Θέμα: Κοιλιακοί

Σελίδα 38 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 283637383940 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 556 έως 570 από 656
  1. 27-11-12 19:44 #556
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SteliosJW Εμφάνιση μηνυμάτων
    4 σετ των 15 επαναληψεων στον κατακλινη για κοιλιακους με 20 κιλα βαρος μερα παρα μερα ειναι καλα?
    Και πολλά είναι...εάν κάνεις δυνατή προπόνηση και έχεις αρκετά ελεύθερα βάρη σχεδόν περιττεύουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-12 20:19 #557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά που να βάζω το βάρος στους κοιλιακούς ?
    πάνω στους κοιλιακούς ? ή πίσω από το κεφάλι (ροκανίσματα )
    Το βαρος δεν το βαζουμε στους κοιλιακους.Πανω στο στηθος το βαζουμε ή πισω απο το κεφαλι οπως εγραψε και ο φιλος ελμερ για μεγαλυτερη δυσκολια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-11-12 16:15 #558
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steloukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βαρος δεν το βαζουμε στους κοιλιακους.Πανω στο στηθος το βαζουμε ή πισω απο το κεφαλι οπως εγραψε και ο φιλος ελμερ για μεγαλυτερη δυσκολια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βαρος πισω απ το κεφαλι εχει πολυ μεγαλυτερη αντισταση (δυσκολια στην ασκηση) απ το να το βαλεις πανω στους κοιλιακους σου οταν κανεις ροκανισματα...
    έγινε ευχαριστώ !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-12-12 18:29 #559
    Προεπιλογή
    Μπορειτε να μου πειτε καποιες ασκησεις για κοιλιακους με βαρη για να δοσω περισοτερο ογκο στους κοιλιακους μου;;;!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-12-12 22:18 #560
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημητρηςIV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορειτε να μου πειτε καποιες ασκησεις για κοιλιακους με βαρη για να δοσω περισοτερο ογκο στους κοιλιακους μου;;;!!!
    ροκανισματα-ποδηλατο για πλαγιους-αρσεις ποδιων στο μονοζυγο ή διζυγο ή στο πατωμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-12-12 19:24 #561
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημητρηςIV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορειτε να μου πειτε καποιες ασκησεις για κοιλιακους με βαρη για να δοσω περισοτερο ογκο στους κοιλιακους μου;;;!!!
    Bάλε βάρος στις ασκήσεις κοιλιακών
    Τα βαριά Back/front Squat και deadlifts θα δώσουν επίσης όγκο

    αν αναφέρεσαι στα κουτάκια, να ξέρεις ότι το πόσο ανάγλυφα θα είναι έχουν να κάνουν κυρίως με γονιδιακούς παράγοντες/ποσοστό λίπους και λιγότερο με προπόνηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-12-12 00:08 #562
    Cool
    τα διαβασα ολες τις απαντησεις που εχει αυτο το θεμα.τριτη εκανα ροκανισματα με ενα 7.5κ ΠΙΣΩ απο το κεφαλι(χτυπισα και μια φορα και εβγαλα καρουμπαλο)αργα,και σωστα 4 σετ 25 επ(εκανα τριτη πεμπτη σαββατο 2 απο 50 και ποιανοντουσαν λιγοτερο.εφτασα σε σημειο να λεω σταματαω δεν αντεχω αλλο με την καινουρια μεθοδο) και πεμπτη χωρις βαρη αλλα παλι αργα 4 σετ των 25.και παλι κουραστηκα.θα σας πω αποτελεσματα σε εναν μηνα περιπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-12-12 00:11 #563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα διαβασα ολες τις απαντησεις που εχει αυτο το θεμα.τριτη εκανα ροκανισματα με ενα 7.5κ ΠΙΣΩ απο το κεφαλι(χτυπισα και μια φορα και εβγαλα καρουμπαλο)αργα,και σωστα 4 σετ 25 επ(εκανα τριτη πεμπτη σαββατο 2 απο 50 και ποιανοντουσαν λιγοτερο.εφτασα σε σημειο να λεω σταματαω δεν αντεχω αλλο με την καινουρια μεθοδο) και πεμπτη χωρις βαρη αλλα παλι αργα 4 σετ των 25.και παλι κουραστηκα.θα σας πω αποτελεσματα σε εναν μηνα περιπου
    ωραιος!πισω απο το κεφαλι ειχα παει να δοκιμασω αλλα τελικα τα εβαλα στο στηθος!μου φαινοντουσαν πολλα κιλα...7.5 ειχα βαλει.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-12-12 00:12 #564

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Εγώ κάνω ανυψώσεις ποδιών και sit ups. Αλλά αυτό που μου έχει κάνει επίσης διαφορά είναι οι βαριές πιέσεις ώμων όρθιος και τα σκουότ. . Αυτές οι 2 ασκήσεις μου σμίλεψαν όλο το σώμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-01-13 17:17 #565
    Προεπιλογή
    Εκανα κοιλιακους χθες και σημερα τους νοιωθω πιασμενους λιγο.

    Να κανω παλι σημερα η να περιμενω να κανω αυριο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-01-13 17:29 #566
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι κοιλιακοι ειναι κ αυτοι μυικη ομαδα οπως κ οι υπολοιπες..
    2-3 φορες την βδομαδα ειναι αρκετες για να τους γυμνασεις,αν κ γυμναζονται κ εμμεσα απο τις υπολοιπες ασκησεις που κανεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-01-13 18:15 #567
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι κοιλιακοι ειναι κ αυτοι μυικη ομαδα οπως κ οι υπολοιπες..
    2-3 φορες την βδομαδα ειναι αρκετες για να τους γυμνασεις,αν κ γυμναζονται κ εμμεσα απο τις υπολοιπες ασκησεις που κανεις..
    Ναι αυτο με τις 2-3 φορες το ξερω απλα αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερο να τους κανω μερα παρα μερα που να ξεκουραζονται λιγο και οχι συνεχομενα .

    θενκς!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-13 17:55 #568
    Προεπιλογή Κοιλιακοί
    Καλησπέρα σας και απο εμένα είμαι καινούργιο μέλος εδώ ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για την εκγύμναση των κοιλιακών μιας και σκοπεύω πολύ σύντομα να ξεκινήσω γυμναστήριο είμαι 179 80 κιλά και τελευταία φορά που πήγαινα γυμναστήριο συστηματικά ήταν πριν απο 5 μήνες σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-02-13 22:16 #569
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    την κάνω την άσκηση σε καθε πρόγραμμα πλάτης, πριν ξεκινούσα απο το πάτωμα την μπάρα, τώρα όπως ο Γιάννης απο ορθοστάτες.
    Συγγνώμη για την παρέμβαση λίγο αργά μεν αλλά τώρα το διάβασα ι άρσης θανάτου δεν έχουν απαγορευτεί λόγο εμφάνισης τραυματισμού στην μέση !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-02-13 22:40 #570
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    παραμυθια ειναι αυτα φιλε..απο ποτε απαγορευτικαν κ απο ποιον?
    μην ακουτε τις μουφες που λεει ο καθε τυχαιος..εγω εχω προπτωση σπονδυλου κατω χαμηλα στην μεση κ μια χαρα κανω αρσεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 38 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 283637383940 ... ΤελευταίαΤελευταία