Σελίδα 2 από 259 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 3885
  1. 17-06-10 19:56 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μονοζυγο κυριως με ανοικτή λαβη,ελξεις τροχαλίας με ανοικτή λαβη....
    Ειναι αρκετα βασικες ,χρειαζεσαι φωτο για αυτες;
     

  2. 17-06-10 21:06 #17
    Προεπιλογή
    Μονοζυγο με κλειστη λαβη και τα οι παλαμες να κοιτανε απεναντι, γυμναζει δικεφαλα;
     

  3. 17-06-10 21:09 #18
    Το avatar του χρήστη mpambis

    Εγγραφή
    06-03-2010
    Περ.
    Α.Δημήτριος
    Μηνύματα
    49
    Προεπιλογή
    Υπάρχει διαφορά στις μυικές ομάδες που γυμνάζουν οι εμπροστολαίμιες και οπισθολαίμιες έλξεις;
    Loved by few..Hated by many...Respected by all.
     

  4. 17-06-10 21:22 #19
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Wink
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα μεγαλώνουν ,απλα συνήθως γίνονται μετά απο τετρακέφαλους-δικέφαλους μηριαίους και δεν δίνεται ιδιαίτερη έμφαση και πάθος.

    Δοκίμασε τα πάντα.

    2 φόρες τη βδομάδα ,οχι για αρκετό καιρό.
    Μακριά απο μοιριαιακαι τετρακέφαλα.
    Πολλές επαν/ψεις.
    Λίγες επαναλήψεις ,πολλά κιλά.
    Πυραμίδες ,και ανάποδες.
    Drop setsΣουπερ σετς ,καθιστός και όρθιος.Δοκίμασε σε πρέσα ,στο σμιθ σε στεπ ,σε μηχανήματα όρθιος,όρθιος με το βάρος σου+εξτρα βάρος με αλτήρα,ανα ενα ποδι σε Step

    Καθιστός για υποκνημιδιο.
    Ορθιος για γαστροκνημιο ,διαφορετικές γωνίες στα πέλματα,μέσα και έξω και καθηστος το ιδιο.

    Υπάρχουν άπειρες παραλαγες και συνδυασμούς που μπορείς να κάνεις,και τεχνικές να εφαρμόσεις.
    Υπάρχουν κάποια γενετικά όρια ,το θέμα είναι αν τα εξαντλούμε .Άλλωστε τα όρια τα θέτουμε εμείς.

    Εντιτ:+1 TEFAAtzis ,μπερδεύτηκα με τις ξένες ονομασίες.
    Συμφωνώ αβέρτα !
    Μια χαρά μεγαλώνουν απλά οι περισσότεροι παίζουν τις γάμπες χοροπηδώντας και με ελάχιστα κιλά. Κάποιοι λένε ότι σαν ομάδα αποτελούνται από κόκκινες μυικές ίνες πρέπει να τις παίζουμε με πολλές επαναλήψεις, εδώ βασικά δεν διαφωνώ ούτε συμφωνώ είναι καθαρά πως ανταποκρίνεται καλύτερα ο άλλος. Ότι range επαναλήψεων και να παίζεις αυτό που θα σου πω είναι ότι οι γάμπες αντέχουν τρελό φορτίο βάρους και ελάχιστους έχω δει να τις παίζουν με ένταση και πάρα πολύ βαριά. Δοκίμασε αρχικά να παίζεις με πάρα πολλά κιλά σε range 6-12 για 4-5 σετ, με οληκληρωμένη κίνηση τέρμα πάνω τέρμα κάτω, 2 ασκήσεις την φορά(όρθιος σε Smith ή μηχάνημα) και καθιστός σε μηχάνημα για να τις πιάνεις από παντού.

    Μοντέλο Προπόνησης

    -Όρθιος 12-10-8-6+1 σούπερσετ με -50% βάρος για 10-15 επαναλήψεις σε κάθε επανάληψεις κράτημα 2 δευτερόλεπτα στην κορύφωση(πάνω).
    -Καθιστός 12-10-8-6-->dropset 3 κατεβάσματα βάρους σύνολο , για 15-20 επαναλήψεις(χωρίς το 6άρι μέσα).

    Έχε σαν στόχο αυτό το βαθύ ενδομυϊκό κάψιμο που πραγματικά νιώθεις ότι η γάμπα σου σχίζεται από την κνήμη, εκεί είναι που συνεχίζεις και δεν σταματάς μέχρι αποτυχία. Μια φορά την εβδομάδα πιστεύω αρκεί αλλά σκληρά να σου βγάζει ένα κάψιμο-πιάσιμο που θα διαρκεί 3-5 μέρες.
    Ιδιαίτερα αγαπητή προπόνηση οι γάμπες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Rock : 17-06-10 στις 21:24
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
     

  5. 17-06-10 21:44 #20
    Προεπιλογή
    Ειμαι γραμμωση...Δεν θελω να φουσκωσω το στηθος...Να κανω λιγοτερα σετ με πιο λιγα κιλα?
     

  6. 17-06-10 22:05 #21
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beatshooter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι γραμμωση...Δεν θελω να φουσκωσω το στηθος...Να κανω λιγοτερα σετ με πιο λιγα κιλα?
    nai
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
     

  7. 17-06-10 22:08 #22
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beatshooter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι γραμμωση...Δεν θελω να φουσκωσω το στηθος...Να κανω λιγοτερα σετ με πιο λιγα κιλα?
    Να κανεις κανονικα με τουλαχιστον μια ασκηση πιεσεων και 2-3 ακομα διαχωρισμου.Πχ ανοιγματα,cross over,peck dek.

    Τοσο ευκολα φουσκωνει το στηθος σου?
     

  8. 17-06-10 22:11 #23
    Προεπιλογή
    Εχω λιπος στο στηθος και θελω να το κανω επιπεδο,οχι φουσκωμα θα φαινετε χαλια.Καμια προταση για ασκησεις?
     

  9. 17-06-10 22:13 #24
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μποριτε να μου διξεται ασκισεις για φτερα ?? φοτογραφιες ... αμα εινε ευκολο ..
    [YOUTUBE="SALQZhWFhO0"]SALQZhWFhO0[/YOUTUBE]
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
     

  10. 17-06-10 22:16 #25
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beatshooter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω λιπος στο στηθος και θελω να το κανω επιπεδο,οχι φουσκωμα θα φαινετε χαλια.Καμια προταση για ασκησεις?


    δες εδω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΗΘΟΥς 2010


    [YOUTUBE="va06ptd8OzA"]va06ptd8OzA[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE="IscGeSiSjCg"]IscGeSiSjCg[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE="OAfh0-rfGvQ"]OAfh0-rfGvQ[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE="x0cEq-oq4Rk"]x0cEq-oq4Rk[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE="593b6h7Tqow"]593b6h7Tqow[/YOUTUBE]
     

  11. 17-06-10 22:22 #26
    Προεπιλογή
    Την πρωτη ασκηση την κανω και σε επικλινη κ σε ισιο παγκο.Κανω και στο μηχανημα εκτασεις στηθους κ πεκ ντεκ
     

  12. 17-06-10 22:45 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκαινιαζουμε αυτο το τόπικ έτσι ώστε να μην κανετε διασπαρτα ερωτησεις ή να ανοίγονται τόπικς για μια ερωτηση όπου με 1-2 ποστς εχει καλυφθει το θεμα
    πολυνικε πολυ καλη η ιδεα ,παρακαλουμε ολα τα μελη που θελουνε να συζητησουμε θεματα προπονησης να γραφουν εδω και να μη ανοιγουν νεα θεματα για να τα εχουμε ολα μαζεμενα εδω.

    ολα τα σχετικα θεματα θα μεταφερθουν εδω .
     

  13. 18-06-10 00:10 #28
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    εγω πιστευω πως τις καιω.πραγματικα.λογο του ειδους χορου που κανω(λατινοηδη)
    ειμαι συνεχεια στιριγμενος στις μυτες κοινως οι γαμπες συνεχεια στν τσιτα.τ οποιο ναι μεν εχω γραμμωμενη γαμπα αλλα οχι το μεγεθος που μου αρεσει .και σχεδον τα εχω δοκμασει ολα αυτα τα παραπανω.ακομα και να χτυπησω απο διαφορες γωνιες, γραμωννει αλλα δεν μεγαλωνει.απο χειμωνα που θα στααματησω χορο θα κοιταξω να τις περιποιηθω.
     

  14. 18-06-10 03:51 #29
    Προεπιλογή
    Περα απο ολα τα παραπανω πιστευω οτι ισως και να βοηθουσε το τρεξιμο στο διαδρομο με μεγαλη κλιση.
     

  15. 18-06-10 10:50 #30
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονοζυγο με κλειστη λαβη και τα οι παλαμες να κοιτανε απεναντι, γυμναζει δικεφαλα;
    Σε καθε ασκηση μονοζυγου εμπλεκονται τα δικεφαλα αλλα περισσότερο με κλειστη λαβη - αναστροφη,αυτην εννοείς;
     

Σελίδα 2 από 259 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία