Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 57
  1. 20-06-10 12:40 #1
    Προεπιλογή High Voltage (Warriolab)
    High Voltage (WARRIORLAB)



    To HIGH VOLTAGE είναι ένα εκρηκτικό προεξασκητικό ενεργειακό συμπλήρωμα διατροφής για αθλητές, που έχει σαν σκοπό την μέγιστη αύξηση της ενέργειας, την τροφοδότηση των μυών με γλυκογόνο και την μέγιστη αθλητική απόδοση. Με ένα μοναδικό μείγμα σύνθετων και απλών υδατανθράκων, αργινίνης, για ταχύτερη αιμάτωση των μυών, γκουαρανά, καφεΐνης και ταυρίνης, ως τα απόλυτα ενεργειακά συστατικά, είναι η ιδανική λύση για εντατικές προπονήσεις με αποτελέσματα που θα κάνουν το σώμα να εκραγεί.
    Θρεπτική αξία: Σύνθεση ανά δόση (2 scoops)

    Δοσολογία: Ανακατεύετε 40g High Voltage σε ένα ποτήρι νερό, 45 λεπτά πριν την προπόνηση.

    Γεύση: πορτοκάλι

    Συσκευασία: 1000g




    Ποιά ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο προιόν???
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fiesta S 09 : 20-06-10 στις 12:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-06-10 13:48 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    χαλια !!!

    στα 40γρ τα 36 ειναι υδατανθρακες και βαλανε μερικα αμινοξεα(2,2gr) και λιγη καφεινη(120mg) για να το πουν prewo.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-06-10 13:54 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαλια !!!

    στα 40γρ τα 36 ειναι υδατανθρακες και βαλανε μερικα αμινοξεα(2,2gr) και λιγη καφεινη(120mg) για να το πουν prewo.
    Κοίταξε τα carbs αν δεν έχεις φάει κατι πριν την προπόνηση καλά είναι γιατί δίνουν ενέργεια.Αυτό που θέλω να μάθω εγώ είναι αν η ποσότητα των 1600 mg αργινίνης είναι αρκετά για φλεβικότητα και αύξηση της ροής του αίματος.Το έχεις δοκιμάσει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-06-10 14:05 #4

    Εγγραφή
    16-06-2009
    Περ.
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Tο έχω δοκιμάσει, τίποτα το ιδιαίτερο. (καμία σχέση με τα γνωστά προϊόντα αυξησης ΝΟ).
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-06-10 14:18 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgospet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο έχω δοκιμάσει, τίποτα το ιδιαίτερο. (καμία σχέση με τα γνωστά προϊόντα αυξησης ΝΟ).
    Παρατήρησες κάποιο ιδιαίτερο τσίτωμα στην προπόνηση η μεγαλύτερη φλεβικότητα,και πόσο καιρό το χρησιμοποίησες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-06-10 14:23 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε τα carbs αν δεν έχεις φάει κατι πριν την προπόνηση καλά είναι γιατί δίνουν ενέργεια.Αυτό που θέλω να μάθω εγώ είναι αν η ποσότητα των 1600 mg αργινίνης είναι αρκετά για φλεβικότητα και αύξηση της ροής του αίματος.Το έχεις δοκιμάσει?
    1600mg δεν φτανουν, μινιμουμ θες 3γρ απο AAKG για να πεις οτι εχεις pump

    απο τους 36 carbs οι 18 ειναι ζαχαρες, πριν απο wo δεν ειναι και οτι καλητερο γιατι μετα οταν θα σ πεσει η ινσουλινη στα πατωματα αντε να βγαλεις την προπονηση

    δεν το εχω δοκιμασει και ουτε προκιτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-06-10 14:36 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    1600mg δεν φτανουν, μινιμουμ θες 3γρ απο AAKG για να πεις οτι εχεις pump

    απο τους 36 carbs οι 18 ειναι ζαχαρες, πριν απο wo δεν ειναι και οτι καλητερο γιατι μετα οταν θα σ πεσει η ινσουλινη στα πατωματα αντε να βγαλεις την προπονηση

    δεν το εχω δοκιμασει και ουτε προκιτε
    Αγαπητέ φίλε η ινσουλίνη δεν πέφτει με την κατανάλωση υδατάνθρακα,για αυτό ακριβώς κάνουμε ένα pre workout γεύμα για να εκρίνει ο οργανισμός ινσουλίνη είτε αυτό είναι τροφή είται συμπλήρωμα,γιατί λόγω προπόνησης ο οργανισμός δε παράγει ινσουλίνη εφόσον δεν χρειάζεται αφού τα επίπεδα ζαχάρου στο αίμα πέφτουν κατά την διάρκεια προπόνησης.Η ινσουλίνη είναι ρυθμιστής και δεν πέφτει.Ως πρός την αύξηση ροής του αίματος με ενδιαφέρει αν μπορείς να βοηθήσεις.Ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-06-10 14:48 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ φίλε η ινσουλίνη δεν πέφτει με την κατανάλωση υδατάνθρακα,για αυτό ακριβώς κάνουμε ένα pre workout γεύμα για να εκρίνει ο οργανισμός ινσουλίνη είτε αυτό είναι τροφή είται συμπλήρωμα,γιατί λόγω προπόνησης ο οργανισμός δε παράγει ινσουλίνη εφόσον δεν χρειάζεται αφού τα επίπεδα ζαχάρου στο αίμα πέφτουν κατά την διάρκεια προπόνησης.Η ινσουλίνη είναι ρυθμιστής και δεν πέφτει.Ως πρός την αύξηση ροής του αίματος με ενδιαφέρει αν μπορείς να βοηθήσεις.Ευχαριστώ.


    εφοσον πεφτουν τα επιπεδα σακχαρου στο αιμα δεν εχεις ινσουλινη

    αν παρεις ζαχαρες πριν το wo εχεις μεγαλη εκριση ινσουλινης στην αρχη και μετα η ισουλινη πεφτει αποτομα

    αυτο το αποτομο πεσιμο πριν το wo δεν ειναι και οτι καλητερο

    τεσπα η αποψη μ ειναι οτι ζαχαρες πριν το wo δεν πανε

    σε σχεση με την ερωτηση σου για το pump

    η αργινινη ειναι σε γελια ποσοτητα για να σου δωσει pump

    θες μινιμουμ 3-5gr και αυτα απο AAKG οχι απο κλασσικη Levo

    εχει και καφεινη μεσα οπου ερχετε σε αντιθεση με την αργινινη

    το supp για εμενα ειναι τζαμπα λεφτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-06-10 15:17 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων


    εφοσον πεφτουν τα επιπεδα σακχαρου στο αιμα δεν εχεις ινσουλινη

    αν παρεις ζαχαρες πριν το wo εχεις μεγαλη εκριση ινσουλινης στην αρχη και μετα η ισουλινη πεφτει αποτομα
    αυτο το αποτομο πεσιμο πριν το wo δεν ειναι και οτι καλητερο

    τεσπα η αποψη μ ειναι οτι ζαχαρες πριν το wo δεν πανε

    σε σχεση με την ερωτηση σου για το pump

    η αργινινη ειναι σε γελια ποσοτητα για να σου δωσει pump

    θες μινιμουμ 3-5gr και αυτα απο AAKG οχι απο κλασσικη Levo

    εχει και καφεινη μεσα οπου ερχετε σε αντιθεση με την αργινινη

    το supp για εμενα ειναι τζαμπα λεφτα
    Πολύ σωστά τα λές αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς πέφτει.Θεωριτικά αν υποθέσουμε οτι πριν την προπόνηση ο οργανισμός σου έχει μια τιμή ζακχαρου γυρω στο 0,90 και φας εσύ υδατάνθρακα,το 0,90 θα γίνει 1,50 και στιγμιαία ο οργανισμός θα εκρίνει ινσουλίνη για να το ρίξει πάλι στο 0,90.Η ινσουλίνη εκρίνεται στιγμιαία και έχει αναβολικό ρόλο,τροφοδοτόντας άλλες διαδικασίες.Anyway κατά τη γνώμη μου ο υδατάνθρακας πριν την προπόνα πιστέυω οτι έχει μονο όφελως.Σε ευχαριστώ πολυ κυρίως για τις υπολοιπες πληροφοριες στις οποίες δεν ειμαι τοσο ενημερωμένος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-06-10 15:33 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστά τα λές αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς πέφτει.

    λεω μ***κιες γιατι δεν εχω ξυπνησει ακομα!!!
    σορρυ αλλα εχω κοψει τον καφε (γενικα καφεινη) και μου ειναι κπως δυσκολο να ξυπνησω!


    Θεωριτικά αν υποθέσουμε οτι πριν την προπόνηση ο οργανισμός σου έχει μια τιμή ζακχαρου γυρω στο 0,90 και φας εσύ υδατάνθρακα,το 0,90 θα γίνει 1,50 και στιγμιαία ο οργανισμός θα εκρίνει ινσουλίνη για να το ρίξει πάλι στο 0,90.Η ινσουλίνη εκρίνεται στιγμιαία και έχει αναβολικό ρόλο,τροφοδοτόντας άλλες διαδικασίες.Anyway κατά τη γνώμη μου ο υδατάνθρακας πριν την προπόνα πιστέυω οτι έχει μονο όφελως.Σε ευχαριστώ πολυ κυρίως για τις υπολοιπες πληροφοριες στις οποίες δεν ειμαι τοσο ενημερωμένος.
    λοιπον αυτο που θελω να πω (αν τα καταφερω) ειναι οτι μετα χρηση ζαχαρης στο prewo θα εκριθει ινσουλινη το ζακχαρο θα πεσει στιγμιαια και οχι σταδιακα που θα συνεβαινε με αλλου τυπου υδατανθρακες
    αυτο σε πολλα ατομα κοβει τις ενεργιες και σε αλλους ακομα προκαλει και ζαλαδες κτλ κτλ

    δεν διαφονο οτι οι carbs στο prewo δεν ειναι οφελως, αλλα οι σωστοι υδατανθρακες ειναι οφελως.

    τιποτα ψηλε τα λεμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-06-10 15:38 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον αυτο που θελω να πω (αν τα καταφερω) ειναι οτι μετα χρηση ζαχαρης στο prewo θα εκριθει ινσουλινη το ζακχαρο θα πεσει στιγμιαια και οχι σταδιακα που θα συνεβαινε με αλλου τυπου υδατανθρακες
    αυτο σε πολλα ατομα κοβει τις ενεργιες και σε αλλους ακομα προκαλει και ζαλαδες κτλ κτλ

    δεν διαφονο οτι οι carbs στο prewo δεν ειναι οφελως, αλλα οι σωστοι υδατανθρακες ειναι οφελως.

    τιποτα ψηλε τα λεμε
    Οκ σωστότατος,τωρα σε ενόεισα.Γτι ο καλός τύπου υδατάνθρακας έχει όφελος πριν την πρόπονηση.Που το ξέρεις οτι ειμαι ψηλός???
    Αντε thnx ρε συ.Τα λέμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-06-10 15:40 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ σωστότατος,τωρα σε ενόεισα.Γτι ο καλός τύπου υδατάνθρακας έχει όφελος πριν την πρόπονηση.Που το ξέρεις οτι ειμαι ψηλός???
    Αντε thnx ρε συ.Τα λέμε.
    χαχαχαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-08-10 10:54 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ελα μικρε διαβολακο..

    λοιπον,η εταιρια,εχει βγαλει το εν λογω προιον(Κ καποια αλλα) σε φακελακια με μια φουλ δοση περιπου 1μιση ευρω.

    οποτε πηρα για δοκιμη.

    απο γευση πορτοκαλι,ηταν σαν νερομενη πορτοκαλαδα(απο πορτοκαλια),με πολυ καλη διαλυτοτητα,κ πινοταν ευχαριστα.

    τωρα το πηρα μαζι με το νιτρικο που επερνα(eponox),πριν την προπονα,κ ειχα πολυ καλη αισθηση κ ενεργεια κατα την διαρκεια της.
    ειμουν ξενυχτης με 4 ωρες υπνο,κ τα πηρα μαζι μπας κ την παλευα,γιατι ειχα ποδια,κ ηταν απο κεινες τις φορες που η θα πας για προπονα,η θα το χεσεις.
    τα ποδια μου 3 μερες μετα,ακομα με πονανε..φοβερη προπονηση!

    θα ξαναπαρω κανα 2 ακομα δειγματακια,για να το ξανατσεκαρω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-10-10 20:31 #14
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Συμερα πιγα στα εξτριμ με σκοπο να το παρω γιατι ειναι πιο φτινο και απο ιλεκτρολιτες και το μονο που εχω να πω ειναι ευτηχως που δεν το ειχε και πιρα 3 διγματα να το δοκιμασω...Σημερα εκανα ποδια...ηπια ενα φακελακι και παρατιρισα τα εξεις....:

    1.Δεν διαλιοταν ολο με τιποτα και καταπινα κοματια...
    2.Απο γευση ηταν παρα πολυ καλο, κατι σαν χιμο πορτοκαλι απο το Lidl....
    3.Δεν ηχα καπια ενοχλιση στο στομαχει μεχρι που ειπια και τα bcaa και ενιοθα μια μικρη ανακατοσουρα.
    Ως τωρα μια χαρα αλλα δεν εχουν καμια σημασια τα παραπανο...
    4.Απο ενεργια δεν καταλαβα τιποτα απολιτος και το μονω που ενιωσα ηταν ενας ελαφρης πονοκεφαλος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-10-10 21:49 #15
    Προεπιλογή
    Παιδιά το έχω δοκιμάσει το προιόν.Εχω καταναλώσει ενα κουβά.Με το Super Pump δεν συγκρίνεται με τίποτα.Εχει κάποια καλούτσικα συστατικά,αλλα σε μικρες ποσότητες.Για την τιμή του αξίζει τη δοκιμή μαζί με καποιο νιτρικό.Από γεύση και διαλυτότητα πολύ καλό.Απο στομαχικές διαταραχές δεν παίζει,ποτέ δεν με πείραξε και ας έτρωγα ανάκατα.Θα έλεγα για κάποιον που θέλει κάτι ελαφρύ είναι best value 4 money.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία