Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 93 από 93
  1. 05-11-10 02:30 #91
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν δουλευω, δυσκολευομαι, αλλα οταν τρωω ειναι μπαγκετες ή κοτοπουλο με πατατες και ρυζι.

    Εκτος απο τις extreme περιπτωσεις, που μπορει να ειμαι νηστικος για ωρες!
    ανοιξε ενα thread και ποσταρε την διατροφη που κανεις τις μερες εισαι νηστικος για ωρες και τις μερες που μπορεις να τρως κανονικα

    ποσες μερες δεν μπορεις να τρως κανονικα και ποσες μπορεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-11-10 03:01 #92
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    TheRock συμφωνω σε ολα αυτα που λες. Αλλα αν δε παιρνω και τα σωστα συμπληρωματα, τοτε δε θα κανω τιποτα απολυτως. Δε περιμενω θαυματα, απλα μια μικρη βοηθεια. Αν ειχα τελεια διατροφη και ξεκουραση, δε θα με ενοιαζε και τοσο.

    Οταν η δουλεια παει ασχημα επι μια εβδομαδα και εχω χαλια ψυχολογια, δε μπορω να παω ουτε γυμναστηριο. Εγω το εχω παρει αποφαση, οτι σωμα δε προκειται να φτιαξω ποτε μου, απλα θελω να μαθαινω οσα περισσοτερα γινεται. Και με τα συμπληρωματα, απλα δοκιμαζω τωρα, να δω τι μου ταιριαζει και τι οχι. Για παραδειγμα λιποδιαλυτικα δε προκειται να ξαναπαρω.

    Αγόρι να σου πω κάτι ? Όχι τίποτα άλλο αλλά επειδή φαίνεσαι αν έχεις καλά στοιχεία, από κάθε άποψη είναι συμφέρον η διατροφή. Πρώτα από όλα για την υγεία(δεν αναφέρομαι στους και καλά κινδύνος των συμπληρωμάτων και ιστορίες με αγρίους, γενικά), μετά αν τρως σωστά τόσο καλύτερη θα είναι η ψυχολογία σου στην καθημερινή σου ρουτίνα(εφόσον το ευχαριστειεύσαι το φαγητό που τρως, σημαντική προϋπόθεση) όσο και στην λειτουργικότητά σου, είναι σίγουρο ότι θα αποδίδεις πολύ καλύτερα σε οποιαδήποτε διαδίκασία είτε λέγεται δουλειά, είτε βόλτα είτε γυμναστήριο. Μετά στο γυμναστήριο θα έχεις τα αποτελέσματα που θες (εφόσον προπονείσαι αντίστοιχα) και θα το ευχαριστιέσαι περισσότερο, διαφορετική ενέργεια διαφορετικός αέρας.

    Όσον αφορά αυτό δεν έχει καμία λογική από οποιαδήποτε μεριά και να το κοιτάξεις.
    Εφόσον έχεις κάτι τετελεσμένο ειδικά στον βαθμό που το παρουσιάσεις, πρώτον σου χαλάει την ψυχολογία, δεύτερον χάνεις τον χρόνο σου, το χρήμα σου (και οκ το δεύτερο πάει και έρχεται το πρώτο όχι).


    Συμφωνώ με το φιλαράκι μου τον Devil, αν θες φτιάξε ένα τόπικ με αναλυτικά το πρόγραμμα της ρουτίνας σου , να δούμε πόσα γεύματα μπορούμε (τα παιδιά εννοώ, όχι εμένα μόνο ) να βάλλουμε σε τι ποσότητες, πότε να τα ετοιμάζεις κλπ
    Καταλαβαίνω ότι από τα λεγόμενά σου ότι έχεις μια αρκετά χρονοβόρο και στρεσσογόνο επάγγελμα(το τι είναι δεν θέλω να το ρωτήσω για να μην γίνω αδιάκριτος γιατί βλέπω ότι αποφεύγεις να το αναφέρεις οπότε κανένα πρόβλημα)
    αλλά είναι προτιμότερο ή να προσπαθήσεις για να φτάσεις αυτό που θες ή να το σταματήσεις για να κάνεις κάτι που σε κάνει χαρούμενο γιατί από τα λεγόμενά σου δεν πρέπει να είσαι.
    Εντελώς φιλικά
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-11-10 10:33 #93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρι να σου πω κάτι ? Όχι τίποτα άλλο αλλά επειδή φαίνεσαι αν έχεις καλά στοιχεία, από κάθε άποψη είναι συμφέρον η διατροφή. Πρώτα από όλα για την υγεία(δεν αναφέρομαι στους και καλά κινδύνος των συμπληρωμάτων και ιστορίες με αγρίους, γενικά), μετά αν τρως σωστά τόσο καλύτερη θα είναι η ψυχολογία σου στην καθημερινή σου ρουτίνα(εφόσον το ευχαριστειεύσαι το φαγητό που τρως, σημαντική προϋπόθεση) όσο και στην λειτουργικότητά σου, είναι σίγουρο ότι θα αποδίδεις πολύ καλύτερα σε οποιαδήποτε διαδίκασία είτε λέγεται δουλειά, είτε βόλτα είτε γυμναστήριο. Μετά στο γυμναστήριο θα έχεις τα αποτελέσματα που θες (εφόσον προπονείσαι αντίστοιχα) και θα το ευχαριστιέσαι περισσότερο, διαφορετική ενέργεια διαφορετικός αέρας.

    Όσον αφορά αυτό δεν έχει καμία λογική από οποιαδήποτε μεριά και να το κοιτάξεις.
    Εφόσον έχεις κάτι τετελεσμένο ειδικά στον βαθμό που το παρουσιάσεις, πρώτον σου χαλάει την ψυχολογία, δεύτερον χάνεις τον χρόνο σου, το χρήμα σου (και οκ το δεύτερο πάει και έρχεται το πρώτο όχι).


    Συμφωνώ με το φιλαράκι μου τον Devil, αν θες φτιάξε ένα τόπικ με αναλυτικά το πρόγραμμα της ρουτίνας σου , να δούμε πόσα γεύματα μπορούμε (τα παιδιά εννοώ, όχι εμένα μόνο ) να βάλλουμε σε τι ποσότητες, πότε να τα ετοιμάζεις κλπ
    Καταλαβαίνω ότι από τα λεγόμενά σου ότι έχεις μια αρκετά χρονοβόρο και στρεσσογόνο επάγγελμα(το τι είναι δεν θέλω να το ρωτήσω για να μην γίνω αδιάκριτος γιατί βλέπω ότι αποφεύγεις να το αναφέρεις οπότε κανένα πρόβλημα)
    αλλά είναι προτιμότερο ή να προσπαθήσεις για να φτάσεις αυτό που θες ή να το σταματήσεις για να κάνεις κάτι που σε κάνει χαρούμενο γιατί από τα λεγόμενά σου δεν πρέπει να είσαι.
    Εντελώς φιλικά
    +1. Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567