Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 49
  1. 02-04-10 12:56 #1
    Προεπιλογή Dicana (Thermolife)
    το dicana πως λειτουργει στην γραμμωση?




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-04-10 19:22 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Bane καμια γνωμη εδω περα;ΤΟ ανακινω το τόπικ γιατί μαλλον σου έχει ξεφύγει και είσαι ο καθ' ύλην αρμόδιος !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-04-10 00:49 #3
    Προεπιλογή
    Βρήκα ενα σχετικο ποστ του ΒΑΝΕ

    The bad news is that thyroidal shutdown is always a possibility.
    The good news is that thyroid shutdown is reversible and in Dicana we took every possible measure to minimize the risk of thyroidal shutdown.
    You can always get some blood work if you are overally worried but Dicana is sold for over 6 years and we have zero reports of thyroid damage from users.

    http://www.thermolife.com/forum/show...0806#post10806
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-04-10 23:03 #4
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bane καμια γνωμη εδω περα;ΤΟ ανακινω το τόπικ γιατί μαλλον σου έχει ξεφύγει και είσαι ο καθ' ύλην αρμόδιος !!
    Σορυ πείδες τελευταίο καιρό έχει πέσει πολύ τρέξιμο. Anyway τα θυροειδικά αυξάνουν τον βασικό μεταβολισμό, εν ολίγης καις περισότερες θερμίδες χωρίς να κάνεις άσκηση. Το άλλο καλό είναι πως σου τον κρατάνε σηκωμένο (τον μεταβολισμό) αντί να σου πέφτει(ο μεταβολισμός) όπως γίνεται όταν το σώμα μπαίνει σε κατάσταση υποσίτισης. Το Dicana κατ εμέ έχει το καλύτερο προφιλ παρενέργειες/αποτελέσματα από όλα τα θυροειδικά της αγοράς αλλά βέβαια η γνώμη μου είναι βεβιασμένη
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-10 23:19 #5
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Bane,κατα τη γνωμη σου,καποιος που εχει την TSH στο 5.43 με οριο 5.00 θεωρειται ακαταλληλος για τη χρηση του dicana η και αλλων λιποτροπικων που παιζουν με θυρεοειδη η αυτη η υπερβαση του οριου θεωρειται αμελητεα?

    Για καποιο λαθος που εγινε,δεν βγηκαν οι Τ3-Τ4 που ηθελα να κανω,παρ ολα αυτα ο ενδοκρινολογος μου επιμενει οτι η TSH ειναι η βασικοτερη και οτι οι αλλες ειναι δευτερευοντες.

    Τnx
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-04-10 23:24 #6
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bane,κατα τη γνωμη σου,καποιος που εχει την TSH στο 5.43 με οριο 5.00 θεωρειται ακαταλληλος για τη χρηση του dicana η και αλλων λιποτροπικων που παιζουν με θυρεοειδη η αυτη η υπερβαση του οριου θεωρειται αμελητεα?

    Για καποιο λαθος που εγινε,δεν βγηκαν οι Τ3-Τ4 που ηθελα να κανω,παρ ολα αυτα ο ενδοκρινολογος μου επιμενει οτι η TSH ειναι η βασικοτερη και οτι οι αλλες ειναι δευτερευοντες.

    Τnx
    O ενδοκρινλόγος σου έχει δίκιο, ο υπερ/υπο θυρεοειδισμός φαίνεται κυρίως από την TSH. Πάντως τα νούμερά σου φυσιολογικά μου φαίνονται, τα όρια της TSH παίζουν από εργαστήριο σε εργαστήριο και τα έχω δει να φτάνουν και 5,7
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-04-10 23:27 #7
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Δλδ να το εχω υποψη μου,ετσι?Μπορω να το παρω(?)

    Ευχαριστω Bane
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-04-10 23:30 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    αυτό που ξέρω εγώ είναι πως ότι έχει σχέση με τον θυρεοειδη και τα προϊόντα που έχουν στόχο την αύξηση του μεταβολισμού μέσο θυρεοειδη, εκτός από την αύξηση της καύσης λίπους, έχουμε και μεγάλη απόλυα (συρρίκνωση) μυϊκού ιστού!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-04-10 23:37 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό που ξέρω εγώ είναι πως ότι έχει σχέση με τον θυρεοειδη και τα προϊόντα που έχουν στόχο την αύξηση του μεταβολισμού μέσο θυρεοειδη, εκτός από την αύξηση της καύσης λίπους, έχουμε και μεγάλη απόλυα (συρρίκνωση) μυϊκού ιστού!!!!
    Στα νομιμα πιστευω τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο αναφορα τη μυικη μαζα
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-04-10 23:41 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    τι νόμιμα και τι παράνομα? τις θυρωορμονες δεν χτυπάνε?? το τ3-τ4 δεν είναι παράνομο. απλά δεν δίνετε χωρίς συνταγή. γιατί να μην έχει μέσα και αυτός ο λιποδιαλυτης τέτοιες θυρωορμονες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-04-10 23:44 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι νόμιμα και τι παράνομα? τις θυρωορμονες δεν χτυπάνε?? το τ3-τ4 δεν είναι παράνομο. απλά δεν δίνετε χωρίς συνταγή. γιατί να μην έχει μέσα και αυτός ο λιποδιαλυτης τέτοιες θυρωορμονες?
    Γιατι τα 120mcg που παιρνει μαξ καποιος Τ3..και το νομιμο που στην καλυτερη να δωσει και 10-15mcg(αν σου δινει και τοσα) εχουν διαφορετικη επιδραση στη μυικη μαζα πιστευω,oσο για το παρονομα η μη εχεις δικιο..
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-04-10 23:47 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ναι αν εισαι σιγουρος οτι ειναι 10-15mcg τοτε οκ. εισαι ομως?????
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-04-10 23:51 #13
    Προεπιλογή
    Εχετε δει κανα συμπληρωμα να περιεχει τ3-τ4? Και δε μιλαμε για τα 120 που λεει ο φιλος sctp αλλα εστω και 10-15. Αλλο να περιεχει καποια πραγματακια που να σου ανεβασουν αυτες τις ορμονες εστω και λιγο και αλλο να περιεχει αυτουσια τ3(cytomel πχ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-04-10 23:53 #14
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ξέρεις εσύ κάτι άλλο που να επηρεάζει τον θυρεοειδή?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-04-10 00:03 #15
    Προεπιλογή
    Αν καταλαβα τι με ρωτας, γνωστα συμπληρωματα εχουν ουσιες πχ 3,3'-Diiodothyronineπου ειναι μεταβολιτης της τ3 και θα την ανεβασει αλλα οχι τ3 αυτουσια,ή εχουν τ2 και ενα καρο αλλες που παιζουν με το θυροιδη αλλα οχι θυροορμονες τ3,τ4.

    Καληνυχτα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία