Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 104 από 104
  1. 05-06-12 16:14 #91
    Το avatar του χρήστη Jimy

    Εγγραφή
    19-12-2011
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    170
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπαρχει καλυτερος τροπος να καταβολησεις απο το να κανεις μετα απο τα βαρη 45 λεπτα ηπιας προς μετριας εντασης αεροβια..
    επι 45 λεπτα υποβαλλεις το σωμα σου στο ιδιο μονοτονο ερεθισμα..την απαιτουμενη ενεργεια θα την παρει απο τους μυς που θα καταβολιζει καθ ολη τη διαρκεια.το HIT μπορει να σε στεγνωσει πολυ γρηγοροτερα χωρις να σου προκαλεσει τον καταβολισμο που σου δινει το 45λεπτο..
    Αρα κατα την αποψη σου καλυτερη η διαλλειματικη για να μην καψουμε μυς.Η δεν καταλαβα σωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-12 16:31 #92
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπαρχει καλυτερος τροπος να καταβολησεις απο το να κανεις μετα απο τα βαρη 45 λεπτα ηπιας προς μετριας εντασης αεροβια..
    επι 45 λεπτα υποβαλλεις το σωμα σου στο ιδιο μονοτονο ερεθισμα..την απαιτουμενη ενεργεια θα την παρει απο τους μυς που θα καταβολιζει καθ ολη τη διαρκεια.το HIT μπορει να σε στεγνωσει πολυ γρηγοροτερα χωρις να σου προκαλεσει τον καταβολισμο που σου δινει το 45λεπτο..
    δεν υπαρχει αυτο ουτε μια στις χιλιες.. και ειναι καλα να μην γραφουμε οτι νανε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-12 17:03 #93
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει καλυτερος τροπος να καταβολησεις απο το να κανεις μετα απο τα βαρη 45 λεπτα ηπιας προς μετριας εντασης αεροβια..
    επι 45 λεπτα υποβαλλεις το σωμα σου στο ιδιο μονοτονο ερεθισμα..την απαιτουμενη ενεργεια θα την παρει απο τους μυς που θα καταβολιζει καθ ολη τη διαρκεια.το HIT μπορει να σε στεγνωσει πολυ γρηγοροτερα χωρις να σου προκαλεσει τον καταβολισμο που σου δινει το 45λεπτο..
    Πού τα χετε διαβάσει αυτά ρε παιδιά....?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-06-12 17:08 #94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού τα χετε διαβάσει αυτά ρε παιδιά....?

    Και εγω αυτη την απορια εχω......
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-06-12 17:19 #95
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πού τα χετε διαβάσει αυτά ρε παιδιά....?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω αυτη την απορια εχω......
    μι του!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-06-12 17:24 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    μι του!
    Ναι βρε βρηκα που ειναι γραμμενα.Στην εργοφυσιολογια του εξωγηινου........και εκει ειναι και η ερευνα που εγινε σε ομαδα αρειανων........οκ ολα εκτος τοπικ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-06-12 16:00 #97
    Προεπιλογή
    Αυτό το πρόγραμμα HIIT πως σας φαίνεται? ***************
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-06-12 16:37 #98
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    τι λεει αυτο φιλε μου? συνταγη μαγειρικης ειναι? γιατι δεν τα γραφει στα ελληνικα και δεν καταλαβενουμε τι λεει.

    και επειδη εισαι καινουργιο μελος θα ηθελα να σε ενημερωσω πως οταν ανεβαζετε ενα λινκ απο ξενογλωσσο σαιτ να γραφετε και μια περιληψη στα ελληνικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-06-12 15:46 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λεει αυτο φιλε μου? συνταγη μαγειρικης ειναι? γιατι δεν τα γραφει στα ελληνικα και δεν καταλαβενουμε τι λεει.

    και επειδη εισαι καινουργιο μελος θα ηθελα να σε ενημερωσω πως οταν ανεβαζετε ενα λινκ απο ξενογλωσσο σαιτ να γραφετε και μια περιληψη στα ελληνικα.
    Χίλια συγγνώμη, λάθος μου δεν το ήξερα.

    Να σας το πω με 2 λόγιο. Πρόκειται για πρόγραμμα τρεξίματος HIIT το οποίο αποτελείται από 3 μέρη :

    1ο μέρος: 2 λεπτά χαλαρό τρέξιμο(για ζέσταμα) και μετά 8 λεπτά με εναλλαγές έντασης. - 15 δεύτερα γρήγορο τρέξιμο ~ 45 δεύτερα χαλαρό τρέξιμο.

    2ο μέρος: 25 λεπτά χαλαρό τρέξιμο

    3ο μέρος: 10 λεπτά τρέξιμο με εναλλαγές έντασης. 1 λεπτό γρήγορο τρέξιμο ~ 1 λεπτό χαλαρό τρέξιμο.

    Το πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνει και τα 3 μέρη συνολικής διάρκειας 45 λεπτών. Στο site αυτό που το είδα ο τύπος εξηγεί τους λόγους που πιστεύει ότι είναι πολύ καλό πρόγραμμα. Εσάς πώς σας φαίνεται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-06-12 16:20 #100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χίλια συγγνώμη, λάθος μου δεν το ήξερα.

    Να σας το πω με 2 λόγιο. Πρόκειται για πρόγραμμα τρεξίματος HIIT το οποίο αποτελείται από 3 μέρη :

    1ο μέρος: 2 λεπτά χαλαρό τρέξιμο(για ζέσταμα) και μετά 8 λεπτά με εναλλαγές έντασης. - 15 δεύτερα γρήγορο τρέξιμο ~ 45 δεύτερα χαλαρό τρέξιμο.

    2ο μέρος: 25 λεπτά χαλαρό τρέξιμο

    3ο μέρος: 10 λεπτά τρέξιμο με εναλλαγές έντασης. 1 λεπτό γρήγορο τρέξιμο ~ 1 λεπτό χαλαρό τρέξιμο.

    Το πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνει και τα 3 μέρη συνολικής διάρκειας 45 λεπτών. Στο site αυτό που το είδα ο τύπος εξηγεί τους λόγους που πιστεύει ότι είναι πολύ καλό πρόγραμμα. Εσάς πώς σας φαίνεται?
    Φιλε μου αλλα τοσα προγραμματα με εναλλαγες υπαρχουν για το ιδιο η διαφορετικο αποτελεσμα.Καθε προγραμμα ειναι καλο να προσαρμοζεται σε καποιον με βαση το επιπεδο φυσικης καταστασης.Δεν υπαρχει συνταγη βρηκα ενα προγραμμα ας το κανω γιατι καθε ανθρωπος αντιδραει ή οχι διαφορετικα.Ολα εχουν σχεση με το επιπεδο φυσικης καταστασης.Στην αρχη του τοπικ υπαρχουν κατι πινακες που εκει μπορεις ακριβως πανω κατω να υπολογισεις τι θες να κανεις ή τι σε βολευει και να προσαρμοσεις αυτο που θες σε προγραμμα.Αναλογα ή αεροβια ή αναεροβια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-03-13 13:43 #101
    Το avatar του χρήστη Stark

    Εγγραφή
    28-09-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    198
    Προεπιλογή
    Γεια σας και απο μενα, εγω παλι προσπαθησα καπως να παρω την απαντηση μου μεσα απο αυτα που ειπατε , αλλα δεν πολυ καταλαβα
    Κανω 3 φορες την εβδομαδα βαρη (καθε προπονηση πιανει ολους τους μυς ) και επειτα μετα τα βαρη κανω 20 λεπτακια αεροβια στο ελλειπτικο , παλμοι γραφει 65 με 75 . Περα οτι κουραζομαστε παραπανω με αυτο το τροπο , δε λειτουργει το γνωστο πως μετα τα βαρη εχουμε μειωμενο γλυκογονο και ετσι πιανουμε τον λιποικο ιστο παραπανω με αποτελεσμα τη καλυτερη καυση ? Ευχαριστω
    Never give up on something that you can't go a day without thinking about.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-03-13 18:22 #102
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    προσπάθησε να πιάσεις τους παλμούς σου και μην εμπιστεύεσαι τι γράφει ένα μηχάνημα. 65 με 75 είναι λιγοι για να λες πως κάνεις αερόβια.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-09-13 20:43 #103
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Ας πουμε οτι η καυση λιπους δεν μας ενδιαφερει. η HIIT(αεροβια) θα βαοηθουσε στη μυικη ενδυναμωση, καρδιοαναπνευστικη αντοχη σε βαθος χρονου?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη michael-nrg : 05-09-13 στις 20:48
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-09-13 21:44 #104
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Εννοείται πως βοηθάει, αρκεί να βρεις τι σου ταιριάζει.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567