Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: 3 ή 6 Γευματα ?

Ψήφισαν
393. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 3 Γευματα

    79 20,10%
  • 6 Γευματα

    314 79,90%
Σελίδα 30 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 202829303132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 436 έως 450 από 589
  1. 25-01-14 01:57 #436
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί καταλήγω κι εγώ. Όταν υπολογίζω τις θερμίδες συντήρησης και χοντρικά είναι 2.400 δεν έχω πολλά περιθώρια σαβούρας. Αν και θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Τη στιγμή αυτή θα φάω μπόλικα κεφτεδάκια τηγανιτά. Δεν έχω άλλη επιλογή για στερεά τροφή-επειδή αυτά περίσσεψαν. Ε,έχει αναγκαστικά σαβούρα μέσα. Μετά από αυτό δε τρως πίτσα.
    Να σας ρωτήσω,το ρόφημα πρωτεΐνης το λογάτε ως γεύμα;;
    τα τηγανητα κεφτεδακια ειναι τσιτ , αλλα εξαρταται σε τι λιπος τα εκανες,αν τα κανεις σε λαδι/ελαιολαδο - οκ , αλλα αμα τα κανεις σε coconut oil => δεν εχει τρανς => δεν ειναι τσιτ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-01-14 02:08 #437
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα τηγανητα κεφτεδακια ειναι τσιτ , αλλα εξαρταται σε τι λιπος τα εκανες,αν τα κανεις σε λαδι/ελαιολαδο - οκ , αλλα αμα τα κανεις σε coconut oil => δεν εχει τρανς => δεν ειναι τσιτ.
    Φίλε δε το κάνω επίτιδες,αλλά το τσιτ,είναι το τσιτ μιλ(cheat meal);; Σκέψου ότι το googlara κιολας. Αν εννοείς cheat meal,ναι συμφωνώ-πιο τσιτ πεθαίνει. Ακόμη κι αν μου αφαιρέσεις τη γεύση,τη μυρωδιά και την υφή ως αίσθηση την ώρα που τα τρώγω,και μου αφήσεις μόνο τις μετεγευματικές αισθήσεις,μπορώ να ξέρω αν αυτό που έφαγα είναι καθαρό ή βρομιά. Νιώθω τα λίπη μέσα στο στομάχι μου και είναι πάντα πιο βαρύ,ανεξαρτήτου ποσότητας. Αυτό ναι ήταν "τσιτ",αν το εννοείς έτσι. Και μιας και ήταν γύρω στα 15 κομμάτια,δεν έχω πολλά περιθώρια για άλλα "τσιτ" γιατί οι θερμίδες που παίζω είναι λίγες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-01-14 02:16 #438
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Mπα οχι μην φανταστεις οτι πρηζομαι και πολυ,για αυτο μου κανει εντυπωση
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-01-14 02:20 #439
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε δε το κάνω επίτιδες,αλλά το τσιτ,είναι το τσιτ μιλ(cheat meal);; Σκέψου ότι το googlara κιολας. Αν εννοείς cheat meal,ναι συμφωνώ-πιο τσιτ πεθαίνει. Ακόμη κι αν μου αφαιρέσεις τη γεύση,τη μυρωδιά και την υφή ως αίσθηση την ώρα που τα τρώγω,και μου αφήσεις μόνο τις μετεγευματικές αισθήσεις,μπορώ να ξέρω αν αυτό που έφαγα είναι καθαρό ή βρομιά. Νιώθω τα λίπη μέσα στο στομάχι μου και είναι πάντα πιο βαρύ,ανεξαρτήτου ποσότητας. Αυτό ναι ήταν "τσιτ",αν το εννοείς έτσι. Και μιας και ήταν γύρω στα 15 κομμάτια,δεν έχω πολλά περιθώρια για άλλα "τσιτ" γιατί οι θερμίδες που παίζω είναι λίγες.
    Cheat=cheat meal.
    Σε λεω οτι αμα τα εκανες τα κεφτεδακια σε cocnut oil ανετα μπαινει σε καθαρη διατροφη καθημερινως .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-01-14 03:11 #440
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω γράψει και στο θέμα μου,συνήθως κάνω 3 στερεά γεύματα και 3 ροφήματα πρωτεΐνης. Αν φάω 6 στερεά γεύματα ανά μέρα είμαι σαν εξαμηνίτικη γκαστρωμένη.
    δεν διαφωνω ειναι δυσκολο εξι γευματα στερεα εκτος και αν λογιζουμε ως γευμα μια μπανανα η ενα μηλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-01-14 03:47 #441
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν διαφωνω ειναι δυσκολο εξι γευματα στερεα εκτος και αν λογιζουμε ως γευμα μια μπανανα η ενα μηλο
    Όχι αυτό αυτό δε το λογαριάζω σαν γεύμα. Γεύμα θα έλεγα πως είναι το ρόφημα πρωτεΐνης συνοδευμένο με ότι από αυτά θες.. πχ με μια μπανάνα ή ένα μήλο,βρώμη,λίγους ξηρούς καρπούς,με σαλάτα κτλ. Το κάνω συνεχώς αυτό. Λίγες φορές πίνω σκέτη τη πρωτεΐνη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 25-01-14 στις 03:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-01-14 04:04 #442
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι αυτό αυτό δε το λογαριάζω σαν γεύμα. Γεύμα θα έλεγα πως είναι το ρόφημα πρωτεΐνης συνοδευμένο με ότι από αυτά θες.. πχ με μια μπανάνα ή ένα μήλο,βρώμη,λίγους ξηρούς καρπούς,με σαλάτα κτλ. Το κάνω συνεχώς αυτό. Λίγες φορές πίνω σκέτη τη πρωτεΐνη.
    εγω λεω να δοκιμασω τρια γευματα απο δω και μπρος με 50 γραμμαρια πρωτεινη στο γευμα και του λαχιστον 70 υδατανθρακων δηλαδη 600 θερμιδες πρωτεινης ανα μερα +840 θερμιδες απο υδατανθρακα + το οποιο λιπος( με βλεπω με κανα 2000αρο) δεν βλεπω το λογο να μην επιτυχω καλα αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-01-14 04:11 #443
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω να δοκιμασω τρια γευματα απο δω και μπρος με 50 γραμμαρια πρωτεινη στο γευμα και του λαχιστον 70 υδατανθρακων δηλαδη 600 θερμιδες πρωτεινης ανα μερα +840 θερμιδες απο υδατανθρακα + το οποιο λιπος( με βλεπω με κανα 2000αρο) δεν βλεπω το λογο να μην επιτυχω καλα αποτελεσματα
    Βλέποντας (στον καθρέφτη) και κάνοντας. Αυτός δεν λέει ποτέ ψέματα. Τώρα σας ετοιμάζω μια ενδιαφέρουσα φωτοδιαδρομή στο θέμα μου,σχετικό με τη κουβέντα που είχαμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-01-14 11:17 #444
    Προεπιλογή
    3 γευματα σε διαστημα 8 ωρων με intermittent fasting και 3200 θερμιδες.

    Δεν μου φαινεται δυσκολο και εχω καλα αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-01-14 11:26 #445
    Το avatar του χρήστη BODYMPAL

    Εγγραφή
    05-04-2011
    Περ.
    XANIA KΡHTH!
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    πιστεύω ότι ο συνδυασμός ανάλογα με τις ήμερες στα γεύματα 3 vs 6 είναι το καλύτερο!
    Αυτό που θέλω να πω είναι πως τις ήμερες που κάνω προπόνηση ο οργανισμός μου πάντα μου ζητάει παραπάνω φαγητό. Δηλαδή τότε πάντα κάνω 6-7 γεύματα αντίθετα ημέρες όπως η Κυριακή που είναι και η μόνη μέρα που μαζεύεται όλοι η οικογένεια στο μεσημεριανό γεύμα και πάντα τρώω κάτι παραπάνω αν και πάντα έχω διαφορετικό φαγητό!
    Αρα τις ήμερες αυτές λόγο και της απουσίας θερμιδικού ελλείμματος ξανά τρώω οταν πεινάσω που πολλές φορές περνάνε και 6-7 ώρες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-01-14 12:46 #446
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 γευματα σε διαστημα 8 ωρων με intermittent fasting και 3200 θερμιδες.

    Δεν μου φαινεται δυσκολο και εχω καλα αποτελεσματα
    γευματα χιλιων θερμιδων???σε τρια γευματα??τι τρως παστιτσιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-14 13:28 #447
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    γευματα χιλιων θερμιδων???σε τρια γευματα??τι τρως παστιτσιο?

    Συνήθως είναι 2 γέυματα των 1300-1500και ένα σνακ 200-300..

    'Ε ένα τυπικό γεύμα έιναι 250γραμ μαύρα μακαρόνια (νερόβραστα) με μοσχαρίσιο κιμά (με πιπεριά και κρεμμύδι και ντομάτα χωρίς λαδι κτλ) συνοδευμένο απο 200γ κοτόπουλο. Τρώω αρκετά καθαρά. Full απλούς υδατάνθρακες και πρωτεΐνη.

    Οχι δεν βαρυστομαχιάζω τα δύο αυτά κύρια γεύματα έχουν σχεδόν 7 ώρες απόσταση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexk : 25-01-14 στις 13:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-14 13:43 #448
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    γευματα χιλιων θερμιδων???σε τρια γευματα??τι τρως παστιτσιο?
    Αμα εχεις high fat - high protein meal ανετα μπαινουν 2000 θερμιδες καθαρης τροφης χωρις να εχεις προβλημα αμα ξερεις να μαγειρευεις και λιγο ομως.
    Γιατι τα λιπαρα σε μικρο ογκο(ποσοτητα δλδ) εχουν πολλες θερμιδες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-01-14 14:34 #449
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή 3 Γευματα Vs 6 Γευματα
    Το πρωινό μου με μπανανα, ταχίνι, βρώμη, γάλα και πρωτεινη ειναι 1000 θερμίδες, δεν ειναι κάτι δύσκολο.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-01-14 15:04 #450
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωινό μου με μπανανα, ταχίνι, βρώμη, γάλα και πρωτεινη ειναι 1000 θερμίδες, δεν ειναι κάτι δύσκολο.
    ναι γιατι τρως ταχινι που στα 100 γραμμαρια εχει γαμω τα λιπαρα ασχετα αν εχει το καλο λιπος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 30 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 202829303132 ... ΤελευταίαΤελευταία