Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 22-08-13 11:14 #1
    Προεπιλογή Ελλειπτικό...κάνει για γράμμωση ;;;
    Καλημερα στην ομορφη παρεα σας. Ειμαι 33 ετων και γυμναζομαι απο μικρος. Εχω περασει και απο εντατικες προπονησεις με συμπληρωματα και διατροφες και φουλ προγραμματα με βαρη στο παρελθον με πολυ καλα αποτελεσματα. Πλεον ομως απλα τρεφομαι σωστα και φροντιζω να κανω καποιες απλες ασκησεις στο σπιτι με καποια βαρακια + κοιλιακους ισα ισα για να εχω την υγεια μου και μια σχετικη γραμμωση στο σωμα.

    Σκεφτομουν την αγορα ενος ελλειπτικου μηχανηματος με την λογικη να κανω με αυτο γυρω στις 4 - 5 φορες τη βδομαδα κανα 45λεπτο ( καθε πρωι ) με τη λογικη να με διατηρει.. και σε επιπεδα γραμμωσης αλλα και υγειας - μεταβολισμου κ.λ.π.

    Θα ηθελα να ρωτησω αν η αγορα του μπορει να επιτυχει μια καλυτερη γραμμωση και ενδυναμωση - απο μονη της... αφηνοντας δλ τα βαρη εντελως...

    ( θα συνεχισω να κανω μονο μονοζυγο αλλα θα ηθελα να αφησω στην ακρη κοιλιακους και βαρακια η τεσπα να κανω πολυ πιο αραια καθως με ενδιαφερει ενα καλλιγραμο κορμι χωρις υπερβολες )

    ΟΥΣΙΑΣΤΙΚ δλ ρωταω αν μονο με το εν λογω μηχανημα μπορω να διατηρουμαι... να γραμμωσω περισσοτερο και να ενδυναμωσω τις μυικες μου ομαδες.

    Θα ηθελα τη βοηθεια και τις συμβουλες σας πανω σε αυτο.

    Σας ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-08-13 15:10 #2
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    με οποιαδηποτε δραστηριοτητα μεσω της οποιας χανεις θερμιδες-εφ'οσον υπαρχει ισορροπημενη διατροφη-μπορεις και να διατηρηθεις και να γραμμωσεις(αρκει να εχεις μυικη βαση).
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-08-13 15:42 #3
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Το σίγουρο είναι ότι θα χάσεις λίπος και μάλιστα πιο άκοπα απ'ότι αν έκανες διάδρομο (από προσωπική πείρα και γνωστών μου). Το μηχάνημα αυτό είναι σχεδιασμένο για να ανεβάζει σφυγμούς. Τώρα για ενδυνάμωση που λες, πολύ αμφιβάλλω. Δεν βλέπω πώς μπορούν να δυναμώσουν κάποιες μυικές ομάδες κάνοντας ελλειπτικό. Ίσως κάποια σύσφιξη αν το σώμα είναι πλαδαρό αλλά μέχρι εκεί.
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-08-13 10:03 #4
    Προεπιλογή
    βασικα ξεχασα να αναφερω.. ειμαι αδυνατος / 1.80 και 68 κιλα...απλα θα ηθελα να γραμμωσω περισσοτερο, δλδ αδυνατος αλλα γραμμωμενος χωρις ιχνος λιπους ειδικα στη κοιλια.. στο πλαι κ.λ.π και για αυτο ρωταω αν ενα τετοιο εργαλειο θα βοηθησει καθως εχω κουραστει αρκετα με τα βαρακια ...

    το θεμα μου ειναι οτι οκ μια χαρα δειχνω στον καθρεφτη και ισως με λιγο χαμηλοτερο φωτισμο η αν ειμαι λιγο σφιγμενος..αλλα η ουσια για μενα ειναι να εχω ενα γραμμενο και σφιχτο σωμα ( χωρις ογκο - αδυνατο ) σε ολες τις φασεις ***


    παραθετω μια σχετικα προσφατη φωτο μου


    Όνομα: 575162_4027151287773_97023659_n.jpg Εμφανίσεις: 3324 Μέγεθος: 14,3 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evilnannouk : 27-08-13 στις 10:07
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-13 10:13 #5
    Προεπιλογή
    Θέλεις να χάσεις λίπος () ή να μην βάλεις άλλο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-13 10:13 #6
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Ενδυνάμωση μπορεις να εχεις αν ρυθμιζεις αρκετά σφιχτά την αντισταση αλλά και πάλι δεν θα είναι κάτι το φοβερό.

    Για το θέμα της γράμμωσης ,για να γραμμώσεις πρέπει να έχεις μυες και εσυ δεν έχεις.

    Καλύτερα είναι αφού εισαι ήδη χαμηλά σε λίπος να κανεις ενα σωστό πρόγραμμα με βάρη για να βαλεις μερικά μυικά κιλα (3-4 οχι πολλα). Ανεβαινοντας θα μειωθεί το % λιπους σου και θα είσαι εκει που θες.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση