Σελίδα 78 από 95 ΠρώτηΠρώτη ... 2868767778798088 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.156 έως 1.170 από 1418
  1. 07-01-14 10:49 #1156
    Προεπιλογή
    Απο σοκολατο-γευση ποια μου προτεινετε να χτυπησω στην Οn ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-01-14 22:12 #1157
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Μετα από 3 μηνες ξαναγυρισα στην παλια μου αγαπημενη μιας και ειχα κολησει τοσο καιρο με την combat Powder,γιατι αλλαζω κάθε 3 μηνες πρωτεινη δεν περνω ποτε συνεχομενα την ιδια όπως εχω πει ξανα για να μην συνηθιζει ο οργανισμος αλλα και για να μην βαριέμαι,κατι σαν να πηγαίνεις δηλαδή συνεχεια με την ιδια γυναικα καλη είναι και η αλλαγη...τελος παντον την χτυπησα σε γευση μπανανα μιας και η αγαπημενη μου γευση της gold Standard είναι η extreme milk και ειχε τελειωσει.....Kαλα αυτό το κουτι της ποτε δεν θα το συνηθισω πανασχημο,,,,,,Παντος καμια σχεση με την αμερικανικη εκδοση η οποια είναι πιο εμφανισημη,πιο μεγαλο και φουσκωμενο το κουτι της για οσους ξερουν.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη totis : 14-01-14 στις 22:15
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-01-14 00:50 #1158
    Το avatar του χρήστη and345

    Εγγραφή
    17-03-2013
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    απορω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να βρουμε milk chocolate.... απο την στιγμη που ενα πολυ μεγαλο ποσοστο λεει οτι ειναι αυτη η καλυτερη γευση (και εγω μεσα)
    γιατι δεν κανουν μεγαλο στοκ με αυτη τη γευση? πολλες φορες εχω παρει απο αλλη εταιρια γιατι η double rich chocolate ειναι λιγο χαλι, γιατι αυτο που κανει ειναι να δινει "μια πινελια" γευσης στο νερο.... ε δεν ειναι οτι καλυτερο.
    Το Σήμερα είναι το τέλος του Χθες και η αρχή του Αύριο... ΧθεΣήμερΑύριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-14 01:31 #1159
    Προεπιλογή banana
    Αν καίγεσαι να παίρνεις από xtr τότε όντως έχεις θέμα γιατί δεν έχουν. Αλλού όμως μπορείς να βρεις...
    Τα χρυσά σλόγκαν των σωστών έλλήνων Bodybuilders:
    - " Όποιος έχει πιό ωραίο σώμα από εμένα, παίρνει αναβολικά και δε θα του σηκώνεται σε 3 χρόνια."
    - " Παίρνεις πρωτείνη? Εχω είμαι φυσικός, ρε φίλε."
    - " Ποιά πόδια ρε φίλε, τί να τα κάνεις τα πόδια..? Παίξε ώμους!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-01-14 09:44 #1160
    Το avatar του χρήστη and345

    Εγγραφή
    17-03-2013
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    το χτρ το εχω οπως ακριβως και ολα τα ιντερνετικα σαητ.
    ψωνιζω καθε φορα εκει που υπαρχει καλυτερη τιμη
    οσο για την γευση που ανεφερα την ειχα βρει σε ενα ελληνικο σαητ αλλα σε τιμη 60ε. οκ... αμα ειναι ετσι δινω αλλα 10 και παιρνω iso 100
    αμα ξερεις εσυ καποιο μαγαζι, στειλε ινμποξ
    Το Σήμερα είναι το τέλος του Χθες και η αρχή του Αύριο... ΧθεΣήμερΑύριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-01-14 17:38 #1161
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastasisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω την χρησιμοποιησα σε περιοδο γραμμωσης και ενω ειχα κοψει ολα τα αλλα συμπληρωματα εκτος φυσικα των βιταμινων.Ενω περιμενα η αποδοση μου να πεσει παρα πολυ ειδικα λογο του οτι ειχα σταματησει την κρεατινη αλλα και τους υδατανθρακες ακομα και στο μεταπροπονητικο ροφημα τα επιπεδα μου οσο αφορα την μυικοτητα και τα κιλα που εκανα παρεμιναν σε ικανοποιητικα δεδομενα.Επισης καταφερα να διωξω και αρκετο λιπος απο επανω μου χωρις την χρηση καποιου λιποδιαλιτικου περαν της καρνιτινης πριν απο το τρεξιμο το πρωι.Οσον αφορα το θεμα της γευσης για μενα δεν εχει σημασια απο την στιγμη που εχω την δυνατοτητα με 1 ροφημα να καλυπτω 24γρ πρωτεινης χωρις να παιρνω υδατανθρακες,για καποιους αλλους ομως μπορει να εχει.Επειδη λοιπον εμεινα ικανοποιημενος απο τα αποτελεσμα της αποφασισα να την συνεχισω και σε περιοδο ογκου.Ο λογος που την αλλαξα ειναι πολυ απλα το οτι πιστευω πως οταν κατι το περνουμε συνεχεια μετα απο λιγο σταματα να εχει επιδραση επανω μας.

    Υ.Γ.Gasturb τα ειπες πολυ σωστα πριν απλα πιστευω οτι η 1η κινηση που κανει καποιος οταν ερευνα καπιο προιον ειναι να τσεκαρει τα θρεπτικα του συστατικα οποτε το θεωρησα περιττο οτιδηποτε περα του να αναφερω απλα την δικια μου πρωσοπικη διαπιστωση απο τη χρηση του.

    Υ.Γ.Δωστε λιγη σημασια σε αυτα που λεει ο Gast.Eχουν υπαρξει και αλλα topic για αυτο το προιον. . .
    να ρωτισο κατι η συγκεκριμενη πρωτεινη λειτουργει και σαν λιποδιαλητης ?????γιατι εχω την συγκεκρημενη και τιν περνω καμποσο καιρο και εχω παρατηρηση μειωση στο βαρος.........
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-14 06:37 #1162
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο varvatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ρωτισο κατι η συγκεκριμενη πρωτεινη λειτουργει και σαν λιποδιαλητης ?????γιατι εχω την συγκεκρημενη και τιν περνω καμποσο καιρο και εχω παρατηρηση μειωση στο βαρος.........
    Όταν κάνεις 6 γεύματα/ημέρα (κατάλληλα για γράμμωση),τότε δημιουργείται στο σώμα ένα ευνοϊκό περιβάλλον για απώλεια λίπους (αυξάνεται ο μεταβολισμός). Τα περισσότερα γεύματα πρέπει να είναι από στερεή τροφή και τα λιγότερα (ή όσο το δυνατόν λιγότερα) από συμπλήρωμα. -Εδώ ταιριάζει το "δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις"
    Όσο λιγότερο συχνά τρως (πχ 1-2 γεύματα είτε μικρά είτε μεγάλα),τόσο επιβραδύνεται ο μεταβολισμός. Η συγκεκριμένη δεν διαφέρει σε κάτι από αντίστοιχα blend αξιόπιστων εταιριών. Πάραυτα είναι μια πολύ καλή επιλογή για whey,αλλά ακριβή,τουλάχιστον για μένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 24-01-14 στις 06:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-01-14 13:16 #1163
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνεις 6 γεύματα/ημέρα (κατάλληλα για γράμμωση),τότε δημιουργείται στο σώμα ένα ευνοϊκό περιβάλλον για απώλεια λίπους (αυξάνεται ο μεταβολισμός).
    ......
    Όσο λιγότερο συχνά τρως (πχ 1-2 γεύματα είτε μικρά είτε μεγάλα),τόσο επιβραδύνεται ο μεταβολισμός.
    αυτο δεν ισχυει...
    υπαρχουν κανα 2-3 thread πανω στο θεμα αυτο με αρκετες μελετες ,κ αρθρα..
    επιγραμματικα ενα μικρο γευμα 350 θερμιδων ο οργανισμος να το χωνεψει σε μικροτερο χρονο απο ενα γευμα 700 θερμιδων..αυτο δεν "ριχνει" καπου τον μεταβολισμο..περισοτερα εδω κ εδω..αν κ υπαρχουν αρκετα ακομα να ψαξει κανεις,οπως κ τα θεματα στο φορουμ αυτο που προανεφερα.


    εδω ο φιλος απλα επειδη κανει κ ασκηση μαλλον εχει μπει το σωμα του σε μια διαδικασια recomp. το απεδωσε στην πρωτεινη αυτη..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beefmeup : 24-01-14 στις 13:21
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-01-14 15:44 #1164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο δεν ισχυει...
    υπαρχουν κανα 2-3 thread πανω στο θεμα αυτο με αρκετες μελετες ,κ αρθρα..
    επιγραμματικα ενα μικρο γευμα 350 θερμιδων ο οργανισμος να το χωνεψει σε μικροτερο χρονο απο ενα γευμα 700 θερμιδων..αυτο δεν "ριχνει" καπου τον μεταβολισμο..περισοτερα εδω κ εδω..αν κ υπαρχουν αρκετα ακομα να ψαξει κανεις,οπως κ τα θεματα στο φορουμ αυτο που προανεφερα.


    εδω ο φιλος απλα επειδη κανει κ ασκηση μαλλον εχει μπει το σωμα του σε μια διαδικασια recomp. το απεδωσε στην πρωτεινη αυτη..
    τι ειναι το recomp????
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-01-14 15:52 #1165
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    body recomposition.
    μπακαλιστικα οταν χανεις λιπος αλλα αυξανεις μυικο ιστο..
    δεν ξερω βεβαια αν γινεται αυτο στην περιπτωση σου γιαυτο εγραψα "μαλλον" απο πανω,επειδη εχει κ αλλες προυποθεσεις αυτο..
    αλλα αν δεν γινεται αυτο,απλα εχεις μειωσει τις ποσοτητες που τρως η ενδεχομενως η ασκηση σε βοηθαει να χασεις βαρος,η και τα 2 αυτα μαζι..
    υποθετωντας οτι χανεις λιπος δλδ,κ οχι μυς..
    οπως κ να χει η σκονη αυτη αμμεσα δεν μπορει να λειτουργησει σαν λιποδιαλυτης οπως το ρωτας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-01-14 18:25 #1166
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    beef,αναφέρθηκα σε γεύματα γράμμωσης 6/ημέρα. Όχι σε απλά γεύματα που μπορεί να περιέχουν οτιδήποτε. Και οι μελέτες δεν απευθύνονται σε αθλητές ούτε σε γεύματα συγκεκριμένου τύπου. Και εννοώντας γεύματα για γράμμωση,είναι σα να λέω έμμεσα στο φίλο,να ψάξει και να ασχοληθεί μόνος του στο τι σημαίνει "γεύμα γράμμωσης". Προφανώς όλα αυτά (είδος γεύματος,θερμίδες,συχνότητα και προπόνηση) δρουν συνεργικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-01-14 19:49 #1167
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχει γευμα γραμμωσης Ιωνα. Υπαρχουν θερμιδες γραμμωσης και θερμιδες ογκου. Σαφως τρωγοντας καθαρα ειναι δυσκολο να μαζεψεις θερμιδες αρα αυτοματα το αποκαλουμε γραμμωση!Οπως και τρωγοντας ελεγχομενες θερμιδες απο cheeseburger μπορεις να γραμμωσεις!

    Αλλοι γραμμωνουνε με 1 γευμα και αλλοι με 8. Αυτο καθοριζεται απο την δουλεια , τον ελευθερο χρονο και πολλους αλλους παραγωντες.

    Εγω προτιμω τα 2 τωρα τον χειμωνα αλλα θα κανω και παραπανω αν χρειαστει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-01-14 22:27 #1168
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει γευμα γραμμωσης Ιωνα. Υπαρχουν θερμιδες γραμμωσης και θερμιδες ογκου. Σαφως τρωγοντας καθαρα ειναι δυσκολο να μαζεψεις θερμιδες αρα αυτοματα το αποκαλουμε γραμμωση!Οπως και τρωγοντας ελεγχομενες θερμιδες απο cheeseburger μπορεις να γραμμωσεις!

    Αλλοι γραμμωνουνε με 1 γευμα και αλλοι με 8. Αυτο καθοριζεται απο την δουλεια , τον ελευθερο χρονο και πολλους αλλους παραγωντες.

    Εγω προτιμω τα 2 τωρα τον χειμωνα αλλα θα κανω και παραπανω αν χρειαστει!
    Το συζητάμε εκτενώς αυτό εδω.

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...541#post770541
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-01-14 23:08 #1169
    Προεπιλογή WP8 Myobolic
    καλησπερα σε ολους!!!
    Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας για αυτην την πρωτεινη!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-01-14 22:40 #1170
    Προεπιλογή
    1 scoop μετα την προπονηση απο την συγκεκριμενη ειναι καλα η θελει παρα πανο????
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 78 από 95 ΠρώτηΠρώτη ... 2868767778798088 ... ΤελευταίαΤελευταία