Σελίδα 135 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 3585125133134135136137145185235 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.011 έως 2.025 από 5346
  1. 23-01-11 00:22 #2011
    Προεπιλογή
    σορρυ αν εχει ξαναγινει ερωτηση,δεν εχω πολυ χρονο να διαβασω ολο το τοπικ...περιοδος φορτοματος με κρεατινη:20 γρ την μερα,5 γρ το πρωι στο ξυπνημα,5γρ το μεσημερι μετα το φαγητο,5γρ μετα την προπονηση,5 γρ πριν τον υπνο...σωστα? μολις τελειωσω το φορτωμα,τις μερες που εχω προπονηση 5γρ μετα την προπο,και τις μερες που δεν εχω 5γρ το πρωι..αυτες τις αποριες ειχα,οποιος εχει την καλοσυνη ας μου απαντησει,ty!
     

  2. 23-01-11 01:22 #2012
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    ούτε την πρώτη σελίδα;
     

  3. 23-01-11 02:00 #2013
    Προεπιλογή
    παιδια και κατι αλλο την κρεατινη αν την παρω μαζι με καποιο φρουτο ειναι λαθος?και αν ναι γιατι?δεν μαρεσει η δεξτροζη γιαυτο,μηπως να την συνδιαζα με κατι αλλο..
     

  4. 23-01-11 02:46 #2014
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Toubanos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια και κατι αλλο την κρεατινη αν την παρω μαζι με καποιο φρουτο ειναι λαθος?και αν ναι γιατι?δεν μαρεσει η δεξτροζη γιαυτο,μηπως να την συνδιαζα με κατι αλλο..
    Βασικά έχω διαβάσει πτυχιακή εργασία που συμπεραίνει ότι η κρεατίνη απορροφάται καλύτερα παρουσία ινσουλίνης. Οπότε προτίμησε φρούτα με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο Ι.Δ. όπως η μπανάνα(ειδικά η ώριμη).
     

  5. 23-01-11 03:36 #2015
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Toubanos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σορρυ αν εχει ξαναγινει ερωτηση,δεν εχω πολυ χρονο να διαβασω ολο το τοπικ...περιοδος φορτοματος με κρεατινη:20 γρ την μερα,5 γρ το πρωι στο ξυπνημα,5γρ το μεσημερι μετα το φαγητο,5γρ μετα την προπονηση,5 γρ πριν τον υπνο...σωστα? μολις τελειωσω το φορτωμα,τις μερες που εχω προπονηση 5γρ μετα την προπο,και τις μερες που δεν εχω 5γρ το πρωι..αυτες τις αποριες ειχα,οποιος εχει την καλοσυνη ας μου απαντησει,ty!
    Post του beef από την προηγούμενη σελίδα:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν θες να ξανεις φορτωμα παρε 5+5 για 5 μερες κ μετα μεινε στα 5..δεν χρειαζεται να παρεις 20γρ ανα μερα.
    κ οφ κανεις για 15 μερες μετα το 2μηνο.
    You 're not training to win friends.
    You 're not training to look pretty.
    You 're not training to stare some chick's ass (well... sometimes).
    You know why you 're training. And if you don't, then get the hell out because you 're just taking up space... This is heavy duty.
     

  6. 23-01-11 06:45 #2016
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια,εσεις πίνετε καφλε κατά τη διάρκεια του κύκλου κρεατίνης?
    Τη μία διαβάζω οτι η καφείνη αναιρεί τα αποτελέσματα της και την άλλη οτι ΜΑΛΛΟΝ δεν δημιουργεί πρόβλημα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΛΟΓΙΚΑ,τα αναιρει αμα πινεις τεραστια ποσοτητα καφε,διοτι ο καφες αποβαλει νερο,ενω η κρεατινη κατακρατει...οποτε για βγαλε συμπερασμα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αβιαστα,2 τουλαχιστον καθε μερα

    τιν το "καφλε",καλε??
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μας καψει ο θεουλης..

    δεν εχει διαφορα..αυτο που θα σου εκανε ενδεχωμενως διαφορα,ειναι η ληψη καφεινης σε κοντινο χρονο με την καφεινη.
    αλλα κ αυτο σχετικο ειναι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Wolve Εμφάνιση μηνυμάτων
    Indeed, για αυτο το λογο εγω καφε πινω σε αποστασεις 4 ωρων πριν ή μετα την ληψη της.

    Εγω δεν παιρνω καφεινη με κρεατινη, ετσι μου διδαξαν, και δυο διαφορετικα συγγραμματα εργοφυσιλογιας πανεπηστιμιακου επιπεδου και οχι προορισμενα για χομπιστες που διδαχτηκα τοτε ελεγαν οτι η ληψη μια μετριας ποσοτητας καφεινης αναιρει τα αποτελεσματα της μονουδρικης ανεξαρτητου ποτε θα την παρεις και παρεθετε τις αντιστοιχες ερευνες.

    Τωρα δε το χω ψαξει αμα εχουν βγει πιο καινουργιες ερευνες ή πιο αξιοπιστες, ουτε εχω δοκιμασει να πινω και καφεδες να δω πως θα παει πιθανον και να δουλευει κομπλε.

    Σιγουρα δε δουλευει σε ολους κομπλε, τουλαχιστον στις ερευνες σε καμποσους αλληλεπιδρουσαν μεταξυ τους οι ουσιες, και σε συνδιασμο και με αλλα στοιχεια βγαλαν αυτο το πορισμα που βγαλανε.


    Βεβαια τα συγγραματα δε λενε ''ισως'', ειναι απολυτα καταφατικοι σε αυτο που γραφουν αλλα νομιζω το σωστο ειναι να λεμε ισως. Η καφεινη ισως να μη βοηθαει, ισως να καταστρεφει, ισως να απογειωνει, ισως να μην επηρεαζει την κρεατινη.
     

  7. 23-01-11 11:08 #2017
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά έχω διαβάσει πτυχιακή εργασία που συμπεραίνει ότι η κρεατίνη απορροφάται καλύτερα παρουσία ινσουλίνης. Οπότε προτίμησε φρούτα με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο Ι.Δ. όπως η μπανάνα(ειδικά η ώριμη).
    πολυ σωστος
     

  8. 23-01-11 12:14 #2018
    Προεπιλογή
    Επειδή διάβασα αρκετά αλλά δεν το ξεκαθάρισα ακόμα: 1) Μεταπροπονητικά μπορώ στο ίδιο σέικερ με τα 400ml νερό να βάλω ταυτόχρονα το scoop της whey πρωτείνης και τα 5 γραμμ. της μονουδρικής κρεατίνης και να τα πιώ ως ένα ρόφημα ή πρέπει να λαμβάνονται ξεχωριστά με διαφορά ώρας?

    2)Λαμβάνοντας τις μέρες της προπόνησης μονο 5 γραμμ. κρεατίνης μονουδρικής,
    αυτά θα προτείνατε πριν την προπο ή μετά?
    Ευχαριστώ πολύ
     

  9. 23-01-11 12:28 #2019
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeronimo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή διάβασα αρκετά αλλά δεν το ξεκαθάρισα ακόμα: 1) Μεταπροπονητικά μπορώ στο ίδιο σέικερ με τα 400ml νερό να βάλω ταυτόχρονα το scoop της whey πρωτείνης και τα 5 γραμμ. της μονουδρικής κρεατίνης και να τα πιώ ως ένα ρόφημα ή πρέπει να λαμβάνονται ξεχωριστά με διαφορά ώρας?

    2)Λαμβάνοντας τις μέρες της προπόνησης μονο 5 γραμμ. κρεατίνης μονουδρικής,
    αυτά θα προτείνατε πριν την προπο ή μετά?
    Ευχαριστώ πολύ
    μπορεις να τα βαλεις...αλλα η κρεατινη δεν διαλυεται στο νερο...βαλε την κουταλια κρεατινης στο στομα σου,και υστερα πινε νερο σιγα σιγα για να κατεβει
     

  10. 23-01-11 13:53 #2020
    Προεπιλογή
    μπορεις.βαλε 100μλ για καθε γρ κρεατινης σε χλιαρο νερο,θα διαλυθει
    αν περνεις 5γρ παρτα μετα την προπονηση
     

  11. 23-01-11 16:09 #2021
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να τα βαλεις...αλλα η κρεατινη δεν διαλυεται στο νερο...βαλε την κουταλια κρεατινης στο στομα σου,και υστερα πινε νερο σιγα σιγα για να κατεβει
    πολλοι το κανουν ετσι... κι εγω δηλαδη μερικες φορες...

    αλλα σε αλλους προκαλει προβληματα..... WC,toilet,χεστρα, ecc ecc.....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  12. 23-01-11 16:09 #2022
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλοι το κανουν ετσι... κι εγω δηλαδη μερικες φορες...

    αλλα σε αλλους προκαλει προβληματα..... WC,toilet,χεστρα, ecc ecc.....
    χεστρα λεει χααχχα
     

  13. 24-01-11 13:33 #2023
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλοι το κανουν ετσι... κι εγω δηλαδη μερικες φορες...

    αλλα σε αλλους προκαλει προβληματα..... WC,toilet,χεστρα, ecc ecc.....
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
     

  14. 24-01-11 13:40 #2024
    Το avatar του χρήστη themisdas

    Εγγραφή
    16-10-2009
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    για ποιο λογο η χρηση κρεατινης απαιτει την παραλληλη κατανάλωση μεγαλης ποσοτητας νερου?
    Φιλικά Ευθύμης,

    MP274679

    η ζωή είναι μια ντομάτα.....άλλος την τρώει σαλάτα,και άλλος την τρώει στην μάπα
     

  15. 24-01-11 13:51 #2025
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο themisdas Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ποιο λογο η χρηση κρεατινης απαιτει την παραλληλη κατανάλωση μεγαλης ποσοτητας νερου?
    η κρεατινη ''τραβαει'' νερο στους μυς
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

Σελίδα 135 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 3585125133134135136137145185235 ... ΤελευταίαΤελευταία