Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 17-04-10 17:03 #16
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Σιγουρα συντεκνε, σιγουρα. Οπως ο ¨υποφαινομενος¨ π.χ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-04-10 19:11 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω κουμπαρε συμφωνω με αυτο που λες ,

    αλλα πιστευεις πως ΑΝ για παραδειγμα βγει μια μελετη που να λεει "αποχη =αυξηση τεστοστερονης" , (ακομα και εδω μεσα που αρκετοι εχουμε καει εγκεφαλικα και κανουμε και ακραια πραγματα να το πω ετσι) δε θα βρεθουν ατομα που θα δοκιμασουν να απεχουν για να μεγιστοποιησουν την τεστοστερονη τους???

    σιγουρα θα υπαρξει κοσμος που θα δοκιμασει να εφαρμοσει το αποτελεσμα μιας τετοιας μελετης ή ενος πειραματος..νομιζω..

    ασφαλώς και θα υπάρξουν άτομα που θα το εφαρμόσουν είναι πως σκεύτεται ο καθένας , αλλα αυτό είναι άχρηστο και τραγική ειρωνεία , γιατι ενω ενα ωραίο και γυμνασμένο σώμα δίνει αυτοπεποίθηση και περισσότερη όρεξη και ενέργεια για ερωτικές περιπτύξεις μη απολαμβάνοντας αυτα που προσφέρει είναι που λέμε τελείως άχρηστο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-04-10 21:25 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα συντεκνε, σιγουρα. Οπως ο ¨υποφαινομενος¨ π.χ.
    γεια σου γιγαντα flowin_through! και εγω μια απ τα ιδια! δεν αισθανομαι!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασφαλώς και θα υπάρξουν άτομα που θα το εφαρμόσουν είναι πως σκεύτεται ο καθένας , αλλα αυτό είναι άχρηστο και τραγική ειρωνεία , γιατι ενω ενα ωραίο και γυμνασμένο σώμα δίνει αυτοπεποίθηση και περισσότερη όρεξη και ενέργεια για ερωτικές περιπτύξεις μη απολαμβάνοντας αυτα που προσφέρει είναι που λέμε τελείως άχρηστο
    κουμπαρε εστω μια φορα δε θα το δοκιμαζαμε? τοσο πολυ αγαπαμε την τεστοστερονη μας! τη θελουμε ψηλά!

    και μια ζωη μπροστα μας εχουμε να γ....με και να δειρουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-04-10 21:49 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου γιγαντα flowin_through! και εγω μια απ τα ιδια! δεν αισθανομαι!!!



    κουμπαρε εστω μια φορα δε θα το δοκιμαζαμε? τοσο πολυ αγαπαμε την τεστοστερονη μας! τη θελουμε ψηλά!

    και μια ζωη μπροστα μας εχουμε να γ....με και να δειρουμε!
    καλα κουμπάρε είναι σαν να μιλάς στου κρεμασμένου το σπίτι για σκοινί εγω παλια είχα ενα θεμα με την τεστοστερόνη και θα έλεγα τραυματικη εμπειρία ήταν 2 φορές αν θυμάμε πάνω απ το κανονικό αλλα μιλάω για πολύ παλια 18 - 20 χρονών πρέπει να ήμουν και δεν είναι καλό τόσο πολύ, αρώστια είναι , δεν βρίσκεις ησυχία , είχε βέβαια και συνέπειες στην μυικότητα αφού στούς πρώτους αγωνες που κατέβηκα έκανα 4 μήνες συστηματικη προπόνηση αλλα όταν συνέβαινε αυτό εγω δεν γυμναζόμουν, εκείνο που ξέρω είναι πως ήταν ανεβασμένη και για τα δεδομένα της ηλικίας

    και αν είναι ανεβασμένη και έχεις επιθυμίες δεν ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό να κάνεις αποχή αφού αν υποθέσουμε η αποχή βοηθάει στην σωματοδόμηση , η έλειψη και καταπίεση επηρεάζει πνευματικα οπότε μήπως είναι δώρο άδωρο αυτό και τελικώς βρισκόμαστε στον ίδιο παρονομαστή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-16 16:54 #20
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο J.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσπαθω να βρω αν ειναι δυνατον να αυξησω φυσικα τα επιπεδα τεστοστερονης μου ωστε να να εχω καλυτερα αποτελεσματα στο γυμναστηριο. λιγο που εψαξα βρηκα καποια πραγματα. διαβασα πχ οτι ο Γκασκοιν πριν τους αγωνες αυνανιζοταν μεχρι λιγο πριν να ''τελειωσει'' διοτι θεωρουσε πως ανεβαζε ετσι τα επιπεδα τεστοστερωνης. απ την αλλη ενας προπονητης της εθνικης ιταλιας νομιζω δεν αφηνε τους παιχτες του να εχουν σεξουλικες επαφες πριν το μουντιαλ διοτι θεωρυσε πως επεφτε η τεστοστερονη τους, γενικα σε ξενογλωσσα φορουμ αλλοι λενε πως με αυνανισμο μετα το γυμναστηριο γινετε εκρηξη τεστοστερονης αλλοι το αντιθετο, τελος παντον δε θελω να επεκταθω σαυτο το θεμα. κυριος για τη διατροφη με ενδιαφερει, διαβασα πως πχ γλυκοριζα ριχνει κατα πολυ τα επιπεδα τεστοστερονης. γενικα απο τι καταλαβα μπορεις να αυξησεις τα επιπεδα τεστοστερονης με διατροφη και αλλους τροπους...

    το χει ψαξει κανεις το θεμα? τουλαχιστον οσο αφορα τη διατροφη?
    υποστήριξη προπόνησης υψηλής έντασης με παραγωγή γαλακτικού οξέως,αύξηση ζωικών λευκωμάτων πλούσια σε ψευδάργυρο,αποχή από αιθανόλη,βαρβιτουρικά (φαινοβαρβυτάλη,διαζεπάμη) και οπιοειδή (κωδείνη),καθώς και ινδική κάναβη.
    επίσης η σπειρονολακτόνη αποτελεί ήπιο αντιανδρογόνο,μέσω αναστολής των κορτικοστεροειδών (αλδοστερόνη).
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12