Σελίδα 5 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 5346
  1. 21-03-07 03:23 #61
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    Gasturb δεν νομιζω ομως να διαφωνεις οτι σε κρισημα σημεια τα συμπληρωματα μπορουν να σου γλιτωσουν πολυ χρονο και να σου δωσουν ενα καλυτερο σωμα ετσι;

    Εγω πιστευω πολυ στα συμπληρωματα μονο ομως οταν χρησιμοποιουνται σωστα αλλιως τα θεωρω κατι χειροτερο απο αχρηστα η πεταμενα λεφτα.
    Αν είσαι παντρέμενος κ το φαγητό είναι έτοιμο μετά την gym με τις απαιτούμενες ποσότητες που ζητήσεις απο πριν, τότε τα συμπληρώματα δεν χρειάζοντε. Απλά επειδή οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε σε αυτή την κατάσταση 'αναγκαζόμαστε΄ να παίρνουμε κ καμμιά whey. Δεν θέλω να σε αποτρέψω να μην αγοράζεις τα βασικά απλά να σου δώσω να καταλάβεις ότι κ χωρίς αυτα 'γίνεται η δουλειά'.

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  2. 21-03-07 03:27 #62
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    (πριν 1,5+ χρονο) ημουνα 68 και τωρα 79,8
    H απότομη άνοδος στα κιλά μην σε προβληματίζει μιας κ όπως είχα πει κ εγώ παλαιότερα καπου στα 22 μου είχα μια απότομη άνοδο στο σωματικό μου βάρος απο τα 65 πήγα στα 80 οπότε το θεωρώ φυσιολογικότατο να συμβαίνει κ σε εσένα.

    Οταν ανεβαίνει η ζυγαρία βάζουμε κ λίπος γιαυτο μετά την περίοδο όγκου παμε για γράμμωση. Οπότε αν θέλει 2 3 μυικα κιλά αυτα θα προέλθουν μετα κ την γραμμωσή σου με σκληρή αεροβική εφόσον περάσεις περίοδο όγκου με πολύ φαγητό..

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  3. 21-03-07 03:27 #63
    Προεπιλογή
    ναι αλλα η whey που εχω εχει μονο 3γ υδατανθρακα ανα δοση αρα τι κανω μετα το gym?
     

  4. 21-03-07 03:30 #64
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Το είπάμε Pikolo πολύ κ 'στεγνό' φαγητό με 5 7 γεύματα την ημέρα μην λέμε πάλι τα ίδια!

    Gt

    ΥΓ Τσέκαρε τα άρθρα
    Bodybuilding.gr
     

  5. 21-03-07 03:32 #65
    Προεπιλογή
    οχι δεν καταλαβες εννοω επειδει η δικια μου γουει δεν εχει πολλους υδατανθρακες τι να φαω μετα την προπονηση ακριβως μαζι με το ροφημα για να τους παρω?για τα γευματα μετα ξερω..
     

  6. 21-03-07 03:38 #66
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    οχι δεν καταλαβες εννοω επειδει η δικια μου γουει δεν εχει πολλους υδατανθρακες τι να φαω μετα την προπονηση ακριβως μαζι με το ροφημα για να τους παρω?για τα γευματα μετα ξερω..

    H απάντηση στο υστερόγραφο μου


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Το είπάμε Pikolo πολύ κ 'στεγνό' φαγητό με 5 7 γεύματα την ημέρα μην λέμε πάλι τα ίδια!

    Gt

    ΥΓ Τσέκαρε τα άρθρα
    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  7. 21-03-07 03:42 #67
    Προεπιλογή
    gasturb συμφωνω απολυτα μαζι σου και τα αποτελεσματα ειναι καθαρα θεμα επιμονης ξεκουρασης καλης διατροφης και χρονου,απλως καποια συμπληρωματα μπορουν να κανουν αυτη τη δουλεια πιο αναλαφρη και γρηγοροτερη,αμφιβαλλω ομως αν υπαρχουν γυναικες που ξερουν να μαγειρευουν τοσο καλα πλεον

    εισαι πολυ σωστος ομως
     

  8. 21-03-07 08:11 #68
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    αμφιβαλλω ομως αν υπαρχουν γυναικες που ξερουν να μαγειρευουν τοσο καλα πλεον
    Dont worry Vson, μαθαίνουν να έχουν μετά την gym σου έτοιμο το φαγητό ή τον τόνο μαζί με την γλυκοπατάτα, μην ανυσυχείς, λένε ότι δεν μπορούν κ δεν ξέρουν αλλά αν θέλουν τα 'πάντα' κάνουν..

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  9. 21-03-07 12:34 #69
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    Gpol εισαι εναντιος με τα συμπληρωματα; Καμια τροφη δεν μπορει να συγκριθει με καποια κρισημα σημεια που το συμπληρωμα ειναι το α και το αυτο,μην εισαι τοσο αρνητικος και αν κατι δεν δουλεψε πανω σου πρωτα προσπαθησε να μαθεις την αληθεια γιαυτο κ οχι να το βγαζεις απο τη λιστα,sorry για το υφος αλλα φαινεσαι πολυ αρνητικος σε αυτα λες και δεν χρησιμοποιεις .
    Δεν ειμαι εναντια! χρησιμοποιω και γω συμπληρωματα. Απλα ο pikolo ειναι σχετικα μικρης ηλικιας και νοιωθω να εχω καποια ευθυνη για αυτα που του λεω. Τα συμπληρωματα ειναι για να συμπληρωνεις. Η ολη βαση ειναι στην διατροφη,προπονηση και ξεκουραση, και αυτο δεν το εχει καταλαβει ... και δεν προσπαθουν να του το μαθουν και τα αλλα μελη !!
     

  10. 21-03-07 13:45 #70

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή
    Τα περιοδικά και οι εταιρίες συμπληρωμάτων ψεύδονται σχετικά με τις ανάγκες και τα αποτελέσματα των συμπληρωμάτων για τον απλό λόγο: τις συμφέρει να τα πουλάνε. Τα συμπληρώματα είναι συμπληρώματα και όχι μαγικές ουσίες που θα προκαλέσουν ‘’μεταμόρφωση’’ ούτε αντικαταστάτες τις διατροφής. Αν δεν κάνεις σωστή διατροφή και δεν υπερκαλύπτεις τις ημερήσιες απαιτήσεις σε θερμίδες τότε δυστυχώς δεν θα δουλέψει κανένα συμπλήρωμα. Η μυική ανάπτυξη όπως είχα πει σε προηγούμενο Post μου είναι ένας κύκλος που αποτελείται από τα εξής κομμάτια: 1)προπόνηση 2)διατροφή 3)ξεκούραση 4)συμπληρώματα. Το καθένα με διαφορετικό συντελεστή βαρύτητας. Το θέμα με την κρεατίνη έχει αναλυθεί και απαντηθεί μέσω άρθρων και post.
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
     

  11. 21-03-07 13:52 #71
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    ειμαι σιγουρος οτι ο duke εβαλα συνειδητα τα συμπληρωματα τελευταια στη σειρα. Ας γινει αυτο κατανοητο σε αυτους που περιμενουν μεσα σε λιγο καιρο να εχουν το super σωμα
     

  12. 21-03-07 16:52 #72
    Προεπιλογή
    Συγνωμη αλλα μια και το topic ανοιξε με θεμα την κρεατινη να κανω μια ερωτηση?
    Πειραζει πολυ που επερνα σερι για 2μιση μηνες κρεατινη?
     

  13. 21-03-07 17:06 #73
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    1. Η συνεχής λήψη κρεατίνης μπορεί να μειώσει την ενδογενή ικανότητα αποκατάστασης και ανάρρωσης. Αυτός είναι και ο πραγματικός λόγος για τον οποίο προτείνεται η διακοπτόμενη χρήση της.

    2. Η συνεχή χρήση κρεατίνης μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα την άνοδο σε τοξικά επίπεδα της κρεατινίνης που μακροχρόνια μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στα νεφρά.

    3. Αθλητές, κι ειδικά ποδοσφαιριστές, που παίρνουν υψηλές δόσεις κρεατίνης για μεγάλο χρονικό διάστημα, παρουσιάζουν απότομη πτώση των επιπέδων ΑΤΡ και φωσφοκρεατίνης αμέσως μετά την διακοπή της γιατί ο οργανισμός μειώνει την ενδογενή παραγωγή της, αντισταθμίζοντας την εξωγενώς παρεχόμενη ποσότητα μέχρι του ορίου της αποθηκευτικής του ικανότητας.

    4. Με την συνεχή και επί μακρό διάστημα λήψη της παρουσιάζεται σημαντική μείωση της αερόβιας ικανότητας ("αντοχής").

    5. Υπάρχουν επιστημονικές αναφορές που συνδυάζουν την χρήση κρεατίνης με προβλήματα στην καρδιά, ταχύτερη ανάπτυξη κακοηθών όγκων, ραβδομυόλυση (καταστροφή μυών) και πολλά άλλα προβλήματα.


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Οι τυχόν ανεπιθύμητες ενέργειες των συμπληρωμάτων κρεατίνης ελαχιστοποιούνται όταν γίνεται συντηρητική της χρήση, εάν η λήψη κρεατίνης γίνεται με διακοπτόμενο τρόπο και εάν συνδυάζεται με διατροφή υψηλή σε πρωτεΐνες και λίπη (!), αρκετούς υδατάνθρακες, προπόνηση υψηλής έντασης με λίγες επαναλήψεις και λήψη μεγάλων ποσοτήτων αμινοξέων που προάγουν τη μυϊκή αποκατάσταση αλλά και τις διαδικασίες ενδογενούς σύνθεσής της στο συκώτι. Αυτός είναι και ο λόγος που στους κύκλους των Αμερικανών μπόντι-μπίλντερς έχει ξαναγίνει δημοφιλής η δίαιτα με πολλά λιπαρά και η προπόνηση υψηλής έντασης. Χωρίς ειδική δίαιτα με πολλές πρωτεΐνες και λιπαρά και προπόνηση με μεγάλα βάρη, η λήψη κρεατίνης δεν φαίνεται να έχει εργογόνα αποτελέσματα!




    Γιαυτο μην ξανα ρωτησει κανεις οτιδηποτε για κρεατινη, αν πρωτα δεν διατρεφεται,ασκηται και ξεκουραζεταΙ ΣΩΣΤΑ






    fitnesslogic.gr
     

  14. 21-03-07 19:21 #74
    Προεπιλογή
    δηλαδη φιλαρακι αμα κοψω την κρεατινη τοτε ο οργανισμος μ μενει με χαμηλα επιπδα ΑΤΡ κτλ?χμμμμ ενδιαφερον......
    Impossible in Nothing
     

  15. 21-03-07 19:41 #75
    Προεπιλογή
    αυτα γενικα υπαρχουν.......οταν ο οργανισμος δεχεται υπερβολικες ποσοτητες απο κατι σιγουρα κοβει τη φυσικη του παραγωγη...εκει ειναι και η ζημεια η μεγαλη,ωραιος gpol!
     

Σελίδα 5 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 345671555105 ... ΤελευταίαΤελευταία