Σελίδα 3 από 120 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 1786
  1. 29-08-09 01:49 #31
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου εξηγησεις τη διαφορα?
    Όχι .. όπως τα διάβασα στα λέω τι να σου εξηγήσω ...
    Η πρωτεϊνη είναι πηγή ζωής ... από πρωτεϊνη+αμινοξέα είναι δομημένο το μυοσκελετικό μας σύστημα ... δεν έχω να πω κάτι παραπάνω ... τώρα που κολλάς αγαπητέ ?
     

  2. 29-08-09 01:51 #32
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι .. όπως τα διάβασα στα λέω τι να σου εξηγήσω ...
    Η πρωτεϊνη είναι πηγή ζωής ... από πρωτεϊνη+αμινοξέα είναι δομημένο το μυοσκελετικό μας σύστημα ... δεν έχω να πω κάτι παραπάνω ... τώρα που κολλάς αγαπητέ ?
    Μαλλον δεν προσεξες τα bold.
    Τεσπα, αστο γιατι ειμαστε off topic.
     

  3. 29-08-09 02:00 #33
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον δεν προσεξες τα bold.
    Τεσπα, αστο γιατι ειμαστε off topic.
    Την πρόσεξα ... αλλά τι να σου πω ..

    Αθλητές όποιουδήποτε άλλου αθλήματος πρέπει να παίρνου τόσο ... σύμφωνα με αυτό τον τύπο .. οι αθλητές του ΒΒ δομούν το σώμα τους .. λογικά δεν είνα ινα χρειάζονται και παραπάνω ? Ελπίζω να κατάλαβες ..
     

  4. 29-08-09 17:30 #34
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    top 1 being?
    Aπό τους εμπορικους λιποδιαλυτες ,μακραν το Stack II της Mdouble you ,με εφεδρίνη όμως,δεν κυκλοφορουν πια,αλλά ήταν αρκετά δυνατοί,καναν πολύ δουλεια,ακομα και σε επίπεδα ενεργειας ήταν φανταστικοι....όπως καταλαβένετε η εφε ήταν που έκανε την διαφορα σε συγκριση με τους τωρινους εμπορικους...
    Πίναν και μερικοι συμπαίκτες μου στην ποδοσφαιρικη ομάδα για να τους βγαινει ευκολα η προετοιμασία,δεν είχαν πρόβλημα λίπους αλλά τους τσίτωνε και βγαζαν εύκοαλ την προπονηση και αυτό τους άρεσε,εγω εκεινη την περίοδο πηγαινα γυμναστηριο και μετα από 1,5 ώρα έκανα καθημερινη προετοιμασία σε ομαδα ποδοσφαίρου(ερασιτεχνικη).
     

  5. 02-09-09 16:33 #35
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Talking Τα παρακάτω βότανα έχουν λιποδιαλυτική δράση ?
    Alfalfa,Kelp,Ginseng,Sarsaparilla,Saw Palmetto,Goggul,Lecithin,Licorice Root,Sesamin Oil . Έχει κάποιο βότανο από αυτά λιποδιαλυτικές - θερμογενετικές ιδιότητες εκτός από τονοτικές-διεγερτικές ? Έχω ψάξει και έχω διαβάσει γαι όλα αυτά αλλά δεν έχω βρει παρόλα αυτά πολλά άρθρα-έρευνες στα ελληνικά(γιατί ιατρικοί όροι και τέτοια έχουν κάποια δυσκολία όσο καλός και να σαι..) .
    Αν έχετε να παραθέσετε κάποια σχετική έρευνα το παραμικρό έστω κα το εκτιμούσα ...κατά προτίμηση στα ελληνικά !
    Ευχαριστώ !
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  6. 02-09-09 20:13 #36
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Alfalfa,Kelp,Ginseng,Sarsaparilla,Saw Palmetto,Goggul,Lecithin,Licorice Root,Sesamin Oil . Έχει κάποιο βότανο από αυτά λιποδιαλυτικές - θερμογενετικές ιδιότητες εκτός από τονοτικές-διεγερτικές ? Έχω ψάξει και έχω διαβάσει γαι όλα αυτά αλλά δεν έχω βρει παρόλα αυτά πολλά άρθρα-έρευνες στα ελληνικά(γιατί ιατρικοί όροι και τέτοια έχουν κάποια δυσκολία όσο καλός και να σαι..) .
    Αν έχετε να παραθέσετε κάποια σχετική έρευνα το παραμικρό έστω κα το εκτιμούσα ...κατά προτίμηση στα ελληνικά !
    Ευχαριστώ !
    ]Alfalfa, Όχι
    Kelp, Όχι εκτός και αν πάσχεις από υποθεορηδισμό συνδεόμενο με έλλειψη ιωδίου
    Ginseng, όχι
    Sarsaparilla, όχι
    Saw Palmetto,όχι
    Goggul ΟΧΙ-stay away
    ,Lecithin οχι
    ,Licorice Root,ΟΧΙ-stay away
    Sesamin Oil ναι
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  7. 02-09-09 20:18 #37
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Alfalfa,Kelp,Ginseng,Sarsaparilla,Saw Palmetto,Goggul,Lecithin,Licorice Root,Sesamin Oil . Έχει κάποιο βότανο από αυτά λιποδιαλυτικές - θερμογενετικές ιδιότητες εκτός από τονοτικές-διεγερτικές ? Έχω ψάξει και έχω διαβάσει γαι όλα αυτά αλλά δεν έχω βρει παρόλα αυτά πολλά άρθρα-έρευνες στα ελληνικά(γιατί ιατρικοί όροι και τέτοια έχουν κάποια δυσκολία όσο καλός και να σαι..) .
    Αν έχετε να παραθέσετε κάποια σχετική έρευνα το παραμικρό έστω κα το εκτιμούσα ...κατά προτίμηση στα ελληνικά !
    Ευχαριστώ !
    Θα σου απαντησω εμπειρικα για μερικα που γνωριζω:lecithin,seasamin oil(σησαμελαιο στα Ελληνικα) βοηθανε εμμεσα στην απωλεια βαρους,το ginseng ειναι μια κινεζικη ριζα που εχει κυριος τονωτικες ιδιοτητες και βοηθαει στην λιμπιντο,to alfa alfa ειναι τονωτικοι σποροι χρησιμοποιονται κυριος στην ομοιοπαθητικη,το saw palmetto ειναι βοτανο που βοηθαει στην καλη λειτουργεια του προστατη, το περνουν κυριος ατομα μεγαλης ηλικιας και ατομα που χρησιμοποιουν στεροιδη γιατι γινεται υπερπλασια προστατη με την χρηση τους και αυτο βοηθαει.
    Το Licorice Root χρησιμοποιείται συχνά για την αντιμετώπιση ελκών, για το βήχα και για βρογχικούς σπασμούς. Στην κινέζικη ιατρική θεωρείται επίσης τονωτικό βότανο. Έχει αντιαλλεργικές, αντιφλεγμονώδεις, αντιβακτηριακές και ιδιότητες κατά των ιών.
    Το goggul ειναι ινδικο βοτανο που βοηθαει στην υπερταση,στην απωλεια βαρους,στις αρθρωσεις και στο δερμα.
    Η Sarsaparilla παράγεται από τη ρίζα του φυτού Smilax officinalis. Ως ομοιοπαθητικό φάρμακο σχετίζεται έντονα με το ουροποιητικό σύστημα, και το δέρμα.
    Aυτα τα ολιγα,ελπιζω να πηρες μια ιδεα.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

     

  8. 02-09-09 20:30 #38
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    ]Alfalfa, Όχι
    Kelp, Όχι εκτός και αν πάσχεις από υποθεορηδισμό συνδεόμενο με έλλειψη ιωδίου
    Ginseng, όχι
    Sarsaparilla, όχι
    Saw Palmetto,όχι
    Goggul ΟΧΙ-stay away
    ,Lecithin οχι
    ,Licorice Root,ΟΧΙ-stay away
    Sesamin Oil ναι
    Η Λεκιθινη αποτελεί φυσικό γαλακτωματοποιητή που διαλύει τα λίπη. Αποτελεσματικό για κάθε δίαιτα. Αποτρέπει τη συσσώρευση της χοληστερίνης στις αρτηρίες, διευκολύνει την κυκλοφορία.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

     

  9. 02-09-09 20:54 #39
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flexakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποτελεσματικό για κάθε δίαιτα.
    Δεν. Η λεκιθίνη έχει μια πολύ μικρή θετική επίδραση στο λιπιδαιμικό προφίλ αλλά ως εκεί. Τα υπόλοιπα που ακούγονται είναι ιστορίες για να βγάζουν λεφτά εγώ και οι όμοιοι μου(στους φαρμακοποιούς αναφέρομαι)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 02-09-09 στις 21:21
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  10. 02-09-09 21:12 #40
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flexakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Λεκιθινη αποτελεί φυσικό γαλακτωματοποιητή που διαλύει τα λίπη.
    Τα "διαλύει"(γαλακτωματοποιεί είναι ο σωστός όρος) στο έντερο επιτρέποντας την καλύτερη απορρόφηση τους.
    Το λίπος που είναι αποθηκευμένο στον αδιπικό ιστό δεν το κάνει τίποτα
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  11. 02-09-09 21:33 #41
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Με λιγα λογια βοηθα την διαλυση των λιπαρων ουσιων ως μερος της πεψης, και οχι το λιπος του σωματος?
     

  12. 02-09-09 21:37 #42
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λιγα λογια βοηθα την διαλυση των λιπαρων ουσιων ως μερος της πεψης, και οχι το λιπος του σωματος?
    Yep
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
     

  13. 02-09-09 22:55 #43
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Wink
    Flexaki και Bane σας ευχαριστώ που μου τα εξηγήσατε γιατί δεν βρήκα ξεκάθαρες απαντήσεις ! Μόνο 2 άτομα ? Οι άλλοι τι κάνετε ρε μούτρα ? χαχα !

    Και πάλι ευχαριστώ παλικάρια !
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  14. 03-09-09 14:59 #44
    Προεπιλογή
    Βασικα και απο το sesamin μην περιμενεις θαυματα. Περισσοτερη δουλεια κανει στην αποτροπή συσώρευσης λιπους παρα στην καυση του ηδη υπάρχοντος. Ειναι εξαιρετικο δε στην ρυθμιση της χοληστερίνης
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
     

  15. 03-09-09 15:16 #45
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Οπου sesamin oil= σουσαμελαιο?
     

Σελίδα 3 από 120 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία