Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 19-02-07 21:13 #1
    Προεπιλογή Κοιλιακοί - Λιπολυση
    το να φτιάξεις καλούς κοιλιακούς ειναι φοβερα δύσκολη υπόθεση ειδικά αν κάποτε ειχες τα παχακια σου σε αυτην την περιοχη του σωματος.
    Ο λογος ειναι ότι δημιουργουνται Λιποκηταρα τα οποία δεν φευγουν ΠΟΤΕ εκτος αν αφαιρεθούν χειρουργικά.
    Εχω κάνει εκτενη συζητηση με Πλαστικό Χειρουργό και μου είπε ότι άμα αφαιρεθούν τα Λιποκηταρα και φυσικά πρίν απο αυτα το λιπος που υπάρχει γυρω από την κοιλιά τότε δεν υπάρχει κινδηνος να ξαναπιάσει λιπος αυτή η περιοχη εκτος αν αρχισω πάλι τις "χοντρές μάσες".

    Εγω σκεπτομαι να κάνω Λιπολύση με laser η οποία ειναι πολύ πιο ασφαλεις από την λιποαναροφηση.
    Ποιά ειναι η αποψή σας στο θέμα αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-02-07 04:35 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Δεν νομίζω ότι είναι πκαλή ιδέα να απαλαγείς μέσω της λιποαναρρόφησης (επέμβαση) αν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα παχυσαρκίας. Αυτο που μπορείς να κάνεις με λιγότερα έξοδα αλλά με κόπο είναι η αεροβική για να πετύχεις να μειώσεις το size αυτών μιας κ ο αριθμός των λιποκυττάρων είναι γεννητικο χαρακτηριστικό μας κ δεν αλλάζει εύκολα. Απλά φαντάσου τα λιποκύτταρα σαν φουσκωμένα κ ξεφούσκωτα μπαλονάκια κάτω απο την επιδερμίδα που μας κάνουν την τόσο ανεπιθύμητη '''belly / κοιλίτσα'''! Οπότε pump the muscles up μόνο κ άφησε τα εκείνα στην ησυχία τους!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy
    το να φτιάξεις καλούς κοιλιακούς ειναι φοβερα δύσκολη υπόθεση
    Για τον τεμπέλη ναι είναι


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy
    το να φτιάξεις καλούς κοιλιακούς ειναι φοβερα δύσκολη υπόθεση ειδικά αν κάποτε ειχες τα παχακια σου σε αυτην την περιοχη του σωματος
    Όλα διορθώνονται αν υπάρχει θέληση, Billy


    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-02-07 10:56 #3
    Προεπιλογή
    κατ'αρχην εγω δεν μιλησα για λιποαναρόφηση η οποία ειναι καθαρα χειρουργική επέμβαση.
    εγω μιλησα για λιπολυση με laser ή λιπογλυπτηκη η οποια ρευστοποιει το λιπος με την βοηθεια του laser.

    Κατα την γνωμη μου καμια απο αυτες τις μεθοδους δεν ενδεικτνυται για να αντιμετοπηστουν περιπτωσεις παχυσαρκειας. Αυτες οι μεθοδοι μπορούν να αφαιρεσουν 3-4 κιλα λιπους οχι παραπάνω. Αμα κάποιος παχυσαρκος ειναι 150 κιλα δεν θα δει και μεγάλη διαφορα αν χάσει 3-4 κιλά με την λιποαναροφηση, ετσι δεν ειναι;

    επίσης, Πλαστικος χειρουργός μου έχει πει ότι μπορούν να αφαιρεθουν και τα λιποκυταρα οπότε να κάποτε αρχισουμε πάλι τιις χοντρές μασες το τελευταίο μερος που θα πάρει λιπος θα ειναι η κοιλιά διότι θα πρέπει πρώτα να σχηματισθούν τα νεα λιποκυταρα και μετα πάνω σε αυτα να εναποτεθεί το λιπος.

    Θα προσπαθησω να βρω περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό,
    πλήζ ντό δε σέιμ.


    edit:

    βρηκα αυτο το λινκ, δεν το εχω διαβασει λεπτομερως ακόμα αλλα φαινεται να ειναι πολύ αναλυτικό

    http://www.doctorskin.com.au/LaserLipolysis.html
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-02-07 12:47 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Είτε ελαφριάς είτε βαριάς μορφής λιπο-επέμβαση προσωπικά πότέ δεν το σκέφτηκα μιας κ έχω τη λύση με πιο φυσικό τρόπο - και όπως είπε ο Brawny οτι η έμπειρία της διαδρομης είναι πιο συναρπαστική απο τον προορισμό με βρίσκει σύμφωνω. Πάντως πέρα απο αυτό για τις info που λες ότι βρεις ενημέρωσε μας γιατί σίγουρα θα μάθουμε κάτι παραπάνω κ είναι προς όφελος μας.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-02-07 20:11 #5
    Προεπιλογή
    Ολες οι απόψεις ειναι δεκτές και σεβαστές.
    Το λινκ που εδωσα παραπάνω νομιζω οτι ειναι πολυ κατατοπιστικό περισσότερα θα χρειασθει να μαθει κάποιος όταν αποφασίσει να προχωρήσει και τοτε θα πρέπει να μιλησει με κάποιον Πλαστικό Χειρουργό.
    Προσωπικά ισως θα έκανα κάποια στιγμη αλλα πρώτα θα ειχα εξαντλησει την γυμναστική, διαιτα κλπ ετσι η παρέμβαση θα ηταν όσο το δυνατον μικρότερη. Το θεμα ειναι αν αξίζει τα λεφτά της.
    Εκεινο που με "τρελαίνει" ειναι ότι καθαρίζουν τα λιποκυταρα και μετα η κοιλιά θα ειναι το τελευταιο σημείο του σωματος που θα συσωρευσει λιπος.

    Στράτο, εκει στο UK τι παίζει με αυτές τις τεχνικές; Ψαξτην λιγο αν θέλεις και πές μας, take your time. Πές μας και ποσο κοστίζει, μιλάμε για λιπολυση οχι για λιποαναρόφηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-02-07 21:17 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Οκ φίλε Billy θα το κοιτάξω αλλά πολύ χλωμό το κόβω να είναι φθηνότερα εδω

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-02-07 00:17 #7
    Προεπιλογή
    billys, με τα λεφτα που θα δώσεις σε αυτή τη μεθοδο...που λίγο την αμφισβητώ....προσέλαβε εναν personal trainer να σου λύσει το πρόβλημα σου και να σου μειώσει το λίπος !!
    Απάντηση με παράθεση