Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 64
  1. 09-06-10 19:55 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panzor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sida cordifolia, commonly known as bala, is a plant in the family Malvaceae. It is used in Ayurvedic medicine.[1] It has been investigated as an anti-inflammatory,[2][3] for treating cancer,[4] and for encouraging liver re-growth.[5] Due to its ephedrine content, it possesses psychostimulant properties, affecting the central nervous system and also the heart.[6] It is also used as a fat-burning supplement.


    Roots and stems contain the alkaloid ephedrine, normally observed in the different varieties of Ephedra belonging to the Gymnosperms. Recent analyses have revealed that ephedrine and pseudoephedrine constitute the major alkaloids from the aerial parts of the plant
    ------------------------------------------------------------------------------------

    δεν είμαι χημικός ή βιολόγος αλλά αυτές οι αλκοόλες που περιέχει είναι η εφεδρίνη
    MB: Έχε απλά υπόψην ότι το sida cordifolia είναι μια άλλη ονομασία της εφεδρίνης αλλά τα αλκαλοειδή που περιέχει είναι σε μικρότερη ποσότητα. Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις συνεχόμενα για διάστημα 6 εβδομάδων χωρίς κανένα πρόβλημα κάνοντας μετά ένα διάλειμμα ίσου διαστήματος.
    jiujitSu: Οι ουσίες που περιέχονται στο Sida Cordifolia και στο Μa huang είναι τα γνωστά Αλκαλοειδή της Ephedra(εφεδρίνη, ψευδοεφεδρίνη, νορεφεδρίνη και νορψευδοεφεδρίνη).Το ποσοστό αυτών των ουσιών στο φυτό εξαρτάται από το είδος και την ανατροφή του φυτού. Πάντα όμως η περιεκτικότητα της εφεδρίνης είναι μεγαλύτερη(μέχρι και 90%) με αμέσως επόμενη την ψευδοεφεδρινη(μέχρι και 30%).Οι άλλες 2 είναι αμελητεες. Επισης η εφεδρινη είναι πολύ πιο δραστική στο σώμα από ότι η ψευδοεφεδρίνη.


    Sida Corfifolia

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-06-10 20:17 #17
    Προεπιλογή
    Δλδ θελετε να πειτε οτι ειναι πιο δυνατο απο lipo6 black κτλ του ειδους; Πριν τα βαρη ή πριν την αεροβια;

    Και οταν λεει 10% Alkaloids απο τα 125mg sida, τι εννοει; Οτι μας βγαζει 12,5mg εφεδρινης;


    Ποια η γνωμη σας για το lipodryl; Ποιο απο τα 2 ειναι πιο ισχυρο;




    Bitter orange -- 150mg
    Sida Cordifolia -- 150mg
    Caffeine Anhydrous -- 100mg
    Green Tea 40% ext -- 100mg
    Collius Forskolhi -- 60mg
    Salicylic acid (from White Willow Bark) -- 25mg
    Gurana 30% extact -- 25mg
    Theobromine (cocoa Ext) -- 50mg
    Bioprine -- 10mg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deluxe : 09-06-10 στις 20:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-06-10 20:33 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οταν λεει 10% Alkaloids απο τα 125mg sida, τι εννοει; Οτι μας βγαζει 12,5mg εφεδρινης;
    ναι. 25 mg την ημέρα είναι η συνιστώμενη δόση νομίζω αλλά πολλοί το παίζουν σε 50 mg την ημέρα κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-06-10 17:05 #19
    Το avatar του χρήστη dominia77

    Εγγραφή
    26-05-2009
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Εύχομαι να επιτρέπεται, γιατί μόλις το παράγγειλα από e-shop στην Αγγλία...
    Επίσης εύχομαι να κάνει καλή δουλίτσα, γιατί εχω λιώσει στο αερόβιο 5 φορες την εβδομάδα, εχω σιχαθεί τα αγγούρια και τα ρύζια και τους τόνους, και εχω στερηθεί τα φρουτάκια εδω και πολυ καιρό!
    Καλησπέρα αγόρια, είμαι η Λία, εχασα 26 κιλά (της εγκυμοσύνης) σε 8 μήνες και μου έμειναν άλλα 4 για το στέγνωμα. Τα τελευταία 5 χρόνια, μπήκα στον υπέροχο κόσμο των γυμναστηρίων, και του ευ ζην και άλλαξε η ζωή μου προς το καλύτερο.

    Σε λίγες μέρες θα σας στείλω κι εγω μια αξιολόγηση,γιατί πραγματικά το ψάχνω πολλές πολλές μέρες το προιόν αυτό. (sida reflex)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dominia77 : 16-06-10 στις 17:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-10 15:49 #20
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Γεια σου Λία.

    Σίγουρα θα σε βοηθήσει, με τη προϋπόθεση βέβαια πως θα συνεχίσεις την αερόβια, τα αγγουράκια και τους τόνους

    Καλή επιτυχία στους στόχους σου
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-06-10 00:32 #21
    Το avatar του χρήστη dominia77

    Εγγραφή
    26-05-2009
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Λία.

    Σίγουρα θα σε βοηθήσει, με τη προϋπόθεση βέβαια πως θα συνεχίσεις την αερόβια, τα αγγουράκια και τους τόνους

    Καλή επιτυχία στους στόχους σου
    Εννοείται! Αν δεν στάξεις, δεν θα χάσεις, είναι το μότο μου.
    Κι αν επιτρεπεται, όταν γράφεις officer, εννοείς αστυνομικός? όχι τίποτε άλλο, αν απαγορεύεται το cordifolia,μην με πας μέσα! χεχε! (χιούμορ κάνουμε!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-06-10 04:14 #22
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dominia77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αν επιτρεπεται, όταν γράφεις officer, εννοείς αστυνομικός? όχι τίποτε άλλο, αν απαγορεύεται το cordifolia,μην με πας μέσα! χεχε! (χιούμορ κάνουμε!)
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-07-10 18:18 #23
    Το avatar του χρήστη dominia77

    Εγγραφή
    26-05-2009
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27
    Προεπιλογή Για το sida της reflex που λέγαμε...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Λία.

    Σίγουρα θα σε βοηθήσει, με τη προϋπόθεση βέβαια πως θα συνεχίσεις την αερόβια, τα αγγουράκια και τους τόνους

    Καλή επιτυχία στους στόχους σου


    Οι τόνοι και τα αγγουράκια συνεχίζονται ανελλιπως και γενικά εχω στάξει επάνω στα ελλειπτικά και τους διαδρόμους.
    Τωρα όσο αφορά το sida cordifolia (reflex), εχω να σας πω ότι είχα τη χειρότερη εμπειρία της ζωής μου!
    Δεδομένου πως είμαι υγιής, χωρίς πίεση,καρδιά, και χωρίς να υπερκαταναλώνω καφείνη, εχθες το πρωί (σάββατο), αποφάσισα να πάρω μια κάψουλα. Περίπου μια ωρα μετα, άρχισε ένα ήπιος πονοκέφαλος, ο οποίος κάτεληξε σε τραγική ημικρανία, υπνηλία, τάση για εμετό και έντονη δίψα, παρά τα 2 λίτρα νερό που ήπια. Από τις 9 το πρωί μέχρι και αργά το βράδυ, ένιωθα πολύ άσχημα και το χειρότερο ήταν πως δεν μπορούσα να το κοντρολάρω με τους κλασσικούς τρόπους.
    Είμαι έτοιμη να πετάξω το κουτί, εκτός αν το θέλει κάποιος άλλος.
    Σε εμένα λειτούργησε πολύ άσχημα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-08-10 23:37 #24
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    σημερα το παρελαβα

    σκοπος που το πειρα ειναι για συντηρηση στο πρωινο αεροβιο τον διακοπον μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-02-11 23:37 #25
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Σκέφτομαι να το πάρω μαζί με το ThermoFusion για 6 εβδομάδες, το καλοκαίρι
    Σκέφτομαι το εξής:
    1η εβδομάδα: 1 κάψουλα Sida/ημέρα, 2 μέρες ON,μία OFF
    2η εβδομάδα:2 κάψουλες Sida/ημέρα, 2 μέρες ON, μία OFF
    3η εβδομάδα: 2 κάψουλες Sida/ημέρα,2 μέρες ON,μία ΟFF και 4 κάψουλες Τhermosufion/ημέρα καθημερινά
    4η εβδομάδα:2 κάψουλες Sida/ημέρα,3 ON,1 ΟFF, και 6 κάψουλες Thermofusion/ημέρα καθημερινά
    5η εβδομάδα: 2 κάψουλες Sida/ημέρα,3 ON,1 ΟFF και 5 κάψουλες Thermofusion/ημέρα καθημερινά
    6η εβδομάδα: 3 κάψουλες Sida/ημέρα 3 ON,1 OFF

    Ταυτόχρονα θα λαμβάνω 1 ή2 gr L-Carnitine-Tartrate από το Anavite.
    Γνώμες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-02-11 13:29 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταυτόχρονα θα λαμβάνω 1 ή2 gr L-Carnitine-Tartrate από το Anavite.
    Γνώμες?
    καλο ειναι αλλα 6 βδομαδες ειναι πολλες,ακομα κ με το οφ που λες,αναμεσα στις μερες..
    αν εχεις το σκεπτικο να κανεις μια "συντηρηση" γραμμωσης με λιποδιαλυτη,μην..ειναι κομματακι λαθος γιατι απλα δεν προκειτε να γινει.

    το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια αναλογη διατροφουλα,μαζι με την ληψη αυτων που θες για 30 μερες κ μετα οφ.
    παραπανω δεν χρειαζεσαι γιατι δεν εχεις κ λιπος να διωξεις.

    κ θα σαι κομπλε,imo.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-02-11 19:09 #27
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο ειναι αλλα 6 βδομαδες ειναι πολλες,ακομα κ με το οφ που λες,αναμεσα στις μερες..
    αν εχεις το σκεπτικο να κανεις μια "συντηρηση" γραμμωσης με λιποδιαλυτη,μην..ειναι κομματακι λαθος γιατι απλα δεν προκειτε να γινει.

    το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια αναλογη διατροφουλα,μαζι με την ληψη αυτων που θες για 30 μερες κ μετα οφ.
    παραπανω δεν χρειαζεσαι γιατι δεν εχεις κ λιπος να διωξεις.

    κ θα σαι κομπλε,imo.
    6 εβδομάδες χρήση δεν προτείνεται στο Sida? Eπίσης,έχω διαβάσει ότι λειτουργεί καλύτερα με off(δεν το συνηθίζει τόσο πολύ ο οργανισμός).
    Δεν θα είναι συντήρηση γράμμωσης. Θα είναι γράμμωση κανονική. Θα έχω περίπου 11-12% λίπος τότε(τόσο υπολογίζω) και θα θέλω να πέσω στο 8% και δεν μπορώ να κάνω κετο γιατί πέφτει εξεταστική τότε και no carb=no pass .
    Αερόβια μπορώ να κάνω κανονικά με αυτό το πάκέτο ή το Sida με την καρνιτίνη θα την τινάξουν την καρδιά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-02-11 20:48 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αερόβια μπορώ να κάνω κανονικά με αυτό το πάκέτο ή το Sida με την καρνιτίνη θα την τινάξουν την καρδιά?
    οχι ρε συ μια χαρα κανεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-03-11 16:19 #29
    Προεπιλογή
    Γιατι ρε παιδια δεν μπορω να βρω ΠΟΥΘΕΝΑ σε κανενα μαγαζι στο Ελλαντα πλεον το sida cordifolia? Μονο εξω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-03-11 16:25 #30

    Εγγραφή
    27-04-2010
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    367
    Προεπιλογή
    Μπορεις. Θα σου pm ενα website για να το αγορασεις. Ειναι και φτηνο και αποτελεσματικό.

    thnx to Michaelangelo
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία