Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 323
  1. 29-01-10 01:43 #1
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Lightbulb Home made Pre-WorkOut Drink.....
    επειδη γινετε χαμος στην αγορα απο διαφορα προιοντα αποφασισα να φτιαξω τα δικα μου στα μετρα μου.

    εδω θα ηθελα την βοηθεια τον ηδικον στις δοσολογιες και στο τι πρεπει να βαλω μεσα σε καθε ροφημα μου.

    σκεφτομε να φτιαξω 6-7 διαφορετικα ροφηματα αναλογα την ημερα και την περιοδο που βρισκομε.

    πινακας επεξηγησης
    days on = μερες με προπονηση
    days off = μερες χωρις προπονηση
    cuting = κυκλος κοψιματος
    stacking = κυκλος ογκου

    1. καθε πρωι (days on, days off, cutting ,stacking)
    2. απογευμα (days off, cutting ,stacking)
    3. πριν τιν προπονηση (days on, cutting)
    4. πριν τιν προπονηση (days on, stacking)
    5. μετα την προπονηση (days on, cutting)
    6. μετα την προπονηση (days on, stacking)
    7. πριν τον υπνο (days on, days off, cutting ,stacking)


    ας κανουμε και μια λιστα απο τι υλικα θα χριαστουμε

    1. Whey Protein Isolate
    2. Calcium Caseinate
    3. Ultra Fine Scottish Oats
    4. Dextrose
    5. Maltodextrin
    6. Essential Amino Acids
    7. Creatine Monohydrate
    8. Arginine Alpha Ketoglutarate
    9. Caffeine
    10. Green Tea Extract Powder
    11. Taurine
    12. L Glutamine
    13. HMB
    14. Beta Alanine
    15. Glutamine Peptides


    οποτε εχουμε 4 ροφηματα τις μερες on και 3 ροφηματα τις μερες off. ολα καλα μεχρι εδω? παμε να δουμε τι και ποσο θα εχει το καθενα μεσα εδω θα ηθελα την βοηθια σας για να βρουμε τον τελειο συνδιασμο.





    1)
    • Whey Protein Isolate
    • Ultra Fine Scottish Oats


    2)
    • Whey Protein Isolate


    3)
    • Essential Amino Acids
    • Caffeine
    • Taurine (1g)
    • Green Tea Extract Powder
    • Beta Alanine (2g)


    4)
    • Whey Protein Isolate
    • Essential Amino Acids
    • Caffeine
    • Taurine (1g)
    • Arginine Alpha Ketoglutarate (5g)
    • Creatine Monohydrate (3g)
    • Beta Alanine (2g)


    5)
    • Whey Protein Isolate
    • Glutamine Peptides
    • HMB


    6)
    • Whey Protein Isolate
    • Glutamine Peptides
    • HMB
    • Dextrose
    • Maltodextrin


    7)
    • Calcium Caseinate



    Θα παρακαλουσα θερμα να μηνει καθαρο το τοπικ. επεισης οπιος εχει την διαθεση και την γνωση να βοηθιση να ολοκληροθει η δουλεια μου. αν εχω οπιαδιποτε ελυψη υλικου στην λιστα (υλικων η ροφηματων) θα ηθελα να μου το προτινετε. το παρον ποστ θα ανανεονετε καθε φορα που θα κανουμε αλλαγες

    σας ευχαριστο πολυ για τον χρονο σας, το κουραγιο σας, την διαθεση σας και τις γνωσεις σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Qlim4X : 29-01-10 στις 14:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-01-10 02:42 #2
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    L Glutamine,HMB και Arginine δεν κάνουν τίποτα αποδεδειγμένα.

    Green Tea Extract Powder δεν θα σου το πρότεινα λόγο των πολυφαινολών που περιέχουν μέσα.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-01-10 02:46 #3
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    L Glutamine (...] δεν κάνουν τίποτα αποδεδειγμένα.
    !!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-01-10 02:48 #4
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Green Tea Extract Powder δεν θα σου το πρότεινα λόγο των πολυφαινολών που περιέχουν μέσα.
    Και;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-01-10 02:58 #5
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Ποιος από τους 2 σας θέλει έρευνες ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-01-10 03:06 #6
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος από τους 2 σας θέλει έρευνες ?
    Εγω εγω!
    Παντως : http://forum.bodybuilding.gr/showthr...AF%CE%BD%CE%B7
    ( Ηταν που ηθελε ο ανθρωπος να μεινει καθαρο το post) ( αν θες σβηνω τα μηνυματα μου)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-10 03:06 #7
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    ρε Ροκ,φιλάς τα λινκς;Παίζει να έχεις γεμίσει κανα σκληρό χαχαχ.

    Για δώσε,γιατί εγώ άλλα ξέρω και διαβάζω περί πολυφαινολών.

    Αν είναι ξένη,δώσε λινκ να μην κράζουν για μετάφραση.











    Υ.Γ
    Αν έχεις στείλε μου σε pm και για L-tyrosine Gingko Biloba Sida Cardifolia και Q10

    Ψάχνω για τσίτωμα να μπορώ να παίρνω χωρίς κύκλους,συνεχομενα,και κάτι να με κρατάει τα μεσημέρια γιατί Crashαρω τελείως,χωρίς να το συνηθίζει ο οργανισμός...
    Ε καλουλη ροκ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-10 03:16 #8
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εγω!
    Παντως : http://forum.bodybuilding.gr/showthr...AF%CE%BD%CE%B7
    ( Ηταν που ηθελε ο ανθρωπος να μεινει καθαρο το post) ( αν θες σβηνω τα μηνυματα μου)
    Αμφιβάλλω αν έχεις κοιτάξει καν τις πηγές.
    Αποδεδειγμένα δεν βελτιώνει την απόδωση και δεν βελτιώνει την αποκατάσταση(τουλάχιστον σε αθλητές)

    Χάρη εννοείται πως έχω αποθηκευμένες τις έρευνες, αυτό έλειπε.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-01-10 11:00 #9
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    L Glutamine,HMB και Arginine δεν κάνουν τίποτα αποδεδειγμένα.

    Green Tea Extract Powder δεν θα σου το πρότεινα λόγο των πολυφαινολών που περιέχουν μέσα.
    δηλαδη ολα τα σκευασματα που περιεχουν αυτα μεσα ειναι αχριστα?

    εγω παντος με glutamine νιοθω πολυ πιο χαλαρο το σωμα μου μετα τις προπονησεις.

    ΗΜB δεν εχω δοκιμασι ακομα

    αργιρινε AAKG (νιτρικα) εχω δοκημασει και κανουνε δουλεια πανο μου.

    εχεις να προτινεις αλλο συμπληρομα να προσθεσω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-01-10 12:43 #10
    Το avatar του χρήστη zarras

    Εγγραφή
    05-09-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    142
    Προεπιλογή
    αχ, επρεπε να το περιμενω απο σε να Qlim μετα το χ8εσινο χεχεχε,

    λοιπον θα σου πω γενικα καποια πραγματα αν, και λογικα
    αν ψαξεις στο φορουμ θα βρεις τις δοσολογιες που θες...
    Α, πριν ξεκινησω ελπιζω να σου αρεσει η γευση απο τα υγρα μπαταριας,
    γιατι αν πας σε bulk ξεχασε τις θεικες γευσεις, στυλ φραουλιτσα κτλπ...


    περα απο την πλακα, γενικοτερα ισχυει
    πρωτεινη καθε 2-3 ωρες απο 30γρ μιας και παραπανω θα καταληξουν στη λεκανη σου(καζεινη βραδυ, whey oπωσδηποτε μετα το τζιμ και τις υπολοιπες 'η σογιας/αυγου).
    Υδατανθρακες σε αναλογια 1/1 (απλοι/συνθετοι) και σε ποσοτητα υπολογιζεις οσο ειναι το βαρος της μυικης σου μαζας πχ αν ειναι 60kgr, περνεις 30+30 (απλοι+συνθετοι). Χαμηλο GI για το πρωι (δεν θες να μεταβολιστουν σε λιπος) και υψηλο GI μετα το τζιμ ή πριν(αν θες να παρεις καποια εξτρα ενεργεια)
    Glutamine 3-5gr 3 φορες τη μερα (πρωι, μετα το τζιμ, πριν τον υπνο) εδω παιζουν 3 παραλαγες, L'glutamine που ειναι το αμινοξυ, n'acetyl glutamine που η μονη διαφορα ειναι η μεγαλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα του σε σχεση με την L, και τα πεπτιδια glutamine (free form amino) που ειναι ταχειας αποροφησης.
    Αργινινη 2-3γρ πρωι και αλλα τοσα μετα την προπονηση, 'η αν το συνδυασεις με ταυρινη/κρεατινη δοκιμασε το και πριν το τζιμ σαν homemade νιτρικο.
    Κρεατινη αφου κανεις ενα 5ημερο γεμισμα(2 δοσεις των 5γρ εκαστη, πρωι και μετα τοτζιμ) πεφτεις στη 1 δοση (5γρ μετα το τζιμ) αν ομως δεν πλακωθεις σε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ νερο δε θα καταφερεις τπτ με την κρεατινη, που υποτιθεται βοηθαει στην ενδοκυτταρικη κατακρατηση νερου αυξανοντας τον ογκο του κυτταρου και χρησιμοποιοντας αργοτερα το νερο αυτο σαν πηγη ενεργειας.
    Ταυρινη 1γρ(αν θυμαμαι καλα) πριν η μετα το τζιμ, η ταυρινη ΔΕΝ ειναι διεγερτικο οπως πολλοι πιστευουν λογο....red bull lol.
    Kαφεινη ...δε μου αρεσει στη γευση, οποτε δεν εχω ασχοληθει, ουτε καφε δε πινω, οσο για το πρασινο τσαι, με μετρο γιατι εχει πολυφαινολες και κοβουν απο την τεστοτερονη..

    αυτα.. ελπιζω να μην ημουν παραπληροφορηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-01-10 12:49 #11
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Δες τι είναι ανάλογα τι θες. ΠΕς μου τι θες και θα δω τι έχω να προτείνω.
    ΑΝ σε κάνει χαρούμενο να πιστεύεις ότι λειτουργούν κράτησε τα απλά χωρίς να έχω να κερδίσω κάτι σου λέω μην τα πάρεις γτ δεν κάνουν τίποτα.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-01-10 13:17 #12
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zarras Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχ, επρεπε να το περιμενω απο σε να Qlim μετα το χ8εσινο χεχεχε,

    λοιπον θα σου πω γενικα καποια πραγματα αν, και λογικα
    αν ψαξεις στο φορουμ θα βρεις τις δοσολογιες που θες...
    Α, πριν ξεκινησω ελπιζω να σου αρεσει η γευση απο τα υγρα μπαταριας,
    γιατι αν πας σε bulk ξεχασε τις θεικες γευσεις, στυλ φραουλιτσα κτλπ...


    περα απο την πλακα, γενικοτερα ισχυει
    πρωτεινη καθε 2-3 ωρες απο 30γρ μιας και παραπανω θα καταληξουν στη λεκανη σου(καζεινη βραδυ, whey oπωσδηποτε μετα το τζιμ και τις υπολοιπες 'η σογιας/αυγου).
    Υδατανθρακες σε αναλογια 1/1 (απλοι/συνθετοι) και σε ποσοτητα υπολογιζεις οσο ειναι το βαρος της μυικης σου μαζας πχ αν ειναι 60kgr, περνεις 30+30 (απλοι+συνθετοι). Χαμηλο GI για το πρωι (δεν θες να μεταβολιστουν σε λιπος) και υψηλο GI μετα το τζιμ ή πριν(αν θες να παρεις καποια εξτρα ενεργεια)
    Glutamine 3-5gr 3 φορες τη μερα (πρωι, μετα το τζιμ, πριν τον υπνο) εδω παιζουν 3 παραλαγες, L'glutamine που ειναι το αμινοξυ, n'acetyl glutamine που η μονη διαφορα ειναι η μεγαλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα του σε σχεση με την L, και τα πεπτιδια glutamine (free form amino) που ειναι ταχειας αποροφησης.
    Αργινινη 2-3γρ πρωι και αλλα τοσα μετα την προπονηση, 'η αν το συνδυασεις με ταυρινη/κρεατινη δοκιμασε το και πριν το τζιμ σαν homemade νιτρικο.
    Κρεατινη αφου κανεις ενα 5ημερο γεμισμα(2 δοσεις των 5γρ εκαστη, πρωι και μετα τοτζιμ) πεφτεις στη 1 δοση (5γρ μετα το τζιμ) αν ομως δεν πλακωθεις σε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ νερο δε θα καταφερεις τπτ με την κρεατινη, που υποτιθεται βοηθαει στην ενδοκυτταρικη κατακρατηση νερου αυξανοντας τον ογκο του κυτταρου και χρησιμοποιοντας αργοτερα το νερο αυτο σαν πηγη ενεργειας.
    Ταυρινη 1γρ(αν θυμαμαι καλα) πριν η μετα το τζιμ, η ταυρινη ΔΕΝ ειναι διεγερτικο οπως πολλοι πιστευουν λογο....red bull lol.
    Kαφεινη ...δε μου αρεσει στη γευση, οποτε δεν εχω ασχοληθει, ουτε καφε δε πινω, οσο για το πρασινο τσαι, με μετρο γιατι εχει πολυφαινολες και κοβουν απο την τεστοτερονη..

    αυτα.. ελπιζω να μην ημουν παραπληροφορηση

    εισαι καταστροφη τρελες μπριζες λεμε

    σε ευχαριστο για την βοηθεια σου.

    λοιπον.

    1) γευσεις βαζουμε προσθετα ρε συ και ολα φτιαχνουν
    2) τα προ προπονητικα ροφηματα θα ειναι καθαρα σαν boosters με εμφαση στα νιτρικα και οχι στην κρεατινη. για τον λογο οτι δεν θελω να μαζεψω υγρα που θα φυγουν αλλα θελω να εχω καθαρη μαζα. οποτε λεω κοντα στα 5γρ αργιρινη και 3 κρεατινη, και ταυρινη 1γρ.
    3) για υδατανθρακες ποιοι ειναι απλοι και πιοι συνθετοι?
    4) GI?
    5) γλουταμινη την θελω καθαρα μετα την προπονηση για αποκατασταση. οποτε 8α παει με μια isolate protein μαζι με glutamin peptides

    6)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-01-10 13:17 #13
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    L Glutamine,HMB και Arginine δεν κάνουν τίποτα αποδεδειγμένα.

    Green Tea Extract Powder δεν θα σου το πρότεινα λόγο των πολυφαινολών που περιέχουν μέσα.
    Το ΗΜΒ δουλεύει απλά η λευκίνη είναι καλύτερη.
    Οι πολυφαινόλες είναι που κάνουν την δουλειά στον πράσινο τσάι και γενικά είναι must σαν αντιοξειδωτικό.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-01-10 13:26 #14
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zarras Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχ, επρεπε να το περιμενω απο σε να Qlim μετα το χ8εσινο χεχεχε,

    λοιπον θα σου πω γενικα καποια πραγματα αν, και λογικα
    αν ψαξεις στο φορουμ θα βρεις τις δοσολογιες που θες...
    Α, πριν ξεκινησω ελπιζω να σου αρεσει η γευση απο τα υγρα μπαταριας,
    γιατι αν πας σε bulk ξεχασε τις θεικες γευσεις, στυλ φραουλιτσα κτλπ...


    περα απο την πλακα, γενικοτερα ισχυει
    πρωτεινη καθε 2-3 ωρες απο 30γρ μιας και παραπανω θα καταληξουν στη λεκανη σου(καζεινη βραδυ, whey oπωσδηποτε μετα το τζιμ και τις υπολοιπες 'η σογιας/αυγου).
    Υδατανθρακες σε αναλογια 1/1 (απλοι/συνθετοι) και σε ποσοτητα υπολογιζεις οσο ειναι το βαρος της μυικης σου μαζας πχ αν ειναι 60kgr, περνεις 30+30 (απλοι+συνθετοι). Χαμηλο GI για το πρωι (δεν θες να μεταβολιστουν σε λιπος) και υψηλο GI μετα το τζιμ ή πριν(αν θες να παρεις καποια εξτρα ενεργεια)
    Glutamine 3-5gr 3 φορες τη μερα (πρωι, μετα το τζιμ, πριν τον υπνο) εδω παιζουν 3 παραλαγες, L'glutamine που ειναι το αμινοξυ, n'acetyl glutamine που η μονη διαφορα ειναι η μεγαλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα του σε σχεση με την L, και τα πεπτιδια glutamine (free form amino) που ειναι ταχειας αποροφησης.
    Αργινινη 2-3γρ πρωι και αλλα τοσα μετα την προπονηση, 'η αν το συνδυασεις με ταυρινη/κρεατινη δοκιμασε το και πριν το τζιμ σαν homemade νιτρικο.
    Κρεατινη αφου κανεις ενα 5ημερο γεμισμα(2 δοσεις των 5γρ εκαστη, πρωι και μετα τοτζιμ) πεφτεις στη 1 δοση (5γρ μετα το τζιμ) αν ομως δεν πλακωθεις σε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ νερο δε θα καταφερεις τπτ με την κρεατινη, που υποτιθεται βοηθαει στην ενδοκυτταρικη κατακρατηση νερου αυξανοντας τον ογκο του κυτταρου και χρησιμοποιοντας αργοτερα το νερο αυτο σαν πηγη ενεργειας.
    Ταυρινη 1γρ(αν θυμαμαι καλα) πριν η μετα το τζιμ, η ταυρινη ΔΕΝ ειναι διεγερτικο οπως πολλοι πιστευουν λογο....red bull lol.
    Kαφεινη ...δε μου αρεσει στη γευση, οποτε δεν εχω ασχοληθει, ουτε καφε δε πινω, οσο για το πρασινο τσαι, με μετρο γιατι εχει πολυφαινολες και κοβουν απο την τεστοτερονη..

    αυτα.. ελπιζω να μην ημουν παραπληροφορηση
    Η γλουταμίνη είναι απλά άχρηστη. Η Ν-acetyl γλουταμίνη δεν έχει μεγαλύτερη βιοδιαθεσιμότητα, το πρόβλημα βρίσκεται στην σευτερη αμινομάδα.
    H Αργινίνη δεν κάνει το παραμικρό για να αυξήσει τα επίπεδα νιτρικών, απλά αυξάνει ελαφρώς τα επίπεδα ινσουλίνης και την μεταφορά υδατανθράκων στους μυς.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-01-10 13:32 #15
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zarras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαφεινη ...δε μου αρεσει στη γευση, οποτε δεν εχω ασχοληθει, ουτε καφε δε πινω, οσο για το πρασινο τσαι, με μετρο γιατι εχει πολυφαινολες και κοβουν απο την τεστοτερονη..
    Σε in vitro μελέτη σε ίστό ορχέων σε συγκεντρώσεις που δεν θα φτάσεις ποτέ per os. In vivo πρακτικά επικρατεί η anti-aromatase activity στο ήπαρ και οδηγεί σε αύξηση τεστοστερόνης.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία