Σελίδα 20 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 10181920212230 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 286 έως 300 από 455
  1. 22-07-12 16:46 #286
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    25mg.
    Να το πάω μια βδομάδα στην 1 κάψουλα, Μετά στις 2 και την τελευταία πάλι 1??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-07-12 18:22 #287
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων

    για το erase θα ελεγα tapper up και μετα tapper down.... δλδ ξεκινας με 1cps μετα ανεβαζεις σε 2 κτλ κτλ.... και στο κλεισιμο ξανακατεβαινεις στο 1cps τη μερα...
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνει tapper έναν (steroidal) suicidal AI με διάρκεια ημιζωής γύρω στις 12-15 ώρες – άντε 20 ώρες βαριά βαριά το πολύ?????
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-07-12 18:53 #288
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mcstefan7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    25mg.
    Να το πάω μια βδομάδα στην 1 κάψουλα, Μετά στις 2 και την τελευταία πάλι 1??
    νομιζω η δοση ειναι στα 75mg... βεβαια ο καθενας διαφερει.... οποτε ανεβαινεις ψαχνοντας....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο STIVAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνει tapper έναν (steroidal) suicidal AI με διάρκεια ημιζωής γύρω στις 12-15 ώρες – άντε 20 ώρες βαριά βαριά το πολύ?????

    το θεμα ειναι γιατι να μην το κανει εφοσον μπορει...?

    αν στα 25μγ ειναι κομπλε ποιος ο λογος να παει στα 50μγ η' στα 75μγ? δεν ειναι ποτε στανταρ η δοση...
    9 στις 10 φορες πας ψαχνοντας με το ΑΙ για να βρεις δοση....
    υπαρχουν ατομα που με 25μγ ATD ειχαν στεγνωσει.... και αλλοι που δεν ενιωθαν στα 75μγ.....

    το t1/2 που το βρικες? δεν εχω δει κανα παπερ.... σε αυτο που εκαναν αναφορα για το Ki δεν ειχαν t1/2 απο οτι θυμαμαι....

    κατα καιρους απο οτι θυμαμαι υπηρχαν καποια threat με rebound απο type 1 AI.... atd,6oxo ακομα και με erase....

    οποτε προσωπικα προτιμω το tapper up/down.....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-07-12 19:31 #289
    Προεπιλογή
    Καλά κάνεις άμα είδες ότι δουλεύουν σε εσένα έτσι καλύτερα ή άμα έχεις κάποια πληροφόρηση παραπάνω τότε καλά κάνεις φίλε tapper up/down . Απλά εγώ δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα σε βάθος και μου φάνηκε περίεργο.

    Γιατί από όσο ξέρω tapper κάνεις μόνο τους competitive όχι τους (steroidal) suicidal AI βάση λογικής πάντα άμα μιλάμε για PCT μόνο. Αλλά εδώ ο τύπος από ότι κατάλαβα δεν το θέλει ούτε καν για PCT. Το να ψάξεις να βρεις πια δόση δουλεύει καλύτερα σε εσένα με λιγότερα sides κτλ. δεν είναι ακριβώς για εμένα ‘’tapper’’ με την έννοια που του δίνουμε απλά κατεβάζεις λίγο ή ανεβάζεις τις δώσεις μέχρι να σταθεροποιηθείς σε μία δόση που ταιριάζει σε εσένα.

    Το είχε δώσει κατά προσεγγίσει η PES για το Erase (περίπου 15 ώρες half life) δεν θυμάμαι το thread και που το διάβασα.

    Τα threat με rebound απο type 1 AI.... atd,6oxo ακομα και με erase.... τα είχα διαβάσει και εγώ αλλά από όσο θυμάμαι όλα είναι στο PCT και οι τύποι έχουν rebound κατά βάση γιατί τα χρησιμοποιούνε μέσα στο PCT και παίρνουν μαζί και μεγάλες ποσότητες SERMs χωρίς να τις κάνουν tapper down (όπου τα SERM έχουν πολύ μεγάλη half life).

    Πάντως ενδιαφέρον θέμα.

    Επίσης για το DAA έχω διαβάσει ότι είχαν θέμα κάποια άτομα που ήταν prone σε γυναικοκρατίες και τέτοια. Δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς δουλεύει αυτό το οξύ και σε ανεβάζει την προλακτίνη και το E2 και την τεστ αλλά σίγουρα αν δουλεύει σε κάποιους δουλεύει στους όρχεις με τις γοναδοτροπίνες .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη STIVAS : 22-07-12 στις 19:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-07-12 20:04 #290
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    η PES δεν ξερω αλλα δεν μου εχει κατσει καλα σαν εταιρια... την ιδια εμπιστοσυνη με την alri μου εμπνεει....

    ναι τα type 2 AI ειναι κλασσικο να τα κανεις tapper up/down... απο εκει και περα στα type 1 AI πχ... που δεν ειναι competitive.... υπαρχει και ενα θεματακι με την συγκεντρωση που πρεπει να πιασουν στο αιμα.... πχ βλεπε διαφορα δοσεων αναμεσα σε 6οxo και atd.... οπως και βιοδιαθεσιμοτητα κτλ κτλ....

    δεν θυμαμαι αν ηταν σε pct η' stand alone.... πιο πιθανο να ηταν pct λογικα.... αλλα παει καιρος απο τοτε που το εψαχνα το θεμα...

    το daa ειναι αγωνιστης των καναλιων nmda.... οποτε οπου υπαρχουν nmda τους κανει αctivation.... οποτε πιθανοτατα να μπαινει στο παιχνιδι καποιοι μηχανισμοι με το Ca+2... απο εκει και περα ειναι λιγο χαος να βρουμε σε τι πρωτεινες κτλ κτλ κανει activation....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-07-12 20:53 #291
    Προεπιλογή
    Η μετοχή του erase αυτή την στιγμή είναι πολύ ψηλά σε εκτίμηση παγκοσμίως για all around σχεδόν χρήση. Άμα πεις το παραμικρό για το erase με λογικά επιχειρήματα θα ξετρυπώσουν από παντού reps της PES καλά προετοιμασμένοι με επιχειρήματα και bloοdworks αμφιβόλου προελεύσεως που δεν βγάζεις άκρη. Πάντως παίζει πολύ δυνατά η PES στο διαδίχτυο στο marketing.
    Το DAA το έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά (που ξέρω) στην Ελλάδα που έχουν θέμα με την τεστο και έκαναν συχνές μετρήσεις και δεν παρατήρησαν την παραμικρή διαφορά άσε που μερικοί ανέβασαν μονομερώς λίγο την προλακτίνη τους και την Ε2. Επομένως για θεραπεία δεν μπορείς να πεις ότι δουλεύει σε όλους άμα πάρεις και λίγο feedback από το διαδίχτυο. Αλλά σε κάποιους λένε ότι δουλεύει και το αποδεικνύουν με bloοdworks. Βέβαια κατά πόσο οι μετρήσεις είναι μόνιμες και πόσο διάρκεια έχουν και πόσο της % σου ανεβάζει τις τιμές θέλει μεγάλη συζήτηση. Φυσικά παίζει ρόλο και η εταιρεία που παίρνεις το DAA. H E Pharm αν δεν κρύβει κάτι άλλο έχει την γνωστή συνταγή με τον συνδυασμό DAA με Sarcosine και Ca .
    Αν δουλεύει από την άλλη πάνω στις FSH/LH θα το καταλάβαινες αμέσως στο λίμπιντο, σπέρμα κτλ. Επίσης εδώ θα πρέπει να ξέρουμε αν σε κάνει θέμα και με το androgen index και κατά πόσο ισορροπημένες είναι οι FSH/LH .
    Εγώ όσα DAA έχω πάρει δεν κατάλαβα τίποτα. Βέβαια δεν το πήρα ούτως ή άλλως ποτέ μόνο του.To Fadogia Agrestis το καταλαβαίνω περισσότερο.

    Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν δεν έχω ξάνα δώσει λεφτά για DAA και τεστ μπουστερ εκτός από μία φορά( BioForge Pro Max ).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη STIVAS : 22-07-12 στις 20:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-12 22:49 #292
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    @andrea...

    βαλε και τα 3γρ DAA μαζι σε μια δοση.... οταν εχεις προπονηση πριν την προπονηση.... οταν δεν εχεις τοτε πρωι με αδειο στομαχι....

    το ιδιο και για LCLT.... 2-3γρ μαζι με τη δοση του DAA....

    για το triazole οτι γραφει στο κουτι.....

    για την D... βαλε 2000iu τα υπολοιπα τα συμπληρωνεις απο την παραλια...
    Ρε Δημήτρη σε χάνω λίγο, δηλαδή να μειώσω την δόση από του DAA από 5gr και να την κάνω 3 και την LCLT να την περνώ μόνο μια φορά την μέρα?

    Στην παραλία κάθομαι κάτω από την ομπρέλα για να μπορώ να έλεχο την κίνηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-07-12 21:37 #293
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο STIVAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μετοχή του erase αυτή την στιγμή είναι πολύ ψηλά σε εκτίμηση παγκοσμίως για all around σχεδόν χρήση. Άμα πεις το παραμικρό για το erase με λογικά επιχειρήματα θα ξετρυπώσουν από παντού reps της PES καλά προετοιμασμένοι με επιχειρήματα και bloοdworks αμφιβόλου προελεύσεως που δεν βγάζεις άκρη. Πάντως παίζει πολύ δυνατά η PES στο διαδίχτυο στο marketing.
    Το DAA το έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά (που ξέρω) στην Ελλάδα που έχουν θέμα με την τεστο και έκαναν συχνές μετρήσεις και δεν παρατήρησαν την παραμικρή διαφορά άσε που μερικοί ανέβασαν μονομερώς λίγο την προλακτίνη τους και την Ε2. Επομένως για θεραπεία δεν μπορείς να πεις ότι δουλεύει σε όλους άμα πάρεις και λίγο feedback από το διαδίχτυο. Αλλά σε κάποιους λένε ότι δουλεύει και το αποδεικνύουν με bloοdworks. Βέβαια κατά πόσο οι μετρήσεις είναι μόνιμες και πόσο διάρκεια έχουν και πόσο της % σου ανεβάζει τις τιμές θέλει μεγάλη συζήτηση. Φυσικά παίζει ρόλο και η εταιρεία που παίρνεις το DAA. H E Pharm αν δεν κρύβει κάτι άλλο έχει την γνωστή συνταγή με τον συνδυασμό DAA με Sarcosine και Ca .
    Αν δουλεύει από την άλλη πάνω στις FSH/LH θα το καταλάβαινες αμέσως στο λίμπιντο, σπέρμα κτλ. Επίσης εδώ θα πρέπει να ξέρουμε αν σε κάνει θέμα και με το androgen index και κατά πόσο ισορροπημένες είναι οι FSH/LH .
    Εγώ όσα DAA έχω πάρει δεν κατάλαβα τίποτα. Βέβαια δεν το πήρα ούτως ή άλλως ποτέ μόνο του.To Fadogia Agrestis το καταλαβαίνω περισσότερο.

    Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν δεν έχω ξάνα δώσει λεφτά για DAA και τεστ μπουστερ εκτός από μία φορά( BioForge Pro Max ).
    ισχυει... εχουν ξαμολυσει τον natdisaster και ζαλιζει @@δια παντου....

    για το DAA τσεκαρε εδω... ειναι σχετικα ''αναλητικο''....
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...pubmed#__sec13

    η σαρκοζιν ειναι μεγαλη μαγκια... φαινετε να λειτουργει σαν coagonist στους nmda.... το Ca απο οτι μου ειπε το εβαλε μονο και μονο για να μην βαλει Na...




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Δημήτρη σε χάνω λίγο, δηλαδή να μειώσω την δόση από του DAA από 5gr και να την κάνω 3 και την LCLT να την περνώ μόνο μια φορά την μέρα?

    Στην παραλία κάθομαι κάτω από την ομπρέλα για να μπορώ να έλεχο την κίνηση
    ναι δεν νομιζω οτι εχει νοημα να πας στα 5γρ.... τα 3γρ ειναι αρκετα....

    την lclt αμα θες σπαστη και σε 2 δοσεις....

    καλα κανεις....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-07-12 22:33 #294
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    λοιπον... μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα 2-3 πραγματακια σχετικα με το DAA...

    ουσιαστικα εχουμε 2 μηχανισμους (μεχρι τωρα τουλαχιστον) οσο αναφορα την τεστο κτλ κτλ....

    ο πρωτος ειναι via adenohypophysis και ο αλλος στα @@ρια via leydig cells....

    τωρα τι γινετε στον 1ο (adenohypophysis)... το DAA (d-aspartic acid) μετατρεπετε σε NMDA (n-methyl-d-aspartate) απο το ενζυμο d-aspartic acid methyl-transferase, οπου παιρνει ενα methyl απο το SAM (methyl donor)... καπου εκει λογικα εχουμε και NMDAR (υποδοχεα για το NMDA) οπου λογικα ''ενεργοποιητε'' απο το NMDA και ετσι εχουμε εκριση GnRH, GHRH και PFS(prolactin releasing factors)... οποτε εχουμε και την αντιστοιχη εκριση απο τον hypothalamus σε LH/FSH, GH και prolactin....

    στον 2ο (leydig cells) τωρα... απο οτι καταλαβα πρεπει να εχουμε ''αυξηση'' της StAR (με απλα λογια).... η οποια ειναι πρωτεινη carrier που μεταφερει χοληστερινη για την παραγογη ανδρογονων κτλ... εκει λενε οτι δρα σαν DAA... απο εκει και περα καπου εχει παρει το ματι μου οτι εχει NMDAR...

    οσο αναφoρα την aromatase.... δεν υπαρχει ερευνα σε ανθρωπους δυστυχως... αλλα υπαρχει μια πιθανοτητα να τις κανει ενα upregulation... αλλα τα μονα στοιχια που εχουμε ειναι random bloodworks....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-07-12 22:52 #295
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    επ ευκαιριας.... οσο αναφορα το testforce 2.... και συγκεκριμενα την sarcosine (n-methyl-glycine) φαινετε να ειναι co-agonist των NMDAR.... δεν ξερω κατα ποσο δενετε βεβαια στο site της glycine η' κανει αγονισμο με καποιο αλλο τροπο... και δεν βρισκω και την ερευνα γ@μω!!!




    και ειχε παρει το ματι μου και κατι αλλα συμπληρωματα.... οπου μαζι με DAA ειχαν μεσα και SAMe, TMG (tri-methyl-glycine) και DMG (di-methyl-glycine)... ουσιαστικα η χρηση αυτων των συστατικων πιστευω οτι ηταν για methyl donor.... δλδ να δωσουν το methyl group στο ενζυμο d-aspartic acid methyl transferase για τη δημιουργια NMDA...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-07-12 22:56 #296
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ειχε παρει το ματι μου και κατι αλλα συμπληρωματα.... οπου μαζι με DAA ειχαν μεσα και SAMe, TMG (tri-methyl-glycine) και DMG (di-methyl-glycine)... ουσιαστικα η χρηση αυτων των συστατικων πιστευω οτι ηταν για methyl donor.... δλδ να δωσουν το methyl group στο ενζυμο d-aspartic acid methyl transferase για τη δημιουργια NMDA...
    νομιζω πως κατι τετοιο γινεται..δεν θυμαμαι αν το ειχαμε συζητησει κ μαζι,αλλα καπου το ειχα διαβασει αυτο σιγουρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-07-12 23:33 #297
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ετσι εχουμε εκριση GnRH, GHRH και PFS(prolactin releasing factors)... οποτε εχουμε και την αντιστοιχη εκριση απο τον hypothalamus σε LH/FSH, GH και prolactin....



    οσο αναφoρα την aromatase.... δεν υπαρχει ερευνα σε ανθρωπους δυστυχως... αλλα υπαρχει μια πιθανοτητα να τις κανει ενα upregulation...

    Μπράβο φίλε πολύ καλές πληροφορίες . well done . Good job. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πάλι κάτι.
    Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και έχω μπερδευτεί για το πώς γίνετε να έχουμε έκκριση προλακτίνης και να έχουμε και τις υπόλοιπες αντίστοιχες εκκρίσεις μαζί και να έχουμε και aromatase.
    Δεν ξέρω αλλά έχει νιώσει πότε κάνεις που παίρνει DAA να του συμβαίνουν όλα αυτά ή έχει κάνει κανένας Έλληνας εδώ στην Ελλάδα bloodwork που να δείχνει ότι έχουμε τόσες πολλές εκκρίσεις μαζί από το DAA?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-07-12 23:46 #298
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    μα πώς να τις καταλαβεις αυτες τις εκκρισεις?Πρεπει να ειναι πολυ μεγαλες για να εχεις sides αλλιως πώς?

    και αυτο εξαρταται κ απο το ατομο ποσο ευαισθητο ειναι κτλ...δεν ειναι στανταρ δλδ.

    παντως ενα παιδι απο δω μου 'χε πει οτι μετα απο καποιες μερες με daa στο pct,εβγαζαν ζουμακι οι ρωγες του.Προλακτινη μαλλον.Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης μπορει να ειναι αυτη η εικασια γτ στο pct υπαρχει και ενας αχταρμας των ορμονων.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-07-12 23:56 #299
    Προεπιλογή
    Πίστεψεμε αν έχεις έκκριση LH/FSH, GH θα το καταλάβεις….
    Και αν είναι τόσο μα τόσο μικρές πάει να πει ότι είναι ασήμαντες και προσωρινές για κάθε αναφορά στο bodybuilding και για θεραπεία.
    Αλλά πως γίνετε να έχεις με όλα αυτά μαζί έκκριση προλακτίνης δεν κατάλαβα…

    Οι περισσότεροι που έχουν rebound όλος τυχαίος κάνουν χρήση daa και erase (μαζί με μεγάλες δώσεις SERMs που δεν τις κάνουν tapper down) στο pct
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-07-12 02:56 #300
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω πως κατι τετοιο γινεται..δεν θυμαμαι αν το ειχαμε συζητησει κ μαζι,αλλα καπου το ειχα διαβασει αυτο σιγουρα.
    καπου το χαμε πει και εδω μεσα αλλα δεν θυμαμαι που....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο STIVAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο φίλε πολύ καλές πληροφορίες . well done . Good job. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πάλι κάτι.
    Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και έχω μπερδευτεί για το πώς γίνετε να έχουμε έκκριση προλακτίνης και να έχουμε και τις υπόλοιπες αντίστοιχες εκκρίσεις μαζί και να έχουμε και aromatase.
    Δεν ξέρω αλλά έχει νιώσει πότε κάνεις που παίρνει DAA να του συμβαίνουν όλα αυτά ή έχει κάνει κανένας Έλληνας εδώ στην Ελλάδα bloodwork που να δείχνει ότι έχουμε τόσες πολλές εκκρίσεις μαζί από το DAA?
    κομματακι δυσκολο να βγαλουμε ακρη με τους NMDAR... περαν του οτι γινετε ενας πανικος με αυτους.... με μια αυξηση του Ca μεσα στο κυτταρο γινετε χαμος.... πχ η αυξηση της προλακτινης μπορει να προερχετε η απο direct stimulation η' ακομα και απο inhibition της ντοπαμινης.... και αν βαλεις και τις εκρισεις GABA και ΝΟ μεσα σε ολα αυτα.... εχουμε ενα ωραιοτατο χαος....

    οσο για την aromatase... δεν εχουμε πολλα στα χερια μας για να πουμε κατι με σιγουρια....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 20 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 10181920212230 ... ΤελευταίαΤελευταία