Ειναι ολοκληρο η κομμενο σε φιλετα? Γιατι τα μονοκομματα εχουν το κοκκαλο και εκεινο το πλεγμα συν το οτι ειναι με την πετσα. Αυτα που παιρνω εγω ειναι στηθακια των 500-700 γραμμαριων και καθαρα απο πετσες και κοκκαλα. Πολυ πολυ λιγο ασπρο εχει,ζητημα να βγαινει και 50γρ στα 8 κιλα στηθος που παιρνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-02-16 00:20 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arnold94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ρωτησω παιδια οταν κοβετε το φιλετο κοτοπουλο σε κομματακια και βλεπετε οτι εχει καποια αιματακια,ξυγκια,λιπακια τα πετατε ή τα ριχνετε ολα μαζι στο τηγανι? ειναι μια απωλεια της ταξης 100γρ
    Αrnold εαν θελεις να γινεις πραγματικος Arnold μην τα ριχνεις στο τηγανι ,καντα βραστα η ψητα κ μετα οτι εχουν μεινει απο αυτα που λες ,απλα βγαλτα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι στηθος παιρνεις? Ειναι ολοκληρο η κομμενο σε φιλετα? Γιατι τα μονοκομματα εχουν το κοκκαλο και εκεινο το πλεγμα συν το οτι ειναι με την πετσα. Αυτα που παιρνω εγω ειναι στηθακια των 500-700 γραμμαριων και καθαρα απο πετσες και κοκκαλα. Πολυ πολυ λιγο ασπρο εχει,ζητημα να βγαινει και 50γρ στα 8 κιλα στηθος που παιρνω.
    Βασιλη το ''καθαρο'' φιλετο στηθους που λες εχει σχεδον την διπλασια τιμη απο το σκετο στηθος. Σιγουρα ειναι καλυτερο κ πιο ευκολο για ψησιμο ,αλλα για βραστο συμφερει το σκετος στηθος ,που καμια φορα το κοβω στην μεση για να μπορει να ψηθει (ας εχει κ το κοκαλο μεσα) κ το ριχνω στη σχαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-02-16 17:27 #93
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Γεια σου Χρηστο!!


    Ποσο το αγοραζεις αν επιτρεπεται? Εγω το καθαρο φιλετο το παιρνω 8 ευρω απο τον κρεοπωλη εδω στο χωριο και ειναι ελληνικο,Αρτας συγκεκριμενα..Μου διαφευγει η μαρκα τωρα. Σημασια εχει οτι τρωγεται κιολας γιατι ειχα παρει και 10 κιλα καθαρο φιλετο απ το μακρο με 5,5 ευρω, Ολλανδικο, το οποιο ηταν χαλια και εκανα αμην να τελειωσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-02-16 18:32 #94
    Προεπιλογή
    Βασιλη το φιλετο 6-6,5 το βρισκω ,στη κεντρικη αγορα ακομη φθηνοτερα καμια φορα ,Ελληνικο αλλα απο ποιοτητα την κλασσικη ορν/τροφειου ,καμια σχεση απο κοττες χωριου η αλανιαρες. Προσφατα μου εφερε ενα κοτοπουλο μια γιαγια φιλη απο την Κρητη κ δεν ειχε καμια σχεση με τα εδω ,ακομη κ το σχημα του ηταν διαφορετικο ,πιο μακρουλο κ πιο Μποντυμπιλτερικο
    Τα σκετα στηθια με λιγο κοκκαλο δλδ ,εχουν γυρω στα 4 Ε αν θυμαμαι καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567