Θέμα: Herbalife

Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 268
  1. 05-06-11 19:46 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια είναι η αλήθεια για το 99% των πρωτεϊνικών συμπληρωμάτων: πήζουν το συκώτι σου. Μιλώ για μακροχρόνια χρήση. Κλινικά αποδεδειγμένα πράγματα, ρωτήστε τον γιατρό σας.
    Σε αυτο θα ηθελα επιστημονικες αποδείξεις που το δειχνουν και αν είναι δυνατον ιατρικα ιστορικα-περιπτωσεις ατομων,χωρις να παραβιαζονται προσωπικα δεδομενα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Επειδή δεν είχα σκοπό όμως να θέσω το σώμα μου σε κανέναν κίνδυνο, έψαξα το θέμα αναλυτικότατα. Τα θρεπτικά συστατικά της Herbalife, όπως και η πρωτεϊνη που προσφέρει, απορροφούνται από το συκώτι σε 8 δευτερόλεπτα. Επίσης κλινικά αποδεδειγμένο, σε 4 διαφορετικές μελέτες στο UCLA, μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες εάν ψάξετε.
    μπορείτε να τις παραθεσετε,εφόσον τις επικαλείσθε;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Άσχετα με το πλάνο marketing εταιρείας, που δεν μας ενδιαφέρει σε αυτήν τη συζήτηση στο bodybuilding.gr, δεν μπορώ να καταλάβω ως προς τι η δυσφήμιση της εταιρείας.

    Να γνωρίζετε καλά: ΠΑΝΤΟΎ υπάρχουν επιτήδειοι που θα προσπαθήσουν να σας εκμεταλλευτούν. Σκεφτείτε λογικά όμως: είναι δυνατόν να δίνετε στην επιχείρηση κακή φήμη λόγω αυτών?

    Έχετε τα μάτια σας ανοιχτά για απατεώνες που προσπαθούν να σας πάρουν λεφτά. Πως θα καταλάβετε ότι αυτός είναι ο στόχος κάποιου? Θα σας δώσω πολύ απλά 1 κανόνα της δεοντολογίας της επιχείρησης:

    1)Απαγορεύεται από κάθε Ανεξάρτητο Συνεργάτη της Herbalife Ltd, να ζητήσει οποιοδήποτε ποσό για τον οποιοδήποτε λόγο, πέρα από τη λιανική τιμή των προϊόντων που θα πουλήσει. Οι μετρήσεις και οι αξιολογήσεις ευεξίας διατίθενται δωρεάν.

    Ο ανεξάρτητος συνεργάτης είναι εκπαιδευμένος να σας βοηθήσει να έχετε τα αποτελέσματα που θέλετε. Αν κάποιος δεν το κάνει, τρέχτε μακριά, βρείτε άλλον.

    Τελικά, για όποιον τον ενδιαφέρουν στατιστικά στοιχεία της επιχείρησης:
    http://herbalifestats.blogspot.com/
    Εχει τυχει να γνωρίσω εναν πωλητη,ο οποιος δεν εχει σχεση με τετοια προιοντα,γυμναστικη κτλ,απλα τσονταρει στο εισόδημα του (αν τα καταφερνει να πεισει καποιον)Το θεωρειτε σοβαρό τρόπο πρωωθησης;Να υπαρχει τετοιο επιστημονικο επιτελείο πίσω στην ερευνα και παραγωγη και να αφηνετε στο ελεος των ασχετων όλη αυτη την προσπαθεια σοβαρων επιστημονων(προσοχη,δεν με ενδιαφερει να υποδείξω τον τρόπο marketing της εταιρίας,αλλα προσωπικα με αγγίζει ως καταναλωτη)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-11 20:00 #17
    Προεπιλογή
    οκ ημουν υπερβολικος.σορρυ πολυνικε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-11 22:51 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεθάβω ένα παλιό θέμα, αλλά από τη στιγμή που μπορώ να προσφέρω πληροφορίες και να αντικρούσω κάποιες απόψεις πάνω σε ένα μισο-συζητημένο θέμα, αξίζει τον κόπο.

    Αγαπητέ χρήστη,
    Hello!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιοδήποτε συμπλήρωμα διατροφής και να πάρεις, χωρίς τη σωστή, μεθοδική και πειθαρχημένη χρήση δεν θα καταφέρεις τίποτα.
    Αληθές.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι γεγονός ότι η ποιότητα των τροφών που μας προσφέρει η φύση είναι πολύ κακή σε σύγκριση με παλαιότερα χρόνια. (Βλέπε Φυτοφάρμακα, Off-Season φρούτα κ λαχανικά)

    Οπότε είναι δύσκολο να δώσεις στον οργανισμό σου όλα τα απαραίτητα συστατικά που χρειάζεται σε ένα μόνο γεύμα. Πάρα πολύ δύσκολο θα έλεγα.
    Πράγματι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στρέφεσαι λοιπόν, όπως στράφηκα και εγώ, σε, είτε συμπληρώματα, ή θρεπτικά αντικατάστατα γευμάτων.
    Βεβαίως, και μάλιστα πολλών εταιρειών ώστε να δω στην πράξη τι δουλεύει και τί όχι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια είναι η αλήθεια για το 99% των πρωτεϊνικών συμπληρωμάτων: πήζουν το συκώτι σου. Μιλώ για μακροχρόνια χρήση. Κλινικά αποδεδειγμένα πράγματα, ρωτήστε τον γιατρό σας.
    Όταν λέμε «πήζουν το συκώτι» τι εννοούμε; Όχι τίποτα άλλο, αλλά μιλώντας με έναν γιατρό που είναι και φίλος μου θυμήθηκα αυτή την φράση και δεν ήξερε να μου πει. Μήπως γνωρίζεις εσύ;

    Επίσης θα ήθελα και εγώ αυτές τις κλινικές μελέτες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα προϊόντα που χρησιμοποίησα και εγώ ήταν της Herbalife. Γιατί είχα αποτέλεσμα σε αντίθεση με εσένα? Αφιερώστε 2 λεπτά να το αναλογιστείτε. Είχα, λοιπόν, καλύτερο αποτέλεσμα γιατί τα χρησιμοποιούσα πειθαρχημένα. Ο προσωπικός μου σύμβουλος ήταν πάντα δίπλα μου (έπεσα σε καλό άτομο και όχι σε κάποιον επιτήδειο που εκμεταλλεύεται το πλάνο marketing της Herbalife για προσωπικό όφελος) και με βοηθούσε. Δεν έκοψε την επαφή μαζί μου μέχρι και σήμερα.
    Πως ακριβώς σε βοηθούσε; Γίνε σε παρακαλώ πιο σαφής.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν είχα σκοπό όμως να θέσω το σώμα μου σε κανέναν κίνδυνο, έψαξα το θέμα αναλυτικότατα. Τα θρεπτικά συστατικά της Herbalife, όπως και η πρωτεϊνη που προσφέρει, απορροφούνται από το συκώτι σε 8 δευτερόλεπτα. Επίσης κλινικά αποδεδειγμένο, σε 4 διαφορετικές μελέτες στο UCLA, μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες εάν ψάξετε. Μου φάνηκε λογικό όταν είδα ότι πίσω από τα προϊόντα αυτά βρισκόταν μια επιστημονική ομάδα έρευνας, ανάπτυξης, ελέγχου & ασφάλειας, την οποία συνιστούν μέχρι και σήμερα:

    1)Steve Henig, Ph.D. - Chief Scientific Officer

    2)Luigi Gratton, M.D., M.P.H. - Vice President, Nutrition Educator

    3)David Heber, M.D., Ph.D. - Chairman, Herbalife Nutrition Institute - Ο David Heber είναι επίσης Chairman στο παγκόσμιο Nutrition Advisory Board (NAB)

    4)Louis Ignarro, Ph.D. - Κάτοχος NOBEL Ιατρικής (1998), Καρδιολόγος, Ιδρυτής της Herbalife Niteworks

    5)Gary Small, M.D. - Herbalife Nutrition Institute - Μέλος του παγκοσμίου Nutrition Advisory Board (NAB)

    6)John Heiss, Ph.D. - Director, Sports & Fitness - Worldwide Product Marketing - Development of Sports Nutrition Products

    7)Βασίλειος Φράνκος, M.S., Ph.D. - Senior Vice President - Global Product Science, Safety & Compliance

    8)Νικόλας Σιταράς, M.D., Ph.D. - Herbalife Nutrition Institute - Herbalife Greek Nutrition Board - President of the European Nutrition Board

    Και άλλοι πολλοί.
    Herbalife Global Nutrition Advisory Board (NAB): http://www.herbalife.../advisory-board
    Και εδώ θα ήθελα να μου δείξεις αυτές τις κλινικές μελέτες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Herbalife λειτουργεί 31 χρόνια τώρα (από το 1980), ιδρυτής της ο Mark Hughes, και το ρόφημα (Υγιεινό Πρωινό F-1) της εταιρείας κατασκευάστηκε για πρώτη φορά από τον διατροφολόγο της NASA, κ. Mahonney.

    31 χρόνια τώρα δεν υπάρχει ούτε ένα θύμα των προϊόντων της εταιρείας - σας προκαλώ να μου βρείτε ένα.
    Καλό για σένα, μιας και είσαι τόσο ικανοποιημένος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετα με το πλάνο marketing εταιρείας, που δεν μας ενδιαφέρει σε αυτήν τη συζήτηση στο bodybuilding.gr, δεν μπορώ να καταλάβω ως προς τι η δυσφήμιση της εταιρείας.

    Να γνωρίζετε καλά: ΠΑΝΤΟΎ υπάρχουν επιτήδειοι που θα προσπαθήσουν να σας εκμεταλλευτούν. Σκεφτείτε λογικά όμως: είναι δυνατόν να δίνετε στην επιχείρηση κακή φήμη λόγω αυτών?
    Α, εδώ είσαι λίγο φάουλ. Είναι ευθύνη της κάθε εταιρείας, σε όποιο κλάδο και αν δραστηριοποιείται, το πως προωθεί τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της. Οι πωλητές μιας εταιρείας είναι ο καθρέφτης της, άρα αντιλαμβάνεσαι πόσο μεγάλη ζημιά μπορεί να κάνουν οι τακτικές πυραμίδας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε τα μάτια σας ανοιχτά για απατεώνες που προσπαθούν να σας πάρουν λεφτά. Πως θα καταλάβετε ότι αυτός είναι ο στόχος κάποιου? Θα σας δώσω πολύ απλά 1 κανόνα της δεοντολογίας της επιχείρησης:

    1)Απαγορεύεται από κάθε Ανεξάρτητο Συνεργάτη της Herbalife Ltd, να ζητήσει οποιοδήποτε ποσό για τον οποιοδήποτε λόγο, πέρα από τη λιανική τιμή των προϊόντων που θα πουλήσει. Οι μετρήσεις και οι αξιολογήσεις ευεξίας διατίθενται δωρεάν.
    Αυτό δεν λέει απολύτως τίποτα. Απλός, στοιχειώδης κανόνας είναι που δεν αποτρέπει τον κάθε πωλητη από το να λέει π@παριές προκειμένου να πουλήσει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ανεξάρτητος συνεργάτης είναι εκπαιδευμένος να σας βοηθήσει να έχετε τα αποτελέσματα που θέλετε. Αν κάποιος δεν το κάνει, τρέχτε μακριά, βρείτε άλλον.
    Γίνονται σεμινάρια πολλών ημερών πάνω στην διατροφολογία, το πως δουλεύει η κάθε ουσία, πως συνδιάζονται τα συστατικά και, φυσικά, μαθαίνουν οι πωλητές να συμβουλεύουν κάθε αθλητή ξεχωριστά ανάλογα με τις ανάγκες του;

    ...ή μήπως γίνονται ταχύρυθμα σεμινάρια ώστε να μάθουν οι πωλητές να ξεχωρίζουν την πρωτεϊνη από την κρεατίνη και μετά βουρ στην αγορά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά, για όποιον τον ενδιαφέρουν στατιστικά στοιχεία της επιχείρησης:
    http://herbalifestats.blogspot.com/
    Nice.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην είσθε υπεράνω λογικής. Αν δεν μπορείτε να ασχοληθείτε με κάτι, αφήστε το στην άκρη. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τραγουδήσω, μου φταίει κανείς? Θα αρχίσω να φτιάχνω δυσφημιστικά blogs και άρθρα όπου θα κατακρίνω τους τραγουδιστές? Ότι είναι ασύστολοι απατεώνες? Ότι παίρνουν τα χρήματα του κοινού χωρίς ουσιαστικά να προσφέρουν τίποτα?

    Μεγαλώστε, οι ημιμαθείς που κατακρίνετε.

    Προσοχή στους απατεώνες και πάλι - και όταν βάλλεται έναν στόχο, φροντίστε να μην αποστρατεύσετε από αυτόν. Το χτίσιμο ενός sexy σώματος είναι? Οτιδήποτε.

    Ευχαριστώ.
    Μεγάλη υπόθεση η ασχετοσύνη ενός πωλητή... Συμφωνείς, ε;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-06-11 00:45 #19
    Προεπιλογή
    +1
    Till my bones collapse
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-06-11 09:57 #20
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Έχω πάντως θυμάμαι πριν από μια 5eτια, είχε ξεσπάσει ένα σκάνδαλο με το οποιο σε μια πρωτεΐνη ka8ari που λέμε τις Herbalife, η ποσότητα ήταν ελαχιστη!

    Επίσης να ενημερώσω τον φίλο που έγραψε για αυτήν, ότι το σύστημα ΠΥΡΑΜΙΔΑ είναι παράνομο από τον Σεμπτέμβριο/Οκτώμβριο του 2005!

    Επίσης να μας πει αν είναι ψέμα του ότι αν πας επί τόπου στην Herbalife χωρίς να έχεις κάποιον πυραμιδικό, με 90e γίνεσαι μέλος τις και έχεις αυτόματα κέρδος από ότι πουλήσεις... 72,5%!!!!

    Πες μου εσύ τι ποιότητα έχει αυτό!

    To oti HERBALIFE έχουν αποκαλεστεί οι μεγαλύτεροι απατεώνες, δεν είναι τυχαίο! Καταλαβαίνω βεβαια και εσύ πλασιέ είσαι, τι δουλειά σου κανεις.
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-06-11 15:14 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hlf24 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ποια είναι η αλήθεια για το 99% των πρωτεϊνικών συμπληρωμάτων: πήζουν το συκώτι σου. Μιλώ για μακροχρόνια χρήση.
    Ρε παιδια αυτό από που προκύπτει; Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-06-11 15:52 #22
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Akistsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια αυτό από που προκύπτει; Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Ναι, δεν βλέπεις όλους τους 40rides-50rides που περνούν συμπληρώματα 20+χρονια (Γιάννη είσαι από αυτούς?, η τους μεγάλους σε ηλικία αθλητές, τι ζημιες έχουνε πάθει?

    Οποιος έχει λίγες γνώσεις Ιατρικής η έστω διατροφής, απλά γελάει με αυτό! Απλά ο τύπος πάει να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα. Ότι λέει στα παιδάκια και στους απλούς ανθρώπους ''χωρίς'' γνώσεις, πιστεύει ότι εδώ θα πιστέψουνε!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-06-11 19:03 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    δηλ αμα παιρνω πολυ καιρο πρωτεινη θα πηξει εντελως και θα γινει πετρινο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-06-11 19:12 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλ αμα παιρνω πολυ καιρο πρωτεινη θα πηξει εντελως και θα γινει πετρινο?
    Ναι και μετα δεν θα νοιώθεις τίποτα θα μπορεις άφοβα να κατεβάζεις τα πάντα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-06-11 19:16 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Akistsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και μετα δεν θα νοιώθεις τίποτα θα μπορεις άφοβα να κατεβάζεις τα πάντα!!
    αυτο σκεφτηκα.....αμα πηξει θα μπορω να πινω αφοβα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-06-11 19:18 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο σκεφτηκα.....αμα πηξει θα μπορω να πινω αφοβα....
    Χαχα! Και που σαι ακόμα!Η πρωτεινη δεν θα πιάνει μία σε αυτά που θα μπορείς να πάρεις μετά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-07-11 04:43 #27
    Προεπιλογή Σωστότερος Ολων..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hello!



    Αληθές.



    Πράγματι.



    Βεβαίως, και μάλιστα πολλών εταιρειών ώστε να δω στην πράξη τι δουλεύει και τί όχι.



    Όταν λέμε «πήζουν το συκώτι» τι εννοούμε; Όχι τίποτα άλλο, αλλά μιλώντας με έναν γιατρό που είναι και φίλος μου θυμήθηκα αυτή την φράση και δεν ήξερε να μου πει. Μήπως γνωρίζεις εσύ;

    Επίσης θα ήθελα και εγώ αυτές τις κλινικές μελέτες.



    Πως ακριβώς σε βοηθούσε; Γίνε σε παρακαλώ πιο σαφής.



    Και εδώ θα ήθελα να μου δείξεις αυτές τις κλινικές μελέτες.



    Καλό για σένα, μιας και είσαι τόσο ικανοποιημένος.



    Α, εδώ είσαι λίγο φάουλ. Είναι ευθύνη της κάθε εταιρείας, σε όποιο κλάδο και αν δραστηριοποιείται, το πως προωθεί τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της. Οι πωλητές μιας εταιρείας είναι ο καθρέφτης της, άρα αντιλαμβάνεσαι πόσο μεγάλη ζημιά μπορεί να κάνουν οι τακτικές πυραμίδας.



    Αυτό δεν λέει απολύτως τίποτα. Απλός, στοιχειώδης κανόνας είναι που δεν αποτρέπει τον κάθε πωλητη από το να λέει π@παριές προκειμένου να πουλήσει.



    Γίνονται σεμινάρια πολλών ημερών πάνω στην διατροφολογία, το πως δουλεύει η κάθε ουσία, πως συνδιάζονται τα συστατικά και, φυσικά, μαθαίνουν οι πωλητές να συμβουλεύουν κάθε αθλητή ξεχωριστά ανάλογα με τις ανάγκες του;

    ...ή μήπως γίνονται ταχύρυθμα σεμινάρια ώστε να μάθουν οι πωλητές να ξεχωρίζουν την πρωτεϊνη από την κρεατίνη και μετά βουρ στην αγορά;



    Nice.



    Μεγάλη υπόθεση η ασχετοσύνη ενός πωλητή... Συμφωνείς, ε;

    Καλησπέρα παιδία

    Όντας και εγώ νεοεισαχθέν μέλος στην κοινότητα της διατροφολογίας (Σεμηνάρια στην Ελλαδα αλλα και σε χώρες όπως Ολλανδία, Βαρκελόνη και Αμερική) αλλά και της εταιρίας Herbalife, οφείλω να ομολογήσω οτι τα προιόντα δεν μου δημιούργησαν καποιο πρόβλημα...

    Αυτό που με παραξένεψε ηταν το οτι στα μαθήματα της "ακαδημίας" της Herbalife καυχιόντουσαν οτι δεν χρειάζεται να είσαι πεπηραμένος για να γίνεις "Διατροφικός Σύμβουλος"

    Ασχολούμε χρόνια με τον αθλητισμό ξέρω οτι " Είσαι οτι τρώς ".

    Πώς να εμπιστευθώ εγώ σε εναν ανθρωπο την διατροφή μου απο την στιγμή που πχ: ηταν πρίν Deliveras? και δεν εχει ιδέα απο διατροφή...

    Ναι ο Mark Huges και ομάδα μπορεί να ξέρουν 100% οτι τα προιόντα είναι αβλαβή αλλα εγώ που το ξέρω (σαν καταναλωτης)?

    Στα σεμηνάρια (Της Ακαδημίας) επικρατεί πιο πολύ η λογική του να μαθεις τα προιόντα σε προταρχική βάση και κυρίος το marketing για να τα πουλήσεις..Αφου τα καταναλόσεις βεβαια(για να μπορεις υποτιποδός να το στηρίξης..)

    Το θέμα είναι να γνωρίζεις απο διατροφή για να μπορείς και να το στηρίξεις...
    http://herbalifestats.blogspot.com/

    Εν Κατακλείδι..
    Τα προιόντα είναι ΟΚ και με έγκρυση απο τον ΕΟΦ και το χημείο του κράτους, αλλα δεν θα εμπιστευόμουν "!κανεναν!" περα απο ενα διατροφολόγο να μου πεί πώς και με ποιο τροπο να τα περνω..γιατι οι πωλειτές είναι απλα πωλειτές..και έτσι πρέπει να μείνει..

    όσοι ασχοληθούν παραπάνω ναί, για αυτο καλείστε ο καθένας μόνος του ως καταναλωτής να το δεί και να το απαιτήσει απο αυτόν που έχει απένατι του...

    Αν θελουμε να πουλαμε πρέπει να προσέχουμε τους πελάτες μας ..για να τους έχουμε!

    Απο εκεί και πέρα, αναλαμβάνει κάποιος διατροφολόγος (Σε δημόσια νοσοκομειά οπως ο Ερυθρός Σταυρός έχει πολύ καλούς με την επίσκεψη 3 ευρω..Ρωτήστε τους!)

    Επίσης να αναφέρω ότι η απάντηση του προαναφερθέντα φίλου με έκανε να γραφτώ στο Forum γιατι δείχνει οτι υπάρχουν αξιόλογα και σκεπτόμενα μέλη μέσα στο Forum.

    Σ'ευχαριστώ Lao
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Διατροφικό Ψαχτήρι : 16-07-11 στις 06:06
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-11 18:10 #28
    Exclamation
    Καλά τα προιόντα της Herbalife, αλλα θα έπρεπε να πωλούνται πιο φθηνα ... 15 ευρω ( 550 γραμ ) η πρωτεινη της Herbalife στην Αμερικη και εδω 44 ( 550 γραμ ) .. Καλά κρασιά πες τους .. Να σταματήσουν κα κλέβουν τον κόσμο .. και εγω παλια έκανα νταραβέρια μαζί τους .

    Αφου τα λες τόσο ωραία τράβα πες τους να ρίξουν τις τιμές ... και μη μου πεις οτι βγαινει 2 ευρω το γευμα ... δε χωρταίνει ούτε σαλιγκάρι με τις μερίδες που λέτε ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-07-11 04:57 #29
    Red face ti wraia pou ta lene ta provatakia metaksi tous :S
    oi lukoi tha gelane ama sas koitazoun apo kanena doriforo..! dn m lete ...edw sas efere giatrous k ola ta sxetika sth fora.. oi dikes sas omorfes eteries, ti gnwrizete gia aytes?? e? pou oti sas pasaroun sthn agora gia agnh prwteinh to xavete san peinasmena skoulikia? dn iparxei kritikh ikanotita sayton ton planhth??? einai san na erthei na pei kapoios oti epeidh oi papades einai malakes dn pisteyw sto theo. ksereis kt? mh pisteueis ama meta apo perisilogh k morfwsh katalikseis ekei... alla oloi prepei an kseroume oti opoudipote epemvenei anthrwpino dinamiko ginontai malakies. giayto k seis eksetaste ligaki ti einai ayto pou legete herbalife,k epitelous h eteria ayth mporei na dinei programmata se athlites i epipleon prwteinh se opoion thelei alla dn exei th vash ths sayto. milas gia ton xorigo ths barchelona.. mpes sto internet k des oti isxiei ayto pou lew. tosh pia ekmetaleysh?? ase allous athlites.. thes onomata? k epitelous dn einai ayto to prwion ths. einai apla kati pou exei. o vasikos skopos ths eterias einai h diatrofh.. dld periexei thn akrivh posotita prwteinhs fytikwn inwn k vitaminwn pou xreiazetai hmerisiws enas anthrwpinos organismos.kt san prwino. dld mporei na to faei k ena mwraki. ayto einai t vasiko prwion ths. k ola ta alla einai kladakia parakladakia.eseis milate gia thn prwteinh sogias ena apo ta proionta ths, pou SIGOURA EINAI METALAGMENH opws tha peite.. egw kserw oti exei dikes ths thities, alla fusika afou OLA einai etsi tha nai k ayth ti na leme.. afou t lene ta megala kefalia..egw dn eimai apolith mporei na apodixtei oti kanw lathos apla exw epixeirimata k milaw exontas kapoia gnwsh panw s ayto pou thelw na exw apopsh! ... logiko einai o sinergaths pou einai apo th xalkidikh i apo thn katw raxoula i amorfotos athineos na mhn exei melethsei i na thelei apla na poulisei k as kanei zimia.. alla yparxoun k sovaroi sayth th douleia. emena m elege pws na trefomai k pws na pairnw to prwion se mia kafeteria dipla sto aerodromio ths souidias o gratton!! k o ignaro re vlaka pou ton exw akousei se omilia tou k pou exw diavasei gia ayton einai nobelistas iatros dn einai oti na nai gia na kathete o kathenas na leei ta dika tou. dn m les , kala as poume oti ola ayta einai malakies k as ekthetontai dekapente onomata k vale.. ESY eseis o kathenas apo sas.. poioys gnwrizei apo ta onomata pou proothoun tis skones pou pernete?? giati dn einai liga ta atoma pou exoun pathei k zimia apo ayta, gnwrizw proswpika.. k ase gia ton athlitismo k ti ousies kikloforoun sta "elegmena" sas proionta pou exoun mia sfragida apeksw k psasarontai apo giatrous gimnastes k gimnasthria poy PERNOUN POSOSTA. ayta dn sas ta lene?? gt k sth herbalife dinoun sinergasia se giatrous oi opoioi pernoun pososta. pantou ginontai ayta file . akomh k se sena. apla opoios ektithetai parapanw krinetai k parapanw. gt? gt ayth h eteria thelei na dosei douleia ston kathena.. ayth einai h malakia, enw oi alles kales i oxi.. dinoun douleia stous epaggelmaties. k mh m pei kanenas loipon oti ayta dn isxioun me ta pososta k ta "elegmena" k "kathara" proionta ths agoras gt ta kserw apo giatrous k apo atoma pou einai mesa ston protathlitismo. egw dn tha pw an aksizei i oxi. egw tha pw kritikh ikanotita oxi m eipane k epanalamvanw. k ayta pou perneis apo kapou ta perneis k aytos pou sou ta sistise pernei pososta i o idios i to gimnasthrio.. k an sou poun oxi.. lene psemata .dn einai tixeo oti uparxoun alloi pou dn ta sistinoun k lene ta antitheta px se nosokomeia giatroi klp.. dioti dn sinergazontai me kamia eteria. ayta se oles tis eteries ginontai. thelw kapoios apo esas dioti egw dn exw skopo na pw ti einai swsto k ti lathos.. kapoios apo esas pou krazete na m milisei gia diatrofh k gia kapoio proion pou pernei. sketh proteinh?? ok dose m ena onoma k merika stixia.. k oso gia tis trofes.. kapoios psagmenos gnwrizei poso metalagmenes einai pleon k katergasmenes k oti dn arkoun. mh ne kanete twra na milisw me ereynes. ginate oloi episthmones ksafnika. k apo ta tefa na m eisai dn egines epistimonas. thes na sou dosw onoma gimnasth me spoudes k sto ekswteriko pou einai sunergaths? i mhpws o dikos sou einai o theos?? oloi plironontai file m.. apla dn sto lene.. gt se theloun pelath. eite einai poromenos gimnasths eite kakomiros politakos eite panepistimiouxos giatros. an thes na pareis ogko grigora k eykola eisai se lathos eteria k an thes na pareis parapanw ap oso mporei to swma sou fisiologika.. dioti h eteria ayth dn ksekinise me vash to bodybilding oyte thn endiaferei ayto. ama katseis k diavaseis pente pragmata iatrika k epistimonika paraskeyastika panw sto thema tha katalaveis gia to opoiodipote proion perneis an kanei gia ayto poy thes. to na akous th diafimish tou tade polith i tou tade gimnasth .. nomizw oti o gimnasths exei sxesh me thn gimnastikh dn einai epistimonas..gnwrizei ta vasika gia tis trofes k mono..sou dinei ena simplirwma gia na fouskwseis.. ti gnwrizeis esy gia ayto?? ektithei kanenas to proswpaki tou..?? kanena megalo onoma.. gt pisw apo ayta tha prepei na vriskontai giatroi k diatrofologoi ektos an thewreis ton eayto sou "xwmaterh" a k an pei kanenas sas oti k egw " th douleia m kanw" dn einai ayth h douleia mou apla egw tha sevastw mia oloklirwmenh tekmiriwmenh apopsh vasismenh se kapoies gnwseis , oxi tou kathe.. pou grafei tou katevei xwris oyte ena epixirima. k egw kserw n krazw.. alla to giouxarisma k to kraksimo nomizw dn ekfrazoun kapoia morfwsh. entelws filika.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-07-11 10:16 #30
    Exclamation Ποιός είναι πρόβατο ρε προσκοπάκι της Herbalife ?
    Εδω καλά καλά δε σέβεσαι τους κανόνες του forum και μου γραφεις ενα κατεβατο με greeklish και μας εχουν βγει τα μάτια .. θα μας πείς και για τη Herbalife ?

    Κάνε μου μια χάρη και μπες στο google .. γράψε Herbalife .. και πές μου την πρώτη λέξη που θα σου βγάλει δίπλα ...

    " Απάτη " θα σου βγάλει btw .

    Αν ήμουν Administrator θα σου έριχνα ban
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία