Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αξιολογιση συμπληροματον σε κατηγοριες!

Ψήφισαν
121. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι

    112 92,56%
  • Οχι

    9 7,44%
Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 93
  1. 16-04-10 02:03 #1
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή Βελτίωση αξιολόγησης συμπληρωμάτων
    (δε ξέρω αν έχει αναφερθεί κάτι αντιστοιχο στο παρελθόν, αλλά δε κατάφερα να βρώ αντίστοιχη πρόταση.)

    Το λίγο αυτό διάστημα που είμαι στο φόρουμ έχω μάθει πάρα πολλά και έχω βρει πληροφορίες σχεδόν για τα πάντα. Παρ' ολα αυτα τελευταία ασχολούμαι αρκετά και με τα συμπληρώματα με τα οποία δεν έιχα σχοληθεί ιδιαίτερα στο παρελθόν.

    Το "πρόβλημα" που παρατήρησα στην αξιολόγηση των συμπληρωμάτων είναι πως είναι πολύ "χύμα". Δε ξέρω κατα πόσο συμφωνείται και κατα πόσο είναι εφικτό αλλά πιστεύω θα ήταν πολύ ευχρηστο αν τα συμπληρώματα χωρίζονταν σε διάφορες κατηγορίες, δηλαδή πρωτεϊνες, κρεατίνες, λιποδιαλύτες, πολυβιταμίνες κλπ Ακόμα πιο ευχρηστο βέβαια θα ήταν να υπήρχαν και πιο αναλυτικές κατηγορίες αυτών δηλαδή πρωτεϊνες κατα είδος, κρεατίνες κατα είδος κλπ. αλλά φαντάζομαι πως ζητάω πολλά!

    Ακόμα ένα άλλο που προσωπικά θα μου άρεσε ήταν να μπορύν τα μέλη να βαθμολογούν το κάθε συμπλήρωμα και η βαθμολογία τους να συμψηφίζεται και να βγαίνει ένας μέσος όρος, δηλαδή ένας γενικός βαθμός του συμπληρώματος έτσι ώστε να γίνεται μια γρήγορη γενική εικόνα στον ενδιαφερόμενο. Φαντάζομαι ότι η εν λογο προσθήκη θα είναι κάπως δυσκολο να γίνει.

    (ελπίζω να μην έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, δε κατάφερα να το βρω )
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-04-10 09:30 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Eπειδη τόσο καιρο δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συμμαζευουμε στα τόπικς ,αν τα αφηναμε έτσι όπως τα ποσταρουν αρκετα μελη,ειδικα στην Αξιολογηση Συμπληρωματων, εκει να δείτε χυμα...Χωρις φωτο,χωρίς συστατικα,τίποτα,απλα ε"χω παρει αυτό,τι αποψη εχετε"....
    Αυτο αναφορικα με το χυμα,αν παρατηρησει καποιος προσεκτικα θα δείτε πως όλα είναι σε συγκεκριμενη μορφή, Τιτλος Συμπληρωματος (Εταιρία), φωτογραφια προϊοντος,ετικετα συστατικων...
    Το οτι το βλεπετε εσεις με αυτο το αποτελεσμα δεν σημαινει ότι ποσταρεται πρωταρχικα ετσι....
    Από εκει και περα για να κατηγοριοποιηθουν πρεπει να γίνει είτε ανα είδος είτε ανα εταιρια,αυτο όμως δεν μας εξασφαλίζει ότι ο καθενας θα τα βαζει εκει που πρεπει..Μπορουμε να το συζητησουμε αυτο απλα έτσι ανοίγει πολυ το Subforum Aξιολογηση ΣΥμπληρωματων με πολλα υποφόρουμς που δεν ξερω αν μπορεί να "κατσει" τεχνικα...όσο για την βαθμολογηση πρεπει να ρωτησουμε τον σχεδιαστη της σελίδας αν μπορεί να το υποστηριξει η vbulletin φόρμα του φόρουμ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-04-10 11:15 #3
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Σε κάθε topic υπάρχει πάνω δεξιά επιλογή "αξιολογήστε το θέμα" οπότε δε χρειάζεται κάτι άλλο όσον αφορά την βαθμολόγηση των συμπληρωμάτων, αρκεί μια ανακοίνωση που να παροτρύνει τα μέλη να ψηφίσουν. Όσον αφορά τα άλλα που λέει ο Ramrod συμφωνώ, πολύ καλή ιδέα ειδικά για νέα μέλη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-10 11:40 #4
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδη τόσο καιρο δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συμμαζευουμε στα τόπικς ,αν τα αφηναμε έτσι όπως τα ποσταρουν αρκετα μελη,ειδικα στην Αξιολογηση Συμπληρωματων, εκει να δείτε χυμα...Χωρις φωτο,χωρίς συστατικα,τίποτα,απλα ε"χω παρει αυτό,τι αποψη εχετε"....
    Αυτο αναφορικα με το χυμα,αν παρατηρησει καποιος προσεκτικα θα δείτε πως όλα είναι σε συγκεκριμενη μορφή, Τιτλος Συμπληρωματος (Εταιρία), φωτογραφια προϊοντος,ετικετα συστατικων...
    Το οτι το βλεπετε εσεις με αυτο το αποτελεσμα δεν σημαινει ότι ποσταρεται πρωταρχικα ετσι....
    Από εκει και περα για να κατηγοριοποιηθουν πρεπει να γίνει είτε ανα είδος είτε ανα εταιρια,αυτο όμως δεν μας εξασφαλίζει ότι ο καθενας θα τα βαζει εκει που πρεπει..Μπορουμε να το συζητησουμε αυτο απλα έτσι ανοίγει πολυ το Subforum Aξιολογηση ΣΥμπληρωματων με πολλα υποφόρουμς που δεν ξερω αν μπορεί να "κατσει" τεχνικα...όσο για την βαθμολογηση πρεπει να ρωτησουμε τον σχεδιαστη της σελίδας αν μπορεί να το υποστηριξει η vbulletin φόρμα του φόρουμ..
    Polyneike, η πρόταση μου δεν έιχε σε καμία περίπτωση την πρόθεση να υποβαθμίσει τη δουλειά που κάνετε πάνω στο φόρουμ και ειδικότερα στο θέμα της αξιολόγησης συμπληρωμάτων. Δεν αμφιβάλλω καθόλου γι αυτά που λες. Χρησιμοποίησα τη λέξη "χύμα" και μάλιστα σε εισαγωγικά για να δείξω απλά πως δεν είναι σε κατηγορίες, και καμιά φορά είναι δύσκολο να βρεις αυτά που θες (οταν δε ψαχνεις κάτι πολύ συγκεκριμένο).
    Για τα τεχνικά θέματα που αναφέρεις το κατανοώ, απλά πιστεύω πως αξίζει έστω να το "Ψαξετε" λιγάκι να δείτε αν είναι εφικτό απο αυτή την άποψη...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε topic υπάρχει πάνω δεξιά επιλογή "αξιολογήστε το θέμα" οπότε δε χρειάζεται κάτι άλλο όσον αφορά την βαθμολόγηση των συμπληρωμάτων, αρκεί μια ανακοίνωση που να παροτρύνει τα μέλη να ψηφίσουν.
    Ναι, συμφωνω και με αυτό. Το είχα σκεφτεί και εγώ...βέβαια εγώ είχα στο μυαλό μου και αναλυτική βαθμολογία του τύπου διαλυτότητα=? , γευση=?, αξιοπιστία=? συνολο=? κλπ. Αλλά είναι και αυτό μια καλή λύση, αν δεν υπάρχει άλλος τροπος!
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-04-10 11:49 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Το καταλαβα ότι το σχολιο σου ειναι εποικοδομοιτικο,απλα σου εξηγησα για να καταλαβεις λίγο και την δική μας θεση,ότι από πίσω ενα φόρουμ έχει και θεματασυντηρησης και φυσικα όχι μόνο στην Αξιολογηση αλλα γενικα,διορθωσεις,μετακινησεις κτλ.
    Η Αξιολόγηση του θεματος έχει να κανει με το κατα πόσο μας αρεσει ενα τόπικ και δεν εχει ρόλο βαθμολόγησης προιοντος,διαφερει λίγο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-04-10 15:48 #6
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα βγω λιγο οφ και συγχωρεστε με αλλα με ενοχλει να υπαρχουν συμπληρωματα που παιζουν με τον θυροειδη στην ενοτητα των συμπληρωματων..το καθε παιδι που ασχολειτε 2-5-10 μηνες με τα βαρη θα πει ειναι συμπληρωμα οποτε τι θα παθω ας το παρω ..οπως κ με το eca.
    Έχει δίκιο ο jGod.
    Ωστόσο, αν το δει εδώ, θα το δει και σε κάποιο κατάστημα, τουλάχιστον ας το διαβάσει εδώ να ξέρει τι κάνει. Ίσως να ήταν καλό κάποια τέτοια συμπληρώματα να μπουν σε ειδική υποκατηγορία (με επιτρεπόμενη πρόσβαση σε όλους, απλά να είναι σαφής η διαφορά).
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-11-10 21:07 #7
    Προεπιλογή Αξιολογιση συμπληροματον σε κατηγοριες!
    καλησπερα ποιοι θα ηθελαν να γινει η αξιολογισει συμπληροματον σε κατηγοριες? Δηλαδα λιποτροπικα - πρωτεινες - βιταμινες - after work - pre work κλπ κλπ αυτο βεβαια θα ειναι λιγο εος πολυ φασαρια για τους Mods μας αλλα επιπλεον πιστευω και χρησιμο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη salpas18 : 10-11-10 στις 21:12
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-10 21:11 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    ειναι λιγο χαος αυτο που ζητας... αλλα λογικα θα ειναι καλο για τους χρηστες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-10 21:14 #9
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ναι οντως,αν γινει αυτο θα ναι πολυ σπεσιαλ!!Δε νομιζω να ναι και τοσο φασαρια παντως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-11-10 21:17 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οντως,αν γινει αυτο θα ναι πολυ σπεσιαλ!!Δε νομιζω να ναι και τοσο φασαρια παντως..
    θα ειναι οταν θα πρεπει να μεταφερουν (δλδ ο γιαννης...) ολοκληρα θεματα απο την μια ενοτητα στην αλλη και πιστεψε με θα γινει πολλες φορες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-11-10 21:21 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ειναι οταν θα πρεπει να μεταφερουν (δλδ ο γιαννης...) ολοκληρα θεματα απο την μια ενοτητα στην αλλη και πιστεψε με θα γινει πολλες φορες...
    παντος θα ειναι πολυ καλο και για τους νεους χρηστες θα τους βοηθησει πολυ!
    μπορο να το κανο και εγω αν μου δοσουν την διαχιριση
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-11-10 21:22 #12
    Προεπιλογή
    ε ψηφιστε κιολας ρε παιδια!!
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-11-10 21:23 #13
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-11-10 21:45 #14
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο salpas18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι ρε γιαννη :'( θα ειναι πολυ καλο !!! θα ειναι σαν μια προκληση για σενα!!! θα σου δοση και ο bane και την νιτρικι μπανανα και θα εισαι μεσα στιν ενεργεια συνεχεια!!!

    παιδιά έχει συζητηθεί και παλιότερα αυτό το θέμα και κατέληξε πως δεν είναι προς το παρόν εφικτό και λειτουργικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-10 21:50 #15
    Προεπιλογή
    ψηφίζω ναι, σίγουρα

    κι ας μην μου χρειαστούν, θα βοηθήσουν αρκετούς. (αντί του να ψάχνουν κι να ανοίγουν τόσα θέματα).

    Απλά το κακό είναι ότι θα θέλει οργάνωση η όλη φάση, η ταξινόμηση.

    να γράψουν τις κατηγορίες, κάποια συμπληρώματα κι τι προτείνουν σε διάφορες φάσεις. Ο καθένας με την γνώμη του (χρήστής ή mod).

    Πολύ καλό, αλλά..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία