Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 93
  1. 24-05-10 15:21 #16
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    pankration εισαι σιγουρος οτι την C ειναι καλο να την παιρνουμε μετα την προπονηση,και γιατι αυτο?
    Αντιοξειδωτικά(είτε βιταμίνες είτε κάποια μέταλλα, είτε οτιδήποτε άλλο με αντιοξειδωτικές ιδιότητες) είτε πριν την προπόνηση είτε μετά (μιλάω για τα pre & post γεύματα) για διαφορετικούς λόγους το καθένα δεν συνιστώνται.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-10 17:39 #17
    Προεπιλογή
    Εγω που δε πινω καθολου δεξτροζη δε κανω τιποτα; Ειμαι σε γραμμωση και πινω μονο πρωτεινη μαζι με λιγο γαλα και νερο. Οσο για τη βιταμινη C, την παιρνουμε πριν την πρωτεινη ή μετα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-10 18:32 #18
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιοξειδωτικά(είτε βιταμίνες είτε κάποια μέταλλα, είτε οτιδήποτε άλλο με αντιοξειδωτικές ιδιότητες) είτε πριν την προπόνηση είτε μετά (μιλάω για τα pre & post γεύματα) για διαφορετικούς λόγους το καθένα δεν συνιστώνται.
    Γι αυτο ρωτησα,γιατι μου φανηκε περιεργο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που δε πινω καθολου δεξτροζη δε κανω τιποτα; Ειμαι σε γραμμωση και πινω μονο πρωτεινη μαζι με λιγο γαλα και νερο. Οσο για τη βιταμινη C, την παιρνουμε πριν την πρωτεινη ή μετα;
    Το αν κανεις τιποτα η οχι με τη δεξτροζη η χωρις δε το ξερω.Η γνωμη μου παντως ειναι να αφαιρεσεις το γαλα απο την πρωτεινη μετα την προπονηση γιατι καθυστερη την αφομοιωση.Την C εγω την περνω μετα απο το στερεο μεταπροπονητικο,το προτελευταιο για μενα δλδ γευμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-05-10 20:39 #19
    Προεπιλογή
    παιδια εγω μετα την προπονηση παιρνω syntha-6 τρωω κ μια μπανανα η' μηλο.ειναι καλο μεσα στην πρωτεινη να βαζω κ βρωμη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-05-10 20:42 #20
    Προεπιλογή
    Βρωμη μετα τι γυμναστηριο οχι. Μονο το πρωι.

    Ωστε χωρις γαλα, ε; Βασικα ξερω οτι καθυστερει την αφομειωση, αλλα παιρνω αυτο της advance, με 70% λιγοτερη λακτοζη, οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Τι λετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-10 20:49 #21
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εγω μετα την προπονηση παιρνω syntha-6 τρωω κ μια μπανανα η' μηλο.ειναι καλο μεσα στην πρωτεινη να βαζω κ βρωμη?
    Η πρωτεινη που λες ειναι απο εξι πηγες?Αν ναι,δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη για μετα την προπονηση καθως θελεις πρωτεινη αμεσης αφομοιωσης οπως whey Concentrate η καλυτερα whey isolate.


    Βρωμη μπορεις να βαζεις στο πρωινο μαζι με την Syntha 6.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-10 21:05 #22
    Προεπιλογή
    ποια πρωτεινη ειναι η ιδανικη που μπορει να καλυψει ολες τις αναγκες μετα την προπονηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-10 21:14 #23
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποια πρωτεινη ειναι η ιδανικη που μπορει να καλυψει ολες τις αναγκες μετα την προπονηση?
    oleς οι WHEY
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-05-10 21:25 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    εμένα η γνώμη μου και αυτό το έκανα πάντα είναι πως μετα την προπόνηση αμέσως ο οργανισμός χρειάζετε απλα και εύκολα πράματα να αφομοιώσει ακόμη το αίμα είναι στούς μύς οπότε οι απλοί υδατάνθρακες είναι μια εύκολη και γρήγορη λύση εγω έριχνα μέσα και υγρα αμινοξέα , πολλες φορες εχω πεί έριχνα και καμια 100 γραμμαρια ζάχαρι με τα αμινοξέα η κρεατίνη και αφού το έκανα αυτό μετα απο κανένα μισάωρο η 3 τέταρτα έπινα και την πρωτείνη , αφού είχα καλύψει άμεσα τις ανάγκες μου με υγρα αμινοξέα .μετα και την πρωτείνη έκανα και το γεύμα μου άνετος αφου είχα καλύψει τις ανάγκες μου .

    απλα μετα την προπόνηση άμεσα φαγητό εκτός του ότι είναι δύσκολο για τεχνικούς λόγους δεν υπάρχει και όρεξη αφου το σώμα δεν έχει ακόμη ηρεμήσει και το ρόφημα είναι μια καλή λύση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-05-10 22:10 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flexakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tρεις ειναι οι παραγωντες που μας βοηθανε να εχουμε σταθερα και αυξημενα επιπεδα.α)προπονηση με ενταση,β)6 μικρα γευματα την ημερα και γ)τουλαχιστον 8 ωρες υπνου.
    Εξου και η λαικη ρυση(ο υπνος θρεφει τα παιδια).
    Ο υδατανθρακας δεν χρειζεται μεταπροπονητικα μονο αν περνεις πρωτεινη isolate που αποροφαται αμμεσα,αλλιως αν χρησιμοποιεις whey θελει και υδατανθρακα για να (σπρωξει) την πρωτεινη στους μυες.
    Δηλαδη εγω που αγορασα τωρα την micro whey της reflex που ειναι isolate να κοψω μαλτοδεξτρινη και δεξτοζη?ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-05-10 22:25 #26
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Sotiralis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που βαζω και μαλτοδεξτρινη κανω λαθος? δηλαδη θελει μονο δεξτροζη?
    Θελει και απο τα δυο...τωρα αν δεν εχεις δεξτροζη η μαλτοδεξ περνις ενα απο τα δυο !
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-05-10 22:26 #27
    Προεπιλογή
    μαλτοδεξτρινη και δεξτοζη
    αυτα με ποια μορφη τα παιρνεις??
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-05-10 22:28 #28
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλτοδεξτρινη και δεξτοζη
    αυτα με ποια μορφη τα παιρνεις??
    Σκονη απο τον χορηγο .... !


    Η liquid απο το super market βρισκης γλυκοζη...ο κατερινι περνει τετια ( γιαυτο ειναι και ετσι οπως ειναι ! )
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-05-10 22:31 #29
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Αν εισαι σε φαση γραμμωσης παρε σκετη iso,αλλα αν κανεις προπονηση με πολλη μεγαλη ενταση αν θες βαλε και υδατανθρακα μεταπροπονητικα.Ολα αυτα να ξερεις ειναι (ψιλα γραμματα),και προσωπικη αποψη παντα.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-05-10 22:33 #30
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flexakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εισαι σε φαση γραμμωσης παρε σκετη iso,αλλα αν κανεις προπονηση με πολλη μεγαλη ενταση αν θες βαλε και υδατανθρακα μεταπροπονητικα.Ολα αυτα να ξερεις ειναι (ψιλα γραμματα),και προσωπικη αποψη παντα.
    τι ειναι τουτο ?
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία