Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 247 από 247
  1. 06-07-10 13:53 #241
    Προεπιλογή
    Αύτο όμως, δε δημιουργεί θέμα στην όλη διαδικασία; Και όταν λες φαγητό, εννοείς κάτι ελαφρύ, όπως γιαούρτι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-07-10 15:06 #242
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blackie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύτο όμως, δε δημιουργεί θέμα στην όλη διαδικασία; Και όταν λες φαγητό, εννοείς κάτι ελαφρύ, όπως γιαούρτι;
    Τι εννοείς θέμα στην όλη διαδικασία? Τι θέμα να δημιουργεί?

    Όταν λέω φαγητό εννοώ ανάλογα με τις ανάγκες της εκάστοτε στιγμής...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-07-10 19:40 #243
    Προεπιλογή
    Δεν είναι και ότι καλύτερο να φας 150 γρ. μοσχαριού, για παράδειγμα, εν ώρα ύπνου... Απ'αυτήν την έννοια! Κοινώς, κάτι χαμηλό σε υδατάνθρακες, αλλά συνάμα εύπεπτο!

    ΥΓ: Για όποιον θέλει και μπορεί βεβαίως να πει τις απόψεις του, έχω ανανεώσει τη διατροφή μου, στο σχετικό θέμα μου στην κατηγορία "Διατροφή".
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blackie : 06-07-10 στις 19:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-07-10 21:00 #244
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blackie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι και ότι καλύτερο να φας 150 γρ. μοσχαριού, για παράδειγμα, εν ώρα ύπνου... Απ'αυτήν την έννοια! Κοινώς, κάτι χαμηλό σε υδατάνθρακες, αλλά συνάμα εύπεπτο!

    ΥΓ: Για όποιον θέλει και μπορεί βεβαίως να πει τις απόψεις του, έχω ανανεώσει τη διατροφή μου, στο σχετικό θέμα μου στην κατηγορία "Διατροφή".
    Γιατί δεν είναι? Εννοείς πως δε μπορείς? Γιατί κακό δε θα σου κάνει...
    Το μοσχάρι πως ακριβώς σχετίζεται με τους υδατάνθρακες? Γιατί, όταν κοιμάσαι δε χρειάζεσαι ενέργεια?

    Το "σωστό" είναι να κοιμάσαι λιγότερο.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-07-10 22:01 #245
    Προεπιλογή
    Το μοσχάρι δεν έχει υδατάνθρακες, αλλά είναι βαριά τροφή... Δε θα αργήσει λογικά να γίνει η πέψη; Γενικά, κάτι το οποίο δεν έχει ή έχει λίγους υδατάνθρακες, αλλά να μην κάνεις σβούρες στο κρεβάτι!

    Βάσει επιστημονικών μετρήσεων, πρέπει να κοιμόμαστε 6-10 ώρες, όχι παρακάτω ή παραπάνω, γιατί παραμονεύουν κίνδυνοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-07-10 03:08 #246
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blackie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μοσχάρι δεν έχει υδατάνθρακες, αλλά είναι βαριά τροφή... Δε θα αργήσει λογικά να γίνει η πέψη; Γενικά, κάτι το οποίο δεν έχει ή έχει λίγους υδατάνθρακες, αλλά να μην κάνεις σβούρες στο κρεβάτι!

    Βάσει επιστημονικών μετρήσεων, πρέπει να κοιμόμαστε 6-10 ώρες, όχι παρακάτω ή παραπάνω, γιατί παραμονεύουν κίνδυνοι.
    Θα αργήσει...ακριβώς αυτό που θέλουμε όταν κοιμόμαστε δηλαδη! Φάε κρέας με σαλάτα, γιαούρτι με καρύδια/αμύγδαλα, φυστικοβούτηρο...

    Να ξέρεις ότι το αθλημα που αποφάσισες να ακολουθήσεις πολύ συχνά ερχεται σε αντίθεση με πολλές επιστημονικές μετρήσεις. Αυτές είναι για το μέσο άνθρωπο. Επίσης 6-10 ώρες είναι κάπως μεγάλο το ευρος δε νομίζεις? Έχεις επιλογές δηλαδή. Κοιμήσου 7-8 ώρες το πολύ και είσαι καλυμμένος. Επίσης μπορείς να το σπάσεις. Κοιμήσου 6-7 ώρες το βράδυ και 1-2 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας(αφού φας). Οι 12 πάντως είναι πολλές...δε γίνεται τη μισή μέρα να μην τρως....
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-07-10 04:49 #247
    Προεπιλογή
    Δεν είπα πως είναι σωστό γενικά να κοιμάσαι 12 ώρες, δεν το συνηθίζω, απλά πρέπει να κοιμόμαστε κατά μ.ο. 8 ώρες... Τέλοσπαντων, μου λύθηκαν οι απορίες!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617