Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 120
  1. 02-11-10 18:53 #46
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Διάβασα το άρθρο του Andrikou, όπως και τα άλλα που λέει "όλα τα καλά" του.. Εγώ σαν "μέσος", τι να ακούσω και τι να κρατήσω στο μυαλό μου άραγε;; Η μάνα μου πάντα μου έλεγε ό,τι ο βασιλικός πολτός είναι πολύ καλός, θέλει πολύ μικρή ποσότητα να τον πάρεις και ό,τι είναι "φάρμακο"..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-11-10 19:19 #47
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα το άρθρο του Andrikou, όπως και τα άλλα που λέει "όλα τα καλά" του.. Εγώ σαν "μέσος", τι να ακούσω και τι να κρατήσω στο μυαλό μου άραγε;; Η μάνα μου πάντα μου έλεγε ό,τι ο βασιλικός πολτός είναι πολύ καλός, θέλει πολύ μικρή ποσότητα να τον πάρεις και ό,τι είναι "φάρμακο"..
    η μανα σου εχει κατσει να διαβασει και να ψαξει για τον βασιλικο πολτο???ολες οι μαναδες τα ιδια λενε γιατι τις παραμυθιαζουν με τις μπαρουφες που λενε....και σε ροταω εγω τωρα....αν εγω που ειμαι ενας ανθρωπος 90 κιλων η δοση μου ειναι η ακρη τησ οδοντογλυφιδας, η μελισσα που ειναι μερικα γραμμαρια ποσο θα τρωει???...
    οσο για τον gym=life η γνωμη μου ειναι πως δεν τον βοηθησε ο βασιλικος πολτος απλα ειναι η ιδεα του....ετσι απλα μπορει να σου αλλαξει η ψυχολογια πιστευοντας κατι
    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-11-10 19:21 #48
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zylo Εμφάνιση μηνυμάτων
    η μανα σου εχει κατσει να διαβασει και να ψαξει για τον βασιλικο πολτο???ολες οι μαναδες τα ιδια λενε γιατι τις παραμυθιαζουν με τις μπαρουφες που λενε....και σε ροταω εγω τωρα....αν εγω που ειμαι ενας ανθρωπος 90 κιλων η δοση μου ειναι η ακρη τησ οδοντογλυφιδας, η μελισσα που ειναι μερικα γραμμαρια ποσο θα τρωει???...
    οσο για τον gym=life η γνωμη μου ειναι πως δεν τον βοηθησε ο βασιλικος πολτος απλα ειναι η ιδεα του....ετσι απλα μπορει να σου αλλαξει η ψυχολογια πιστευοντας κατι


    εξαρταται αμα η μελισσα ειναι στον ογκο η' στη γραμμωση.......

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-11-10 19:27 #49
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων


    εξαρταται αμα η μελισσα ειναι στον ογκο η' στη γραμμωση.......
    αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....θεος^^



    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-11-10 19:42 #50
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Η μάνα μου θεωρεί τα συμπληρώματα διατροφής στυλ αμινοξέα, πρωτεϊνη κακά και βλαβερά για την υγεία.. Πλάκα μου κάνεις; Προσπαθώ να τις δώσω να καταλάβει κάποια πράγματα και το μόνο που λέει είναι να λέει με κουράζεις με έπριξες.. ( μεταξύ σοβαρού κ αστείου )


    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-10 19:49 #51
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μάνα μου θεωρεί τα συμπληρώματα διατροφής στυλ αμινοξέα, πρωτεϊνη κακά και βλαβερά για την υγεία.. Πλάκα μου κάνεις; Προσπαθώ να τις δώσω να καταλάβει κάποια πράγματα και το μόνο που λέει είναι να λέει με κουράζεις με έπριξες.. ( μεταξύ σοβαρού κ αστείου )
    Θα ήταν περίεργο αν ΔΕΝ σε έπρηζε. Να ήξερες τι έχω περάσει κι εγώ....


    Hypertrophy for the win!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-11-10 19:50 #52
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    γιατι η δικια μου τι λεει νομιζεις???απλα την γραφω σε τετοια θεματα....κανω την ερευνα μου για οτι παρω και εχω το κεφαλι μου ησυχο!!!



    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-11-10 19:59 #53
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zylo Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι η δικια μου τι λεει νομιζεις???απλα την γραφω σε τετοια θεματα....κανω την ερευνα μου για οτι παρω και εχω το κεφαλι μου ησυχο!!!
    Ακριβώς επιδή "ψάχτηκα" πολύ, έχω ήδη πάρει (για δοκιμή) την whey την 908γραμμαρίων και αύριο θα πάω να πάρω και αμινοξέα. Συγκεκριμένα ετούτα εδώ:
    http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.a...6&category=421


    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-11-10 20:01 #54
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα το άρθρο του Andrikou, όπως και τα άλλα που λέει "όλα τα καλά" του.. Εγώ σαν "μέσος", τι να ακούσω και τι να κρατήσω στο μυαλό μου άραγε;; Η μάνα μου πάντα μου έλεγε ό,τι ο βασιλικός πολτός είναι πολύ καλός, θέλει πολύ μικρή ποσότητα να τον πάρεις και ό,τι είναι "φάρμακο"..
    To αρθρο του Ανδρικου εξεταζει αυτη καθε αυτην την ουσια και σου λεει οτι δεν υπαρχει κατι μαγικο μεσα.Ποιος νομιζεις να εχει συμφερον ο Ανδρικος η οι παραγωγοι απο μια θεοποιηση του βασιλικου πολτου?
    Κρατα αυτο:
    Όπως και να έχει, για να δούμε αν όντως υπάρχει value for money πρέπει να αφήσουμε στην άκρη το marketing και να εξετάσουμε την χημική σύσταση του βασιλικού πολτού. Ο βασιλικός πολτός αποτελείται κατά μέσο όρο δείγματος) από 67% νερό , περίπου 12,5% αμινοξέα, βιταμίνες Β, ίχνη βιταμίνης C, υδατάνθρακες και μερικά λιπαρά οξέα σε συγκέντρωση περί το 5%. Τέλος περιέχει ίχνη από μέταλλα και μικρή συγκέντρωση ουσιών με αντιφλεγμονώδη δράση. Τίποτα το εντυπωσιακό δηλαδή, όσο και να σκάψει κανείς στην σύσταση του βασιλικού πολτού δεν βρίσκει χρυσάφι.Παρ’ όλα αυτά κάποιος που δεν είναι εξοικειωμένος με όλα αυτά μπορεί να θαμπωθεί από την συνύπαρξη πέντε-έξι επιστημονικών όρων στην ίδια πρόταση και να συμπεράνει ότι ο βασιλικός πολτός κουβαλά θεραπευτικά συστατικά ή πως είναι κάτι το εξωτικό, όμως η ουσία είναι πως δεν υπάρχει κάτι μαγικό στην χημική του σύσταση.

    ΥΓ:Μην ακουτε τις μαναδες σε τετοια θεματα η δικια μου κρατωντας ενα τσιγαρο στο χερι μου λεει οτι φοβαται τις πολυβιταμινες μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sogoku : 02-11-10 στις 20:04
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-11-10 20:07 #55
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    παιδες ο πολτος ειναι υγρασια με κατι υπολυματα απο βιταμινες,αμινο κλπ..

    σε δοσεις που τον προτεινουν σιγουρα δεν κανει κατι,κ ειναι ενας απτους μυθους που τοσα χρονια αναμεταδιδιονται,χωρις στοιχεια.

    στην αρχη μπορει να ηταν αθωαη φαση αυτη,αλλα μετα που το κοστολογησαν οσο το εκαναν,ξεφυγε απτα πλαισια της αθωωτητας κ πηγε σε αυτα της κοροιδιας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-11-10 20:16 #56
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή


    η αληθεια ειναι οτι οτι συστατικο και να ειχε καλο δε θα σου εκανε σε τετοια δοση.....αυτο π περνεις απο την ακρη της οδοντογλυφιδας ειναι 1γραμμαριο????οποτε....φρυδια οπως λεει και ο beef
    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-11-10 20:29 #57
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα το άρθρο του Andrikou, όπως και τα άλλα που λέει "όλα τα καλά" του.. Εγώ σαν "μέσος", τι να ακούσω και τι να κρατήσω στο μυαλό μου άραγε;; Η μάνα μου πάντα μου έλεγε ό,τι ο βασιλικός πολτός είναι πολύ καλός, θέλει πολύ μικρή ποσότητα να τον πάρεις και ό,τι είναι "φάρμακο"..

    Δεν χρειάζεται να διαλέξεις ανάμεσα στην μαμά σου και σε μένα. Η μαμά σου σε αγαπάει και θέλει το καλό σου , οπότε την εμπιστεύεσαι, αλλά δεν εξετάζεις συναισθήματα εδώ , εξετάζεις να δεις αν κάτι ισχύει ή όχι σε ένα επιστημονικό θέμα.Για να γίνει αυτό απλά ψάξε για ανεξάρτητες πηγές αποδείξεων - όχι πληρωμένα άρθρα τα οποία δεν παραπέμπουν σε βιβλιογραφία - καμιά φορά γραμμένα και από διαιτολόγους. Ειδικά στα ελληνόφωνα άρθρα θα πήξεις στην παραπληροφόρηση από τέτοια άρθρα, οπότε πρέπει αναγκαστικά να διαβάσεις αγγλικά άρθρα. Αν σκέφτεσαι ότι αυτό είναι κουραστικό και θα πάρει πολλή ώρα και καλύτερα να μην το κάνεις , να είσαι σίγουρος ότι εκεί ποντάρει και η διαφημιστική εκστρατεία προϊόντων σαν και αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-11-10 20:59 #58
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να διαλέξεις ανάμεσα στην μαμά σου και σε μένα. Η μαμά σου σε αγαπάει και θέλει το καλό σου , οπότε την εμπιστεύεσαι, αλλά δεν εξετάζεις συναισθήματα εδώ , εξετάζεις να δεις αν κάτι ισχύει ή όχι σε ένα επιστημονικό θέμα.Για να γίνει αυτό απλά ψάξε για ανεξάρτητες πηγές αποδείξεων - όχι πληρωμένα άρθρα τα οποία δεν παραπέμπουν σε βιβλιογραφία - καμιά φορά γραμμένα και από διαιτολόγους. Ειδικά στα ελληνόφωνα άρθρα θα πήξεις στην παραπληροφόρηση από τέτοια άρθρα, οπότε πρέπει αναγκαστικά να διαβάσεις αγγλικά άρθρα. Αν σκέφτεσαι ότι αυτό είναι κουραστικό και θα πάρει πολλή ώρα και καλύτερα να μην το κάνεις , να είσαι σίγουρος ότι εκεί ποντάρει και η διαφημιστική εκστρατεία προϊόντων σαν και αυτό.
    Νά 'ξερες πόσο συμφωνώ μαζί σου!!!!
    Το ΒΒ ποτέ δεν πήγαινε με τη μαμά ή τον μπαμπά παίδες!Εκτός αν κάποιος από τους δύο είναι ήδη ΒΒερ!
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-11-10 21:01 #59
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νά 'ξερες πόσο συμφωνώ μαζί σου!!!!
    Το ΒΒ ποτέ δεν πήγαινε με τη μαμά ή τον μπαμπά παίδες!Εκτός αν κάποιος από τους δύο είναι ήδη ΒΒερ!
    τοτε θα λεγαμε οτι ποτε το ΒΒ δε παει με την γιαγια η τον παππου
    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-11-10 18:13 #60
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Νομίζω με παρεξηγήσατε.. Δεν είπα πως εμπιστεύομαι την μάνα μου αλλά τι λέει σε εμένα πάνω στο θέμα του βασιλικού πολτού..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία