Σελίδα 2 από 120 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 1786
  1. 28-08-09 14:13 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σκεφτεις οτι εχω βγαλει σε πεντε μερες 27 χιλιομετρα αεροβια εχω χασει 2-2.5 κιλα(πρωινο ζυγισμα βεβαια μετα την αεροβια) απο νερα εχω κανει και πεντε προπονησεις βαρη τα απογευματα απο την δευτερα μεχρι σημερα και παιρνω μονο αυτο και πολυβιταμινες τρωω λιγο γιατι μου εχει κοψει την πεινα ιδρωνω σαν γουρουνι πανω στον διαδρομο ε do the math.Προφανως παιζει ρολο και η θεληση +το placebo που εχω βαλει στο μυαλο μου οτι παιρνω κατι δυνατο αλλα δεν θα αντεχα αν δεν ηταν δυναμη δεν παιζει.

    ωραιος καλη συνεχεια!
     

  2. 29-08-09 00:24 #17
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Με βάση ποιες ουσίες επιλέγουμε λιποδιαλυτικά-θερμογενετικά προϊόντα ? Εννοώ ποιες ουσίες είναι ποιο αποτελεσματικές ? Είναι το πράσινο Τσάι και το Guarana κάποιες απο τις τοπ ουσίες πχ ?
     

  3. 29-08-09 00:40 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάση ποιες ουσίες επιλέγουμε λιποδιαλυτικά-θερμογενετικά προϊόντα ? Εννοώ ποιες ουσίες είναι ποιο αποτελεσματικές ? Είναι το πράσινο Τσάι και το Guarana κάποιες απο τις τοπ ουσίες πχ ?
    H top ουσια δεν την αναφερω καν θα θυμοσουν οι mods τορα απο τα υπολοιπα θα ελεγα η εφεδρινη τα υπολοιπα κατα την γνωμη μου ειναι λυσεις απελπισιας απο τις εταιριες απο την ημερα που απαγορευθηκε η εφεδρινη γιατι αλλιως παλλιοτερα ολοι οι καλοι λιποδιαλυτες ειχαν εφεδρινη? Αποψη μου παντως αυτη δεν σημαινει οτι τα υπολοιπα δεν κανουν δουλεια απλα η δουλεια που κανουν εχει περισσοτερο να κανει με την ενεργεια που σου προσφερουν και την δικη σου θεληση για προπονηση μετα παρα με την μεγαλη επιδραση που θα εχουν στην παραγωγη νορεπινεφρινης. Καλη και η καφεινη με το πρασινο τσαι αλλα κατα την γνωμη μου eca δαγκωτο
    Για να μην παρεξηγηθω θελω να πω οτι δεν λεω οτι ειναι αχρηστοι οι λιποδιαλιτες απλα θεωρω οτι πιο πολυ "καινε" την τσεπη μου παρα το λοιπος μου
     

  4. 29-08-09 00:49 #19
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Προϊόντα με κύριο συστατικό την εφεδρίνη ? Απαγορεύτηκε η εφεδρίνη ? Γιατί ?
    eca ? Τι είναι αυτό ?

    Για Σύζευγμα Λινολεϊκού Οξέος δεν έχω ακούσει κάτι ιδαίτερο .. βοηθάει ή όχι στην θερμογένεση ? Η Καρνιτίνη ?
     

  5. 29-08-09 00:59 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προϊόντα με κύριο συστατικό την εφεδρίνη ? Απαγορεύτηκε η εφεδρίνη ? Γιατί ?
    eca ? Τι είναι αυτό ?

    Για Σύζευγμα Λινολεϊκού Οξέος δεν έχω ακούσει κάτι ιδαίτερο .. βοηθάει ή όχι στην θερμογένεση ? Η Καρνιτίνη ?
    Βλεπω απαντησες αμεσως Η καρνιτινη βοηθαει στο να περναει μεγαλιτερη ποσοτητα NADH απο το κυταροπλασμα στα μιτοχονδρια χορις να εχει μεγαλη απωλεια (η κανονικη απολεια ειναι 2.5 ATP για καθε μοριο NADH) τορα ποσο το μειωνει δεν το θυμαμαι και δεν μπορω να βρο τωρα την συγκεκριμενη εργασια. Κυριως θα σε βοηθησει με τα ιδια αποθεματα ενεργειας να αντεξεις περισοτερη προπονηση. Oσο και να φαινετε παραξενο αυτο στην ουσια αυτο κανει η καρνιτινη. Η εφεδρινη απαγορευτηκε πριν περιπου 5-6 χρονια αν θυμαμαι καλα οι λογοι διαφοροι για εμενα τορα ειναι κυριως ********. Απαγορευσαν την μοναδικη ισως ουσια που λοιτουργουσε αψογα σε υγιεις τουλαχιστον ανθρωπους.ΕΚΑ ειναι εφεδρινη καφεινη ασπιρινη σε συγκεκριμενη αναλογια ο καλιτερος λοιποδιαλιτης ever
     

  6. 29-08-09 01:04 #21
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Έχω κάνει σχετικές έρευνες ... οι περισσότερες ουσίες κάνουνω κατά κύριο λόγο " Εγκεφαλική δουλεία" να το πω τόσο απλά ... δλδ δεν προκαλούν στην ουσία θερμογένεση απλά "ξεγελούν" τα λιποκύταρά μας ...

    Άρχισα μόλις να διαβάζω για εφεδρίνη ...ΕΚΑ προϊόντα θεωρούνται νόμιμα ? Εσύ τι χρησιμοποιείς ? Τι προτείνεις ?
     

  7. 29-08-09 01:12 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει σχετικές έρευνες ... οι περισσότερες ουσίες κάνουνω κατά κύριο λόγο " Εγκεφαλική δουλεία" να το πω τόσο απλά ... δλδ δεν προκαλούν στην ουσία θερμογένεση απλά "ξεγελούν" τα λιποκύταρά μας ...

    Άρχισα μόλις να διαβάζω για εφεδρίνη ...ΕΚΑ προϊόντα θεωρούνται νόμιμα ? Εσύ τι χρησιμοποιείς ? Τι προτείνεις ?
    ΕΚΑ πλεον δεν υπαρχουν νομιμα τορα φτιαχνονται ευκολα υπαρχει και σχετικο thread αυτο που εκσιγει για τους λοιποδιαλιτες που λεει πως εφτιαχναν το εκα μετα την απαγορευση του. Δεν σε προτρεπω να το κανεις απλα εφοσον το ειδα σε ηδη υπαρχον thread δεν θεωρησα οτι ειναι κατι κακο να το αναφερω. Για να σου προτεινω κατι πρεπει να ξερω τους στοχους σου και κατα ποσον εχεις προβλημα με το λοιπος η απλα θελεις να "κοψεις".
     

  8. 29-08-09 01:26 #23
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    18 ετών ,84 18-19% λίπος ,1,86-7 .. θέλω να κατέβω αρχικά στο 8% και μετά στο 6% .. κάνω πάρα πολύ καλή διατροφή λόγο μη χρήσης συμπληρωμάτων διατροφής (ακόμα λόγο κάποιων άλλων προτεραιτήτων ..) δεν παίρνω όλη την υπολογισμένη πρωτεϊνη των 375 γρ. που αρμόζουν για τα κιλά μου .. παίρνω καθημερινά 6 φορές την εβδομάδα απο 260-28 ημερησίως με συγκεκριμένες ποσότητες ανά 2 ώρες 8 φορές κάθε μέρα ..
    Ακόμα μεγάλη προσοχή στου υδατάνθρακες αρκετά μειωμένοι στα 30-45 γρ. λόγω της κάποιας μικρής αποχής λόγο "διακοπών"
    30-40 γρ. λίπους ημερησίως και αυτά από ελαιόλαδα ή Ω3-Ω6-Ω9 από τις 3 μέρες την εβδομάδα που τρώω ψάρια .. όχι κλεψιές παραμόνο μετρημένες μέσα στο καλοκαίρι σε μια περίοδο μόνο 2 εβδομάδων κα ιχωρίς γυμναστική αλλά και γενικά εδώ και 6 μήνες καθόλου γλυκά και πρόχειρο φαγητό και καθόλου μα καθόλου αλκοόλ ..

    Μετά την μείωση του λίπους θέλω να βάλω μυς ΄συγκεκριμένα κιλά .. αλλά τώρα δεν είνα ιη ώρα του .. σε κάλυψα ?
     

  9. 29-08-09 01:29 #24
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    18 ετών ,84 18-19% λίπος , δεν παίρνω όλη την υπολογισμένη πρωτεϊνη των 375 γρ. που αρμόζουν για τα κιλά μου .. παίρνω καθημερινά 6 φορές την εβδομάδα απο 260-28 ημερησίως με συγκεκριμένες ποσότητες ανά 2 ώρες 8 φορές κάθε μέρα ..
    wtf?
    Απο που εβγαλες το 375 γρ??
     

  10. 29-08-09 01:35 #25
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    wtf?
    Απο που εβγαλες το 375 γρ??
    Παρολο που ειμαι υπερ της υπερβολικης ληψης πρωτεΐνων, αυτο παραπαει για τα κιλα σου
     

  11. 29-08-09 01:40 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    18 ετών ,84 18-19% λίπος ,1,86-7 .. θέλω να κατέβω αρχικά στο 8% και μετά στο 6% .. κάνω πάρα πολύ καλή διατροφή λόγο μη χρήσης συμπληρωμάτων διατροφής (ακόμα λόγο κάποιων άλλων προτεραιτήτων ..) δεν παίρνω όλη την υπολογισμένη πρωτεϊνη των 375 γρ. που αρμόζουν για τα κιλά μου .. παίρνω καθημερινά 6 φορές την εβδομάδα απο 260-28 ημερησίως με συγκεκριμένες ποσότητες ανά 2 ώρες 8 φορές κάθε μέρα ..
    Ακόμα μεγάλη προσοχή στου υδατάνθρακες αρκετά μειωμένοι στα 30-45 γρ. λόγω της κάποιας μικρής αποχής λόγο "διακοπών"
    30-40 γρ. λίπους ημερησίως και αυτά από ελαιόλαδα ή Ω3-Ω6-Ω9 από τις 3 μέρες την εβδομάδα που τρώω ψάρια .. όχι κλεψιές παραμόνο μετρημένες μέσα στο καλοκαίρι σε μια περίοδο μόνο 2 εβδομάδων κα ιχωρίς γυμναστική αλλά και γενικά εδώ και 6 μήνες καθόλου γλυκά και πρόχειρο φαγητό και καθόλου μα καθόλου αλκοόλ ..

    Μετά την μείωση του λίπους θέλω να βάλω μυς ΄συγκεκριμένα κιλά .. αλλά τώρα δεν είνα ιη ώρα του .. σε κάλυψα ?
    Εν μερει . Τα 45 γραμμαρια υδατανθρακα ειναι λιγα παντως. Αυτο το λεω για την υγεια σου που πιστευω σε ενδιαφερει. Κατα την γνωμη μου κανε μια διατροφη με 100 γρ υδατανθρακα την μερα και παρε ενα λοιποδιαλυτη της επιλογης σου αν θες μπορω να σου προτεινω μερικους σε pm αλλα για να χασεις τοσο λοιπος και να φτασεις στο 6% θελει πολυ καλη διατροφη κυριως. Αν θες να κοψεις απο καπου εγω θα το εκανα στο λοιπος στα 20 γρ μου φενεται οκ
     

  12. 29-08-09 01:43 #27
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Από μια έρευνα πηγές δεν θυμάμαι αλλά έχω την αίσθηση ότι το ίδιο πρότεινε στο Secrets OF The Pros o Milos Sarcev ...

    Τεσπα 1,5 γρ. ανά σωματική λίβρα για αθλητές
    2 γρ ανά σωματική λίβρα για ΒΒς

     

  13. 29-08-09 01:46 #28
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από μια έρευνα πηγές δεν θυμάμαι αλλά έχω την αίσθηση ότι το ίδιο πρότεινε στο Secrets OF The Pros o Milos Sarcev ...

    Τεσπα 1,5 γρ. ανά σωματική λίβρα για αθλητές
    2 γρ ανά σωματική λίβρα για ΒΒς

    Τοο much. Aκομα και αν μετρουσες μονο την αλιπη μαζα, χ4 νομιζω ειναι πολυ.
     

  14. 29-08-09 01:46 #29
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τεσπα 1,5 γρ. ανά σωματική λίβρα για αθλητές
    2 γρ ανά σωματική λίβρα για ΒΒς

    Θα μου εξηγησεις τη διαφορα?
     

  15. 29-08-09 01:47 #30
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dream420 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν μερει . Τα 45 γραμμαρια υδατανθρακα ειναι λιγα παντως. Αυτο το λεω για την υγεια σου που πιστευω σε ενδιαφερει. Κατα την γνωμη μου κανε μια διατροφη με 100 γρ υδατανθρακα την μερα και παρε ενα λοιποδιαλυτη της επιλογης σου αν θες μπορω να σου προτεινω μερικους σε pm αλλα για να χασεις τοσο λοιπος και να φτασεις στο 6% θελει πολυ καλη διατροφη κυριως. Αν θες να κοψεις απο καπου εγω θα το εκανα στο λοιπος στα 20 γρ μου φενεται οκ
    Δεν κατάλαβες αγαπητέ μάλλον ... γύρω στα 100-150 κάνω απλά έιμαι εδώ και λίγες εμδοβάδες χωρίς έντονη για να μην πω μηδαμινή σωματική δραστηριότητα .. έτσι δεν παίρνς ενέργεια εφόσον δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω παραμόνο στον καναπέ ... γτ πολύ απλά θα πάει καρφί στα λιποκύταρα .. Στείλε μήνυμα φίλε και σε παρένθεση αν θες τις κύριες ουσίες δράσης ...)

    Το παλεύω πάρα πολύ με τη νδιατροφή .. δεν λέω έχω ένα κάποιο μέλλον το χω μέχρι εκεί αλλά σοβαρά το παλεύω πάρα πολύ ...

    Κοίτα το λίπος δεν μπορώ να το κόψω γιατί ήδη βρίσκεται μέσα στο ψαράκι .. τρώω λιπαρά ψάρια και στο μαγίρεμα φροντίζω να μην χρησιμοποιώ ελαιόλαδο γιατί δεν χρειάζεται ..
     

Σελίδα 2 από 120 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία