Σελίδα 136 από 136 ΠρώτηΠρώτη ... 3686126134135136
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.026 έως 2.034 από 2034
  1. 28-03-18 17:49 #2026
    Προεπιλογή
    γεια σας...
    παντα ετρωγα τζανκ φουντ αλλα τα τελευταια 2μιση με 3 χρονια το ξεφτυλισα..
    τον τελευταιο χρονο ετρωγα σχεδον 15 πιτες την εβδομαδα 2-3 πιτσες..ζαμπονοτυροπιτες-πεινιρλι τα πρωινα....κλαμπ σαντουιτσ..κρεπες βαφλες μετα απο τα πιτογυρα....τονους κοκακολα και κετσαπ και σοσ...κοντοσουβλια κοκορετσια...τηγανιτα..καρμποναρες....τα πανταααα και παρα πολυ αλκοολ.....και ειχα φτασει 92 κιλα με 1.80 υψος...ε πριν 2 μηνες επεσαν στα χερια μου και ποσες κουτες κιντερ μπουενο..με αποτελεσμα να τρωω ολη αυτη την σαβουρα καθε μερα και περιπου 8-10 κιντερ μπουενο το αποτελεςσμα ηταν να παω 98 κιλα...και να αποφασισω να κανω διαιτα και γυμναστηριο...

    το θεμα μου τωρα ειναι....εφτιαξα διατροφη..κανω τζιμ και κολυμβητηριο 6 φορες την εβδομαδα και εφτασα 90 κιλα και εχω δει τεραστιες διαφορες στο σωμα μου μεσα σ ενα μηνα.. και θελω να συνεχισω το γυμν και να φταιξω ενα ωραιο σωμα..


    γραφω εδω γιατι θελω να μαθω αν μπορω να κανω ενα τσιτ μιλ την εβδομαδα? να πω οτι θελω να χασω ακομα 10-14 κιλα.... δεν θελω κατι φοβερο τσιτ μιλ..αντι να τρωω το γευμα 4 και γευμα5 να το αλλαζω με δυο πιτογυρα π.χ
    τι λετε θα μ χαλασει τον μεταβολισμο?θα αργησω να χασω το λιπος?

    οπως καταλαινετε για ψυχολογικους λογους κυριως το θελω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-03-18 18:07 #2027
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    προφανώς με ένα τσιτ μιλ την εβδομάδα αν είσαι σωστός σε όλη την εβδομάδα δεν θα έχεις θεμα.Αν θες να βάλεις κάποιο όριο μπορείς απλά να μην φας ότι υπάρχει και δεν υπάρχει,δηλαδή να φς και πιτσα,και χοτ ντογκ και γλυκο και και...διαλεξε ένα γευμα,πιτσα,σουβλακι,γλυκο και φάτω...αν κινηθείς έτσι δε θα σε πειράξει...αν πάλι φοβάσαι τόσο πολύ μπορείς να μειώσεις τις θερμίδες απο τα προηγούμενα γευματα και κυρίως τον υδατάνθρακα.Αν δηλαδή πρόκειται να φας πιτσα μπορείς να φροντίσεις στα προηγούμενα γευματα να έχει κυρίως πρωτείνη και φιτικες ίννες
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-03-18 18:13 #2028
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς με ένα τσιτ μιλ την εβδομάδα αν είσαι σωστός σε όλη την εβδομάδα δεν θα έχεις θεμα.Αν θες να βάλεις κάποιο όριο μπορείς απλά να μην φας ότι υπάρχει και δεν υπάρχει,δηλαδή να φς και πιτσα,και χοτ ντογκ και γλυκο και και...διαλεξε ένα γευμα,πιτσα,σουβλακι,γλυκο και φάτω...αν κινηθείς έτσι δε θα σε πειράξει...αν πάλι φοβάσαι τόσο πολύ μπορείς να μειώσεις τις θερμίδες απο τα προηγούμενα γευματα και κυρίως τον υδατάνθρακα.Αν δηλαδή πρόκειται να φας πιτσα μπορείς να φροντίσεις στα προηγούμενα γευματα να έχει κυρίως πρωτείνη και φιτικες ίννες

    δλδ μια μερα αν θελω να φαω δυο πιτες θα βγαλω π.χ τις πατατες απο το μεσημερι...και το γευμα 4 το κρεας δλδ και το γευμα 5 ε?
    ωραια...
    πειραζει ομως που ειμαι σε κατατσταση διαιτας?>

    ευχαριστω για την απαντηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-03-18 18:19 #2029
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pao1908 Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΓΕυμα1
    γαλα 2% 250μλ+40γρμ βρωμη+250μλ χυμος πορτοκαλι(λιπη 7.7-υδατα-52,75-πρωτε12,6 και θερμιδεσ 355)

    γευμα2
    μπανα150 γρμ+1 αυγο+2 ασπραδια( λιπη 6--υδατα 36--πρωτειν15,2 και θερμιδεσ 247)

    γευμα 3
    250γρμ κοτοπουλο+250 γρμ πατατα η 50 γρμ μπασματι ρυζι+σαλατα( λιπη 24,5----υαδατα53--πρωτ 80 και θερμδ 715)

    γευμα 4
    300 γμρ χοιρινο η μοσχαρι η μπιφτεκι+σαλατα εαν θελω( λιπη 42--πρωτ 81 και θερμ 720)

    γευμα 5
    γιαουρτι 0% βιταλαιν με φρουτα ( υδατα 15,4--9,8 πρωτ και 106 θεμρδ)

    Συνολο θερμιδες 2150
    πρωτεινη 198
    υδατανθρα 157
    λιπη 78

    λοιπον αυτη ειναι η διατροφη μου...πως σας φαινεται? θα χασω λιπος και κιλα? επισης να πω οτι γυμναζομαι 5-6 φορες την εβδομαδα 4 γυμναστηριο και 2 κολυμπι
    τωρα που σας γραφω ειμ,αι 91 κιλα
    βγάλε τα 250 γραμμάρια πατάτες ή ρύζι απο το γευμα 3...στο γευμα 4 βάλε ασπραδια αυγών και σαλάτα αντι για χοιρινο ή μοσχαρι...βγαλε και το τελευταιο γευμα μιας και θα κανεις το τσιτ αν το κανεις βραδυ και είσαι έτιμος...αυτο μονο για τις μερες που εχεις τσιτ και ξαναλεω,δεν είναι αναγκαίο...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-03-18 18:31 #2030
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βγάλε τα 250 γραμμάρια πατάτες ή ρύζι απο το γευμα 3...στο γευμα 4 βάλε ασπραδια αυγών και σαλάτα αντι για χοιρινο ή μοσχαρι...βγαλε και το τελευταιο γευμα μιας και θα κανεις το τσιτ αν το κανεις βραδυ και είσαι έτιμος...αυτο μονο για τις μερες που εχεις τσιτ και ξαναλεω,δεν είναι αναγκαίο...

    ευχαριστω φιλε..
    γτ να σ πω την αληθεια το εχω αναγκη το τσιτ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-03-18 18:33 #2031
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    επιπλέον μπορείς τις μερες που εχεις τσιτ να φροντίσεις να κανεις αερόβιο για αν αναιβάσεις μεταβολισμό και να χάσεις θερμίδες.ή μπορεί απλά να τα γράψεις όλα και να φας τις δυο πιτσες που θες
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-03-18 18:40 #2032
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιπλέον μπορείς τις μερες που εχεις τσιτ να φροντίσεις να κανεις αερόβιο για αν αναιβάσεις μεταβολισμό και να χάσεις θερμίδες.ή μπορεί απλά να τα γράψεις όλα και να φας τις δυο πιτσες που θες
    χαχαχα μακαρι να μπορουσα να τα γραψω ολα....
    αλλα θελω επιτελους να κανω ενα ωραιο σωμα.....

    ωραια αμα ειναι θα κανω τσιτ μιλ και θα κανω παραπανω αεροβιο και θα κανω τα γευματα οπως μου τα ειπες εσυ..
    απλα φοβομουν μην χαλασει τον μεταβολισμο που ειναι σφαιρατος τωρα και χανω 200 γρμ την μερα περιπου.,....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-03-18 18:59 #2033
    Προεπιλογή
    Η γνωμη μου ειναι οχι ακομα τσιτ μιλ,πιστεύω οτι ειναι λίγος ο ενας μήνας οφ μετα την απόφαση που πήρες, για μενα καλο ειναι να κλείσεις το δίμηνο και μετα κανε το τσιτ.

    Θεϊκα τα κιντέρ μπουενο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-03-18 19:03 #2034
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γνωμη μου ειναι οχι ακομα τσιτ μιλ,πιστεύω οτι ειναι λίγος ο ενας μήνας οφ μετα την απόφαση που πήρες, για μενα καλο ειναι να κλείσεις το δίμηνο και μετα κανε το τσιτ.

    Θεϊκα τα κιντέρ μπουενο

    ενταξει ισως περιμενω μεχρι το αρνι το πασχα..(εκει δν γινεται να μην δεν φαω αρνι)

    ναι ηταν και τα ασπρα τα καινουργια..ασε φιλε τα πεθανα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 136 από 136 ΠρώτηΠρώτη ... 3686126134135136