Θέμα: Κοιλιακοί

Σελίδα 5 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 656
  1. 26-11-07 23:43 #61
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosfit
    Αν μιλάμε για τεντωμένα πόδια τοτε οι οπίσθιοι μηριαίοι (δικέφαλα) είναι οι μύες στόχευσης.
    Αλλά και στα λυγισμένα γόνατα θα την ταίριαζα με πόδια...
    Τασο με μπερδεύεις, για τα αλύγιστα ποδια συμφωνώ οκ, αλλα αν κάνω με λυγισμένα ποδια πχ 50 κιλα χ 15-20 επαναλήψεις, τη θα πιαστεί η πλάτη η τα πόδια, (εγω βασικά λεω θα πιαστεί η πλάτη στο μέσον τις)

    εκανα εντιτ ειχα γράψει λαθος αλύγιστα αντι λυγισμένα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-07 23:43 #62
    Προεπιλογή
    Δεν καταλαβα ρε παιδια.δηλ κανω λαθος που κανω αρση θανατου με την πλατη;ο o dorian κανει και αυτος λαθος;ο jay και αυτος;να συνεχίσω;με τεντωμενα ποδια και λιγα κιλα την κανω για δικεφαλο αλλα μη τρελαθουμε κιολας.κανε αρση θανατου κανονικη και μετα σκουωτ ναδουμε τι θα νοιωσεις.δεν συμφωνω μαζι σου τασο.
    οσο για τον φωτη οντως δεν την εκανε σωστα αλλα ενταξει.πορωθηκε.δεν την κανει παντα ετσι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-07 22:30 #63
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1
    Δεν καταλαβα ρε παιδια.δηλ κανω λαθος που κανω αρση θανατου με την πλατη;
    Και εγώ είμαι υπερ ότι οι άρσεις νεκρού σημείου είναι ασκήσεις για την πλάτη κ συγκεκριμένα για την ράχη

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...BDeadlift.html

    http://www.exrx.net/Muscles/ErectorSpinae.html

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-07 23:11 #64
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Οπως θελει τις χρησιμοποιει ο καθενας. Αν θελει να δουλεψει πιο πολυ πισω μηρους τοτε τα εχει τεντωμενα και δεν ανεβαινει τερμα πανω. Εξαρταται βεβαια και το split που εχει γενικα, για να δει που θα τις βαλει, στα ποδια ή στην πλατη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-11-07 00:40 #65
    Προεπιλογή
    Παιδια χαλαρώστε, κουβέντα κάνουμε...Πρόκειται για πολυαρθρικη full Body άσκηση!
    Η συγκεκριμένη χρησιμοποιείται ως προάσκηση στην άρση βαρών για επολε ζετε κλπ.
    Ειναι άσκηση που ενεργοποιεί πλήρως τα πόδια με μεγάλη συμετοχή του ιερονωτιαίου συστήματος. Συμφωνώ με τον gpol.

    Α! και μην τρελένεστε με το τι κάνει ο Dorian, δε σημαίνει οτι αυτά που κάνουν οι επαγγελματίες ειναι τα σωστότερα. Εχει αποδειχθεί πολλές φορες για χοντρά λάθη σε επαγγελματίες αθλητές. Αν σημερα κάποιος έκανε την προπόνηση που κάναν οι αθλητές του 70-80 θα σηκωνε πολύ κουβέντα....
    Οι επαγγελματίες ας μην πίναν οτι πίνουν και τα ξαναλέγαμε και ασε να τους δούμε στα 55-60 τι προβλήματα θα έχουν(οπως οι περισσότεροι bbrs αλλων εποχών). Εδω μιλάμε για ''καθαρό'' bb νομίζω.... Γιατι δυστυχώς ή ευτυχως το σώμα μας δεν εινα μόνο μυικό συστημα, έχουμε και αρθρώσεις και οστα κλπ.
    Any way πλατιάζω ασχετα..

    Συμφωνοι λοιπόν άλλοι τη βάζουν στα πόδια και άλλοι στην πλάτη. Εγώ δεν θα γυμναζα την πλάτη μου στην υπερτροφία με αυτήν. Ισως την έβαζα στην Μ.Δύναμη την ημέρα του πάνω μέρους. Γιατι όμως να μην έβαζα στρίψιμο...Γνώμη μου......
    The only way is...the right way...! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-11-07 00:55 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1
    Δεν καταλαβα ρε παιδια.δηλ κανω λαθος που κανω αρση θανατου με την πλατη;
    Και εγώ είμαι υπερ ότι οι άρσεις νεκρού σημείου είναι ασκήσεις για την πλάτη κ συγκεκριμένα για την ράχη

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...BDeadlift.html

    http://www.exrx.net/Muscles/ErectorSpinae.html

    Gt




    Τα πόδια του δεν σας θυμίζουν τίποτα απο ημικάθισματα?
    Μηπως αν η μπάρα ήταν στην καθετη προέκταση των χεριων στην πλάτη θα ειχαμε ημικαθίσματα? Γιατι τότε η πλάτη θα γυμναζόταν λιγότερο? Την ιδια κάθετη προέκταση στο έδαφος θα ειχα....Τι κουράζεται extra?τα χεράκια μου που κρατούν τι μπάρα(πω,πω τι ειπα!!! θύελλα αντιδράσεων)

    Μην τρελένεστε με τα site και τα βαπτίσια ακσησεων....

    Δενλέμε οτι δεν γυμνάζει πλάτη αλλά οχι οτι τα πόδια απλά
    συνεργάζονται......Καραγυμνάζονται.....γνώμη μου.
    Ετσι λέω τωρα εεεεε...
    The only way is...the right way...! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-11-07 01:29 #67
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    οχι ρε Τασο καλά τα λες, και τα πόδια δουλεύουν και πολλή μάλιστα, αλλά με λυγισμένα εγω την προτιμώ για πλάτη, δεν υπάρχει καμία διαμάχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-11-07 01:29 #68
    Προεπιλογή
    Μια και λεμε για αρσεις θανατου θα ηθελα να ρωτησω το εξης.Ειναι μια απορια που μου εχει δημιουργηθει εδω και καιρο.Κανω Αρσεις Θανατου και Σκουως(μηχανημα,τωρα εχω αρχησει σιγα,σιγα να κανω στον smith)εδω και ενα χρονο.
    Στις αρσεις θανατου τα maxi κιλα που κανω ειναι 120,6 επαναληψεις.
    Στο Σκουως κανω 120 κιλα,8 επαναληψεις.
    Ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει ζωνη μεσης.Ειχα δοκιμασει καποια στιγμη να βαλω για προληπτικους λογους,οχι οτι ειχα καποιες ενοχλησεις αλλα ενοιωσα να με περιοριζει παρα
    πολυ στην εκτελεση της ασκησης και την εβγαλα.
    Ποτε μεχρι σημερα δεν εχω νοιωσει ενοχλησεις στη μεση η στην πλατη,
    Να συνεχισω ετσι η θα εχω προβληματα στο μελλον....

    Thanks......
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-11-07 01:47 #69
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    οχι ρε Τασο καλά τα λες, και τα πόδια δουλεύουν και πολλή μάλιστα, αλλά με λυγισμένα εγω την προτιμώ για πλάτη, δεν υπάρχει καμία διαμάχη
    Γι' αυτό το λόγο εχουμε το forum για να τα λέμε και προβληματίζουμε ο ένας τον άλλον. Ετσι δινεται κινητρο για ψαξιμο.....στο forum εχω μαθει περισσότερα απο οτι εχω πει...
    The only way is...the right way...! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-11-07 01:47 #70
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    anastasisk κάποιοι λενε πως ειναι καλύτερα χωρίς ζώνη, αλλα στα πολλά κιλά εγω πιστεύω επιβάλετε η ζώνη.

    υσ: πάντως ειμαι σίγουρος πως στις άρσεις μπορείς καμια 40αρια κιλα παραπάνω να βάλεις, δεν μπορεί να κανείς ίδια κιλα σκουοτ με τις άρσεις, κάτι δεν πάει καλά. (η φοβάσαι να κάνεις περισσότερα κιλα άρσεις η δεν κατεβαίνεις πολύ κάτω στα σκουοτ )
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-11-07 01:49 #71
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosfit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    οχι ρε Τασο καλά τα λες, και τα πόδια δουλεύουν και πολλή μάλιστα, αλλά με λυγισμένα εγω την προτιμώ για πλάτη, δεν υπάρχει καμία διαμάχη
    Γι' αυτό το λόγο εχουμε το forum για να τα λέμε και προβληματίζουμε ο ένας τον άλλον. Ετσι δινεται κινητρο για ψαξιμο.....στο forum εχω μαθει περισσότερα απο οτι εχω πει...
    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-11-07 01:56 #72
    Προεπιλογή
    Φωτη,στα σκουως κατεβαινω μεχρι 90 μοιρες,οι μυροι μου δηλαδη να ειναι στην ιδια ευθεια με το δαπεδο(επειδη εχω προβλημα στα γονατα)
    Τωρα για τις αρσεις που ελεγες θα δοκιμσω να αυξησω τα κιλα γιατι πιστευω οτι οντως μπορω να κανω περισσοτερα.

    Τhanks...

    Υ.Γ.Θα αναφερω το προβλημα στα γονατα αναλυτικα στο αναλογο section.
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-07 02:01 #73
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    το νεκρό σημείο είναι αυτό

    Mπραβο KATERINI 144 πολυ ωραια την κανεις την ασκηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-07 02:07 #74
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastasisk
    Ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει ζωνη μεσης.Ειχα δοκιμασει καποια στιγμη να βαλω για προληπτικους λογους,οχι οτι ειχα καποιες ενοχλησεις αλλα ενοιωσα να με περιοριζει παρα
    πολυ στην εκτελεση της ασκησης και την εβγαλα.
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1553

    Εγώ για το ζέσταμα κ το ανέβασμα τον κιλών δεν χρησιμοποιώ αλλά στο τελευταίο σετ με τα 400 κιλά που βάζω ( ) είμαι άνευ..

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-11-07 02:13 #75
    Προεπιλογή
    Και εγω μια πο τα ιδια....μονο που εγω εχω πεσει στα 395 κιλα....
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία