Θέμα: ΓΛΥΚΑ

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 102 από 102
  1. 26-04-11 23:09 #91
    Προεπιλογή
    δεν βλέπω τον λόγο να σε αηδιάζει η παρασκευή του ζελέ. Η ίδια ουσία χρησιμοποιείται στα φάρμακα, ως γλυκό θα μας πειράξει? Βρε ορμάτεεεεεε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-04-11 23:37 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://astroforum.gr/forum/viewtopic...5716e0806e7251

    απλα διαβασε φιλε μου.Και οντως ισχυουν...ε οσο να ναι συχαθικα
    Αν όντως ισχύει...
    έτρωγα μια στο τόσο,
    τώρα δεν τρώω καλύτερα τα πόδια μου!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-04-11 23:39 #93
    Προεπιλογή
    Σήμερα πήρα το ζελεδάκι της "Γιώτης" Sweet and Balance.
    Οι εντυπώσεις είναι... super.
    Ολόκληρο το φακελάκι (που είναι υποτίθεται για 6 μερίδες) έχει 60 θερμίδες.
    Το χωρίζεις σε 2 μέρη (απο 300 ml ουσιαστικά) και παίρνεις μόλις 30 θερμίδες. Η γεύση είναι καταπληκτική και σου καλύπτει και την ανάγκη για γλυκό άμεσα και "ανώδυνα".
    Το προτείνω ανεπιφύλακτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-04-11 14:48 #94
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήρα το ζελεδάκι της "Γιώτης" Sweet and Balance.
    Οι εντυπώσεις είναι... super.
    Ολόκληρο το φακελάκι (που είναι υποτίθεται για 6 μερίδες) έχει 60 θερμίδες.
    Το χωρίζεις σε 2 μέρη (απο 300 ml ουσιαστικά) και παίρνεις μόλις 30 θερμίδες. Η γεύση είναι καταπληκτική και σου καλύπτει και την ανάγκη για γλυκό άμεσα και "ανώδυνα".
    Το προτείνω ανεπιφύλακτα
    Πολύ καλό όντως... αλλά εμενα δε μαρέσει με τίποτα το ζελέ! Μόνο ανακατεμένο με γιαούρτι και είναι σουπερ!
    Δοκίμασε να βάλεις ένα γιαούρτι στο ένα φακελάκι μόλις κρυώσει, αλλά πριν πήξει. Ανακάτεψε καλά και βάλε στο ψυγείο... Τέλεια γεύση!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-04-11 14:51 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλό όντως... αλλά εμενα δε μαρέσει με τίποτα το ζελέ! Μόνο ανακατεμένο με γιαούρτι και είναι σουπερ!
    Δοκίμασε να βάλεις ένα γιαούρτι στο ένα φακελάκι μόλις κρυώσει, αλλά πριν πήξει. Ανακάτεψε καλά και βάλε στο ψυγείο... Τέλεια γεύση!
    Εχω παθει πλακα με το total 2%.. Αφου σκεφτομαι να παρω 1κιλο και να cheatαρω με το γιαουρτι μονο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-04-11 15:17 #96
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω παθει πλακα με το total 2%.. Αφου σκεφτομαι να παρω 1κιλο και να cheatαρω με το γιαουρτι μονο
    Δικός μου είσαι εσύ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-04-11 15:50 #97
    Προεπιλογή
    Πηγα σε ενα παρτι χθες και εξολοθρευσα κατι παγωτινια και κωκακια

    Δεν με χαλασε
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-04-11 16:07 #98
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    μιλαμε αυτες τις 2 βδομαδες εφαγα οσα γλυκα εφαγα τα δυο τελευταια χρονια


    κατι γλυκα σε σχημα εντομου με γεμιση κρεμα φραουλα,οπως του kiss,τα τσακισα,ετρωγα και στον υπνο μου

    πριν απ αυτο η τελευταια φορα που θυμαμαι να εφαγα γλυκο ειναι το δεκεμβριο του 2009
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-04-11 17:38 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικός μου είσαι εσύ...
    Μέχρι τώρα είχα δοκιμάσει μόνο το Noynoy classic 2%. Πλέον περιμένω πως και πως να ερθει το βράδυ να φάω 1-2 κυπελακια τοταλ! Πολυ μπροστά γιαούρτι (και 10gr πρωτ. /100gr)

    Κάτι που είχα φτιάξει σα γλυκο , είχα πάρει λευκή κουβερτουρα nestle την είχα λιωσει στο μικροκυματων, μετα την αλοιψα σε φράουλες (με κουταλι αλλιώς χαλάει και η φράουλα και πηζει το μίγμα εύκολα αν μπει κάτι κρυο μέσα) και πασπαλισα απο πάνω με τριμμενο μπισκοτο Oreo. Είχε βγει θυμάμαι πολυ Καλο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannistzn : 29-04-11 στις 17:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-04-11 20:49 #100
    Προεπιλογή
    Εγω τρελαινομουν για τα γλυκα. Τωρα οχι. In fact, δεν με νοιαζει το λιπος. Παντως, εχω παρατηρησει οτι οταν τρωω γλυκα, γεμιζουν οι μυς μου με θερμιδες, ρεει το αιμα καλυτερα και ξερετε...πραγματικα νιωθω ενα γεμισμα στους μυς(αλλο που δεν θα ηθελα, ειμαι 12 μηνες το χρονο σε φαση ογκου). Τωρα πια ομως που δεν τρωω γλυκα, (για πολλους λογους, γιατι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα πραγματα για τη ζαχαρη) δυσκολευομαι να βρω κατι να αντικαταστησει τις θερμιδες που μπορει να προσφερει ενα απλο σοκολατακι max perry. Καμια ενναλακτικη ιδεα, υγειινη, και οχι σε συμπληρωμα, υπαρχει???
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-04-11 20:54 #101
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τρελαινομουν για τα γλυκα. Τωρα οχι. In fact, δεν με νοιαζει το λιπος. Παντως, εχω παρατηρησει οτι οταν τρωω γλυκα, γεμιζουν οι μυς μου με θερμιδες, ρεει το αιμα καλυτερα και ξερετε...πραγματικα νιωθω ενα γεμισμα στους μυς(αλλο που δεν θα ηθελα, ειμαι 12 μηνες το χρονο σε φαση ογκου). Τωρα πια ομως που δεν τρωω γλυκα, (για πολλους λογους, γιατι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα πραγματα για τη ζαχαρη) δυσκολευομαι να βρω κατι να αντικαταστησει τις θερμιδες που μπορει να προσφερει ενα απλο σοκολατακι max perry. Καμια ενναλακτικη ιδεα, υγειινη, και οχι σε συμπληρωμα, υπαρχει???
    μια
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-04-11 22:27 #102
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oh god damn it, αυτό το thread ανοίγει την όρεξη....

    Από γλυκά, όταν και όποτε, αυτό που έχει τον κυρίαρχο ρόλο τον τελευταίο μήνα είναι τα τρίγωνα πανοράματος, και τα millefeuille.

    Ειδικά τα μιλφεϊγ, τα συνδυάζω και με ένα μικρό ποτηράκι grand marnier.
    +1000 τρέλα τρέλα
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567