Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 113
  1. 23-01-14 18:36 #91
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την xtreme το θεμα ειναι να μην πας εκει και δειξεις άσχετος... Το τι μακακια θα σου πουλησουν ένας θεός ξέρει...

    Αδερφε μην παιρνεις 2 σκουπ ... 60 γραμαρια καπακι δεν νομιζω να μπορεί να τα αφομοιώσει ο οργανισμός σου.

    Οσοι τη χρησιμοποιήσουν ας μας πουν αν είχαν τπτ φουσκόματα αέρια κτλ κτλ. Γιατι με την whey της warriorlab έβαζα κάτω πολλούς παπούδες μπιροκοίλιδες όταν την έπινα
    Προσωπικα δεν με πειραξε με φουσκωματα η complete 8!Παντως για την εν λογω πρωτεινη δεν ειναι λαθος να περνεις 2 scoops!Μη ξεχναμε πως ειναι αργης αφομειωσης επομενως τα γραμμαρια πρωτεινης που σου προσφερει θα αφομειωθουν απο τον οργανισμο απλως πιο καθυστερημενα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-01-14 18:13 #92
    Προεπιλογή
    Πάλι τα ίδια....Μόλις γύρισα απο την προπόνηση

    Πίνω 1,5 scoop.---> Αμέσως μου μυρίζει η μπριζόλα απο την κουζίνα.--->Πάω στην κουζίνα---> Τρώω τη μπριζόλα μαζί με τα μακαρόνια χωρίς άγχος.

    Μάλλον χρειάζομαι κάτι σε Gainer ή να τη πίνω μέσα σε νουνου ε? ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-01-14 21:17 #93
    Προεπιλογή Complete 8 (Warriolab)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MyoBomb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι τα ίδια....Μόλις γύρισα απο την προπόνηση

    Πίνω 1,5 scoop.---> Αμέσως μου μυρίζει η μπριζόλα απο την κουζίνα.--->Πάω στην κουζίνα---> Τρώω τη μπριζόλα μαζί με τα μακαρόνια χωρίς άγχος.

    Μάλλον χρειάζομαι κάτι σε Gainer ή να τη πίνω μέσα σε νουνου ε? ...
    Αυτο δεν ειναι μεταβολισμος ειναι τρωω για 2


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-07-14 12:30 #94
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παντος τοσο καιρο δεν εχει αναφερει κανεις το πιο σημαντικο αρνητικο της complete 8 το οτι περιεχει (πρωτεινη σογιας) μεσα και αυτο μαλλον γιατι το εχουνε κρυψει απο παντου το πινακακι με τις πηγες πρωτεινης που εχει.....Την εχω δοκιμασει αρκετες φορες σε δειγμα σχεδον στις περισσοτερες γευσεις και μπορω να πω αντικειμενικα οτι ειναι πολυ καλη στις γευσεις τις αλλα το οτι εχει μεσα πρωτεινη σογιας για εμενα τα ακυρωνει ολα δεν θα την αγοραζα ποτε μονο αν αφερουσανε την πρωτεινη σογιας που περιεχει μεσα...........
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-01-15 16:01 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντος τοσο καιρο δεν εχει αναφερει κανεις το πιο σημαντικο αρνητικο της complete 8 το οτι περιεχει (πρωτεινη σογιας) μεσα και αυτο μαλλον γιατι το εχουνε κρυψει απο παντου το πινακακι με τις πηγες πρωτεινης που εχει.....Την εχω δοκιμασει αρκετες φορες σε δειγμα σχεδον στις περισσοτερες γευσεις και μπορω να πω αντικειμενικα οτι ειναι πολυ καλη στις γευσεις τις αλλα το οτι εχει μεσα πρωτεινη σογιας για εμενα τα ακυρωνει ολα δεν θα την αγοραζα ποτε μονο αν αφερουσανε την πρωτεινη σογιας που περιεχει μεσα...........
    Ακυρο φιλε zisis .. Αρχικα σαν πολλαπλων πηγων ,για σταδιακη ροη αμινοξεων, καλα κανει και εχει σογια και μαλιστα isolate μορφης ( ενω για παραδειγμα η pro complex της optimum δεν περιεχει isolate soy αλλα απλη soya ) και δευτερον
    το ταμπελακι της απο πισω το αναγραφει ξεκαθαρα μεταξυ των αλλων πηγων της οτι περιεχει και soya και μαλιστα σε Δυο γλωσσες Ελληνικα και Αγγλικα .

    Αμφιβάλλω αν το εχεις δει ποτε απο κοντα το προιον αφου και τα δυο αρνητικα που ανεφερες ειναι αβασιμα .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-01-15 17:52 #96
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raiden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακυρο φιλε zisis .. Αρχικα σαν πολλαπλων πηγων ,για σταδιακη ροη αμινοξεων, καλα κανει και εχει σογια και μαλιστα isolate μορφης ( ενω για παραδειγμα η pro complex της optimum δεν περιεχει isolate soy αλλα απλη soya ) και δευτερον
    το ταμπελακι της απο πισω το αναγραφει ξεκαθαρα μεταξυ των αλλων πηγων της οτι περιεχει και soya και μαλιστα σε Δυο γλωσσες Ελληνικα και Αγγλικα .

    Αμφιβάλλω αν το εχεις δει ποτε απο κοντα το προιον αφου και τα δυο αρνητικα που ανεφερες ειναι αβασιμα .

    Εχω δοκιμασει αρκετες φορες το φακελακι(δειγμα) και εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις και οπως ειπα και πιο πανω ειναι απο τις πολυ νοστιμες πρωτεινες,Τωρα οσο για το αλλο εγω δεν συμφωνω και δεν θα επερνα ποτε πρωτεινη που γραφει στα συστατικα πισω πρωτεινη σογιας οπως αναγραφει στην συγκεκριμενη,προτιμω να παρω καποια αλλη που δεν περιεχει καθολου πρωτεινη σογιας......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zisis.z : 21-01-15 στις 17:55
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-01-15 21:01 #97
    Προεπιλογή
    θα συμφωνησω με το raiden σχετικα με την isolate μορφη της σογιας.Η complete 8 ηταν το προιον που με κανε να δω με λιγο καλυτερο ματι την εταιρεια που τη βγαζει και καλως η κακως αρχικα ημοπυν πολυ προκατειλημμενος απλα μου λεγαν αρκετοι να δοκιμασω την cookiew και το κανα κι εγω σε φακελακι.Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι προτιμαω να παιρνω πρωτεινη πολλων πηγων και αν γινεται θελω να εχουν μεσα και σογια σε μικρη τουλαχιστον ποσοτητα.Ας μην κατηγορουμε τα παντα.Θεωρω πως και η σογια σε μικρες ποσοτητες ειναι μια χαρα προιον και μας δινει ενα διαφορετικο προφιλ αμινοξεων με λιγο πιο αργη απορροφηση.ομολογω οτι σκετη σογια μονο αν και εφοσον νηστευω αλλα σε προιον φορμουλα δε με χαλαει καθολου.ειδικα αν δεν ειναι πρωτη πηγη αλλα αναγραφεται ως τριτη,τεταρτη η πεμπτη στη σειρα...Κι απ ο,τι ξερω απο φιλο μου πυγμαχο που τον χορηγει η συγκεκριμενη αλυσιδα αυτη την πρωτεινη του δινουν....δε μπορω να φανταστω οτι θα εδιναν σε επαγγελματια αθλητη κατι σαπιο για να χαλασουν τη φημη τους...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-01-15 21:24 #98
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEGPRESS Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα συμφωνησω με το raiden σχετικα με την isolate μορφη της σογιας.Η complete 8 ηταν το προιον που με κανε να δω με λιγο καλυτερο ματι την εταιρεια που τη βγαζει και καλως η κακως αρχικα ημοπυν πολυ προκατειλημμενος απλα μου λεγαν αρκετοι να δοκιμασω την cookiew και το κανα κι εγω σε φακελακι.Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι προτιμαω να παιρνω πρωτεινη πολλων πηγων και αν γινεται θελω να εχουν μεσα και σογια σε μικρη τουλαχιστον ποσοτητα.Ας μην κατηγορουμε τα παντα.Θεωρω πως και η σογια σε μικρες ποσοτητες ειναι μια χαρα προιον και μας δινει ενα διαφορετικο προφιλ αμινοξεων με λιγο πιο αργη απορροφηση.ομολογω οτι σκετη σογια μονο αν και εφοσον νηστευω αλλα σε προιον φορμουλα δε με χαλαει καθολου.ειδικα αν δεν ειναι πρωτη πηγη αλλα αναγραφεται ως τριτη,τεταρτη η πεμπτη στη σειρα...Κι απ ο,τι ξερω απο φιλο μου πυγμαχο που τον χορηγει η συγκεκριμενη αλυσιδα αυτη την πρωτεινη του δινουν....δε μπορω να φανταστω οτι θα εδιναν σε επαγγελματια αθλητη κατι σαπιο για να χαλασουν τη φημη τους...
    Kαλη πρωτεινη ειναι αλλα υπαρχουν καλυτερες......Οσο για την σογια σε οποιαδηποτε μορφη εγω δεν την θελω να υπαρχει στην πρωτεινη μου......Την πρωτεινη μου την θελω να ειναι απο ορο γαλακτος και μονο που εχει την υψηλοτερη βιολογικη αξια.......Ολα τα αλλα ειναι αχρηστα και κολπα των εταιρειων για να εχουνε μεγαλυτερο κερδος απο το προιον που πουλανε.......
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-01-15 21:25 #99
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δοκιμασει αρκετες φορες το φακελακι(δειγμα) και εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις και οπως ειπα και πιο πανω ειναι απο τις πολυ νοστιμες πρωτεινες,Τωρα οσο για το αλλο εγω δεν συμφωνω και δεν θα επερνα ποτε πρωτεινη που γραφει στα συστατικα πισω πρωτεινη σογιας οπως αναγραφει στην συγκεκριμενη,προτιμω να παρω καποια αλλη που δεν περιεχει καθολου πρωτεινη σογιας......


    Κανε λιγο ψαξιμο φιλε και μην μενεις σε αρχαια στερεοτυπα τα οποια μπορει να εχουν να κανουν με οτιδηποτε.Αν το ψαξεις με την σογια λιγο θα δεις οτι ειναι μια χαρα πρωτεινη και ειναι ιδανικη ειδικα σε μπλεντ που πρεπει να εχουν γρηγορη αργη και μετρια πηγη πρωτεινης.No offence.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-01-15 21:36 #100
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOLID Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε λιγο ψαξιμο φιλε και μην μενεις σε αρχαια στερεοτυπα τα οποια μπορει να εχουν να κανουν με οτιδηποτε.Αν το ψαξεις με την σογια λιγο θα δεις οτι ειναι μια χαρα πρωτεινη και ειναι ιδανικη ειδικα σε μπλεντ που πρεπει να εχουν γρηγορη αργη και μετρια πηγη πρωτεινης.No offence.
    Δεν θελω να αλλαξω κανενος την αποψη, την γνωμη μου ειπα η οποια δεν αλλαζειΕχω διαβασει αρκετα πραγαματα πανω σε αυτο το θεμα και εχω βγαλει τα συμπερασματα μου......Ουτε ενα ευρω εγω δεν δινω για να αγορασω πρωτεινη σογιας η να την περιεχει μεσα η πρωτεινη μου...ειναι αποψη μου,καλη συνεχεια.
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-01-15 21:40 #101
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλη πρωτεινη ειναι αλλα υπαρχουν καλυτερες......Οσο για την σογια σε οποιαδηποτε μορφη εγω δεν την θελω να υπαρχει στην πρωτεινη μου......Την πρωτεινη μου την θελω να ειναι απο ορο γαλακτος και μονο που εχει την υψηλοτερη βιολογικη αξια.......Ολα τα αλλα ειναι αχρηστα και κολπα των εταιρειων για να εχουνε μεγαλυτερο κερδος απο το προιον που πουλανε.......
    Aπολυτα σεβαστη η επιθυμια σου φιλε zisis...Εγω απο την αλλη θεωρω οτι οι πρωτεινες ολων των πηγων εχουν θεση ως συμπληρωματα στη διατροφη καποιου αναλογα σε τι φαση ειναι ποια ειναι η διατροφη του και τι θελει να πετυχει...ομολογω οτι εχω δοκιμασει και πολλων πηγων και μοσχαριου και φυτικες και μπιζελιου και καναβης ακομα κι εχω βγαλει τα συμπερασματα μου αυτα τα 15 χρονια που πινω πρωτεινη...Γενικοτερα αποψη μου ειναι να δοκιμαζουμε και γενικοτερα να δινουμε διαφορετικα στοιχεια στον οργανισμο για να τον ξεμπλοκαρουμε...αυτη η πρωτεινη εμενα με βολεψε οσες φορες την πηρα λογω γευσης,κορεσμου για να μην πειναω ενω θεωρω οτι εχει και καλη ποσοτητα ηλεκτρολυτων βιταμινων σε περιοδους που δεν ηθελα να παρω και πολυβιταμινη...απο κει και περα ολοι εχουμε την αποψη μας και λογικοτατο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-06-15 23:25 #102
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Δοκίμασα τη γεύση cookies (και γενικότερα για πρώτη φορά την complete 8) και είναι πολύ ωραία! Περισσότερο καφέ μπισκότο θυμίζει. Γιατί σε cookies έχω δοκιμάσει παλαιότερα την gold standard και την syntha, αλλά έφερναν σε μαύρο μπισκότο τύπου oreo. Καμία σχέση με αυτή δηλ. Από στομαχικές διαταραχές κτλ τίποτα, όλα καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-09-15 23:00 #103
    Το avatar του χρήστη Tolis 1989

    Εγγραφή
    28-05-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    563
    Προεπιλογή
    Παλαιότερα ειχα δοκιμασει μονο ενα φακελακι μιας δοσης και τωρα την εχω ξεκινησει εδω και 10 μερες με γευση Cookies & cream.
    Ειναι μεσα στις πολύ καλες γευσεις που εχω δοκιμασει, καλή η διαλυτότητα και την πέρνω αποκλειστικά για πρωί & βράδυ με γάλα σαν υποκατάστατο γεύματος
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-09-15 00:18 #104
    Προεπιλογή
    Aπο τις καλες πρωτεινες σε γευση υφη κ διαλυτοτητα η cookies. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι με γαλα αυτη η τεχνικη ''γλυκαδα'' (απο σουκραλοζη πιθανον) που μενει μετα ειναι σχεδον αμελητεα ,αποτι οταν πινεται με νερο.
    Αφου ειναι πολαπλων πηγων κ δεν θα την προτιμω μεταπροπονητικα με νερο ,no problem με γαλα το πρωι η το βραδυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-05-16 13:51 #105
    Προεπιλογή
    Επειδή σκέφτομαι και εγώ να ξεκινήσω να παίρνω complete 8 και να παίρνω ένα scoop πρωί ένα βράδυ αλλά δεν ξέρω τι να πάρω για μετά την προπόνηση..Τι προτείνεται;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία