Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39
  1. 25-03-10 20:57 #31
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Εν τέλει μετά από πολύ έρευνα που έχω κάνει κατέλειξα στο ότι η Αργιρίνη βοηθάει μόνο στη Αύξηση Παραγωγής GH και όχι στην βελτίωση της φλεβικής λειτουργίας και αύξησης των επιπέδων ΝΟ. Αντιθέτως εκτός της νυχτερινής ώρας δεν θεωρείται κατάλληλη η χορήγηση πριν την προπόνηση γιατί μειώνει 15-20% την παραγωγή της GH. Οι πολύ έντονες προπονήσεις διεγείρουν σύμφωνα με μελέτες την παραγωγή GH σημειοτέον.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Rock : 26-03-10 στις 12:54
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-03-10 14:03 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τέλει μετά από πολύ έρευνα που έχω κάνει κατέλειξα στο ότι η Αργιρίνη βοηθάει μόνο στη Αύξηση Παραγωγής GH και όχι στην βελτίωση της φλεβικής λειτουργίας και αύξησης των επιπέδων ΝΟ. Αντιθέτως εκτός της νυχτερινής ώρας δεν θεωρείται κατάλληλη η χορήγηση πριν την προπόνηση γιατί μειώνει 15-20% την παραγωγή της GH. Οι πολύ έντονες προπονήσεις διεγείρουν σύμφωνα με μελέτες την παραγωγή GH σημειοτέον.
    κοιτα,ψαχνωντας(αρκετα)βρηκα τελικα μια μελετη που εγινε σε υγιεις αθλητες,κ οντως δεν ειχε αποτελεσματα..η αληθεια ειναι οτι περισοτερες μελετες θα ηταν ευπροσδεκτες απο επιστημονες μιας κ απο μια μονο(η 2-3)γενικο συμπερασμα δεν βγαινει(ενδηξεις υπαρχουν)..αυτο για την αυξιτικη κ τις προπο το ξερω κ μαλιστα το χα ποσταρει σε ενα αλλο θρεντ..οποτε εκτος απο μελετες δεν ανταλαζουμε κ γνωμη??πιστευεις οτι τα ΝΟ συμπληροματα ειναι μυθος,απο πλευρας αγγειοδιαστολης??εγω τα χρησημοποιω οποως σ πα εννιοτε..κ θα σ γραψω κ ενα παραδοξο..αυτες τις μερες,μου εχουν σπασει τα ουμπαλα,γιατι ο εοφ,δεν μου δινει αδεια για ενα τετοιο συμπληρομα..με την αιτιολογια οτι "ειναι αγγιοδιασταλτικο"..ε και???του λεω??αφου δεν εχει τπτ παρανομο μεσα??"δεν στο δινω,κ παλι"μου λεει,φερε συνταγη απο γιατρο..."κ τωρα θα του παω συνταγη,ΓΙΑ ΣΥΜΠΗΡΩΜΑ,αν εχεις τον θεο σου!!ελεος
    μηπως θα πρεπε κ αυτα τα νουμερα να ενημερωθουν καλυτερα τελικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-03-10 14:26 #33
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Ναι φίλε μου είναι και με το παραπάνω μύθος. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και ούτε πρόκειται.
    Υπάρχουν και άλλες έρευνες για αγγειδιαστολή σε υγείς αρκεί να ψάξω λίγο γτ δεν τις έχω αποθηκεύσει.
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό για τον ΕΟΦ, ξέρουμε όλοι ότι είναι ανάπηρος αλλά έλεος έχει ξεφύγει.
    Υπάρχουν και άλλες έρευνες για αγγειδιαστολή σε υγείς αρκεί να ψάξω λίγο γτ δεν τις έχω αποθηκεύσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Rock : 26-03-10 στις 14:32
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-03-10 14:34 #34
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Ενός φίλου του είχαν σταματήσει γιατί ένα προϊόν ήταν της εταιρίας Anabolic Xtreme, σταμάτησε λόγω του "Anabolic" στο όνομα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-11-17 21:57 #35
    Προεπιλογή ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΑΡΓΙΝΙΝΗΣ + ΝΕΡΟ
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ
    Εψαξα αλλα δεν βρηκα παρομοιο θεμα..Εχω απορια σχετικα με την δοσολογια νερου ανα 1 γρ αργινινης σε σκονη?
    Εγω συνηθηζω να βαζω μεσα σε 100-200 ml νερου το 1 γρ αργινινης πριν την προπονηση..Ειναι σωστο? Παρεπιπτοντως ειμαι 68 κιλα 1,72 υψος και περιπου 12% λιπος, τα 1 γρ αργινινης την ημερα ειναι αρκετα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-17 13:17 #36
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Γεια σου φίλε.
    Εστω και καθυστερημένα, το 1γρ αργινίνης ειναι λιγο , ακομα και για τα κιλά σου. 3-5 γρ ειναι μια καλή δόση.
    Τωρα για την αναλογία νερού δεν γνωρίζω, αν και δεν θεωρώ οτι είναι κατι ιδιαίτερο ως προς την αποτελεσματικότητα.

    υ.γ. Συγχώνευσα το θέμα για να δείς και κάποιες άλλες απαντήσεις (λίγο παλαιές βεβαια )
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-12-17 01:02 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φίλε.
    Εστω και καθυστερημένα, το 1γρ αργινίνης ειναι λιγο , ακομα και για τα κιλά σου. 3-5 γρ ειναι μια καλή δόση.
    Τωρα για την αναλογία νερού δεν γνωρίζω, αν και δεν θεωρώ οτι είναι κατι ιδιαίτερο ως προς την αποτελεσματικότητα.

    υ.γ. Συγχώνευσα το θέμα για να δείς και κάποιες άλλες απαντήσεις (λίγο παλαιές βεβαια )

    Δηλαδη μπορω να παρω εως και 5γρ αργινινης πριν την προπονηση ή γενικα μεσα στην μερα μου.Εχω ακουσει πολλοι περνουν πριν τον υπνο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-12-17 23:22 #38
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Για πριν την προπόνηση η δοσολογία μπορεί να φτάσει τα 5γρ. Πριν τον ύπνο σε συνδιασμό με ορνιθίνη, 2γρ. αργινίνη με 5γρ. ορνιθίνη είναι πολύ αποδοτικός συνδυασμός για μέγιστη απόδοση των δυο συμπληρωμάτων.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-12-17 16:38 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πριν την προπόνηση η δοσολογία μπορεί να φτάσει τα 5γρ. Πριν τον ύπνο σε συνδιασμό με ορνιθίνη, 2γρ. αργινίνη με 5γρ. ορνιθίνη είναι πολύ αποδοτικός συνδυασμός για μέγιστη απόδοση των δυο συμπληρωμάτων.
    Ο συνδυασμός των 2 τι μας προσφέρει ??
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags for this Thread