Θέμα: Progen (Reflex)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 49
  1. 27-06-10 04:51 #1
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή Progen (Reflex)
    Όνομα: Progen_4e2e768763165.jpg Εμφανίσεις: 885 Μέγεθος: 14,9 KB

    Προσωπικά δεν είμαι καθόλου fun του υποκατάστατου γεύματος όπως για παράδειγμα protein bars -μιας και προτιμώ το κανονικό γεύμα- από θέμα κόστους, κορεσμού και όχι μονο.

    Τυγχάνει όμως φορες που δεν έχουμε χρόνο η είμαστε εκτος σπιτιού για κάποιο διάστημα (πχ διακοπές σε κάποιο φίλο) όπου δεν έχουμε την πολυτέλεια του μαγειρέματος.
    Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?
    Υπάρχουν καλές εναλλακτικές επιλογές?

    Έχετε δοκιμάσει το εν λόγο υποκατάστατο γεύματος και πια τα σχολεια σας-παρατηρήσεις σας? (
    Από ότι είδα υπάρχει και στο e-shop του forum)

    Υ.Γ. Δεν βρήκα κάποια αναφορά μέσα στο forum για το παραπάνω προϊόν για αυτό το λόγο έκανα νέο thread


    ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ
    Protein blend (Ultra filtered whey protein concentrate, milk protein concentrate(80% micellar casein, 20% whey protein), egg white protein isolate, Lactospore® (Lactobacillus sporogenes - 6 billion/gm), Digezyme®enzyme complex ), organic barley, organic oats, nature identical flavourings, carboxy methyl cellulose, cocoa powder (chocolate flavour only), coffee (coffee flavours only), vitamin/mineral blend (magnesium aspartate, ascorbic acid, choline bitartrate, zinc monomethione, d-alpha tocopheryl succinate, niacinamide, iron biglycinate, calcium pantothenate, riboflavin, thiamin hydrochloride, pyrodoxine hydrochloride, copper chelate, vitamin A palmitate, chromium chelate, biotin, folic acid, methylcobalamin, vitamin d3, vitamin k2 (menaquinone-7), Selenium SELECT®(lselnomethionine), MSM (methylsulfonylmethane), LinumLife® flaxseed concentrate, betanine (natural colouring - raspberry/strawberry flavours only), betaine, beta carotene (banana/vanilla flavours only), artificial sweeteners (sucralose, acesulfame k), Bioperine®(piperine).
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-06-10 06:29 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    νομίζω πως αν ήταν να πάρω μια πρωτεΐνη που να έχει μέσα υδατάνθρακες, θα ήταν αν όχι η καλύτερη τουλάχιστον μία από τις λίγες επιλογές μου.

    λόγο ποιότητας υδατανθράκων!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-06-10 10:55 #3
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Το νέο μείγμα πρωτεϊνών περιέχει πρωτεΐνες από ορό γάλακτος, ασπράδι αυγού, καζεΐνη καθώς και ένζυμα για την καλύτερη πέψη και αφομοίωση των θρεπτικών συστατικών. Συνολικά μία δόση (1 σακουλάκι) προσφέρει 40 γραμμ. πρωτεϊνών και πεπτιδίων τα οποία συνοδεύονται από προβιοτικά τα οποία συναντώνται και σε τροφές όπως η γιαούρτη, αλλά σε πολύ σταθερή μορφή.
    Μια οργανική πηγή υδατανθράκων ολικής άλεσης
    Για πολλά χρόνια τώρα, τα υποκατάστατα γεύματος χρησιμοποιούσαν μαλτοδεξτρίνη σαν πηγή υδατανθράκων. Για την ακρίβεια, και η προηγούμενη έκδοση του Progen χρησιμοποιούσε μαλτοδεξτρίνη. Ωστόσο, αυτό έχει δύο μεγάλα μειονεκτήματα. Καταρχάς δεν περιέχει καθόλου φυτικές ίνες, και δεύτερον έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη, κάτι που σημαίνει ότι ανεβάζει τα επίπεδα του ζαχάρου πολύ γρήγορα.


    Το PROGEN είναι το πρώτο ρόφημα αντικατάστασης γεύματος που περιέχει ένα συνδυασμό από βιολογικούς υδατάνθρακες από κριθάρι και βρώμη. Αυτός ο συνδυασμός υδατανθράκων προσφέρει έναν πολύ χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη και είναι πλούσιο σε βιταμίνες, μέταλλα και φυτικές ίνες.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

    ειναι πολυ καλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-06-10 14:17 #4
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    φτου μαμωτο,εγω νομιζα πως ηταν καζεινη σκετη και πηρα μισο φακελακι πριν τον υπνο απο ενα που ειχε πεσει στα χερια μου
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-10 15:44 #5
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτου μαμωτο,εγω νομιζα πως ηταν καζεινη σκετη και πηρα μισο φακελακι πριν τον υπνο απο ενα που ειχε πεσει στα χερια μου
    χαχαχα

    Ίσως και να το προτιμήσω σαν αντικαταστατό κάποιες φορες, μου άλλαξε λίγο προς το καλύτερο τις απόψεις μου ο KATERINI αλλα.. το θέμα κόστους παραμένει
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-06-10 18:36 #6
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    άμα είσαι φοιτητής είναι σωτήριο πράγμα τα υποκατάστατα γεύματος... και αφού είναι και σε σακουλάκια βάζεις δυο στην τσέπη και πας και ξημεροβραδιάζεσαι στο ΤΕΙ χωρίς να έχεις το αχνός "τι να φάω τώρα? τυρόπιτα? η μήπως λουκανικοπυτα? η ακόμα καλυτέρα αυτά τα συσκευασμένα σάντουιτς της panini που με τόσα συντηρητικά και μαγιονέζες είναι σαν να τρως καρδιακή προσβολή σε ψωμάκι?"..... οπότε χίλιες φορές το υποκατάστατο... μην σου πω ότι θα παραγγέλλω και 2 κουτιά τώρα!
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-06-10 18:59 #7
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ένα βρωμοσαντουιτσ έτοιμο Γιώργο έχει 2.5 ευρω. άρα αυτό συμφέρει!!

    αλλά πρέπει να το πάρεις μόνο για έξτρα περιπτώσεις και όχι να αναπαυθείς και να το δουλεύεις και καλά σαν γεύμα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-06-10 19:00 #8
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    άμα είσαι φοιτητής είναι σωτήριο πράγμα τα υποκατάστατα γεύματος... και αφού είναι και σε σακουλάκια βάζεις δυο στην τσέπη και πας και ξημεροβραδιάζεσαι στο ΤΕΙ χωρίς να έχεις το αχνός "τι να φάω τώρα? τυρόπιτα? η μήπως λουκανικοπυτα? η ακόμα καλυτέρα αυτά τα συσκευασμένα σάντουιτς της panini που με τόσα συντηρητικά και μαγιονέζες είναι σαν να τρως καρδιακή προσβολή σε ψωμάκι?"..... οπότε χίλιες φορές το υποκατάστατο... μην σου πω ότι θα παραγγέλλω και 2 κουτιά τώρα!
    απλα παιρνεις φαγητα απο το σπιτι.... αυτο εκανα εγω φετος που ειχα 55 ωρες στο τει. ειναι λιγο κουραστικο να ετοιμαζεις καθε μερα φαγητα αλλα ειναι και σωτηριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-06-10 19:00 #9
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    50 euro 20 δωσεις? μαλλον θα προτημισω τα panini....
    Τασσο οτι κανεις απο το σπιτι για να να εισαι και σιγουρος τη τρως, τωρα θα μου πεις το καλοκαιρι τη να αντεξει με αυτην την ζεστη;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-06-10 19:04 #10
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλα παιρνεις φαγητα απο το σπιτι.... αυτο εκανα εγω φετος που ειχα 55 ωρες στο τει. ειναι λιγο κουραστικο να ετοιμαζεις καθε μερα φαγητα αλλα ειναι και σωτηριο.
    τι φαγητα επαιρνες απο το σπιτι? κανενα σαντουιτς εννοεισ να υποθεσω...?
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-06-10 19:10 #11
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    σαντουιτς
    τονο(κονσερβα)
    αυγα καμια 10αρια
    τοστ
    μια χαρα πρεπει να ειναι αυτα,εκτος αμα σε παιρνει και για ταπερακι εκει ειναι καλυτερα τα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-06-10 19:11 #12
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τασσο οτι κανεις απο το σπιτι για να να εισαι και σιγουρος τη τρως, τωρα θα μου πεις το καλοκαιρι τη να αντεξει με αυτην την ζεστη;;
    αυτο ακριβος θα ελεγα δεν μπωρουν να συντηριθουν αν εγω ανεβαινω πρωι και τελειωνω 8-9 το βραδυ.... εκανα πιτακια βρομης και τα ετρωγα μαζι με γαλα 2% αλλα κατα το απογεθμα αρχιζαν να μυριζουν απο την τσαντα.... ειναι μονοδρομος το τει ...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-06-10 19:11 #13
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι φαγητα επαιρνες απο το σπιτι? κανενα σαντουιτς εννοεισ να υποθεσω...?
    οχι ρε.... κανονικο φαγητο σε ταπερ. πατατες κοτοπουλα και τα σχετικα. οσο για το συμπληρωμα πιστευω θα ηταν καλη λυση για ωρες που δεν μπορεις με τιποτα να φας. το εχω στο νου μου παντως γιατι θα δουλευω το καλοκαιρι σε παραλια και που να προλαβεις να φας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-06-10 19:12 #14
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ακόμα καλυτέρα αυτά τα συσκευασμένα σάντουιτς της panini που με τόσα συντηρητικά και μαγιονέζες είναι σαν να τρως καρδιακή προσβολή σε ψωμάκι?"
    axxaxaxa

    Καλά σίγουρα το φαγητό σε ταπερακι είναι σωτήριο και το δουλεύω καθημερινά!

    Το θέμα εινει ότι τέλος του μηνός πάω Θεσσαλονίκη σε ένα φίλο για 5 μέρες που το μονο που ξέρει από κουζίνα είναι κατά που πέφτει ο κατάλογος του κοντινότερου delivery!
    Δεν λέει να εφοδιαστώ με γαφητο 5 ημερών όπως και επίσης να μαγειρεύω κάθε μέρα!

    Τώρα όπως είπε και ο Γιάννης ένα σάντουιτς έχει περίπου 2.5 ευρώ όσο κάνει περίπου κάθε σακουλάκι τις reflex...
    Σαν τελευταία επιλογή "καβατζοματος" φαγητού τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη ιδέα τα υποκατάστατα όσο πίστευα..
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-06-10 19:36 #15
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι ρε.... κανονικο φαγητο σε ταπερ. πατατες κοτοπουλα και τα σχετικα. οσο για το συμπληρωμα πιστευω θα ηταν καλη λυση για ωρες που δεν μπορεις με τιποτα να φας. το εχω στο νου μου παντως γιατι θα δουλευω το καλοκαιρι σε παραλια και που να προλαβεις να φας.
    χαρά στο κουράγιο σου... άλλα και πάλι λόγο ζέστης δεν θα επερνα ταπερ μαζί μου (ασε που γινεται χαμος στο τει απο κοσμο αντε κατσω σε κανα παγκακι και να βγαλω ταπερ με φαγητο δεν θα κατεβαινει μπουκια!)... μάλλον καταλήγω στην αρχική μου πεποίθηση στο υποκατάστατο δηλαδή...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία