Θέμα: Κοιλιακοί

Σελίδα 42 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 324041424344 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 616 έως 630 από 656
  1. 30-10-13 19:59 #616
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Οι κοιλιακοι φτιαχνονται στην κουζινα πολυ απλα....... οπως λενε αυτοι που ξερουνε.....Με τις ασκησεις των κοιλιακων απλως φτιαχνεις το σχημα τους που και παλι για να φανει η δουλεια που θα εχεις κανει, θα πρεπει να μην υπαρχει λιπος στο μερος της κοιλιας....Οποτε σωστη διατροφη και αεροβιο για να πεσόυν τα ποσοστα του λιπους και εννοειται πως και εδω παιζουνε ρολο τα γονιδια οπως και σε καθε μυικη ομαδα............
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-02-14 16:53 #617
    Προεπιλογή
    πως να προπονω τους κοιλιακους μου?
    τι ασκησεις, επαναληψεις να κανω?
    δεν ξερω καθολου.......
    καπου εδω διαβασω οτι δεν πρεπει να κανουμε 5 λεπτα στο τελος
    αλλα πολυ περισσοτερη ωρα
    μπορειτε να βοηθησετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-02-14 17:00 #618
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    3 φορές την εβδομάδα, crunches με βάρος (ή χωρίς αν δεν μπορείς), Plank, άρσεις ποδιών. 10-15 λεπτά τη φορά.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-02-14 17:31 #619
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    εγω πρωσοπικα ειμαι της αποψης οτι η κοιλιακοι γυμναζονται σε καθε ασκηση , τωρα σε αρχαριο επιπεδο ειναι αρκετα λιγο το ποσοστο που γυμναζονται κατα την διακρεια αλλων ασκησεων, αλλα σε πιο εξελιγμενο επιπεδο ναι γυναζονται σε αρκετο βαθμο , για αρχη 3 φορες ειναι καλα ναι, μετα πας στις 2 η και 1 αναλογα 15-20 λεπτακια ειναι αρκετα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-02-14 21:08 #620
    Προεπιλογή
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-14 16:30 #621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 φορές την εβδομάδα, crunches με βάρος (ή χωρίς αν δεν μπορείς), Plank, άρσεις ποδιών. 10-15 λεπτά τη φορά.
    +1
    Αυτο ειναι και το δικο μου μοτιβο. Και συν 3χ15 ρόδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-14 16:34 #622
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Και side plancks παιδιά, έχουν να δώσουν πολλά!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-03-14 16:39 #623
    Προεπιλογή απορια για ασκησεις κοιλιακων!!
    θελω να ρωτησω μονο απο αυτες τις τρεις ασκησεις ποια θεωρειτε καλυτερη να βαλω στο προγραμμα μου για το γυμναστηριο δηλαδη να ειναι πιο αποτελεσματικη στο μεγαλυτερο ευρος των κοιλιακων, να σημειωσω πως θα εχω μονο μια ασκηση κοιλιακων γενικα...οι ασκησεις ειναι αυτες περιμενω απαντηση
    http://www.bodybuilding.com/exercise...iew/name/plank
    http://www.bodybuilding.com/exercise.../name/air-bike
    http://www.bodybuilding.com/exercise...ell-ab-rollout
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-14 17:02 #624
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    υπαρχουν δεκαδες ασκησεις που μπορεις να επιλεξεις για κοιλιακους.γιατι μονο αυτες τις τρεις;εγω θα σου προτεινα να ψαχτεις και για αλλες και να ενταξεις οσες θες στο προγραμμα σου.εγω προσωπικα κανω 9 διαφορετικες ασκησεις κοιλιακων.οχι βεβαιως την ιδια ημερα,αλλα τις εναλλασσω σε καθε προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-03-14 17:55 #625
    Προεπιλογή
    εγω θα ηθελα να μου πειτε μονο απο αυτες γιατι γενικως το χω ψαξει πολλυ το θεμα και εχω καταληξει σε αυτες....σκεφτομαι μηπως το plank κανει τη καλυτερη δουλεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-03-14 21:22 #626

    Εγγραφή
    15-02-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    45
    Προεπιλογή
    Την καλύτερη δουλειά για τους κοιλιακούς την κάνει η διατροφή. Μετά έρχονται οι ασκήσεις. Αυτές που έχουν βάρος, έχουν το πλεονέκτημα ότι τους "πετάς" 'εξω, αλλά μεγαλώνει και η μέση. Πολύ καλές ασκήσεις για τους κοιλιακούς είναι το squat και οι άρσεις θανάτου, όπως και το έντονο τρέξιμο ή το ανέβασμα σκάλας γρήγορα. Μπορείς να κάνεις ασκήσεις κοιλιακών, αλλά να μην τους καις. Μέρα παρά μέρα, 4-8 σετ σε 2-3 ασκήσεις, 180 επαναλήψεων περίπου. Και προσπάθησε να τους πιάνεις όλους (ένας είναι, αλλά χωρίζεται σε επιμέρους τμήματα), δηλαδή και πλάγιους και άνω και κάτω.
    train hard, then train harder
    run
    eat well, sleep well
    visualise, because if your mind can conceive it, then your body will achieve it
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-03-14 23:43 #627
    Προεπιλογή Για γρηγορους κιλιακους!
    Δεν ξερω αμα εχει ξαναρωτισει καπιος αλλα ειμαι νεος σε αφτο το φορουμ και θελω να ρωτισω για γρηγορους κιλιακους συγκεκριμενα για 2-3 μηνες ποσους πρεπει να κανω τιν μερα ποσες μερες τιν βδομαδα και πιους κιλιακους? Απο λοιπος και αφτα δν εχω ειμαι 1.88 69 κιλα!

    Παω γυμναστιριο και θελω να ξερω ποσους να κανω τιν μερα?

    Και πιοι ειναι καλιτεροι? στα στροματα οι τα ροκανισματα?


    *** Πριν δημιουργήσουμε νέο θέμα χρησιμοποιούμε την μηχανή αναζήτησης του φόρουμ. Θα σου πρότεινα να διαβασεις τους κανόνες μελών που σου ήρθαν στο μηνυμα καλοσωρίσματος κατα την εγγραφή σου. Mods Team ***
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-04-14 18:25 #628
    Lightbulb Πρόγραμμα κοιλιακών??
    Καλησπέρα.. Έψαχνα το forum για κάποιο καλό προγραμματάκι κοιλιακών, αλλά δεν βρήκα κάτι. Εκτός αν δεν έψαξα καλά. Έχω ρουτινιάσει με τις συμβατικές ασκήσεις και ήθελα κάτι πιο οργανωμένο από άποψης ασκήσεων-επαναλήψεων-σετ. Έχετε να προτείνετε κάποιο εντατικό πρόγραμμα για ''σκάψιμο'' με link η χωρίς?

    Επίσης προς τους admins ανεβάστε και κάμποσα προγραμματάκια στους ''χρήσιμους οδηγούς προπόνησης''. Άλλωστε ο κορμός είναι σημαντικό μέρος της προπόνησης μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-04-14 18:56 #629
    Προεπιλογή
    Για κορμό, βαριά farmer walks. Ένταξέ τα στο πρόγραμμά σου.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-04-14 19:03 #630
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κορμό, βαριά farmer walks. Ένταξέ τα στο πρόγραμμά σου.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Την χρησιμοποιώ σαν άσκηση ήδη.. Πιάνει καλά. Γενικά δεν ψάχνω τόσο για μεμονωμένες ασκήσεις. Ψάχνω για ολοκληρωμένο εβδομαδιαίο πρόγραμμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 42 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 324041424344 ΤελευταίαΤελευταία