Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 117 από 117
  1. 12-12-13 02:21 #106
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    MSM της scitec,reflex glucosamine-chondroitine ή tested nutrition joint help ή donarot απο το φαρμακείο κ.α πολλα ...

    πριν ψάξεις ομως κατι απο αυτα πρεπει να μας πείς πιος ειναι ο λογος που το θες...εχεις καποια ενόχληση σε αρθρώσεις?..αν ναι..θα πρεπει να επισκεφτείς καποιον γιατρο πρωτα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-12-13 16:21 #107
    Προεπιλογή
    Είχα ένα τραυματισμό στον αριστερό μου αγκώνα απο πέσιμο σκάλας πριν 3 χρονιά.. ήταν συντριπτικό κάταγμα κεφαλής κερκίδας ,
    έκανα φυσιοθεραπειες 1 μήνα και έκατσα εκτός από τα βάρη για ένα χρόνο περίπου μετά επανήλθα και δυο χρονιά τώρα προπονούμε κανονικα
    αλλα μερικές φορές ειδικά όταν αλλάζει ο καιρός έχω κάποιες ενοχλήσεις...
    ξέχασα να αναφέρω οτι είμαι 38 ετών..
    πιστεύω οτι θα βοηθούσε γενικά και αθρωσεις για τον συγκεκριμένο λόγο,
    ευχαριστώ για το ενδιαφέρον παιδιά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-12-13 19:47 #108
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου sostosgr .

    Για αρθρώσεις είναι οτι πρέπει απλά πρέπει να γίνει σε συνδυασμό με χονδροϊτίνη ή MSM ή και τα τρεία στοιχεία όπου είναι το βέλτιστο. Επίσης για καλύτερη απορρόφηση μπορείς να το συνδυάσεις με βιταμίνη C και υπάρχει και ένα ιατρικό σύγγραμμα που αναφέρει οτι βοηθά συνδυαστικά και η κατανάλωση πυρηνέλαιου. Για να δεις αποτελέσματα χρειάζεται να κάνεις μακροχρόνια χρήση.

    Για αγορά κοίτα αυτό το σκεύασμα Doctor's Best, Glucosamine Chondroitin MSM, 240 Capsules το πουλάνε σε γνωστό αμερικάνικο κατάστημα με συμπληρώματα και *''βότανα''.
    Σου προτείνω 2 κάψουλες το πρωί και 2 το βράδυ κατα προτίμηση με άδειο στομάχι.

    Εγώ ξεκίνησα με ένα τέτοιο συνδυασμό για τέσσερις μήνες και κατέληξα να συνεχίζω με δυο κάψουλες Glucosamine Sulphate της MP + μια κάψουλα Doctor's Best, Best MSM, 1000 mg, 180 Capsules.


    * κανονική αναφορά του καταστήματος δεν μπορεί να γίνει λόγο κανονισμών του φόρουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-14 14:11 #109
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Τελικά παιδιά θα μπορούσαμε να χρησιμοποιούμε ένα τέτοιο συμπλήρωμα μία φορά το χρόνο προληπτικά? 'Εχει νόημα μία τέτοια χρήση για όλους εμάς που προπονούμαστε καθημερινά ταλαιπορώντας χόνδρους και τένοντες?
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-14 18:01 #110
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Προσωπικά προληπτικά θα το έπαιρνα στη καρδιά του χειμώνα που συνήθως λόγο του κρυου και της υγρασίας καταπονούνται εύκολα οι αρθρώσεις και πολλές φορές υπάρχει η αίσθηση του πόνου χωρίς ιδιαίτερη καταπόνηση.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-04-14 22:12 #111
    Το avatar του χρήστη spartan77

    Εγγραφή
    24-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.066
    Προεπιλογή
    κ γω χειμώνα παίρνω τουλάχιστον για τρείς μήνες αυτό το στάκ γλουκοζαμίνης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-04-14 22:14 #112
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ παίδες. Οπότε θεωρείται ότι έχει κάποιο νόημα προληπτικά να το χρησιμοποιείς.

    Θα το δοκιμάσω!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-14 11:58 #113
    Προεπιλογή
    καλυτερα προληπτικα παρα αναγκαστηκα
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-14 01:34 #114
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    μια απωρεια που εχω στο θεμα της γλουκοζαμινης , λοιπον εφοσον η γλουκοζαμινη ουσιαστικα ειναι συνδιασμος γλουταμινης και γλυκοζης , που βρισκεται στον χονδρο της αρθρωσης τελοσπαντων,
    παιρνωντας γλουταμινη και εφοσον καταναλωσουμε καποιους υδατανθρακες high GI δεν πετυχαινουμε να εφοδιαστουμε και με γλουκοζαμινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-04-15 10:53 #115
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή Γλουκοζαμίνη / Χονδροιτίνη
    Καλημέρα ! Πριν ενάμιση χρονο εκανα μαγνητική στο γονατο μετα απο πόνο και μου βρήκανε ότι έχω πλήρη ρήξη έσω μηνίσκου. Μιας και δεν είμαι αθλητής δεν θέλησα να μπω σε διαδικασία επέμβασης κτλ. Ο γιατρός μου συνέστησε να το πάμε συντηρητικά και μου είχε γράψει και δυο κουτάκια της lamberts με το συμπλήρωμα του τίτλου. Θεωρητικά δυναμωνοντας το πόδι θα ΜΡ ενοχλούσε και λιγότερο όμως το βλέπω τις τελευταίες μέρες σαν να με πονάει κσι να με ενοχλεί περισότερο. Να πάρω 2 κουτάκια ακόμα απο το συμπλήρωμα ? Έχετε καμία άλλη πρόταση ? Ακόμα και διαφορετική μάρκα συμπληρώματος οτιδήποτε έχετε δοκιμάσει και σας άρεσε /βοήθησε ! Έχω ξεκινήσει και γυμναστήριο.... ! Βάρη σε μηχανήματα προς το παρών υπάρχει το ενδεχόμενο να ενοχλούν το ποδι μου ? Εγώ το εντοπίζω πιο πολύ να με ενοχλεί στην ορθοστασία. Για παράδειγμα όταν κάνω ποδήλατο στο δρόμο πιο πολύ ανακουφίζεται παρα να με ενοχλεί.
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-04-15 11:28 #116
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αυτο που σου προτεινε ο γιατρος ειναι για τον γατο μου.
    αυτα που θα πρεπει να τσεκαρεις αν θες να εχεις πιθανοτητες να δεις διαφορα ειναι τα εξης.

    elastamine(primaforce)
    animal flex(universal)
    super cissus (usp labs)
    cissus powder(primaforce)

    καποια απο αυτα υπαρχουν κ στα xremestores αλλα μονο απο αμερικη..ολα υπαρχουν στην αξιολογηση συμπληρωματων ,οποτε τα βρισκεις κ διαβαζεις για το καθενα αν θες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-04-15 13:08 #117
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    2 απο αυτά υπαρχουν και σε αναζήτηση στο Σκρουτζ.. Εντύπωση μου έκανε το super cissus διαβάζω πολύ καλά λογια

    Παρόλο που δεν έχει τα γνωστά γλουκοζαμινη κτλ που φαντάζομαι οι πιο πολλοί γνωριζουν
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678