Σελίδα 315 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 215265305313314315316317325 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.711 έως 4.725 από 5346
  1. 20-07-13 22:18 #4711
    Προεπιλογή [Κρεατινη] Ειμαι καινουργιος εδω, αλλα πρεπει να ξεκαθαρισω κατι για την κρεατι
    Ισως γιατί στο θέμα της κρεατινης χάνει η μάνα το παιδι και το παιδί την μάνα από τα άσχετα πόστ
     

  2. 20-07-13 22:27 #4712
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί άνοιξες καινούργιο θέμα για να μας πεις όλα αυτά τα πολύ σωστά που γράφεις?

    ανοιξα καινουργιο ποστ γιατι οταν ηρθα στο φορουμ να ψαξω να δω τι γινετε γενικα γιατι πρωτη φορα ειμαι σε ελληνικο φορουμ, και αρχισα να διαβαζω το sticky της κρεατινης και μου γυρισαν τα μυαλα απο τι ειδα εκει μεσα.
    Πιστευω πρεπει να υπαρχει ενα μερος που να λεει ολα τα σωστα σε ενα ποστ και οχι 200 σελιδες με 90% παπαριες του καθενος στην κρεατινη, σιγουρα υπαρχουν καλες συμβουλες και ποστ σε εκεινο το ποστ αλλα ποιος θα κατσει να ψαξει 200 σελιδες?

    Αν ειμαι λαθος με τους κανονες του φορουμ τοτε ριξτε το ποστ, τι να πω.
     

  3. 21-07-13 13:33 #4713
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου Pyre και καλώς όρισες στην παρέα .
    Περισσότερα για την κρεατίνη από Fotis_Patra
    Κρεατίνη
    Μονοϋδρική κρεατίνη - Οδηγίες λήψης
    Kre-Alkalyn (KA) Vs Creatine Monohydrate (CM)
    Ανάλυση της αποτελεσματικότητας κ ασφάλειας διαφόρων μορφών κρεατίνης
    20γρ κρεατινης σε κανουν δυνατοτερο,αλλα 2γρ betain οχι..


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pyre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειμαι λαθος με τους κανονες του φορουμ τοτε ριξτε το ποστ, τι να πω.
    Την γνώμη σου λες και εσύ αλλά δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο αυτό που γράφεις για το φόρουμ και τα περισσότερα μέλη που βρίσκονται καιρό στην παρέα όποτε δεν χρειάζεται ξεχωριστό ίδιο θέμα για την κρεατίνη.
    Όποιο μέλος ενδιαφέρεται να μάθει κάθετε και διαβάζει στα άρθρα και μελέτες, όποιο μέλος δεν θέλει κάνει εδώ τις ίδιες και ίδιες ερωτήσεις για να ακούσει τις ίδιες και ίδιες λάθος ή σωστές κατά τα λεγόμενα σου απαντήσεις.

    Μια παρατήρηση αυτό το ύφος ....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pyre Εμφάνιση μηνυμάτων
    και οχι 200 σελιδες με 90% παπαριες του καθενος στην κρεατινη, σιγουρα υπαρχουν καλες συμβουλες και ποστ σε εκεινο το ποστ αλλα ποιος θα κατσει να ψαξει 200 σελιδες?
    διόρθωσέ το σε παρακαλώ, κανείς δεν έχει το αλάθητο παρά μόνο ο Θεός.
     

  4. 21-07-13 17:28 #4714
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sta grigoria... H kreatini einai to pio meletimeno simpliroma sto xoro tou bodybuilding. Toses dekaeties pou xrisimopoiete den exoun anaferthei parenergeies (den einai ormoniko sympliroma, ara kamia epidrasi sto ormoniko systims). Efoson pineis poly nero den tha exeis kanena provlima. An den pineis poly nero otan xrisimopoies kreatini mporei na exeis kapoies krampes stous myes kai kapois sxetikosu ponous. An katanaloneis arketo nero (gia mena toulaxiston 4 ltr ti mera) den exeis kanena apolitos provlima.
    Meletes pou eginan ta teleytaia xronia sxetika me tin epidasi tis kreatinis sta nefra, to apotelesma itan oti se atoma pou eixan ygiei nefra den parousiastike kanena apolytos symptoma.

    Meliga logia i kreatini einai aplytos asfaleis. Ta media merikes fores lene diafora, alla stin ousia den xeroun ti toys ginetai. H kreatini protinete kai apo tis Olympiakes odigies san voithima athlitikon epidoseon.

    programma ogou? ti enoeis? proponisi?diatrofi?sympliromata?
    (ayto ton kairo den yparxei polys xronos, siga siga to site tha emploutistei me poly yliko kai tha exete etoima programmata kai diatrofes)

    Muscleboss
    ναι αλλα αμα σταματησεις την κρεατινη επειδη δεν κανει να την παιρνεις συνεχεια δεν θα χασεις μυικη μαζα??
     

  5. 21-07-13 18:09 #4715
    Προεπιλογή
    η κρεατινη δεν σου δινει μυικη μαζα αλλα νερα που σε βοηθαν να κανεις πιο σκληρη προπονα και δειχνουν καπως μεγαλυτερη οι μυες..εφοσον σταματησεις την κρεατινη φευγουν και τα νερα αρα πευτεις και σε κιλα τα οποια ομως ειναι νερα και οχι μυικη μαζα...απλως μπορει να εχεις καποια μικρα μυικα κερδη απο την κρεατινη επειδη κανεις πιο εντονες προπονησεις
     

  6. 22-07-13 05:11 #4716
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα αμα σταματησεις την κρεατινη επειδη δεν κανει να την παιρνεις συνεχεια δεν θα χασεις μυικη μαζα??
    θα χασεις ογκο. οχι μυικη μαζα, οι μυες ιδιοι θα μεινουν απλως δεν θα εχεις κατακρατηση υγρων απο την κρεατινη

    Επισης δεν βλεπω κανενα λογο γιατι να μην παιρνεις κρεατινη συνεχομενα για χρονια, δεν εχω βρει καμια ερευνα που να δειχνει μακροπροθεσμες επιδρασεις της κρεατινης.
     

  7. 22-07-13 15:49 #4717
    Το avatar του χρήστη and345

    Εγγραφή
    17-03-2013
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια.
    εκανα το λαθος και εφτασε πατο η κρεατινη μου και ειναι σε ελειψη. κρεατινη της allmax.
    Ξερει καποιος καμια αλλη που να ειναι creapure + micronized ?
    Το Σήμερα είναι το τέλος του Χθες και η αρχή του Αύριο... ΧθεΣήμερΑύριο
     

  8. 22-07-13 16:02 #4718
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Της ΟΝ.
    Μιχάλης
     

  9. 22-07-13 16:07 #4719
    Το avatar του χρήστη and345

    Εγγραφή
    17-03-2013
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    φιλε Mikekan την ΟΝ ηταν παλιοτερα creapure. εδω και καποιο καιρο εχει σταματισει.
    το εχει βγαλει κιολας απο την ετικέτα.
    εκτος και αν ξαναρχισε η συνεργασια
    Το Σήμερα είναι το τέλος του Χθες και η αρχή του Αύριο... ΧθεΣήμερΑύριο
     

  10. 24-07-13 13:38 #4720
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pyre Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα χασεις ογκο. οχι μυικη μαζα, οι μυες ιδιοι θα μεινουν απλως δεν θα εχεις κατακρατηση υγρων απο την κρεατινη

    Επισης δεν βλεπω κανενα λογο γιατι να μην παιρνεις κρεατινη συνεχομενα για χρονια, δεν εχω βρει καμια ερευνα που να δειχνει μακροπροθεσμες επιδρασεις της κρεατινης.
    ομως θα εχω καποια οφελη οσον αφορα την αυξηση της μυικης μαζας ετσι ωστε να εχω περισσοτερο αντοχη και δυναμη στις προπονησεις...
     

  11. 26-07-13 02:24 #4721
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ομως θα εχω καποια οφελη οσον αφορα την αυξηση της μυικης μαζας ετσι ωστε να εχω περισσοτερο αντοχη και δυναμη στις προπονησεις...
    με την κρεατινη βαζεις μυ γιατι μπορεις να ασκησαι παραπανω και βαζεις μυικη μαζα ευκολοτερα
     

  12. 26-07-13 04:44 #4722
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστεύω ότι αν παίζεις παράδειγμα 120 Χ 3 στον πάγκο δύσκολα η κρεατίνη θα στο κάνει 120 Χ 4. Γενικά μην περιμένεις κάτι φοβερό, αυτό λέω.
    Διαφωνώ σε αυτό, αν και το θεωρώ τελείως υποκειμενικό αν θα σου δώσει! Και αυτό γιατί, υποτίθεται θα σου δώσει κιλά ''ενδομυικά'', οπότε θα έχεις και μια επιπλέον δύναμη! Οπότε θεωρώ (σε θεωρία πάντα), η αύξηση της μιας επανάληψης, είναι εφικτή!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
     

  13. 26-07-13 04:54 #4723
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ σε αυτό, αν και το θεωρώ τελείως υποκειμενικό αν θα σου δώσει! Και αυτό γιατί, υποτίθεται θα σου δώσει κιλά ''ενδομυικά'', οπότε θα έχεις και μια επιπλέον δύναμη! Οπότε θεωρώ (σε θεωρία πάντα), η αύξηση της μιας επανάληψης, είναι εφικτή!

    και εγω συμφωνω, εχω δει μεγαλες διαφορες με την κρεατινη.

    οντως ειναι τελειως υποκειμενικο (οπως και το 99% ολων τον πραγματων)
     

  14. 27-07-13 16:45 #4724
    Προεπιλογή
    μπορει καποιος,τελος, να με απαντησει τεκμηριωμενα ποτε ειναι η καλυτερη ωρα της ημερας για να παρω κρεατινη;; Αλλοι μου λενε πρωι αλλοι μου λενε μετα τη γυμναστικη αλλοι μου λενε πριν την γυμναστικη.. Αν μπορεσετε να μου απαντησετε θα σας ημουν αρκετα ευγνομων..
     

  15. 27-07-13 16:48 #4725
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Ξέρεις ποιος είναι ο λόγος που έχεις πάρει πολλές απαντήσεις? Είναι απλό. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ. Just take it.

    Mετά τη γυμναστική είναι μια καλή ώρα.
    Μιχάλης
     

Σελίδα 315 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 215265305313314315316317325 ... ΤελευταίαΤελευταία