Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 104
  1. 27-10-11 00:39 #61
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Μπορώ να απαντήσω αναλυτικά με τους παλμούς όταν το ξαναδοκιμασω γιατι μεχρι 5 νοεμβριου θα βάλω μερικες προπονησεις ποδηλατο!

    Όταν τελειωσα τον 3ο κυκλο και μετρησα παλμους μετα απο 3 λεπτα περπατημα ειχα 125 σταθερους μεχρι το 20λεπτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-01-12 13:51 #62
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    πολυ καλο αρθρο και παλι για οσους θελουν να δουν πιο αναλυτικα τι γινεται με το αεροβιο-αναεροβιο...
    ξεκαθαρα κ απλα για να ειναι κατανοητο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-01-12 19:56 #63
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Eγώ έχω παρατηρήσει οτι όταν κάνω διάδρομο για πολύ ώρα σε μέτρια ένταση αντέχω και μετά έχω ενέργεια να συνεχίσω και άλλο!Αν όμως βάλω μέσα και hit,δηλαδή από 11 που κάνω σταθερά,το βάλω στο 14++ για 2 λεπτά έστω μετά νιώθω εξαντλημένος και θέλω επειγόντος ξεκούραση...γίνομαι πτώμα!.Αν και μ αρέσουν τα σπριντάκια,τις περισσότερες φορές εξαντλούμε τελείως!.Τελικά μετά τρώω αμυγδαλάκια και σε λίγη ώρα επανέρχομαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-01-12 02:41 #64
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    λογικο ειναι να κουραζεσαι πιο γρηγορα με τα σπριντακια οπως λες...
    ειναι κ αυτο κομματι της φυσικης σου καταστασης...με τον καιρο θα προσαρμοστεις κ θα βελτιωθεις αν συνεχισεις γενικα την αεροβια πορπονηση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-02-12 23:43 #65
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Λοιπόν,σήμερα έκανα σχεδόν μία ώρα στο διάδρομο.Αποφάσησα σήμερα (αν και δεν μ αρεσει) να μην κάνω σπριντ γιατί μετά έχω κοιλιακούς και κικ μπόξινγκ και δνε μπορω να συνεχίσω.Έτσι έκανα περισσότερη ώρα,σε χαμηλότερη ένταση(ακόμα και περπάτημα έκανα) και έκαψα σύμφωνα με το μηχάνημα 600κάτι θερμίδες.Η ερώτησή μου,όταν κάνω σπριντάκια αλλά λιγότερο χρόνο γιατί παθαίνω τόοοσο τεράστια εξάντληση;;Σήμερα ήμουν φουλ από ενέργεια και έννιωθα τέλεια στην προπόνηση κικ και τα δωσα όλα.Αλλα τις προηγουμενες φορες με 20-30 λεπτα διάδρομο και πολλά δυνατά HIT δεν μπορύσα να κουνηθώ...εννιωθα πτώμα.Ενώ σήμερα με τον διπλάσιο και παραπάνω χρόνο ,τις ίδιες θερμίδες αλλά χαμηλή ένταση ήμουν τέλεια.Γιατί συμβαίνει αυτό;Εχει σχέση με την πτώση του γλυκογώνου;Και βασικα αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι με ποιο καιω περισσοτερο.Με 60 λεπτα πχ χαμηλη ενταση (που δεν κουράζομαι κιολας) ή HIT συνεχόμενα με τα οποία εξαντλούμε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-02-12 23:56 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιάννηςς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν,σήμερα έκανα σχεδόν μία ώρα στο διάδρομο.Αποφάσησα σήμερα (αν και δεν μ αρεσει) να μην κάνω σπριντ γιατί μετά έχω κοιλιακούς και κικ μπόξινγκ και δνε μπορω να συνεχίσω.Έτσι έκανα περισσότερη ώρα,σε χαμηλότερη ένταση(ακόμα και περπάτημα έκανα) και έκαψα σύμφωνα με το μηχάνημα 600κάτι θερμίδες.Η ερώτησή μου,όταν κάνω σπριντάκια αλλά λιγότερο χρόνο γιατί παθαίνω τόοοσο τεράστια εξάντληση;;Σήμερα ήμουν φουλ από ενέργεια και έννιωθα τέλεια στην προπόνηση κικ και τα δωσα όλα.Αλλα τις προηγουμενες φορες με 20-30 λεπτα διάδρομο και πολλά δυνατά HIT δεν μπορύσα να κουνηθώ...εννιωθα πτώμα.Ενώ σήμερα με τον διπλάσιο και παραπάνω χρόνο ,τις ίδιες θερμίδες αλλά χαμηλή ένταση ήμουν τέλεια.Γιατί συμβαίνει αυτό;Εχει σχέση με την πτώση του γλυκογώνου;Και βασικα αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι με ποιο καιω περισσοτερο.Με 60 λεπτα πχ χαμηλη ενταση (που δεν κουράζομαι κιολας) ή HIT συνεχόμενα με τα οποία εξαντλούμε;
    Ειναι απλο οταν κανεις σπριντακια γαλακτωνεις εξαιτιας της εντασης και για αυτο νιωθεις μετα εξαντληση ενω με το σταθερο 1 ωρα διαδρομο δεν γαλακτωνει το μυικο σε σημειο να μην μπορεις να συνεχισεις.Αυτο ειναι το προβλημα της αναεροβιας εξαιτιας του γαλακτικου οξεος δεν εχεις το περιθωριο να κανεις σπριντακια μια ωρα συνεχομενο.Ενω με την χαμηλης εντασης ταχυτητα και πολλη ωρα ειναι προτιμοτερο να το εφαρμοσεις για το θεμα του λιπους.
    Παραδειγμα...αν πας και τρεξεις 300 μετρα ολα μεσα το 100% και δεν εισαι αθλητης στιβου....περιπου στα 200 μετρα θα νιωσεις τα ποδια σου να καινε,στα 250 θα νιωσεις οτι τα ποδια σου δεν υπακουνε και στα 300 θα πεσεις κατω...μπορει να κανεις και εμετο...αλλα μετα με καμια δυναμη δεν θα μπορεσεις να ξανακανεις το ιδιο...δηλ αλλο ενα 300αρι ολα μεσα και πες μου ποσο λιπος εκαψες στα 50 δευτερολεπτα που ετρεξες για το 300αρι...τιποτα......Γιατι πολυ απλα λογω γαλακτικου οξεος νιωθεις εξαντληση.Οταν κανουμε σπριντακια αναεροβια υπαρχει καποια συμμετοχη γαλακτικου που δεν υπαρχει σε τετοιο βαθμο στην αεροβια και για αυτο το λογο μας συμφερει η αεροβια στο θεμα λιπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-02-12 23:59 #67
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή

    Μαρία μας έλειψαν τα ποστς σου σε αυτον τον τομέα (και όχι μονο!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-02-12 00:00 #68
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μαρία μας έλειψαν τα ποστς σου σε αυτον τον τομέα (και όχι μονο!)
    απο το στομα μου κωστα το πηρες!~

    η πιο ειδικος των ειδικων για μενα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-02-12 00:01 #69
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Ok,άρα θα πρέπει να κάνω χαμηλής έντασης για πολλή ώρα για καύση λίπους.Είχα την λανθασμένη εντύπωση οτι όσο περισσότερο κουραστώ και εξαντληθώ τόσο περισσότερες θερμίδες καίω...
    Καλύτερα βασικά γιατί τον τελευταίο καιρό απελπιζόμουν...και τί δεν δοκίμασα,πάντα μετά τα HIT ήμουν κάπως ζαβλακωμένος.Δεν ήμουν καλά δηλαδή,ήθελανα ξαπλώσω κάπου και να κοιμηθώ Eνώ σήμερα όλα μια χαρά...και έκανα και πολύ δυνατή προπόνηση μετά στο κικ! Ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-02-12 00:02 #70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μαρία μας έλειψαν τα ποστς σου σε αυτον τον τομέα (και όχι μονο!)
    Κωστα μου και εμενα μου λειψατε, ολοι πολυ!!!Και οι συζητησεις και ολα!!!!
    Θα τα πουμε απο κοντα και σε κανα αγωνα!!!!!


    τελειως spam μηνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-02-12 00:09 #71
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Δικαιουμαστε και εμεις ενα spam
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-02-12 00:10 #72
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαιουμαστε και εμεις ενα spam
    Εννοειται!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-12 00:15 #73
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαιουμαστε και εμεις ενα spam




    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-02-12 00:34 #74
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαιουμαστε και εμεις ενα spam
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται!!!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων


    ινφραξιον και στους 3 σας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-02-12 00:42 #75
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ινφραξιον και στους 3 σας..
    Μιας και θα μεταφερθουμε ετσι και αλλιως ..εχω να δηλωσω.....


    .............δεν φταιω εγω γλυκε μας μοναδικε μας ..απιστευτε μας .....τεραστιε μας ...Moderator.....παρασυρθηκα.....
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία