Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 15-05-14 19:06 #1
    Προεπιλογή ερωτηση για push ups
    Γεια χαρα!!
    Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις στους ποιο εμπηρους σχετικα με γυμναστικη με το βαρος του σωματος ποιο πολυ...

    Λοιπων..
    Ειχα ξεκινησει να κανω push ups σετ των 20 για να φτασω τα 100.....δηλαδη εκανα 20+20+20+.... μερχρι να φτασω τα 100...
    Μετα απο καιρο ειχα καταφερει να τα κανω 200...
    απο τα 200 αρχισα να κανω μερα παρα μερα για να ξεκουραζομαι κιολας...
    καμια φορα στα 200 εκανα 20 με ανοιχτα τα χερια και 20 με κλειστα(για ωμους) ωστε να φτασω τα 200....

    Χθες ενοιωσα ενα μουδιασμα στα 2 τελευταια δαχτυλα του αριστερου χεριου και πηγα κεντρο υγεις να δω τι γινεται..μου ειπαν οτι το ζορισα το ωλενιο νευρο μου...τωρα θα πρεπει να ξεκουρασω για λιγο το χερι....πραγματι σημερα δεν ειναι τοσο μουδιασμενο οσο χθες...
    Ετσι αποφασισα να γραψω εδω για να μου πειτε τι δεν εκανα σωστα...
    να σημειωσω πως χθες μαζι με την παρεα μου καναμε λιγο τους πιδειξιες για το ποιος θα καταφερει σηκωσει καποιον στην πλατη του με push up..
    (απο εκει πρεπει να ζορισα το νευρο)
    Ετσι τα σκεφτηκα..τα εβαλα κατω... και αποφασισα να ρωτησω..

    1)Θα ηθεα να κανω γυμναστικη προς το παρον με το βαρος μου μονο μιας και δεν εχω ουτε βαρακια!ειναι σωστα τα σετακια που κανω?να τα συννεχισω?
    2)πρεπει να κανω ζεσταμα πριν τα αρχισω?αν ναι πως??
    3)πρεπει να κανω διατασεις στο τελος??αν ναι πως??
    4)να κανω γυμναστικη σημερα η να το αφησω μεχρι να μου περασει το νευρο??

    Τελος θελω να πω πως 5)κανω Push ups γιατι θελω να φτιαξω χερια,στηθος και πλατη...βοηθουν τα push ups ετσι??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-05-14 13:03 #2
    Προεπιλογή
    Γεια χαρά φίλε.Δεν έδωσες καθόλου πληροφορίες για ηλικία βάρος ύψος κλπ.Αν δεν έχεις βάρη και δεν μπορείς να πας σε κάποιο γυμναστήριο μπορείς και με το σωματικό σου βάρος να κάνεις αρκετές ασκήσεις.Προφανώς και κάνοντας μόνο πους απς δεν γίνετε να φτιάξεις όλο σου το σώμα.Ψάχνοντας στο διαδίκτυο και στο φόρουμ μπορείς να βρεις ποικιλία ασκήσεων μόνο με το σωματικό σου βάρος να φτιάξεις ένα πρόγραμμα και να το ανεβάσεις στο φόρουμ για να δεις τι παρατηρήσεις θα σου γίνουν.Πάντως να ξέρεις πως αν είχες την δυνατότητα να αγοράσεις αλτήρες με ρυθμιζόμενο βάρος και μία μπάρα ίσως θα σου ήταν πολύ πιο εύκολο.
    Never give up something that you can't go a day without thinking about
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-05-14 14:03 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Young member Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρά φίλε.Δεν έδωσες καθόλου πληροφορίες για ηλικία βάρος ύψος κλπ.Αν δεν έχεις βάρη και δεν μπορείς να πας σε κάποιο γυμναστήριο μπορείς και με το σωματικό σου βάρος να κάνεις αρκετές ασκήσεις.Προφανώς και κάνοντας μόνο πους απς δεν γίνετε να φτιάξεις όλο σου το σώμα.Ψάχνοντας στο διαδίκτυο και στο φόρουμ μπορείς να βρεις ποικιλία ασκήσεων μόνο με το σωματικό σου βάρος να φτιάξεις ένα πρόγραμμα και να το ανεβάσεις στο φόρουμ για να δεις τι παρατηρήσεις θα σου γίνουν.Πάντως να ξέρεις πως αν είχες την δυνατότητα να αγοράσεις αλτήρες με ρυθμιζόμενο βάρος και μία μπάρα ίσως θα σου ήταν πολύ πιο εύκολο.
    ειμαι 18(τον αυγουστο θα γινω για την ακριβεια)
    περιπου 1,85 και περιπου 72 κιλα
    κανω ποδηλασια και θα ηθελα να γυμνασω και το πανω μερος του σωματος μου...αλλα και σαν συμπληρωματικη ασκηση παραλληλα με το ποδηλατο...
    μπορεις να μου προτεινεις προγραμμα για αυτα που ζηταω?μονο με το βαρος του σωματος παντα!(γιατι στο foroum ειπαρχει ενας χαμος με αρθρα και θα μπερδευτω)
    οσο για τα οργανα που μου προτεινες θα ψαξω να βρω!
    εως τοτε ομως αν εχεις κατι να μου ποτεινεις καλοδεχουμενο...
    μια ερωτηση: με τα πους απς γυμαζω αυτα που ειπα ετσι??αυτα που θελω δηλαδη!(χερια,ωμους,πλατη,στηθος)????
    και κατι αλλο τωρα που σχεδον περασε το ωλενιο ναυρο να ξεκινησω παλι??η θα πρεπει να το αφησω ξεκουραστο για λιγο ακομα??

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-05-14 14:58 #4
    Προεπιλογή
    αρχικά πιστεύω πως πρέπει να φας και να ανεβάσεις κιλά είσαι πολύ χαμηλά σε σχέση με το ύψος σου.Για τα πους απς υπάρχουν διάφορες παραλλαγές ανάλογα που θέλεις να εστιάσεις.Σίγουρα ασκήσεις με το σωματικό βάρος πολυ καλές αρχικά είναι το μονόζυγο με ανοιχτή και κλειστή λαβή (μπορείς να βρεις σε όλες τις παιδικές χαρές) βυθίσεις για τρικέφαλους χρησιμοποιώντας έπιπλα από το σπίτι σου σκουώτ για τα πόδια και πολλές άλλες μπορείς να βρεις ψάχνοντας δεν έχω κάνει ποτέ πρόγραμμα με ασκήσεις με το σωματικό μου βάρος μόνο οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο.Πάρες ιδέες από το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=_808sAiRCMg

    Για το χέρι σου κάνε ότι σου είπε ο γιατρός το να κάτσεις και μία μέρα παραπάνω παντως για να ξεκουραστεί πλήρως δε θα σου κάνει κακό...

    η εικόνα είναι κάτι που είχα βρεί παλιότερα στο ίντερνετ δε ξέρω κατα πόσο βοηθάει πάντως αν το έκανα αυτό θα έκανε και σίγουρα έλξεις σε μονόζυγο μαζί με αυτά.όποιος άλλος το δει ας σχολιάσει αν έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο

    Όνομα: 226717_320116171427616_1733250408_n.jpg Εμφανίσεις: 3689 Μέγεθος: 64,7 KB
    Never give up something that you can't go a day without thinking about
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-05-14 15:06 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Young member Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρχικά πιστεύω πως πρέπει να φας και να ανεβάσεις κιλά είσαι πολύ χαμηλά σε σχέση με το ύψος σου.Για τα πους απς υπάρχουν διάφορες παραλλαγές ανάλογα που θέλεις να εστιάσεις.Σίγουρα ασκήσεις με το σωματικό βάρος πολυ καλές αρχικά είναι το μονόζυγο με ανοιχτή και κλειστή λαβή (μπορείς να βρεις σε όλες τις παιδικές χαρές) βυθίσεις για τρικέφαλους χρησιμοποιώντας έπιπλα από το σπίτι σου σκουώτ για τα πόδια και πολλές άλλες μπορείς να βρεις ψάχνοντας δεν έχω κάνει ποτέ πρόγραμμα με ασκήσεις με το σωματικό μου βάρος μόνο οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο.Πάρες ιδέες από το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=_808sAiRCMg

    Για το χέρι σου κάνε ότι σου είπε ο γιατρός το να κάτσεις και μία μέρα παραπάνω παντως για να ξεκουραστεί πλήρως δε θα σου κάνει κακό...

    η εικόνα είναι κάτι που είχα βρεί παλιότερα στο ίντερνετ δε ξέρω κατα πόσο βοηθάει πάντως αν το έκανα αυτό θα έκανε και σίγουρα έλξεις σε μονόζυγο μαζί με αυτά.όποιος άλλος το δει ας σχολιάσει αν έχει δοκιμάσει κάτι παρόμοιο

    Όνομα: 226717_320116171427616_1733250408_n.jpg Εμφανίσεις: 3689 Μέγεθος: 64,7 KB
    αυτο το βιντεακι με τις ασκησεις καθε ποτε να το κανω??
    καθε μερα??
    να συννεχισω τα 200 πους απς τι λες???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-05-14 16:41 #6
    Προεπιλογή
    καλό θα ήταν να αφήνεις τους μυς να ξεκουράζονται τουλάχιστον μία μέρα πους απς κάνε αλλά συνδύασε τα και με άλλες ασκήσεις σε κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα ακολουθείς μην κάνεις δηλαδή ότι σου έρθει εκείνη την στιγμή κάθε φορά
    Never give up something that you can't go a day without thinking about
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-05-14 18:03 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Young member Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλό θα ήταν να αφήνεις τους μυς να ξεκουράζονται τουλάχιστον μία μέρα πους απς κάνε αλλά συνδύασε τα και με άλλες ασκήσεις σε κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα ακολουθείς μην κάνεις δηλαδή ότι σου έρθει εκείνη την στιγμή κάθε φορά
    ok!
    παντος ρουτινα κανω και με τα πους απς..απλα καμια φορα κανω 100 κανονικα και 100 με κλειστους τους αγκωνες για να δουλεψουν οι ωμοι!!
    λεω να βαλω και ραχιαιους στο προγραμμα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-05-14 18:48 #8
    Προεπιλογή
    αμα θες να κανεις σοβαρα push ups δοκιμασε καποια απ'αυτα

    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-05-14 10:27 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα θες να κανεις σοβαρα push ups δοκιμασε καποια απ'αυτα

    ωραιος!!
    ολα τα πους απς μαζεμενα!!
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-06-16 21:44 #10
    Προεπιλογή
    με τα πους απς γυμναζεις ολους τους μυς του στηθος?Δηλαδη ειναι μια ολοκληρωμενη προπονηση για το στηθος μονο πους απς?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-06-16 21:54 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πάνος21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τα πους απς γυμναζεις ολους τους μυς του στηθος?Δηλαδη ειναι μια ολοκληρωμενη προπονηση για το στηθος μονο πους απς?
    Προσπάθησε να αλλάζεις το άνοιγμα των χεριών και την κλίση του σώματος και θα είσαι μια χαρά εφόσον δεν έχεις δυνατότητα για άλλες ασκήσεις.
    Απάντηση με παράθεση