Σελίδα 236 από 259 ΠρώτηΠρώτη ... 136186226234235236237238246 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.526 έως 3.540 από 3885
  1. 26-07-13 00:10 #3526
    Προεπιλογή
    Τωρα αν θες νουμερα 3 ασκησεις τετρακεφαλους, 2 μηριαιους δικεφαλους και 2 γαμπες δε χρειαζεται τπτ παραπανω.
    Αν θες κ ασκησεις θα σου ελεγα
    Βαθια καθισματα 4χ10-12
    Πρεσσα 4χ12-15
    Ετκασεις τετρακεφαλων 3χ15-20
    Ρουμανικες αρσεις θανατου 3χ10-12
    Καμψεις μηριαιων δικεφαλων 4χ15-20
    Γαμπες ορθιος 4χ15
    Γαμπες καθιστος 4χ15.

    Γενικα τα ποδια για να δεις διαφορα ως προς τη μαζα θελουνε αρκετες επαναληψεις
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  2. 26-07-13 01:09 #3527
    Προεπιλογή
    ωραια με βοηθησες αρκετα
     

  3. 29-07-13 20:08 #3528
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    παιδια με πια ασκηση μπορω να αντικαταστισω στο προγραμμα μου , για ωμους , τις κλασσικες πιεσεις στο smith?

    ο λογος οτι εχω αρκετα σοβαρο προβλημα με τους ωμους οι και ασκησεις μου δεν πρεπει να ξεπερνουν τα χερια τις 90μοιρες
    μεχρι αυτο το σημειο δλδ εαν δεν ημουν σαφης
     

  4. 30-07-13 00:21 #3529
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα έχεις με τους ώμους σου φίλε;
     

  5. 30-07-13 10:08 #3530
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα έχεις με τους ώμους σου φίλε;
    Εχει περιπο 10 μηνες η κατασταση , στην αρχη διαγνωστηκε τενωντιτιδα και ειχα μεινει εκτος του χωρου για καιρο , ξαναρχισα σιγα σιγα με την κολυμβηση και ξαναμπηκα στο γυμναστηριο ξεκινωντας απο μονος μου σιγα σιγα ενδυναμωση για να μπω σε φορμα, ο πονος εμφανηστικε ξανα πριν περιπου 4 μηνες και η διαγνωση αυτη την φορα ηταν , υπερτρωφια υπερακανθιου κατι ετσι οπως και να χει σταματησα για πολυ λιγο διαστημα ενω η φυσιοθεραπευτρια με συμβουλεψε αυτο με τα χερια να μην ξεπερνανε τις 90 μοιρες , ετσι απο τοτε οτι ασκησεις κανω προσεχω αυτο και πραγματικα ειμαι αρκετα καλυτερα αλλα δεν ρισκαρω ακομη..
     

  6. 31-07-13 03:23 #3531
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Μερική ρήξη Υπερακανθίου εννοείς jam;
    Μπορείς να εκτείνεις το χέρι σου πρόσθια, μπροστά σου στο ύψος των ώμων, στις 90 μοίρες, με τεντωμένο τον αγκώνα και εκτείνοντας τον αντίχειρα να τον γυρίσεις να κοιτά προς τα κάτω χωρίς να νιώθεις πόνο στον ώμο;
    Αποθεραπεία με πάγο χρησιμοποιείς μετά την προπόνηση;

    Γνώμη μου είναι να κάνεις τις εξής ασκήσεις, με κάθε επιφύλαξη ''γιατι αμα υποτροπιάσει πάλι ίσως γίνει πολύ χειρότερη η κατάσταση''.
    Πρόσθιες άρσεις αλτήρων
    Πλάγιες άρσεις αλτήρων
    Πλάγιες άρσεις αλτήρων σε επίκυψη

    Η δύο πρώτες μέχρι 90 μοίρες για την τελευταία έλεγξε αν σε ενοχλεί.

    Για τέλος δοκίμασε να παίξεις όρθια κωπηλατική με μπάρα. Φυσικά το γνωρίζεις ήδη αμα νιώθεις τον παραμικρό πόνο τερματίζεις την άσκηση. Επίσης μην ξεχνάς τις διατάσεις παίζουν ρόλο στην αποκατάσταση και στην αύξηση του εύρους κίνησης.
    Σου εύχομαι ταχεία επαναφορά και πλήρη αποκατάσταση.
     

  7. 31-07-13 11:52 #3532
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερική ρήξη Υπερακανθίου εννοείς jam;
    Μπορείς να εκτείνεις το χέρι σου πρόσθια, μπροστά σου στο ύψος των ώμων, στις 90 μοίρες, με τεντωμένο τον αγκώνα και εκτείνοντας τον αντίχειρα να τον γυρίσεις να κοιτά προς τα κάτω χωρίς να νιώθεις πόνο στον ώμο;
    Αποθεραπεία με πάγο χρησιμοποιείς μετά την προπόνηση;

    Γνώμη μου είναι να κάνεις τις εξής ασκήσεις, με κάθε επιφύλαξη ''γιατι αμα υποτροπιάσει πάλι ίσως γίνει πολύ χειρότερη η κατάσταση''.
    Πρόσθιες άρσεις αλτήρων
    Πλάγιες άρσεις αλτήρων
    Πλάγιες άρσεις αλτήρων σε επίκυψη

    Η δύο πρώτες μέχρι 90 μοίρες για την τελευταία έλεγξε αν σε ενοχλεί.

    Για τέλος δοκίμασε να παίξεις όρθια κωπηλατική με μπάρα. Φυσικά το γνωρίζεις ήδη αμα νιώθεις τον παραμικρό πόνο τερματίζεις την άσκηση. Επίσης μην ξεχνάς τις διατάσεις παίζουν ρόλο στην αποκατάσταση και στην αύξηση του εύρους κίνησης.
    Σου εύχομαι ταχεία επαναφορά και πλήρη αποκατάσταση.

    Λοιπον φιλε grtech σε ευχαριστω καταρχας για την ανταποκριση, ωστοσο αρχιζοντας με την πρωτη σου ερωτηση
    - οχι δεν νιωθω κανενα ιδιαιτερο πονο , μια χαρα !
    - αποθεραπεια με παγο ναι κανω 1 τουλαχιστο φορα την μερα μετα την προπο και βαζω και αντιφλεγμονοδη κρεμα , perskindol συγκεκριμενα
    - Οσο για ασκησεις ειναι οι εξης στο προγραμμα μου :
    • μπροστινες ανυψωσεις μπαρας >super set
    • μπροστινες ανυψωσεις με αναποδη λαβη >super set
    • ανοιγματα ωμων στον κρος οβερ
    • στο σμιθ εμπροσθολαιμιες ανυψωσεις
    • ανυψωσεις αλτηρων καθιστος σε παγκο (απο τα γονατα εκτινουμε τους αγκωνες προσ τα πανω σε γωνια 90`)

    - ορθια κοπηλατικη ειχα στο τελευταιο μου προγραμμα που αλλαξα αυτη την βδομαδα θα κανω αυτο που σου ανεφερα, εαν την προσθεσω ωστοσο θα ειναι υπερβολικες ασκησεις

    Σε ευχαριστω για ολα παντως παρολαυτα ειμαι αρκετα οκει δλδ σηκωνω τα μεγιστα βαρη , απλα προσεχω αρκετα γενικα και αποφευγω μερικες ασκησεις !
     

  8. 06-08-13 21:47 #3533
    Προεπιλογή
    η ερωτηση μου μπορει να ειναι λιγο ''αστεια'' αλλα εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που αρχισα προπονηση με βαρη σε γυμναστηριο εχουν αυξηθει κατα πολυ τα ''νευρα'' μου..τσατιζομαι πολυ πιο ευκολα και νευριαζω..μπορει να ωφειλετε αυτο στην αυξηση της τεστοστερονης που προκαλειτε απο τα βαρη η απλως ειναι τυχαιο?
     

  9. 07-08-13 10:19 #3534
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    μηπος το pre workout σου , εαν χρησιμοποιηεις, εχει μεγαλη διαρκεια ?
     

  10. 07-08-13 11:29 #3535
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Πολλές φορές οταν κανω βαριές προπονησεις ή πολυ συχνα έχω είτε νευρα είτε κάνω πεσσιμιστικές σκέψεις. Αυτό παίζει να οφείλεται σε υπερβολική κούραση ( κορτιζόλη). Μην ξεχνάς οτι η προπόνηση είναι ένα ειδος stress για τον οργανισμό μας. Ισως θες ενα break.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
     

  11. 09-08-13 14:15 #3536
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Όνομα: 521957_198363213665408_968838640_n.jpg Εμφανίσεις: 291 Μέγεθος: 75,8 KB

    Βρήκα αυτη την εικόνα στο διαδικτυο, φαινεται ενδιαφερον. Ισως μας χρησιμευσει Εχει καποιος την τιμη να το μεταφραση;
    Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Είσαι αναβολικός . Δεν με νοιάζει πως έγινες μέσα σε 6 μήνες θα είσαι πάντα αναβολικός για μένα!
     

  12. 09-08-13 15:17 #3537
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Δε λεει τιποτα το νεο Σωκρατη.
    Κανονικη λαβη κτυπαει δικεφαλο.
    Αναποδη και σφυρι κτυπανε και πηχη.
    Και οι αλλες δυο λεει οτι προσθετουν ποικιλια στην προπονηση χωρις να αναφερει λεπτομεριες
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
     

  13. 09-08-13 15:40 #3538
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Ok thanks Πανο!
    Είσαι αναβολικός . Δεν με νοιάζει πως έγινες μέσα σε 6 μήνες θα είσαι πάντα αναβολικός για μένα!
     

  14. 09-08-13 16:04 #3539
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstasEV Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ερωτηση μου μπορει να ειναι λιγο ''αστεια'' αλλα εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που αρχισα προπονηση με βαρη σε γυμναστηριο εχουν αυξηθει κατα πολυ τα ''νευρα'' μου..τσατιζομαι πολυ πιο ευκολα και νευριαζω..μπορει να ωφειλετε αυτο στην αυξηση της τεστοστερονης που προκαλειτε απο τα βαρη η απλως ειναι τυχαιο?
    Εγώ αυτό το 'χα παρατηρήσει όταν έκανα έντονα υποθερμιδική δίαιτα.
    Όταν τη σταμάτησα, συνήλθα.
    Προφανώς κάποιες ορμόνες επηρεάζονται, τώρα αν είναι η τεστοστερόνη δεν ξέρω.
     

  15. 09-08-13 23:38 #3540
    Προεπιλογή Πάχος και ραγάδες στους γοφούς.
    Καλησπέρα...Για κάμποσους μήνες έπαιρνα κορτιζόνη,λόγω ενός προβλήματος υγείας...Το αποτέλεσμα ήταν να πάρω πολλά κιλά,τα οποία όμως σε 1 χρόνο τα έχασα...Το πρόβλημα μου τώρα είναι το πολύ λίπος στους γοφούς που δεν λέει να φύγει με διατροφή.Επίσης σε αυτές τις περιοχές έχουν δημιουργηθεί ραγάδες..Η ερώτηση μου είναι:Για να φύγουν λίπος και ραγάδες τι πρέπει να κάνω?Διατροφή,άσκηση,αλοιφή,βιταμίνες?Είμαι 17 χρονών..1,87 ύψος και 78 κιλά...Είμαι αρκετά αδύνατος,αλλά δε μαρέσει το σώμα μου,γιατί εκτός από το πρόβλημα που ανέφερα,έχω και γυναικομαστία,η οποία μπορεί να αντιμετωπιστεί με επέμβαση μετά τα 20 μου..Ευχαριστώ εκ των προτέρων(Αν δεν ξέρετε μην απαντήσετε,να πάω καλύτερα σε έναν δερματολόγο.)
     

Σελίδα 236 από 259 ΠρώτηΠρώτη ... 136186226234235236237238246 ... ΤελευταίαΤελευταία